Playmobil: Διοράματα

Συμφωνώ και επαυξάνω. Το background δένει άψογα με το υπόλοιπο σύνολο. Συγχαρητήρια!!!
 
αυτό ήταν δεν περιγράφω άλλο.... :zip: :zip: :zip: :zip: :bow: :bow: :bow:
 
Ευχαριστω και παλι φολκσ!Εχετε ακουσει κατι για διαγονισμο διοραματος Playmobil?

Και οι τελευταιες Φοτος απο το διοραμα ¨Η αποβαση των πειρατων στους Ινκας...... μετα το διελυσα για να φτιαξω αλλο και δεν το προχωρησα αλλο.....new 090.jpg

new 091.jpg

new 083.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερος εκανες ολοκληρη ιστοριουλα μπραβο!

Χε χε με αρεσε πολυ ο τραυματισμενος που εβαλες για μουμια τελειο! Αληθεια επιδη γνοριζω οτι αυτος ο τραυματισμενος ητανε απο τα φακελακια στην μπλε σειρα,μηπως τυχαινει να εχεις κερδισει τον grim reaper που ειχε μεσα σε αυτα?

http://www.openthetoy.com/2011/10/grim-reaper-playmobil-fiures-series-1.html :)

playmobil-figures-boys.jpgTον θελω πολυ αυτον τον τυπα για την spooky συλογη μου!

Προβολή συνημμένου 66464Ακομη και αν ξερεις που μπορω να βρω απο τα blue series θα σου ειμαι ευγνομων τελειες φοτογραφειες. :D :biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:

DSC08692.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο το σκιαχτρο ειναι απο σετακι και δεν ειναι απο φακελακια,ψαξε στα Τζαμπο μιπος και βρεις.

Ευχαρηστω για τα καλα λογια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Hounded το σκιάχτρο θα το βρεις στον κατάλογο εξαρτημάτων της playmobil. Όσο αναφορά την μπλε σειρά έχει εξαντληθεί
 
Κι εκει που βολταριζα σημερα,ξαφνικα πεφτω

πανω σε αυτο το παραθυρο ισογειου σπιτιου.... :eek:

attachment.php


Λιγα τετραγωνα πιο πανω απο το σπιτι μου

και πρωτη φορα το αντικρυσα!!!! :eek:

Το παληκαρι (απ' οτι ρωτησα και μου ειπαν) εχει

κανει εξαιρετικη δουλεια!!!! :worship: :worship:

Τελικα κρυβει εκπληξεις η γειτονια μου

που τις αγνοουσα!!! :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Βεβαια μετα απο αυτο που ειδα,ζηλεψα να πω την αληθεια

και πηγα και εφτιαξα κατι παρομοιο αλλα σε μικροτερη

και χιονισμενη εκδοση... :p

Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα να εχουμε ολοι μας!!!!! :D

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Κι εκει που βολταριζα σημερα,ξαφνικα πεφτω πανω σε αυτο το παραθυρο ισογειου σπιτιου.... :eek:

Λιγα τετραγωνα πιο πανω απο το σπιτι μου

και πρωτη φορα το αντικρυσα!!!! :eek:

Τελικα κρυβει εκπληξεις η γειτονια μου

που τις αγνοουσα!!! :D

Βεβαια μετα απο αυτο που ειδα,ζηλεψα να πω την αληθεια

και πηγα και εφτιαξα κατι παρομοιο αλλα σε μικροτερη

και χιονισμενη εκδοση... :p

Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα να εχουμε ολοι μας!!!!! :D
Πολύ καλό χριστουγεννιάτικο διόραμα! Αλλά και το δικό σου Σταύρο, δεν πάει πίσω ;) ! Αυτές είναι γειτονιές. Περπατάς και σου ανοίγει η καρδιά :D !!!
 
Όλα αυτά τα διοράματα είναι εκπληκτικά και ζήλεψα, οπότε ήθελα κι εγώ να φτιάξω ένα δικό μου. Δυστυχώς όμως από playmobil μου έχουν μείνει μόνο το παλιό πειρατικό καράβι και ένα σετ έπιπλα του αρχοντικού, αλλά ούτε μία φιγούρα. Οπότε ορίστε μερικοί Ji-Joe που τα ήπιανε στο αρχοντικό των playmobil :p

20122012(002).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πράγματι έχει κάνει ωραία δουλειά! Σε βλέπω να παίρνεις τα playmobil σου και να πηγαίνεις από κει μια μέρα, για να παίξετε :D
 
Imgema είπε:
Οπότε ορίστε μερικοί Ji-Joe που τα ήπιανε στο αρχοντικό των playmobil :p
Πρεπει να ηταν πολυ "μπομπα" τα ποτα γιατι τους βλεπω εντελως ταβλα....:biglaugh:

Kambia είπε:
Πράγματι έχει κάνει ωραία δουλειά! Σε βλέπω να παίρνεις τα playmobil σου και να πηγαίνεις από κει μια μέρα, για να παίξετε :D
Μωρε ας τον βρω εγω να του δωσω συγχαρητηρια

και μετα κανω....εφοδο!!! :diablotin: :diablotin:
 
θεέμου, πόσο 'άρρωστοι' είναι κάποιοι!!! Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι;;; :D :D :D :D :D

ΤΕΛΕΙΟΣ ο γειτονας!
 
Έλα μου ντε? Υπάρχουν? χαχαχαχαχαχαχαχ Πολύ καλό διόραμα πάντως.

stayros είπε:
Βεβαια μετα απο αυτο που ειδα,ζηλεψα να πω την αληθεια

και πηγα και εφτιαξα κατι παρομοιο αλλα σε μικροτερη

και χιονισμενη εκδοση... :p

Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα να εχουμε ολοι μας!!!!! :D

Stavro και το δικό σου δεν πάει πίσω. :thumbup:

Imgema είπε:
Όλα αυτά τα διοράματα είναι εκπληκτικά και ζήλεψα, οπότε ήθελα κι εγώ να φτιάξω ένα δικό μου. Δυστυχώς όμως από playmobil μου έχουν μείνει μόνο το παλιό πειρατικό καράβι και ένα σετ έπιπλα του αρχοντικού, αλλά ούτε μία φιγούρα. Οπότε ορίστε μερικοί Ji-Joe που τα ήπιανε στο αρχοντικό των playmobil :p
Προβολή συνημμένου 66708
Ingema :rofl: :rofl: :rofl: :thumbup:
 
Και επειδή δεν επιτρέπεται να μας την βγει από πάνω ο άγνωστος γείτονας (ο οποίος παρεπιπτόντως μ'έβαλε στο τριπάκι να ψάχνω τα σπίτια από τα αιγυπτιακά!!) είπα να σας ευχηθώ Καλά Χριστούγεννα με αυτό που έστησα:

Προβολή συνημμένου 66746Προβολή συνημμένου 66748Προβολή συνημμένου 66747

και η Φάτνη διά χειρός..

Προβολή συνημμένου 66749

Όλες οι φωτο στα Άλμπουμ μου, όπου υπάρχουν οι φωτο και από τα περσινά και από το δέντρο, το οποίο είναι παρόμοιο και φέτος, μόνο που έχει όλο πριγκήπισσες.

Φωτογραφία0324.jpg

Φωτογραφία0325.jpg

Φωτογραφία0326.jpg

Φωτογραφία0338.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εξαιρετικές οι φάτνες σας! Μου φαίνεται και γω του χρόνου πάω για χ.δέντρο playmobil :D :D
 
Ωραια τα διοραματακια σου Spybil!!!!! :thumbup:

Ερωτηση....Για χιονι τι ακριβως χρησιμοποιησες;

Γιατι φαινεται εντελως διαφορετικο απο αυτο εδω που

χρησιμοποιησα για το δικο μου.
 
Εναλλακτικά (για να μην αγοράζετε πλαστικά), για όμορφο και αληθοφανές χιόνι, μπορείτε ΑΦΟΥ στήσετε το διόραμά σας να πάρετε τον τρίφτη από την κουζίνα και να ξεκινήσετε από πάνω να τρίβετε (στη μικρή κλίμακα του τρίφτη) το... αγαπημένο μου φελιζόλ !!!

Θα πάει ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που θα πήγαινε το πραγματικό χιόνι κι αν εκείνην την ώρα έχετε κι ένα φίλο σας με κάμερα, μπορείτε να φωτογραφίσετε ή να βιντεοσκοπήσετε τη διαδικασία ΤΗΝ ΩΡΑ που "χιονίζει".

Βεβαιωθείτε ότι την ημέρα που θα ξεστήσετε το διόραμα, θα δουλεύει η ηλεκτρική σας σκούπα ;)

Για προχωρημένους:

1) Οσο πιο γρήγορα τρίβετε, τόσο πιο πυκνή θα φαίνεται η χιονόπτωση στην κάμερα.

2) Μετρώντας από πριν την απόσταση και τοποθετώντας στο κατάλληλο σημείο ένα ανεμιστηράκι, μπορείτε ακόμη και να ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΤΕ τη χιονόπτωση αν θέλετε να πάει το χιόνι σε συγκεκριμένα σημεία), μιας και το χιόνι δεν πέφτει σχεδόν ποτέ εντελώς κάθετα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pappous εξαιρετικες οι συμβουλές σου.εδώ όμως δίνω καθημερινή μάχη με τη γυναίκα μου για το που θα βάλουμε τα playmobil όχι να πάρω το ανεμιστηράκι γιατι αυτήν θα πάρει τη remington και θα με μπαλοτάρη.καταλαβαίνεις τη έχει να γίνει έτσι και δεί το συχαμένο της φελιζόλ... :( :(
 
εδώ όμως δίνω καθημερινή μάχη με τη γυναίκα μου για το που θα βάλουμε τα playmobil
το διπλανό μου διαμέρισμα νοικιάζεται...

(εντελώς πληροφοριακά) χαχαχααχαχαχαχαχα :D :p :D:p:D
 
ενδιαφέρον ακούγετε.για λεγε περιοχη και τετραγωνικα?
 
Πίσω
Μπλουζα