Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

To 3750 έχει και την πειρατίνα?Btw τέλειο το 3550 σου,αν και γενικά δεν προτιμώ τις παλιές φιγούρες.
 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά :stayros

1@thebest20[/USER] Ναι το 3750 είναι που έχει την πειρατίνα κ σε λίγο θα το φωτογραφίσω κ το θα το ανεβάσω. Ούτε εγώ τρελαίνομαι τόσο πολύ για τις παλιές φιγούρες κ προσωπικά προτιμώ το 3750 από το 3550.

 
Καλές θάλασσες and1.

Πάντως για μένα παραμένει το 3550 το αγαπημένο μου πειρατικό ΚΑΙ με τις παλιές φιγούρες :)
 
Μπράβο βρε!! Ωραία αποκτήματα. Να τα χαίρεσαι :D :D

Πω πω μια σκόνη που φάγαμε!!!!!!
 
Εξαιρετικα πραγματα... Εχω φαει κολλημα απο τοτε που ανακαλυψα το καραβι και τις κουτες στην αποθηκη με τα playmobil... Εχω εντελως ξεμωραθει...

and1 απο που πηρες τα κομματια;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Spybil είπε:
Μπράβο βρε!! Ωραία αποκτήματα. Να τα χαίρεσαι
tinysmile_fatgrin_t2.png
tinysmile_fatgrin_t2.png
Πω πω μια σκόνη που φάγαμε!!!!!!
Thank you Σπύρο! Εεεελα μωρέ δυο,τρια πραγματάκια πήρα κ γω ο δύσμοιρος :cool:

1@corollagr[/USER] Ότι είδες είναι αγορές από το ebay.

Το θρυλικό 3750 :stayros Το συναρμολόγησα κ είναι έτοιμο κ αυτό να σαλπάρει. Έχω βάλει κ εξτρά πλήρωμα γιατί μου φάνηκε κάποιος άδειο.






Επίσης έφτιαξα με διάφορες φιγούρες που έχω κ εξαρτήματα λαό για το 3550,εεε μη μείνει παραπονεμένο.





 
Καταπληκτικά και τα 2 καράβια! Μπράβο φίλε!

Την Κυριακή βρήκα δίπλα στην ανακύκλωση το 4297, το 4270 και το 4700...

Την Δευτέρα δίπλα σε άλλη ανακύκλωση τμήμα του 4207!!!

:cool:

Λοιπόν επανέρχομαι με φώτο (ομολογουμένως κακής ποιότητας, όμως δεν προλαβαίνω να βγάλω καλύτερες τώρα... ας αρκεστούμε με αυτές που έχουμε!)

Η σοδειά της Κυριακής που μας πέρασε

η αρένα προστέθηκε ωραιότατα στην Αίγυπτο και οι Ρωμαίοι μας βρήκαν πεδίο δράσης λαμπρό!!!

το γαμήλιο περίπτερο βρήκε την νύφη και τις νεραϊδοφίλες της!

το γηπεδάκι περιμένει ακόμα την απολύμανση του καθώς αγνοούνται προς το παρόν οι ποδοσφαιριστές μας... μάλλον είναι επίσκεψη στην αποθηκευμένη πυροσβεστική μας!!!

Η σοδειά της Δευτέρας



δεν βρήκα την βάση του αλλά αυτοσχεδίασα, κάπως έτσι



Τρεις μέρες τώρα δεν έχω πετύχει κάτι... να ανησυχήσω; :headbangdude:

IMG_20160418_024059.jpg

IMG_20160421_003655.JPG

IMG_20160418_024048.jpg

IMG_20160421_004311.JPG

IMG_20160418_024111.jpg

IMAGE00050.jpg

IMAGE00051.jpg

IMAGE00051.jpg

IMAGE00053.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ιωάννης1ος είπε:
Την Κυριακή βρήκα δίπλα στην ανακύκλωση το 4297, το 4270 και το 4700...

Την Δευτέρα δίπλα σε άλλη ανακύκλωση τμήμα του 4207!!!

:cool:
Φωτο H' αλλιως never happen!!!! :boss:
 
Ιωάννης1ος είπε:
Η επιθυμία σας εκπληρώθηκε!!!
Ωραιος!!! :thumbup:

Καλοριζικα και καλοπαιχτα!!! :sta2

Απιστευτο παντως οτι βρεθηκαν στην ανακυκλωση.....κουτατα!!!! :eek:
 
Ωραία "μπάζα" Ιωάννη. Πού είναι αυτός ο κάδος να φυλάμε και μεις καραούλι εκεί; :D :D
 
stayros είπε:
Ωραιος!!! :thumbup:

Καλοριζικα και καλοπαιχτα!!! :sta2

Απιστευτο παντως οτι βρεθηκαν στην ανακυκλωση.....κουτατα!!!! :eek:

Kambia είπε:
Ωραία "μπάζα" Ιωάννη. Πού είναι αυτός ο κάδος να φυλάμε και μεις καραούλι εκεί; :D :D
Την μεσημέρι της Κυριακής πήγαινα με το αυτοκίνητο να πάρω τον σύντεκνο μου από το μετρό και με το που είδα μπλε κούτα playmobil φρέναρα επιτόπου για διερεύνηση και με το που άνοιξα τις κούτες και τις είδα γεμάτες τρελάθηκα(!!!) άνοιξα πορτ παγκάζ και τα φόρτωσα! Δεν πρόλαβα να ψάξω με λεπτομέρεια τριγύρω (ή μέσα) από την ανακύκλωση για άλλα κομμάτια... Το απόγευμα ξαναπέρασα αλλά δεν βρήκα τίποτε άλλο ενδιαφέρον.

Δεν έχω άλλη εξήγηση πέρα από την υπόθεση που κάνω ότι μάλλον τα παιδιά τους μεγάλωσαν και δεν σκέφτηκαν να τα χαρίσουν κάπου!...

Την Δευτέρα γυρίζοντας με τα πόδια από το μετρό για να πάρω τον γιο μου από το νηπιαγωγείο δίπλα σε άλλη ανακύκλωση (3-4 οικοδομικά τετράγωνα απόσταση από την προηγούμενη) βρήκα το 4207!

Έχετε τον νου σας Παίδες την άνοιξη γίνεται συνήθως εκκαθάριση σε πατάρια και αποθήκες και ο κόσμος πετάει τα παλιά του παιχνίδια!!!

:happyjump:
 
Μα που στο καλό βρίσκονται αυτοί οι κάδοι; Super κομμάτια βρήκες Ιωάννη :)
 
stayros είπε:
Μην το ψαχνετε πολυ....ωπου βλεπετε μπλε καδο ανακυκλωσης.....ΝΤΟΥ!!!!!! :D :p
Να φοράμε ένα διακριτικό σηματάκι Σταύρο μου να γνωριζόμαστε μεταξύ μας για να αποφύγουμε παρεξηγήσεις του τύπου: "άσε τον κάδο κάτω δικός μου είναι"... :tease:

Ιδέα: να διοργανώσουμε μια συνάντηση ανταλλαγής εξαρτημάτων (ευρεθέντων ή μη) που δεν χρειαζόμαστε πια αλλά που θα είναι χρήσιμα σε κάποιον άλλο! Για παράδειγμα έχω το πάνω τμήμα γερανού, κατάστρωμα πειρατικού πλοίου κ.α. που θα μπορούσα να ανταλλάξω. :beer:

Επίσης έμαθα το εξής απαράδεκτο που αποτελεί ζήτημα διάκρισης μεταξύ καταναλωτών της Geobra - Playmobil η "playmobil ελλας" δεν θα μας παρέχει πια την δυνατότητα να παραγγείλουμε εξαρτήματα που μας λείπουν παρά μόνο αν πρόκειται για ρόδες ή συνδέσμους... αν όμως είμαστε κάτοικοι ή πολίτες άλλης ευρωπαϊκής χώρας μπορούμε να συνεχίσουμε να κάνουμε παραγγελίες. Το έμαθα σήμερα όταν τηλεφώνησα να παραγγείλω εξαρτήματα του 4207... :shake:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το εχω γραψει σε προηγουμενο μηνυμα... Ενας απο αυτους που τα ειχε αφησει ΕΞΩ απο καποιο καδο ημουν και γω. (ευτυχως οχι ολα.. κυριως οχηματα). Το εχω μετανοιωσει αν και τωρα μαζευω (εχω ξεμωραθει) κυριως πειρατες και cowboys... Σημειωτεον οτι εχω ξεκινησει να φτιαχνω σπιτια western απο ξυλακια παγωτου (προσεχως θα ανεβασω φωτο, ισως σε καποιο"θεμα" που θα φτιαξω για τα παιχνιδια μου (τρομαρα μου).

Ξερω μια ευκαταστατη οικογενεια που αφηνει καθε τοσο παιχνιδια σε καδους...
 
Το βασιλικό "περίπτερο" είναι τέλειο!!!!Το βρήκες στα σκουπίδια?
 
thebest20 είπε:
Το βασιλικό "περίπτερο" είναι τέλειο!!!!Το βρήκες στα σκουπίδια?
Ναι!!! Ήταν η τυχερή μας μέρα!

Kambia είπε:
Ωραία "μπάζα" Ιωάννη. Πού είναι αυτός ο κάδος να φυλάμε και μεις καραούλι εκεί; :D :D
Κοντά στην πλατεία Μικράς Ασίας στην Α. Παρασκευή! Κατά περιόδους βρίσκω διάφορα!

... Βγήκα στις 00:15 να πάρω ένα πακέτο από το περίπτερο... και πήρα και ένα από τον μπλε κάδο!!! ;) με βρήκε το #4276!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το εύρημα του Σαββάτου!!! #4276 Ρωμαϊκή Γαλέρα!!!

:happyjump:
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif
happyjump.gif








η γαλέρα ξαναμπήκε στο κουτί της (το επιδιόρθωσα ;) ) και θα την δώσουμε στον Γιώργο για το Πάσχα!!! Θα επανέλθω με φωτογραφίες από την Γαλέρα μόλις αποκτήσει νέο ναύαρχο και πλήρωμα!!!

:armed:

roman galley box.jpg

roman galley box back.jpg

roman galley.jpg

roman galley 2.jpg

roman galley washed.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ιωάννη φωτιές μας ανάβεις, κάθε φορά που περνάω από κάδο κάνω εξονυχιστικό έλεγχο :p Η γαλέρα είναι σε καλή κατάσταση; Σχετικά με αυτό που έγραψες πιο πάνω για τα εξαρτήματα που προσπάθησες να παραγγείλεις μέσω της playmobil Hellas είναι μια πικρή ιστορία. Αρκετοί καταναλωτές έχουν παραπονεθεί γι αυτό το θέμα κ γω προσωπικά δεν κατάλαβα τον λόγο που γίνεται όλο αυτό από την στιγμή που σε άλλες χώρες δεν υπάρχει περιορισμός. Η απάντηση της εδω εταιρίας είναι ότι σκέφτονται να κάνουν ένα online shop όπως στο εξωτερικό αλλά αυτό θα πάρει καιρό. Βέβαια κάποια στιγμή που ήθελα ένα εξάρτημα για ένα καράβι που πήρα μου το έστειλαν κανονικά χωρίς καμία επιβάρυνση.
 
Πίσω
Μπλουζα