Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

DSC06027bs.JPG

DSC06020.JPG

DSC06028b.JPG

DSC06034.JPG

DSC06004.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, φέτος το τόλμησα και ελπίζω να βγάλει τις γιορτές ακέραιο: Στόλισα το Χριστουγεννιάτικο δέντρο με Playmos. Φωτογραφίες συντόμως.
 
Spybil είπε:
Λοιπόν, φέτος το τόλμησα και ελπίζω να βγάλει τις γιορτές ακέραιο: Στόλισα το Χριστουγεννιάτικο δέντρο με Playmos. Φωτογραφίες συντόμως.



Τι λες για αύριο;

Όχι ότι σε πιέζω αλλά.... :D
 
Οι φωτο που υποσχέθηκα. Όμως το δέντρο δεν μπόρεσα να το πάρω καλά στο σύνολό του...

(α' μερος)

Προβολή συνημμένου 41906

Προβολή συνημμένου 41907

Προβολή συνημμένου 41908

Προβολή συνημμένου 41909

Προβολή συνημμένου 41910

Προβολή συνημμένου 41912

(β' μέρος + άλλες συνθέσεις)

η φάτνη βρίσκεται φυσικά στη βάση του δέντρου

Προβολή συνημμένου 41911

Προβολή συνημμένου 41913

Προβολή συνημμένου 41914

Προβολή συνημμένου 41915

xmas 2011_1.jpg

xmas 2011_2.jpg

xmas 2011_3.jpg

xmas 2011_6.jpg

xmas 2011_7.jpg

xmas 2011_11.jpg

xmas 2011_12.jpg

xmass 2011_14.jpg

xmass 2011_15.jpg

xmass 2011_16.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eίναι τέλεια όλα!!!!!Αυτά τα playmobil με τα οποία έχεις στολίσει το δέντρο,είχαν κορδονάκι?Πάντως υπάρχουν και τέτοια με κορδονάκι,πάνω στο καπέλο τους,τα οποία είναι ειδικά για στόλισμα δέντρου (δεν ξέρω αν κυκλοφορούν στην Ελλάδα).
 
γ' μέρος + 2 άλλες συνθέσεις (και τελευταίες)

xmass 2011_23.jpg

Προβολή συνημμένου 41918

xmass 2011_22.jpg

Προβολή συνημμένου 41920

Προβολή συνημμένου 41921

Υ.Γ.1: Συγχωρέστε μου τα απανωτά post, αλλά δεν έβρισκα άλλο τρόπο!

@ The best: Κορδονάκι δεν είχαν, εγώ έβαλα πετονιά, ώστε να μην φαίνεται. Τα στολίδια που λες δεν τα βρήκα ποτέ στην Ελλάδα. Μόνο σε φωτό.

xmass 2011_21.jpg

xmass 2011_18.jpg

xmass 2011_19.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
WWWWWOOOOOOOWWWWW !!!!!!!θέλω κ γω!!!!!!!! :D
 
Spybill,τα αγόρασες όλα τα νέα Χριστουγεννιάτικα?Το σαλόνι με το δέντρο που ανάβει το έχεις κι αυτό?Ο ανηψιός μου θα το πάρει σε λίγες μέρες αυτό,προς το παρόν έχει το παζάρι με τους πάγκους!
 
Aγόρασα τον Αη Βασίλη με τον Άγγελο, Τη Χριστουγεννιάτικη αγορά και το γιορτινό καρουσέλ. Τα υπόλοιπα αποτελούν προίκα περασμένων ετών. Αυτό που θα αγόραζα διπλό είναι η Αγορά, όπως και το Χριστούγεννα στο σπίτι για να το αξιοποιήσω σε άλλους συνδυασμούς, αλλά προς το παρόν δεν το βλέπω... ξετινάχτηκα :cry: :cry:
 
να σου πω Spybil όταν έρθει η ώρα για ξεστόλισμα μη το πολυσκεφτείς,έχεις βρει ήδη βοηθό!!!!!!
 
Ιδου ολη η νεοαποκτηθεντα συλλογη μου... :D

Project PLAYMOBIL!!!.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Ιδου ολη η νεοαποκτηθεντα συλλογη μου...[edit] Δεν χρειαζεται ξανα η φωτο! [edit]
Ωραιος ρε φιλε να την χερεσαι,φανταστικη συλογη.Θα τα στησεις καπου ολα η θα τα εχεις μεσα στα κουτια τους οπως στη φοτωγραφια;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Ωραιος ρε φιλε να την χερεσαι,φανταστικη συλογη.Θα τα στησεις καπου ολα η θα τα εχεις μεσα στα κουτια τους οπως στη φοτωγραφια;
Η πρωτη συλλογη ηδη ειναι ετοιμη...

PLAYMOBIL Police Force.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Η πρωτη συλλογη ηδη ειναι ετοιμη...[edit] Δεν χρειαζεται ξανα η φωτο! [edit]
Ωραια τα εχεις στησει φιλε.Εγω καποτε ειχα ενα μεγαλο ορθογωνιο παλιο τραπεζι σαλονιου και πανω ειχα 3 τραπεζομαντηλα ενα πρασινο που συμβολιζε το χορταρι ενα καφε για το εδαφος και ενα θαλασσι για την θαλασσα.Πανω ειχα στησει ολα τα πειρατικα που ειχα και ειχα παρα πολλα.Μιλαμε το εβλεπα και το χαιρομουν.Τα ειχα σε ενα δωματιο κλειδωμενα αλλα μια μερα ειχα ξεχασει να κλειδωσω μπηκαν κατι μικροτερα ξαδερφια μου μεσα και τα εκαναν λιμπα.Εκτος οτι τα χαλασαν ειχαν σπασει και τα καταρτια απο τα πειρατικα πλοια κατι φοινηκοδεντρα πεταξαν καπελα,οπλα κτλ.Μολις τα ειδα ολα αυτα δεν μπορεις να φανταστεις τι εγειναι.Απο εκεινη την μερα τα παρατησα δεν το ξαναεφτιαξα εδωσα αρκετα απο αυτα και τα υπολοιπα τα εκανε κομματια η τα εχασε ο μικρος αδερφος μου οταν επαιζε μαυτα.Το μονο που εχει μηνει ειναι ενα πειρατικο καραβι.Φυσικα πολυ θα ηθελα να τα ξαναειχα αλλα αν ξεκινουσα να μαζεψω τωρα οτι ακριβως ειχα θα χρειαζομουν εκατονταδες ευρω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Ωραια τα εχεις στησει φιλε.Εγω καποτε ειχα ενα μεγαλο ορθογωνιο παλιο τραπεζι σαλονιου και πανω ειχα 3 τραπεζομαντηλα ενα πρασινο που συμβολιζε το χορταρι ενα καφε για το εδαφος και ενα θαλασσι για την θαλασσα.Πανω ειχα στησει ολα τα πειρατικα που ειχα και ειχα παρα πολλα.Μιλαμε το εβλεπα και το χαιρομουν.Τα ειχα σε ενα δωματιο κλειδωμενα αλλα μια μερα ειχα ξεχασει να κλειδωσω μπηκαν κατι μικροτερα ξαδερφια μου μεσα και τα εκαναν λιμπα.Εκτος οτι τα χαλασαν ειχαν σπασει και τα καταρτια απο τα πειρατικα πλοια κατι φοινηκοδεντρα πεταξαν καπελα,οπλα κτλ.Μολις τα ειδα ολα αυτα δεν μπορεις να φανταστεις τι εγειναι.Απο εκεινη την μερα τα παρατησα δεν το ξαναεφτιαξα εδωσα αρκετα απο αυτα και τα υπολοιπα τα εκανε κομματια η τα εχασε ο μικρος αδερφος μου οταν επαιζε μαυτα.Το μονο που εχει μηνει ειναι ενα πειρατικο καραβι.Φυσικα πολυ θα ηθελα να τα ξαναειχα αλλα αν ξεκινουσα να μαζεψω τωρα οτι ακριβως ειχα θα χρειαζομουν εκατονταδες ευρω.
Τιποτα δεν ειναι δυσκολο....απλα θελει ενα καλο προγραμματισμο.Διαλεξε ποια σειρα σ'αρεσει,διαλεξε ποια κομματια θα επιλεξεις,κανε τον υπολογισμο σου (οικονομικα εννοειται) και...Ωωωωπππππ...ετοιμα!!!!!!!!! Επελεξα να ξαναφτιαξω (για αρχη) Ιπποτες,Πειρατες,Αστυνομικους και Αγωνιστικα...τα εβαλα κατω,ειδα ποια κομματια θελω,ποσο με παιρνει να χαλασω απο θεμα χρηματων και...το αποτελεσμα το ειδες!!!!!!!!!!!!! :)
 
stayros είπε:
Η πρωτη συλλογη ηδη ειναι ετοιμη...[edit] Δεν χρειαζεται ξανα η φωτο! [edit]
Έτσι! Αγοράζεις κάτι και το χαίρεσαι όταν το στήνεις και παίζεις. Όχι να μένουν στα κουτιά!

Μπράβο stayros. Εύχομαι να την μεγαλώσεις τη συλλογή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Έτσι! Αγοράζεις κάτι και το χαίρεσαι όταν το στήνεις και παίζεις. Όχι να μένουν στα κουτιά! Μπράβο stayros. Εύχομαι να την μεγαλώσεις τη συλλογή.
Ευχαριστω Kambia μου... :) !!!!!!!!!!

Βρηκα και ενα ωραιο βιντεακι....

Playmobil - Pirates

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα.Λοιπον,χθες ανεβασα φωτο απο τη συλλογη μου με αστυνομικους,σημερα εχουν σειρα οι υπολοιπες συλλογες.

Ιδου το αποτελεσμα,ολες τους θελουν συμπληρωματα ακομα αλλα σιγα-σιγα. :)

Playmobil Aγγλικη & Ισπανικ&#95.jpg

Playmobil Λεοντοκαρδοι Ιπ&.jpg

Playmobil Πειρατες.jpg

Playmobil Σταυροφοροι.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιότατες! Τώρα το μόνο που σου μένει είναι να κάνεις μια κανονική μακέτα (θάλασσα, βουνά, λιβάδια).

Πάντως εμένα στις φωτογραφίες το μάτι μου έπεσα αμέσως στα παλιά κομμάτια Playmobil που έχεις βάλει :)
 
Kambia είπε:
Ωραιότατες! Τώρα το μόνο που σου μένει είναι να κάνεις μια κανονική μακέτα (θάλασσα, βουνά, λιβάδια).
Πάντως εμένα στις φωτογραφίες το μάτι μου έπεσα αμέσως στα παλιά κομμάτια Playmobil που έχεις βάλει :)
Κambia...εισαι στο μυαλο μου!!!!!!!!!! :worship: Αυτο σκοπευω να κανω,ενα μεγαλο διοραμα με Πειρατες,Κοκισταδορους(Ισπανους),Αγγλικη φρουρα,Ιπποτες κλπ...Οσο για τα παλια κομματια που λες,απο την στιγμη που ταιριαζουν με το θεμα γιατι οχι να μην τα "παντρεψω".... :) .Το ξερω οτι ειναι μεγαλο το project αλλα θα το κανω σιγα σιγα.Και πιστευω οτι με πολυ μερακι και υπομονη θα βγει...SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα