Playmobil: Τεχνικές, κόλπα και κατασκευές

PAPPOYS είπε:
Κι ένα... έξτρα πλήρωμα (πάντα από τη σακκούλα ;) ) 


attachment.php


attachment.php


...για ένα... έξτρα καραβάκι !!!

 


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


ελπίζω μόνο να μην πέσουμε σε κανένα... τσουνάμι :D :D:D

:cool:
Το είχα κάνει και εγώ ... τι μου θύμισες τώρα ... σε ευχαριστώ!

Απίστευτη δουλεία!!! Αλλά να τολμήσω να ρωτήσω που βρήκες το αυτοκόλλητο με την playmo φάτσα του Ποσειδώνα στο οπίσθιο μέρος??? Εχμμμ... θέλω βοήθεια για να τελειώσω και εγώ ένα "πειραγμένο" καραβάκι ...
 
Γεια σου φίλε zisof κι από εμένα, καλωσήλθες στην παρέα μας :)

Απίστευτη δουλεία!!! Αλλά να τολμήσω να ρωτήσω που βρήκες το αυτοκόλλητο με την playmo φάτσα του Ποσειδώνα στο οπίσθιο μέρος???
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το αυτοκόλλητο είναι δικό του, από τη μαμά του. Δεν το έφτιαξα εγώ. Στο επόμενο όμως... ;)
 
PAPPOYS είπε:
Το αυτοκόλλητο είναι δικό του, από τη μαμά του. Δεν το έφτιαξα εγώ.
Ρε συ Παππουλη εισαι σιγουρος? :what:

Γιατι το 3940 εχει εντελως διαφορετικα αυτοκολλητα!!! :eek:

Αυτα φαινονται εντελως custom!!!
 
Ρε συ Παππουλη εισαι σιγουρος? :what:Γιατι το 3940 εχει εντελως διαφορετικα αυτοκολλητα!!! :eek:

 


Αυτα φαινονται εντελως custom!!!
Σταύρο από σένα δεν περίμενα τέτοιο σχόλιο... :eek: o_Oo_O

To 5135 είναι καλέ !!! :)
 
PAPPOYS είπε:
Σταύρο από σένα δεν περίμενα τέτοιο σχόλιο... :eek: o_Oo_OTo 5135 είναι καλέ !!! :)
Γραψε λαθος.... ;)

Με μπερδεψε το σχημα που μοιαζει με το 3940. #)
 
PAPPOYS είπε:
Γεια σου φίλε zisof κι από εμένα, καλωσήλθες στην παρέα μας :)


Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το αυτοκόλλητο είναι δικό του, από τη μαμά του. Δεν το έφτιαξα εγώ. Στο επόμενο όμως... ;)
Από τη μαμά του ε ... κρίμα που δεν το σκανάρησες να σου έχω υποχρέωση!!!Προκαταβολικά υπόχρεος!
 
The "Elegance"

Λίγο προτού μπουν οι τελευταίες "πινελιές"...

Παραπονιόντουσαν τα Εγγλεζάκια μου ότι φτιάχνω μόνο για τους πειρατές και χάνουν συνέχεια στις ναυμαχίες... :D :D:D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


:cool:
 
Πολυ καλη δουλεια..για παππου δηλαδη... :animlaugh: :thumbup:
 
Βλεπω Παππουλη εισαι σε οιστρο.... :D

Ωραιος!!! :thumbup:

Αληθεια...με αυτο εδω περα τι γινεται?:what:
 
Εμένα μ' άρεσαν τα πανιά! :flower:

Ύφασμα πάνω σε χαρτόνι?!
 
Πολυ καλη δουλεια..για παππου δηλαδη...
είδες ο παππούς ??? έλα στον παππού !!! χαχαχαχαχα :D

αυτό φίλε έχει πάει αρκετά πίσω:

1) Επειδή με την επεξεργασία του ξύλου τα βρήκα λίγο μπαστούνια και αποφάσισα να μη γίνει μόνο από ξύλο. Εχω κάτι στο νου μου, αλλά μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε αρκετά καθώς...

2) Επεσαν στα χέρια μου αυτά και πήραν προτεραιότητα !!! ;)

attachment.php


Καταλαβαίνεις... :cool:

Ύφασμα πάνω σε χαρτόνι?!
ήθελα από καιρό να παίξω λίγο με τζην ύφασμα ;)
 
"Pappoys" τα συγχαρητήριά μου και για το αποτέλεσμα αλλά κυρίως για τον κόπο & το χρόνο που αφιέρωσες!!! Μπράβο!!! Πάντα τέτοια και από ότι είδα έχεις αρκετή πρώτη ύλη για μετασκευές - κατασκευές ... 3 πειρατικά βρε θηρίο ποιος τα "σκότωσε"???
 
τι λες τώρα.!!! μπραβο παππούκα.τέλειες custoμιές....
 
"Pappoys" τα συγχαρητήριά μου και για το αποτέλεσμα αλλά κυρίως για τον κόπο & το χρόνο που αφιέρωσες!!! Μπράβο!!! Πάντα τέτοια και από ότι είδα έχεις αρκετή πρώτη ύλη για μετασκευές - κατασκευές ...
Σ' ευχαριστώ zisof, νομίζω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχω καταφέρει να φτιάξω άλλο ένα... :D

τι λες τώρα.!!! μπραβο παππούκα.τέλειες custoμιές....
Χαίρομαι που σου αρέσει playmo :D
 
Τελείωσε αυτό !!! Πήγαμε στο επόμενο...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


:cool:
 
Εχει παρει το καρναγιο φωτια απ' οτι βλεπω...:biglaugh:

Ωραιος!!!! :sta2
 
Πολύ ωραία δουλειά! :)

Μ' άρεσε πολύ η ιδέα των ριγέ υφασμάτων για μπλουζάκια! :D

Τέλεια!!!
 
ωρε μάνα μου τι γίνεται σε αυτό το thread.....Ξεκινάω με το σχόλιο του Angel_grig περι 3D printer kit

angel_grig είπε:
και θα χρειαστει να μπει το χερι..βαθεια στην τσέπη αλλα ομως ετσι στελνουμε τον malone στο σπιτι του.. :D
το οποίο πραγματικά μ έκανε κ γέλασα πάρα πολύ :D
Συνεχίζω με το custom καράβι του Σταύρου "The Condor" το οποίο βρήκα Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο. Σε συνδυασμό δε με την φώτο ,ξες αυτή με το φεγγάρι κ την ομίχλη ντε είναι ότι καλύτερο έχω δει απο σένα. Χωρίς να υποτιμώ όλα τα υπόλοιπα custom που έχεις κάνει εεε αυτό όπως κ να το κάνουμε το ξεχωρίζω λίγο παραπάνω.

Τελικά τι έκανες με τον κονδορα? :D

Όσο αναφορα τις custom φιγούρες ξεχώρισα τις εξής :The Sorcerer , The Maharaja κ φυσικά Union Artillery Officer κ Safari Hunter έτσι απλά γιατί είναι αξύριστοι κ τα σπάνε :armed:

Next stop Pappous

Μα ΠΟΥ βρήκες τόσα πολλά καράβια? Μπας κ έχεις τα κλειδιά απο τις αποθήκες τις playmobil? :p Πολλά μπράβο για τις custom κατασκευές "Coastal Headquarters" κ "The Elegance" Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη Version του καραβιού μου άρεσε πιο πολύ. Πάντως πρέπει να πιάστηκε το χέρι με τόσο βάψιμο που έριξες :xm: Αν θες στείλε κ κανά πλήρωμα κ απο δω μεριά :p
 
Thank you and1 :D

Πολλά μπράβο για τις custom κατασκευές "Coastal Headquarters" κ "The Elegance" Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη Version του καραβιού μου άρεσε πιο πολύ. Πάντως πρέπει να πιάστηκε το χέρι με τόσο βάψιμο που έριξες
Δεν έχει μεγάλες διαφορές... Απλώς αποφάσισα τα μαύρα παράθυρα να πάνε στο επόμενο που φτιάχνω τώρα και θα του πηγαίνουν καλύτερα ;)

Μα ΠΟΥ βρήκες τόσα πολλά καράβια?
Μακάρι να έβρισκα καράβια... :( ΚΟΜΜΑΤΙΑ καραβιών έπεσαν στα χέρια μου και σιγά σιγά με ό,τι συμπληρώνω τα φτιάχνω... Ηδη το καινούργιο, με λιγότερη δουλειά θα τελειώσει πιο αργά γιατί του λείπουν τα περισσότερα :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα