Playmobil: Διοράματα

Το μονο κακο ειναι οτι τελειωσε. :( Πολυ ωραια ιστορια και το στησιμο επισης :thumbup:
 
Πολυ ωραια η ιστορια, Μπραβο Σταυρο!! :D
 
Καλοστημένη και προσεγμένη ιστορία Stayros, ωραίο medieval στήσιμο με όλα τα αξεσουάρ και ωραία αποδόθηκε δικαιοσύνη στο τέλος (Δήμιος, χεχεχε κρίμα που στον πραγματικό κόσμο συνήθως κερδίζουν οι κακοί). Πάντα τέτοια.

Συμφωνώ με τον Papoys για το πως κρατούσαν κοντάρι και ασπίδα στις κονταρομαχίες.
 
stayros είπε:
Την τελευταια φορα ειχαμε μεινει στο σημειο που ο σιδερας ειχε παει να ειδοποιησει τον Ρομπεν.......ΤΕΛΟΣ
Καταπληκτική ιστορία! Τι κρίμα που τελείωσε...Τωρα θα το βλέπουμε σε επανάληψη κάθε καλοκαίρι, στην πρωινή ζωνη του MEGA CHANNEL.....Ευχαριστούμε Σταύρο!

PAPPOYS είπε:
Το ατσάλι ο ένοχος

του δήμιου θα νιώσει

Οι πράσινοι φύλακες

Είχανε γνώση ! :D
Φοβεροί στίχοι όπως πάντα! Ο τροβαδούρος του site έγραψε πάλι ;) !

PAPPOYS είπε:
[Και η ιστορική λεπτομέρεια που σχεδόν όλοι την κάνουν λάθος σε διοράματα :Στην κονταρομαχία, η ασπίδα και το κοντάρι κρατιούνται στα "ανάποδα" χέρια ! Αν μιλάμε δηλ. για δεξιόχειρα που ξεκινάει δεξιά του χωρίσματος, το κοντάρι κρατιέται στο δεξί χέρι (κανονικά δηλαδή πρέπει τη στιγμή της σύγκρουσης να περνάει ανάμεσα από το σώμα του αναβάτη και το λαιμό του αλόγου).

:cool:
Καλά!!! ότι θα παίρναμε και μαθήματα σωστής χρήσης των ασπίδων και των όπλων, ε, δεν το πίστευα ποτέ!!! Έχω πάθει πλάκα!!! Μήπως ξέρεις και από Βέσπα?? :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ καλο στησιμο και καλη ιστορια Stayro!
 
Σταυρο καταπληκτικο το τελος της ιστοριας του διοραματος και εντελως απροβλεπτη η αποκαλυψη της ταυτοτητας των δυο περιεργων τυπων!!!νομιζα οτι ηταν κακοποια στοιχεια,ουτε που πηγαινε το μυαλο μου οτι θα ηταν οι σωματοφυλακες του προσκεκλημενου βασιλια :eek:

πολλα συγχαρητηρια και αυτη τη φορα!!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

λετε το επομενο διοραμα που θα μας ετοιμασει ο Σταυρος να εχει σχεση με τα χριστουγεννα;
 
ότι θα παίρναμε και μαθήματα σωστής χρήσης
Δεν είναι μάθημα, είναι απλή λογική ! Αν δεν τα κρατούσαν έτσι, δεν θα υπήρχε λόγος να έχουν ασπίδες ;)

Μήπως ξέρεις και από Βέσπα??
Ξέρω, αλλά προτιμώ το παλιο καλό αλογάκι ;)

Φαντάζεσαι όμως κονταρομαχίες με βέσπες ??? :D
 
Φιλε επαθα πλακα τελεια ολα ειναι πανεμορφα σε ευχαριστω!:animeek: Εγω επαθα μια μανια τελευταια με καποια κοματια spooky που εχουνε glow effect.Ειχα φαει το κολυμα απο ενα φαντασματακι που ειχα παρει μικρος.Το θυμασαι ετσι?
 
houndead είπε:
Φιλε επαθα πλακα τελεια ολα ειναι πανεμορφα σε ευχαριστω!:animeek: Εγω επαθα μια μανια τελευταια με καποια κοματια spooky που εχουνε glow effect.Ειχα φαει το κολυμα απο ενα φαντασματακι που ειχα παρει μικρος.Το θυμασαι ετσι?
3317 Glow in the dark Ghost :D

Οχι μονο το θυμαμαι...:wink:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
PAPPOYS είπε:
Φαντάζεσαι όμως κονταρομαχίες με βέσπες ??? :D

Χαχα! Να φτιάξουμε ένα διοραματάκι με βέσπες και δόρυα!!! έχει βγάλει κατά καιρούς πολύ ωραία ''μηχανάκια'' η playmobil, οπότε πολύ εύκολο :D !!
 
Και μια που ο λόγος είναι για μηχανάκια... απολαύστε:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ότι θα έβλεπα κ motocross με playmobil τι να πω.... Πάρα πολυ καλή δουλειά!
 
Spybil είπε:
Και μια που ο λόγος είναι για μηχανάκια... απολαύστε]
Καλά ο τύπος που το έφτιαξε, δεν παίζεται! Ευχαριστούμε spybil! Να δείτε και τα υπόλοιπα βιντεάκια του τύπου...είναι απίστευτα!
 
Ινκας και Πειρατες

Εδω εχω λιγο ζουγκλα παιδια!Δεν χρειαζομαι διακοπες μετα απο αυτο! ;)

new 051.jpg

new 052.jpg

new 055.jpg

new 058.jpg

new 060.jpg

new 091.jpg
 
Πολύ ωραίο διόραμα! Φαντάζομαι δικά σου είναι έτσι?
 
Ομορφο το διοραματακι σου crok! :thumbup:
 
Ωραίος crokodile :thumbup:

Ισως με λιγότερο φωτισμό να ήταν ακόμη πιο ατμοσφαιρικό... Σαν την αριστερή πλευρά της τελευταίας φωτό δηλαδή... ;)
 
Ναι,δικο μου ειναι και γενικος εχω και αλλα να ανεβασω συντομα για να εμπλουτισω την παρεα!Ευχαριστω για τα σχολια!

playmo 081.jpg

playmobil 037.jpg

playmo 082.jpg

playmo 079.jpg

playmo 080.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο και πιο ωραίο το background που έχει βάλει.
 
Πίσω
Μπλουζα