Playmobil

Κάθε χώρα που έχει fanpark,έχει ένα μόνο!Και επίσης ελάχιστες χώρες έχουν σίγουρα,πχ. Γερμανία,Αυστρία,Μάλτα,για άλλες δεν έχω ακούσει!
 
D@redevil είπε:
Εγώ έχω την εξής απορία: Γιατί εδώ δεν έχουμε FunPark? :(
Χωρίς πλάκα, αν μπορέσεις να κάνεις ένα ρεπορτάζ θα ήταν σούπερ!

Κι άλλη μια ερώτηση: Οι Κοι Αλεξίου & Βαγγόπουλος, να υποθέσω είναι συλλέκτες?
Η Εκθεση Πειρατικων Καραβιων ξεκινα στις 7-4-2012

το Σαββατο που μας ερχεται δηλαδη.Αν τα καταφερω

και παω εννοειται οτι θα κανω φωτορεπορταζ! :D

Ο κυριος Αλεξιου ειναι ο "Γκουρου" των Playmobil

στο Ελληνικο Fun Park και ο κυριος Βαγγοπουλος

ειναι συλλεκτης ο οποιος παραχωρει και τα πιο

πολλα Πειρατικα Καραβια.Και οι δυο κυριοι ειναι υπευθυνοι

για αυτη την υπεροχη ιδεα και την πραγματοποιηση

της εκθεσης! :D
 
thebest20 είπε:
Κάθε χώρα που έχει fanpark,έχει ένα μόνο!Και επίσης ελάχιστες χώρες έχουν σίγουρα,πχ. Γερμανία,Αυστρία,Μάλτα,για άλλες δεν έχω ακούσει!
Ωπ! Πώς κι έτσι? Το θεωρώ πολύ έξυπνη ιδέα και από άποψη πωλήσεων, και από άποψη marketing. Κρίμα - φαντάσου άλλο ένα fanpark στη Θεσσαλονίκη, πόσο θα βοηθούσε στις πωλήσεις τους. Ευχαριστώ για την ενημέρωση, αν και ομολογουμένως μου έκανε εντύπωση!

stayros είπε:
Η Εκθεση Πειρατικων Καραβιων ξεκινα στις 7-4-2012 το Σαββατο που μας ερχεται δηλαδη.Αν τα καταφερω

και παω εννοειται οτι θα κανω φωτορεπορταζ! :D

Ο κυριος Αλεξιου ειναι ο "Γκουρου" των Playmobil

στο Ελληνικο Fun Park και ο κυριος Βαγγοπουλος

ειναι συλλεκτης ο οποιος παραχωρει και τα πιο

πολλα Πειρατικα Καραβια.Και οι δυο κυριοι ειναι υπευθυνοι

για αυτη την υπεροχη ιδεα και την πραγματοποιηση

της εκθεσης! :D
Αν τύχει και μιλήσεις μαζί τους, να τους μεταφέρεις τα συγχαρητήριά μας, τόσο για την ιδέα, όσο και για την υλοποίηση! :)

Πες τους ότι έχεις κι άλλους ρετρομανιακούς που ξερογλύφονται για playmobil! Αν αμφιβάλλουν, θα δείξεις τα post του And1 :D
 
[edit] 1) Greeklish 2)Αγγελία ! [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
giannislarisa είπε:
[edit] 1) Greeklish 2)Αγγελία ! [edit]
Καλως ηρθες στην ρετροπαρεα μας! :)

Καταρχας μην γραφεις με greeklish απαγορευεται

απο τους κανονισμους

Για ανταλλαγες

βαλε μια αγγελια εδω

Διαβασε ενα -δυο ποστ πιο πισω

και θα δεις για τη εκθεση μιλαμε. :)

Και παλι καλως ορισες! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ σωστά τα είπε ο Σταύρος! :) Για 2η φορά, σε παρακαλώ να μην ξαναγράψεις σε greeklish & εφόσον ενδιαφέρεσαι για ανταλλαγές, ποστάρεις στο σχετικό υποφόρουμ. Ενημερώνω ότι την επόμενη φορά, το ποστ σου θα διαγραφεί.
 

Να ένα βιντεάκι που βρήκα στο δίκτυο από την έκθεση των πειρατικών!

Πήγα και τα είδα και είναι πράγματι πανέμορφα! Αφού σκέφτομαι σοβαρά να αποκτήσω ένα...
 
Αφου ειμαστε στο νερο...

οριστε κι ενα βιντεακι ακομα...

 
Από τις αγαπημένες μου σειρές η συγκεκριμένη.Μου αρέσει το ferry boat,το αυτοκίνητο,η καφετέρια,και το λιμάνι,με το άσπρο αστυνομικό τμήμα,που θυμίζει σπίτι ελληνικού νησιού!Και συνδυάζεται τέλεια με τη σειρά που είχε κυκλοφορήσει πέρυσι,όπως και με το ξενοδοχείο που θα βγει το 2013.
 
Ωπα παιδιιά!!!!μη βαράτε.δεν ήξερα οτι πρέπει να γράψω μόνο ελληνικά.ζητώ συγνώμη.θα είμαι σίγουρα κάτω δεν το χάνω με τίποτα.ευκαιρία να γνωριστούμε κ απο κοντά με κάποιους.θα τα πούμε εκεί λοιπόν
 
giannislarisa είπε:
Ωπα παιδιιά!!!!μη βαράτε.δεν ήξερα οτι πρέπει να γράψω μόνο ελληνικά.ζητώ συγνώμη.θα είμαι σίγουρα κάτω δεν το χάνω με τίποτα.ευκαιρία να γνωριστούμε κ απο κοντά με κάποιους.θα τα πούμε εκεί λοιπόν
Δεν σε βαρεσε κανεις αγαπητε φιλε μου! :)

Μια φιλικη υποδειξη/παρατηρηση καναμε

για τους κανονισμους του φορουμ.

Και παλι καλως ορισες στην

ρετροκοινωνια μας! :)
 
Όπως είπε και ο Σταύρος, δε βαράμε :) Κάνε και μια βόλτα από τα Νέα Μέλη να κεράσουμε και τούρτα :D
 
Φρεσκο πραγμα....Σπαρταραει λεμε... :D

Μυριζει θαλασσα!!!!! Για περαστε,για περαστε...

Περαστε και θαυμαστε

Για περαστε...

Ενας Ενας...ολοι θα παρετε...για περαστε...

Μητσοοοοοοοο....μια μπυρα :beer: ...στεγνωσαααα...

Για περαστεεεε....
 
stayros είπε:
Φρεσκο πραγμα....Σπαρταραει λεμε... :D Μυριζει θαλασσα!!!!! Για περαστε,για περαστε...

Περαστε και θαυμαστε

Για περαστε...

Ενας Ενας...ολοι θα παρετε...για περαστε...

Μητσοοοοοοοο....μια μπυρα :beer: ...στεγνωσαααα...

Για περαστεεεε....
Εφτασεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Γιατί το 3750 (κυκλοφορίας 1990) το εμφανίζουν πάντα με διαφορετικές φιγούρες,ακόμα και στο γερμανικό site?

Αυτό που είχα ήταν αυτό

3750.jpg
 
and1 είπε:
Εφτασεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
Χεχεχεχεχεχεχεχεχε.... :D :D:D:D

Χαλαλι το ξελαριγκιασμα... :thumbup:

thebest20 είπε:
Γιατί το 3750 (κυκλοφορίας 1990) το εμφανίζουν πάντα με διαφορετικές φιγούρες,ακόμα και στο γερμανικό site?Αυτό που είχα ήταν αυτό

3750.jpg
Προφανως αναφερεσαι στην μια φιγουρα

που εχει παραπανω (αυτη με τα μωβ ρουχα).

Ναι οντως και μενα με παραξενεψε... :eek:

Ισως απο λαθος να την τοποθετησαν

στο συγκεκριμενο καραβι.

Επειδη το συγκεκριμενο το εχω (Ευχαριστω Φιλιππε :D )

εχει ακριβως τις φιγουρες που απεικονιζονται

στην φωτο του κουτιου.
 
Όχι,αναφέρομαι στα sites,που το δείχνουν με διαφορετικές φιγούρες,όπως στο επίσημο site της playmobil

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Product-Show?pid=3750-A&cgid=1990

Το συγκεκριμένο καράβι,το είχε φέρει δώρο στην αδερφή μου η νονά της,τότε το 1991 και κόστιζε 10.000 δρχ.Βέβαια δεν έμεινε σχεδόν τίποτα,ίσως υπάρχει στο πατάρι ο σκελετός!
 
thebest20 είπε:
Όχι,αναφέρομαι στα sites,που το δείχνουν με διαφορετικές φιγούρες,όπως στο επίσημο site της playmobil
http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Product-Show?pid=3750-A&cgid=1990

Το συγκεκριμένο καράβι,το είχε φέρει δώρο στην αδερφή μου η νονά της,τότε το 1991 και κόστιζε 10.000 δρχ.Βέβαια δεν έμεινε σχεδόν τίποτα,ίσως υπάρχει στο πατάρι ο σκελετός!
Προφανως εχουν κανει λαθος στις φωτο!

Γιατι εδω αν το τσεκαρεις εχει κωδικο 3053

το συγκεκριμενο.

Μπορει να χτυπησε ο δαιμων του τυπογραφειου... :diablotin:

Οπως αν παρατηρησεις το 3740 εχει ακριβως

τον ιδιο κωδικο με το 3055.Ειναι ακριβως τα ιδια πλοια!!!!!! :eek:

Στην περιπτωση ομως του 3053/3750 ισως να

παιζει να ειναι και Αμερικανικη εκδοση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλά επειδή είναι γερμανικό site,έπρεπε να έχει τα πρωτότυπα.Σε όποιο site και να ψάξω,μου βγάζει σαν 3750 αυτό που έχει και το site playmobil.de.Μόνο το collectobil έχει το πρωτότυπο!Επίσης το highlight του συγκεκριμένου set είναι,ότι η γυναικεία φιγούρα ήταν η πρώτη που δημιουργήθηκε,με στήθος και παντελόνι!
 
thebest20 είπε:
Απλά επειδή είναι γερμανικό site,έπρεπε να έχει τα πρωτότυπα.Σε όποιο site και να ψάξω,μου βγάζει σαν 3750 αυτό που έχει και το site playmobil.de.Μόνο το collectobil έχει το πρωτότυπο!Επίσης το highlight του συγκεκριμένου set είναι,ότι η γυναικεία φιγούρα ήταν η πρώτη που δημιουργήθηκε,με στήθος και παντελόνι!
Τι να πεις? :eek:

Αβυσσος η ψυχη του Playmobilοδημιουργου! :D

Παλι καλα που λιγο απο εδω,λιγο απο εκει

βγαζουμε καποια ακρη. :)
 
Πίσω
Μπλουζα