Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

τα ανθρωπάκια είναι 181 και τα κανάνια 29. Δεν ξέρω πάντως αν θα πας για τσαι Γιάννη μου αλλά για καφέ στο playmobilfunpark το κανονίζουμε όποτε θέλετε!!!
 
Με την ευκαιρία της αναφοράς του playmobil fun park από τον minarvan, θα διαμαρτυρηθώ γραπτώς για τη μη ύπαρξη αντίστοιχου fan park στα Νότια Προάστια.

Τι θα γίνει; :wait2: . Πρέπει να τραβιόμαστε εκεί πάνω κάθε φορά;
 
Μακάρι να υπήρχε κάτι ανάλογο στα νότια προάστια και κατά προτίμηση στο Παλαιό Φάληρο (να μην χρειάζεται να πηγαίνω και πολύ μακριά!)
 
Φανταστικές οι φωτογραφίες minarvan.

caprice είπε:
Με την ευκαιρία της αναφοράς του playmobil fun park από τον minarvan, θα διαμαρτυρηθώ γραπτώς για τη μη ύπαρξη αντίστοιχου fan park στα Νότια Προάστια. Τι θα γίνει; :wait2: . Πρέπει να τραβιόμαστε εκεί πάνω κάθε φορά;
Εμείς τί να πούμε που δεν έχουμε ούτε ένα?
 
Όσο και να λατρεύω την Θεσσαλονίκη ο λόγος που αρνήθηκα να ζήσω μόνιμα εκεί ήταν το ότι δεν έχει ότι έχει η Αθήνα. Η αθήνα μπορεί να είναι τεράστια με πολύ κίνηση και πολλές φορές χρειάζεται να κάνεις μεγάλες αποστάσεις για να βρεις αυτό που θέλεις αλλά το βρίσκεις! Βέβαια η Θεσσαλονίκη έχει άλλες χάρες και άλλες ομορφιές. Υπάρχει ακόμα το Λούκυ Λουκ?
 
ρε παιδιά θα μας τρελανετε?παραπονιέστε οτι δεν εχει playmobil funpark στα νοτια προάστια?εμεις εδω στην επαρχία τη να πούμε ύστερα?που πρέπει να κάνουμε εκστρατια για να φτάσουμε εκει πέρα?
 
Πεστα Γιαννη λουκανικο,Μ71,σκηνακι, και ετοιμα ολα για εκστρατεια στην αθηνα για το playmobil funpark :armed:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
giannislarisa είπε:
ρε παιδιά θα μας τρελανετε?παραπονιέστε οτι δεν εχει playmobil funpark στα νοτια προάστια?εμεις εδω στην επαρχία τη να πούμε ύστερα?που πρέπει να κάνουμε εκστρατια για να φτάσουμε εκει πέρα?
Αν ξεκινήσεις από πχ Γλυφάδα για να πας Κηφισιά, θα κάνεις περίπου την ίδια ώρα με το Λάρισα-Κηφισιά. Γι'αυτό παραπονιέται η Caprice. ;)
 
minarvan είπε:
. Δεν ξέρω πάντως αν θα πας για τσαι Γιάννη μου αλλά για καφέ στο playmobilfunpark το κανονίζουμε όποτε θέλετε!!!


Καταπληκτική συλλογή minarvan!!! Μακάρι να κανονιστεί συνάντηση στο Funpark!! Βαριέμαι πραγματικά να πηγαίνω μόνος εκεί... (άσε που κάποτε, με τις ποσότητες που αγόραζα, με κοίταζαν τα μικρά που έπαιζαν εκεί, με μισό μάτι....
 
Ασε playmofan το έζησα μόλις την προηγούμενη εβδομάδα και με κοίταζαν όχι μόνο τα παιδιά αλλά και οι γονείς τους!!! Εγώ όποτε θέλετε να πάμε στο Funpark για καφέ μου το λέτε. Μένω Παλαιό Φάληρο και μπορώ να πάρω άλλους 2 με το αυτοκίνητο γιατί θα έχω και το παιδί μαζί μου.
 
Έχουμε ήδη βγει εκτός θέματος και σε μεγάλο βαθμό φταίω εγώ που παραπονιέμαι για τις αποστάσεις :xm: . Όποιες συνεννοήσεις για συναντήσεις καλύτερα να τις κάνουμε μέσω πμ.

@

minarvan

Είμαστε γείτονες όπως ίσως παρατήρησες. Πρόσεχε τι εκθέτεις στο μπαλκόνι σου διότι καραδοκούν οι εχθροί (για τα παιδιά μου λέω που μόλις τα είδαν ετοιμάστηκαν για μάχη) :D . Μπράβο σου πάντως !!!! Τρομερή συλλογή και μεγάλο μεράκι
 
Ζητώ συγνώμη έχεις απόλυτο δίκιο! Παραξεφύγαμε θα έλεγα!

Πάντως ο γιος μου έχει οχυρωθεί και περιμένει την επίθεση των παιδιών σου!
 
αντε ρε παιδια καντε κατι να βρεθούμε όλοι οι playmoτρελαμενοι!!!!εγω είμαι μέσα.θα ξεκινήσω την εκστρατία.χαχαχα
 
Επιτέλους, βρήκα λίγο χρόνο να παίξ... ε... να τραβήξω φωτογραφίες μερικά δωράκια που με κάναν κάτι μικρά φιλαράκια μου! (γιατί, εμένα τα φιλαράκια μου ξεκινάνε από 3 χρονών και φτάνουν μέχρι ....καλά-αφήστε το! :D )

Το πρώτο δωράκι, μου το έκαναν 2 τσακαλάκια, όταν είχαν πάει επίσκεψη για να τους δω οικογενειακώς! Ε, μπορείτε να φανταστείτε τη μούρη μου όταν άνοιξα το δωράκι μου και το είδα! #)

Στο κουτί τους:

attachment.php


attachment.php


(όπως βλέπετε, είμαι στη σωστή ηλικία! D@re > 4 yrs old! :D )

Τοποθετημένα:

attachment.php


attachment.php


Το δεύτερο δωράκι, μου το έκανε στα γενέθλιά μου ένα φιλαράκι που το έχω τρελλή αδυναμία! :flower:

Unboxing:

attachment.php


Και οι φιγούρες: (με τη σχετική αδυναμία στους τζουντόκα, βεβαίως-βεβαίως! ;) )

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Σας είπα ότι τα μικρά μου φιλαράκια, τ' αγαπώ πολύ γιατί ξέρουν τι θέλω, ε?! :flower:
 
Βλέπω ότι έχεις ένα set με Ολυμπιακά Αθλήματα.Είναι πολύ ωραία [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Βλέπω ότι έχεις ένα set με Ολυμπιακά Αθλήματα.
Είναι συμβολικό εντελώς το δώρο! Ασχολήθηκα αρκετά χρόνια με πολεμικές τέχνες και ειδικά με μια παραλλαγή του Jiu Jitsu! :D

Οπότε, μπορείς να φανταστείς πώς μπήκε στην καρδιά μου το συγκεκριμένο σετ! :)

Το άλλο σετ με τα πυροσβεστάκια, κάνει παρέα στον αστυνομικό (SWAT) που τον κέρδισα από ένα στοίχημα! :D

Μιλάμε για πολύ ταιριαστή τριάδα! Είναι να βρω και κανέναν paramedic, να τους κάνει παρέα!

Στους πυροσβέστες μου άρεσε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πολύ ο εξοπλισμός τους και ο χρωματισμός τους! Ήταν από τα κομμάτια που ούτως ή άλλως θα "τσιμπούσα", αλλά με πρόλαβαν! :flower:
 
Καλοριζικα Μαριανα! :thumbup:
 
Ευχαριστώ Σταυρί μου! #)

Η μικρή πλην όμορφη συλλογή μου, με κάνει παρέα όταν σερφάρω στο φόρουμ, μιας και τους έχω όλους δίπλα μου!

Έχω και κάτι ακόμα που θέλω να μοιραστώ, αλλά αγάλι-αγάλι! :D Δε βιαζόμαστε! :D
 
Πίσω
Μπλουζα