Playmobil

Ναι αυτο ειναι γνωστο.επισης σιγουρα ενα πιτσιρικι θα ενθουσιαστει με μια φιγουρα με περισσοτερα τζιμπλικια,απο αυτα που ειχαν τα playmobil της lyra για παραδειγμα.

Μηπως ομως θα τα φτασουν σε σημειο που θα χασουν την ταυτοτητα τους?Για παραδειγμα το κλασσικο χαμογελο το οποιο ειναι και σημα κατατεθεν....
 
Το κλασικό χαμόγελο,λογικά θα υπάρχει απλά θα είναι διπλοπρόσωπες!!!!!!
 
το ιδιο υπουλα και σατανικα αλλαξαν και τα polly pocket.χαχαχα

αληθεια ομως με προβληματιζουν οι νεες φιγουρες .
 
guitarmaniac είπε:
καλο πραγμα η εξελιξη,αλλα νομιζω οτι αν συνεχισει ετσι η playmobil θα χασει το στοχο του παιχνιδιου προωθει.Ηδη οι καινουργιες φιγουρες απο 90's και μετα -ειδικα οι τελευταιες-εχουν χασει την δημιουργικοτητα του αυτοσχεδιασμου καιτο παιχνι ρολων-μιας και η φιγουρα που ηταν cowboy πολυ ευκολα περναγε στο στρατοπεδο των ινδιανων-δεν ξερω,ηδη τα νεα σετ περα απο πειρατες και τις fi?ure δε με ενθουσιαζουν...


Συμφωνώ, νομίζω ότι με αυτές τις φιγούρες έχει ήδη ξεφύγει και θα πηγαίνει προς το χειρότερο.

Όπως όλα άλλωστε στις μέρες μας...

Ειλικρινά δε μου αρέσουν καθόλου.
 
Βρήκα photo με έναν άγνωστο κωδικό,από playmobil της Geobra

5vbrsm.jpg


Τελικά είναι πολλά και τα διεθνή sets που δεν ξέρουμε!Πολλά sets τυχαίνει να έχουν ίδιους κωδικούς!
 
ευχαριστω πολυ!

το καραβι τι να σου πω στην πενα...μονο δυο πανια του λειπουν σιγα μωρεεε.

αλλα το αγαπω και νομιζω ειναι καλο σα φοντο!!!χαχαχαχα
 
Πολύ ωραίες φιγούρες ειδικά η νύφη και η νεράιδα.Βλέπω τον Skater τον έβαλες από την πλευρά που φαίνεται το κλασικό γνωστό πρόσωπο.Όλες οι φιγούρες έχουν αυτάκια,για να εφαρμόζουν μούσια ή γυαλιά ηλίου κλπ,όπως οι κλασικές?
 
:thanx2: !!!εεε ολοκληρη κουβεντα καναμε πιο πανω.

λοιπον τα κεφαλια ειναι οπως τα κλασσικα.τωρα,αυτο που με ρωταγε αν τα μαλλια μπαινουν κι απ τη πλευρα που δεν εχουν προσωπο,δυστυχως θα σε απογοητευσω.το τσεκαρα σημερα.

αυτο που λες ισως να γινει στη 3 σειρα.ετσι φανταζομαι τουλαχιστον...
 
Παιδιά εγώ θα φέρω τον φούρνο από τα classic edition (το έχω απωθημένο από τα παιδικά μου χρόνια όταν έβγαινε η πρώτη έκδοση), αλλά νομίζω ότι δεν έχει μέσα καμία φιγούρα φούρναρη κι ότι τα σακουλάκια της πρώτης γενιάς που μπορούσες να βρεις μία παρεμφερή φιγούρα, έχουν τελειώσει!!!
 
Γεια σου,στη σειρά 3 των Fi?ures που θα βγει τον Αύγουστο υπάρχει γυναίκα chef,με το κλασικό άσπρο ψηλό καπέλο!Την ίδια εποχή θα κυκλοφορήσει και πιτσαδόρος στη σειρά Special Plus (τιμή 3?).

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Product-Show?pid=4766&cgid=Special

Επίσης στο Fanpark θα μπορείς να βρεις κάποιο από αυτά,στα τέλη του 2012

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Product-Show?pid=7781&cgid=Ds_Sport_und_Freizeit

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Product-Show?pid=7492&cgid=Freizeit-Ferienhaus
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σου BEST!!! Σ' ευχαριστώ! Το έχω ήδη υπ' όψη μου για τη γυναίκα, την οποία περιμένω πως και πως. Το fun park δεν παίζει γιατί είμαι Θεσ/νίκη (δε γνωρίζω βέβαια αν στέλνουν ταχυδρομικώς...). Αλλιώς, όσων αφορά τον κλασικό φούρναρη, θα ασχολήθω για άλλη μια φορά με το αγαπημένο μου ebay!
 
Μην ασχοληθείς με το ebay γιατί δεν θα βγάλεις άκρη αν δεν έχεις paypal!Στο fanpark μπορείς να τα παραγγείλεις και να σου τα φέρουν σπίτι με αντικαταβολή,πληρώνοντας επιπλέον 1-2 euro για το κάθε set!
 
Η εκθεση αυτη δεν συνισταται

για πορωμενους Πειρατες διοτι

εμπεριεχει κινδυνους εμφραγματος...:tongue::tongue::biglaugh::biglaugh:

( :wait2: ...για ποιον χτυπαει η καμπανα?)
 
Αναμένουμε ρεπορτάζ Σταύρο :D
 
:wait2: οοοοοοοοοκκκκκκ...... Όπως είπε πριν κ η kambia, Stavro ενα ρεπορταζ αν είναι εύκολο.... :please: :please: :please: :please: :please: :please:
 
stayros είπε:
Η εκθεση αυτη δεν συνισταταιγια πορωμενους Πειρατες διοτι

εμπεριεχει κινδυνους εμφραγματος...:tongue::tongue::biglaugh::biglaugh:

( :wait2: ...για ποιον χτυπαει η καμπανα?)
Αν γίνει Έκθεση και με σπίτια,τότε ναι,για μένα!Και μάλλον θα γίνει,από ότι έχω ρωτήσει!
 
Kambia είπε:
Αναμένουμε ρεπορτάζ Σταύρο :D
Κατι θα κανουμε... ::)

and1 είπε:
:wait2: οοοοοοοοοκκκκκκ...... Όπως είπε πριν κ η kambia, Stavro ενα ρεπορταζ αν είναι εύκολο.... :please: :please: :please: :please: :please: :please:
Κατι θα γινει Αντρικο...ολο και καμια βολτα

προς τα εκει μπορει να κανω... ::)
 
Εγώ έχω την εξής απορία: Γιατί εδώ δεν έχουμε FunPark? :(

Χωρίς πλάκα, αν μπορέσεις να κάνεις ένα ρεπορτάζ θα ήταν σούπερ!

Κι άλλη μια ερώτηση: Οι Κοι Αλεξίου & Βαγγόπουλος, να υποθέσω είναι συλλέκτες?
 
Πίσω
Μπλουζα