PCs δώρα από τους φίλους του GRM στο Ζάννειο ίδρυμα παιδικής αγωγής και προστασίας

Επίσης αν κάποιος θέλει να έρθει μπορεί να έρθει και μαζί μου μια και θα παω και εγώ στο Ζάννειο ίδρυμα. Στάση αιγάλεω μετρό, αναχώρηση 17:30 με 17:45.
 
Συγνωμη.. αλλά οταν λετε : οποιος θελει να ερθει, μπορουν να ερθουν και 15-20 ατομα πχ, πολλα δεν ειναι?

(ναι.. ναι.. ξερω!! απλά ερωτηση κανω, απορια το εχω :sealed: )

Παντως τυχεροι οσοι θα πανε, δεν σου δινεται η ευκαιρια να δεις συχνα παιδικα προσωπακια, να ειναι χαρουμενα και ανυπομονα για το νεο τους αποκτημα. Και να ξερεις οτι εχεις συμβαλει και εσυ στο χαμογελο τους.

ομορφη εικονα!
 
Λορένα είπε:
Συγνωμη.. αλλά οταν λετε : οποιος θελει να ερθει, μπορουν να ερθουν και 15-20 ατομα πχ, πολλα δεν ειναι?
Και γιατί να μη μπορούν να έρθουν,δε βλέπω άλλωστε πού θα υπάρξει ενδεχομένως πρόβλημα...

Λορένα είπε:
Και να ξερεις οτι εχεις συμβαλει και εσυ στο χαμογελο τους. ομορφη εικονα!
Αυτό το τελευταίο ισχύει ειδικά για τα παιδιά που έχουν συνδράμει στο project και βρίσκονται εκτός Αθηνών,οπότε σαφώς και δε μπορούν να είναι εκεί απόψε,σ' αντίθεση μ' εμάς,τους κατοίκους της Αθήνας... ;)
 
manos426f είπε:
Δυστυχώς είχαμε κάποιο απρόοπτο με το PSU του φίλου pitsunami (ελαττωματικό,αν κι ήταν ολοκαίνουργιο κι αχρησιμοποίητο! ),συνεπώς αναζητείται ξανά PSU για το 5ο και τελευταίο PC μας.
Εχω ενα 450αρι. Αν ειναι θα στο στειλω Μανο. Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα προλαβει να ειναι στην Αθηνα μεχρι αυριο :( για το 5ο PC.
 
kambia,το 5ο PC θα πάει στο ίδρυμα την επόμενη εβδομάδα,μαζί με το 4ο,του Wally,οπότε no prob...!

(άλλωστε εμείς σήμερα θα πάμε τα 3 πρώτα στο ίδρυμα... ;) )

Άψογη και πάλι !!! :thumbup: :thumbup:
 
manos426f είπε:
kambia,το 5ο PC θα πάει στο ίδρυμα την επόμενη εβδομάδα,μαζί με το 4ο,του Wally,οπότε no prob...!(άλλωστε εμείς σήμερα θα πάμε τα 3 πρώτα στο ίδρυμα... ;) )

Άψογη και πάλι !!! :thumbup: :thumbup:
Α πολυ ωραια τοτε :D . Θα το στειλω μεσα στην εβδομαδα.

Και μια μικρη διορθωση, ειναι 420 Watt οχι 450.
 
Kambia είπε:
Και μια μικρη διορθωση, ειναι 420 Watt οχι 450.
No prob,μας φτάνει και με το παραπάνω ! ;)

σ.σ Έγινε και η σχετική ενημέρωση στο post περί του 5ου αυτού PC...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάνο όπως είπαμε μνήμες και πληκτρολόγιο MS συναντιόμαστε και στα δίνω.
 
Γιώργο,το MS πληκτρολόγιο προς το παρόν δείχνει να μη χρειάζεται,οι μνήμες όμως θα χρειαστούν,ώστε,με τις κατάλληλες τράμπες μεταξύ τους,να εξοπλιστεί κάθε μηχάνημα με όσο το δυνατόν περισσότερη RAM...
 
Δικές σου όποτε τις θελήσεις.

Δυστυχώς το μηχάνημα που ανέφερα παραπάνω το αντάλλαξα με μια 8800 GTX για το νέο μου server.

Αλλά έχω τα κάτωθι:

- Mobo για AMD 462 αν θυμάμαι καλά τον τύπο του socket.

- AMD Athlon XP 1700+

- Thermaltake copper cooler.

- 7500 ATI agp vga card.

- DVD - rom LG.

- DVD - RW LG. (IDE και δεν τα χρειάζομαι)

Μαζί με τις μνήμες και ένα κουτί + τροφοδοτικό κάνουν ένα μηχάνημα.

Δικά σου και αυτά όποτε μου πεις.
 
Θα το συζητήσω και με τον Παναγιώτη (tarasque) και βλέπουμε Γιώργο,αν υπάρχει ανάγκη και θέση και για 7ο (μια και με τον Παναγιώτη αποφασίσαμε να "αναστήσουμε" κι ένα ακόμη P4 @ 2Ghz που βρίσκεται εκεί,ως 6ο ) PC,ασφαλώς,γιατί όχι ;

Σήμερα λοιπόν,πήγα τα 2 τελικά εκ των 5 PCs μας,μια κι απρόβλεπτες δυσκολίες εμπόδισαν τον φίλο telonio να καταφέρει να φέρει και το 3ο.No problem φυσικά,next time !

Γνώρισα τον φίλο tarasque,τον διευθυντή του ιδρύματος κ. Τσαούση και φυσικά αρκετά από τα παιδάκια εκεί και ανανεώσαμε το "ραντεβού" μας για την ερχόμενη εβδομάδα.

Αν κάποιoι/ες από εδώ θέλετε να έρθετε την ερχόμενη εβδομάδα που θα ξαναπάμε για να παραδώσουμε και τα υπόλοιπα PCs,πείτε εδώ ποια ημέρα σας βολεύει καλύτερα,ώστε να δούμε αν θα μπορέσουμε να το κανονίσουμε για τη συγκεριμμένη (αυτή δηλαδή που θα βολεύει ενδεχομένως τους περισσότερους...) ;)
 
Μάνο σε ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη συμβολή σου καθώς και τους αγαπητούς συμφορουμήτες που πρόσφεραν το h/w :)

εννοείται πως μέσα σε 10 λεπτά ένας πιτσιρικάς είχε ανακαλύψει το gals panic στο mame fullset και χασκογελούσε φυσικά βλέποντας τα κουρίτσια :-D

αν κανείς έχει καμιά ιδέα πως μπορώ να βγάλω όλα τα επίμαχα roms ας την πει!! :)
 
Απλά σβήσε τη rom του συγκεκριμένου παιχνιδιού από το φάκελο.
 
tarasque είπε:
εννοείται πως μέσα σε 10 λεπτά ένας πιτσιρικάς είχε ανακαλύψει το gals panic στο mame fullset και χασκογελούσε φυσικά βλέποντας τα κουρίτσια :-D

αν κανείς έχει καμιά ιδέα πως μπορώ να βγάλω όλα τα επίμαχα roms ας την πει!! :)
MARRT - MAME Adult ROMs Removal Tool????

MARRT is a Windows Application File Programmed in Visual C++ for use with Windows 2000/Windows XP which uses the mature.ini from http://www.mameworld.net/catlist to remove all of the Adult Game ROMs from your MAME Roms Directory.


http://www.varcadeentertainment.com/timsarcade/mame/softdowns/marrt/marrt.php

btw και καποια frontend (π.χ. GameEx) σου δινουν την δυνατοτητα να κλειδωσεις τα adult orientend παιχνιδια .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tarasque είπε:
Μάνο σε ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη συμβολή σου καθώς και τους αγαπητούς συμφορουμήτες που πρόσφεραν το h/w :)
Είναι χαρά μου να αποτελώ μέρος της προσπάθειας που κάνουμε πολλοί από εμάς εδώ μέσα φίλε ώστε να προσφέρουμε κάτι στα παιδάκια αυτά,και φυσικά τα καλύτερα (=ακόμη περισσότερα μηχανήματα),όπως είπαμε,έρχονται σύντομα... ;)

Nemo είπε:
Απίστευτο,δεν το ήξερα καν ότι έπαιζε ΚΑΙ κάτι τέτοιο !

Nemo "έγραψες" !! :thumbup: :thumbup:
 
tarasque είπε:
εννοείται πως μέσα σε 10 λεπτά ένας πιτσιρικάς είχε ανακαλύψει το gals panic στο mame fullset και χασκογελούσε φυσικά βλέποντας τα κουρίτσια :-D

:)
Xaxax φοβερός ο πιτσιρικάς!!! Εύγε!!!
 
ο συγκεκριμένος είναι μεγάλο μαμούνι και ψάρωσε άσχημα με το μαύρο κουτί και laser mouse του pitsunami :-D έλεγε 'πωωωωω ρε αυτός είναι κομπίουτερ!!!'
 
Συγχαρητηρια στους συμμετεχοντες στην ευγενη αυτη προσπαθεια
 
tarasque είπε:
ο συγκεκριμένος είναι μεγάλο μαμούνι και ψάρωσε άσχημα με το μαύρο κουτί και laser mouse του pitsunami :-D έλεγε 'πωωωωω ρε αυτός είναι κομπίουτερ!!!'
Χαχαχα...ωραίος!Και εγώ μικρός είχα μία πόρωση με τα μαύρα κουτιά!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα