Playmobil

and1 είπε:
Απο την μια γελάς αλλά απο την άλλη προβληματίζεσαι :xm:

Spybil είπε:
Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάτι με ενοχλεί κάθε φορά που πέφτω πάνω στο συγκεκριμένο blog...

RIO είπε:
Μια από τα ίδια...
Ισως γιατι εχουμε συνηθισει να βλεπουμε τα playmobil διαφορετικα απ' οτι ο δημιουργος του εν λογο blog. :)

Οι περισοτεροι Η' μαλλον η πλειοψηφια τα ξερει ως παιχνιδι, υπαρχουν βεβαια και μερικοι τρελοι ( ονοματα δεν λεμε.... :p ) που τα βλεπουν ειτε ως χομπι,

ειτε ως συλλογη,ειτε ως μικρα εργα τεχνης.

Παντως εχει φαντασια και καυστικοτητα ο τυπος...μπραβο του! :thumbup:
 
stayros είπε:
υπαρχουν βεβαια και μερικοι τρελοι ( ονοματα δεν λεμε.... :p ) που τα βλεπουν ειτε ως χομπι,ειτε ως συλλογη,ειτε ως μικρα εργα τεχνης.
Σοβαρά τώρα υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι? :eek: o_Oo_O

stayros είπε:
Παντως εχει φαντασια και καυστικοτητα ο τυπος...μπραβο του! :thumbup:
κ γω την ίδια άποψη έχω :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Ολοκληρωμένη η σειρά των popstars που κυκλοφορεί στην Αμερική προς το παρόν.Πολύ οικονομικά sets μόλις $14,99 το 5602,ίδια τιμή και το 5603,και από $6,99 το καθένα από τα υπόλοιπα 2.Oι photos είναι από το επίσημο αμερικάνικο site,από όπου και οι τιμές.Αν και δεν άκουσα και πολύ καλά σχόλια,από άγγλους,που τα παρήγγειλαν,κυρίως για το λεωφορείο και το stage ότι είναι "φθηνιάρικα".Εγώ τα θεωρώ πολύ όμορφα,και κυρίως μ'αρέσουν οι φιγούρες.

5602_product_box_front.jpg

5603_product_box_front.jpg

5604_product_box_front.jpg

5605_product_box_front.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενα ωραιο χρονολογικο γραφημα για τα 40 χρονια Playmobil!!!!!! :D

Xρονια μας Πολλα!!!!!!!!!! :d@redevil :D @redevil:d@redevil



PLAYMOBIL_40_infographic.jpg

Πηγη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν το γνώριζα ότι το κλασσικό πειρατικό που έχουμε είναι του '78! :eek:

Ο νονός του γιου μου, του έχει πάρει το καινούριο και απόψε το βράδυ θα ξεκινήσουμε την συναρμολόγηση του. Νομίζω δέχεται και μοτεράκι.

Αυτή η αποψινή στιγμή θα με γυρίσει πίσω 27 χρόνια, Χριστούγεννα του '87 όταν προσπαθούσα να φτιάξω το δικό μου. nostalgie.gif
 
Επομένως το καράβι του 1990 που είχα,δεν είναι πειρατικό,αλλά ταιριάζει περισσότερο με καράβι αγγλικής φρουράς.
 
Πιστεύω τα ίδια είναι, απλά - αν θυμάστε - έβγαιναν με δύο σειρές αυτοκόλλητα και μπορούσες να το κάνεις είτε πειρατικό είτε Βρετανική φρεγάτα.
 
PT8 είπε:
Πιστεύω τα ίδια είναι, απλά - αν θυμάστε - έβγαιναν με δύο σειρές αυτοκόλλητα και μπορούσες να το κάνεις είτε πειρατικό είτε Βρετανική φρεγάτα.
Απλά επειδή δεν το συμπεριλαμβάνει στις κυκλοφορίες με τα πειρατικά,γι'αυτό μου έκανε εντύπωση.
 
Άκυρο τελικά το πειρατικό, δεν ξέρω πως, αλλά είχα την εντύπωση πως κάτι τέτοιο μου είχε πει Προβολή συνημμένου 95070.

Τελικά του πήρε τον παρακάτω κωδικό (5979) από την σειρά των ιπποτών.

840966005979.jpg

Άνοιξα το κουτί με μεγαλύτερη λαχτάρα από τον μικρό και ξεκινήσαμε την συναρμολόγηση. Είχα να πιάσω πολλά χρόνια στα χέρια μου playmobil.

Έχω την αίσθηση πως η αγαπημένη Lyra είχε ποιοτικότερο πλαστικό και ανώτερη αίσθηση αφής ενώ οι φιγούρες, εξελιγμένες οπτικά πλέον, μου άφησαν μια ψυχρή αίσθηση.

Τι γνώμη έχουν οι γκουρού των playmobil;

Σε κάθε περίπτωση, το κατα ευχαριστήθηκα.

facepalm.gif
 
ετοιμαζω βαλιτσες για Γερμανια.....και δεν ειναι αστειο
 
Άραγε υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει νέο βιβλίο με αφορμή τα 40 χρόνια?Επειδή βλέπω ότι από το 2009 έχουν κυκλοφορήσει 3 βιβλία.Θα ήθελα,με την προϋπόθεση να έχει όλους τους κωδικούς με L.
 

Κάτι ετοιμάζεται σε αυτό το κανάλι!!!!!!!
 
thebest20 είπε:
Κάτι ετοιμάζεται σε αυτό το κανάλι!!!!!!!
Ετοιμαζει κατι παρα πολυ καλο ο κ. Βαγγοπουλος. :stayros

Επειδη τυχαινει να γνωριζω το τι ετοιμαζεται,το μονο που μπορω να πω προς το παρον

ειναι οτι η δουλεια που γινεται ειναι πολυ καλα μελετημενη και με πολυ μερακι!

Λιγη υπομονη και θα δουμε πολυ ωραια πραγματακια σε λιγο καιρο. :sta2
 
Το ίδιο δώρο ... τα ίδια Χριστούγεννα ... τι μου θύμησες τώρα ...
 
PT8 είπε:
Δεν το γνώριζα ότι το κλασσικό πειρατικό που έχουμε είναι του '78! :eek:
Ο νονός του γιου μου, του έχει πάρει το καινούριο και απόψε το βράδυ θα ξεκινήσουμε την συναρμολόγηση του. Νομίζω δέχεται και μοτεράκι.

Αυτή η αποψινή στιγμή θα με γυρίσει πίσω 27 χρόνια, Χριστούγεννα του '87 όταν προσπαθούσα να φτιάξω το δικό μου. Προβολή συνημμένου 94995
Το ίδιο δώρο ... τα ίδια Χριστούγεννα ... τι μου θύμησες τώρα ...
 
Μολις βγηκε απο τον φουρνο λεμε....καιει ακομα!!!!! :D



Μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησω... :wait2:
 
Πίσω
Μπλουζα