Playmobil Kατάλογοι

Eίχε και κανείς άλλος το κρουαζιερόπολοιο των blaymobil; Δεν βρίσκω πουθενά φωτογραφία του στο internet. Μάλλον θα είναι σπάνιο. Κάπου νομίζω ότι το έχω ακόμα στην αποθήκη.
 
Νεος καταλογος Playmobil 2012...http://download.playmobil.com/public/eCS/Store/de/FSICatalog/index.html...με βλεπω να ξαναξηλωνομαι παλι!!!!!! :D
 
Να ο παλιός κατάλογος για PLAYMOBIL από την LYRA που είχε όλα τα σετ για την Ελλάδα για τα εμπορικά καταστήματα!!!!!!!P1358_03-01-12.jpg

P1359_03-01-12.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίος ο κατάλογος,αλλά δεν περιέχει ολυμπιακά αθλήματα!!!!Τα sets με τα σκυλάκια είναι πολύ ωραία και φυσικά τα sets με το παλάτι!
 
thebest20 είπε:
Ο ελληνικός κατάλογος που έχει και τα Ολυμπιακά αθλήματα!
http://download.playmobil.com/public/eCS/Store/gr/FSICatalog/index.html
Εχουν διαφορες!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: o_Oo_O Εχω εντοπισει τουλαχιστον 5-6. Στα σετ της Αστυνομιας,της Αγριας Δυσης,στα "click & go",στα "specials" και στις φιγουρες που ειναι σε φακελακι.Εν τω μεταξυ ο Γερμανικος καταλογος δεν παρουσιαζει καν τη σειρα με το ποδοσφαιρο και τα Ολυμπιακα αθληματα.
 
Τα Ολυμπιακά αθλήματα μάλλον είναι ελληνική κατασκευή με άδεια απ΄πη Geobra.Το ποδόσφαιρο είναι επανακυκλοφορία για την Ελλάδα,με τη διαφορά ότι έχει και ένα επιπλέον set που δεν είχε ξανακυκλοφορήσει!
 
thebest20 είπε:
Τα Ολυμπιακά αθλήματα μάλλον είναι ελληνική κατασκευή με άδεια απ΄πη Geobra.Το ποδόσφαιρο είναι επανακυκλοφορία για την Ελλάδα,με τη διαφορά ότι έχει και ένα επιπλέον set που δεν είχε ξανακυκλοφορήσει!
Ελληνική κατασκευή????????? :eek: o_Oo_O Δηλαδη θες να πεις οτι ξαναγυρναμε σε εποχες LYRA?????????!!!!!!!!! Γιουιουιουιουιουιουιουχχχχχχχχχχχχχχουουουουουουουου.... :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :animeek::animeek::animeek::animeek:...αποκλειστικα σετ μονο για Ελλαδα!!!!!!!!!!
 
stayros είπε:
Ελληνική κατασκευή????????? :eek: o_Oo_O Δηλαδη θες να πεις οτι ξαναγυρναμε σε εποχες LYRA?????????!!!!!!!!! Γιουιουιουιουιουιουιουχχχχχχχχχχχχχχουουουουουουουου.... :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :animeek::animeek::animeek::animeek:...αποκλειστικα σετ μονο για Ελλαδα!!!!!!!!!!
Δεν είναι 100% σίγουρο ότι είναι ελληνική κατασκευή,απλά το υποθέτω!Στο γερμανικό forum λένε ότι δεν θα κυκλοφορήσουν στη Γερμανία!

Επίσης και οι νέες φιγούρες με το ? δεν θα βγουν σύντομα στη Γερμανία!
 
thebest20 είπε:
Δεν είναι 100% σίγουρο ότι είναι ελληνική κατασκευή,απλά το υποθέτω!Στο γερμανικό forum λένε ότι δεν θα κυκλοφορήσουν στη Γερμανία!Επίσης και οι νέες φιγούρες με το ? δεν θα βγουν σύντομα στη Γερμανία!
A ρε Ελλαδα...παλι τα καταφερες και εισαι μπροστα!!! :) .
 
Μαλιστα...Αρα παιρνω πισω το προηγουμενο...παλι Δευτεροι ρε [edit]... :banghead: ....χαχαχαχαχαχαχα :D :D. Οκ...περα απο την πλακα,ωραια σειρα αλλα δεν "κολλαει" με τις υπολοιπες συγχρονες...πχ:Ζωη στην πολη,Φαρμα,Ιππικος ομιλος,Νοσοκομειο κλπ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι φιγούρες που είναι με μαγιό,μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τη σειρά με την παραλία!Όπως επίσης οι φιγούρες με φόρμες,για το γυμναστήριο του σχολείου!Επίσης λογικά θα είναι φθηνά μέχρι 3? το set αν κρίνω από τα λίγα αξεσουάρ που έχει το καθένα!
 
Kambia μου...συγνωμη! 3ευρω? Σαν λιγα μου φαινονται...Βαλε κανα 6αρι το σετακι να εισαι μεσα.
 
Εγώ το είπα αυτό,όχι η kambia!Τα αξεσουάρ είναι ίδια με των special sets!Που τα special sets έχουν 1,99?.Οπότε απλά βάζω λίγο πιο πάνω,κυρίως για τα sets που έχουν 2 φιγούρες!
 
thebest20 είπε:
Εγώ το είπα αυτό,όχι η kambia!Τα αξεσουάρ είναι ίδια με των special sets!Που τα special sets έχουν 1,99?.Οπότε απλά βάζω λίγο πιο πάνω,κυρίως για τα sets που έχουν 2 φιγούρες!
Βρε το ξερω οτι το ειπες εσυ...το "συγνωμη" πηγαινε στην Kambia για το edit που μου εκανε στο προηγουμενο σχολιο μου.Tι θα "τσιμπησεις" απο τον νεο καταλογο?
 
Τίποτα λογικά δεν θα πάρω!Δεν αγοράζω!Μόνο ότι παλιό μου δίνουν τα ξαδέρφια μου,ανήψια μου,επειδή δεν έχουν χώρο να τα βάλουν!Αν και σίγουρα ήθελα να αποκτήσω τα 7 δωμάτια + 4 δωμάτια του παλατιού,και να τα βάλω,σε ένα σπιτάκι που έχω φτιάξει με κομμάτια από μια παλιά ραφιέρα του ΙΚΕΑ.Όπως επίσης θα μου άρεσε να πάρω μερικές φιγούρες από τις "?" και κάποια μπρελόκ!
 
thebest20 είπε:
Τίποτα λογικά δεν θα πάρω!Δεν αγοράζω!Μόνο ότι παλιό μου δίνουν τα ξαδέρφια μου,ανήψια μου,επειδή δεν έχουν χώρο να τα βάλουν!Αν και σίγουρα ήθελα να αποκτήσω τα 7 δωμάτια + 4 δωμάτια του παλατιού,και να τα βάλω,σε ένα σπιτάκι που έχω φτιάξει με κομμάτια από μια παλιά ραφιέρα του ΙΚΕΑ.Όπως επίσης θα μου άρεσε να πάρω μερικές φιγούρες από τις "?" και κάποια μπρελόκ!
Κοιτα,ετσι λεω κι εγω...αλλα ειναι μεγαλος ο πειρασμος.Εχω βαλει στο ματι τους Βρετανους απο την νεα σειρα των Πειρατων.Οταν βρεθει η ευκαιρια (οικονομικη) θα τους τσιμησω.Τωρα οσο για τις φιγουρες σε φακελακι που ειναι... :wait2: ...μαλλον κανα-δυο κομματια για να δω τι ειναι και να μου φυγει η περιεργια.Μπρελοκακια που λες...αν ξαναβρω τα ιδια που πηρα καλως, αλλιως τιποτα.
 
Εγώ έχω σε ένα μπαούλο από μπαμπού κάτι έπιπλα από τις σειρές με τη διώροφη βίλλα από τον ανηψιό μου,και από τα ξαδέρφια μου τα προηγούμενα έπιπλα της ροζ σειράς,και γενικά ήθελα να πάρω κι άλλα,για να εξοπλίσω το σπίτι που θέλω,με πολλές σειρές!Από τα μπρελόκ θέλω κυρίως φιγούρες που δεν περιστρέφονται τα χέρια τους,και φιγούρες της ροζ σειράς!Οι τελευταίες δεν με ενδιαφέρουν πολύ!
 
Πίσω
Μπλουζα