Power Rangers (1993)

thebest20 είπε:
Την ταινία την είχα δει στο Mega αρκετές φορές και την έχω σε avi!Είχε βγει και album,αποκλειστικά με αυτοκόλλητα της ταινίας και μου έλειπαν πολύ λίγα για να το συμπληρώσω,αλλά δυστυχώς όλα τα albums με αυτοκόλλητα πήγαν στα σκουπίδια!

Ναι τα θυμαμαι τα αυτοκολλητα :D αυτο ειναι και το cover

[deadpic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nαι,που το βρήκες το album,το είχες?Μήπως έχεις και αυτό από την κανονική σειρά?Είχαν βγει 2 versions του κανονικού album,μια με άσπρο περίγραμμα,που είχαν γίνει πολλά λάθη στα νούμερα των αυτοκόλλητων,και μια με κόκκινο περίγραμμα!Αρκετές photos ήταν ίδιες και στις 2 versions...εγώ συμπλήρωνα κόκκινες,και η αδερφή μου άσπρες.Αρκετά αυτοκόλλητα και των 2 versions ήταν ίδια,και τα albums μεταξύ τους ήταν ίδια,μόνο το εξώφυλλο διέφερε (ήταν λαχανί,σε αυτό με τις κόκκινες).Τα 2 albums τα είχαμε σχεδόν συμπληρώσει,λίγες μας έλειπαν!Άλλα περίπτερα πουλούσαν μόνο κόκκινες,κι άλλα μόνο άσπρες!Επίσης τα περισσότερα φακελάκια με τις άσπρες είχαν και κουπόνια με δώρα μέσα (αφίσες κλπ,ή 10 φακελάκια δώρο ή με κουπόνι+500 δρχ ένα φακό ή κάτι άλλο συλλεκτικό δωράκι με τη στάμπα "power rangers").Είχα κερδίσει ένα μπλουζάκι με στάμπα power rangers.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Nαι,που το βρήκες το album,το είχες?Μήπως έχεις και αυτό από την κανονική σειρά?Είχαν βγει 2 versions του κανονικού album,μια με άσπρο περίγραμμα,που είχαν γίνει πολλά λάθη στα νούμερα των αυτοκόλλητων,και μια με κόκκινο περίγραμμα!Αρκετές photos ήταν ίδιες και στις 2 versions...εγώ συμπλήρωνα κόκκινες,και η αδερφή μου άσπρες.Αρκετά αυτοκόλλητα και των 2 versions ήταν ίδια,και τα albums μεταξύ τους ήταν ίδια,μόνο το εξώφυλλο διέφερε (ήταν λαχανί,σε αυτό με τις κόκκινες).Τα 2 albums τα είχαμε σχεδόν συμπληρώσει,λίγες μας έλειπαν!Άλλα περίπτερα πουλούσαν μόνο κόκκινες,κι άλλα μόνο άσπρες!Επίσης τα περισσότερα φακελάκια με τις άσπρες είχαν και κουπόνια με δώρα μέσα (αφίσες κλπ,ή 10 φακελάκια δώρο ή με κουπόνι+500 δρχ ένα φακό ή κάτι άλλο συλλεκτικό δωράκι με τη στάμπα "power rangers").Είχα κερδίσει ένα μπλουζάκι με στάμπα power rangers.
Το είχα παλιαα :cry: ξερω ποια λες για τα αλλα δυο μονο το ενα μπορω να βρω

519Tu82X3VL._SS500_.jpg


519Tu82X3VL._SS500_.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι,μπράβο,αυτό είχε τις κόκκινες!Οι άσπρες είχαν πάρα πολλά λάθη,αρκετές έβγαιναν οριζόντια ενώ έπρεπε να πάνε κάθετα στο album!

Επίσης έχω και το επιτραπέζιο Power Rangers

Όσο για τη σειρά,δεν έχανα επεισόδιο...θυμάμαι σε ένα επεισόδιο που οι κακοί τους είχαν μετατρέψει σε μικρά παιδάκια και μετά τους εγκλώβισαν σε μια φωτογραφία.Αυτό δεν ήταν αυτοτελές επεισόδιο,είχε 2 μέρη.Πολλά επεισόδια είχαν 2 η 3 μέρη,αλλά τα περισσότερα ήταν αυτοτελή.Στον 4ο κύκλο (2ο χρόνο) έφυγε η Rita,και ο κακός ήταν ο Zed (είναι και στην ταινία)
 
thebest20 είπε:
Ναι,μπράβο,αυτό είχε τις κόκκινες!Οι άσπρες είχαν πάρα πολλά λάθη,αρκετές έβγαιναν οριζόντια ενώ έπρεπε να πάνε κάθετα στο album!
Επίσης έχω και το επιτραπέζιο Power Rangers

Όσο για τη σειρά,δεν έχανα επεισόδιο...θυμάμαι σε ένα επεισόδιο που οι κακοί τους είχαν μετατρέψει σε μικρά παιδάκια και μετά τους εγκλώβισαν σε μια φωτογραφία.Αυτό δεν ήταν αυτοτελές επεισόδιο,είχε 2 μέρη.Πολλά επεισόδια είχαν 2 η 3 μέρη,αλλά τα περισσότερα ήταν αυτοτελή.Στον 4ο κύκλο (2ο χρόνο) έφυγε η Rita,και ο κακός ήταν ο Zed (είναι και στην ταινία)
Το επιτραπέζιο το εχω ακομα αυτο ε? ;)

5201.jpg


5201.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να σου πω,το κουτί δεν το έχω,τα έχω σε σακούλα μεγάλη μαζί με το ταμπλό και κάτι άλλα χάρτινα σκηνικά,με τερατάκια,4 τέρατα (2 από αυτά ο Goldar και η Σφίγγα) τους power rangers,τα οχήματά τους,κάτι κάρτες που τους δείχνει ανθρώπους,κλπ...όλα από σκληρό χαρτόνι.

Έχω κάπου και μερικές μινιατούρες από ένα αυγό-power rangers σαν το Kinder
 
thebest20 είπε:
Να σου πω,το κουτί δεν το έχω,τα έχω σε σακούλα μεγάλη μαζί με το ταμπλό και κάτι άλλα χάρτινα σκηνικά,με τερατάκια,4 τέρατα (2 από αυτά ο Goldar και η Σφίγγα) τους power rangers,τα οχήματά τους,κάτι κάρτες που τους δείχνει ανθρώπους,κλπ...όλα από σκληρό χαρτόνι.
Έχω κάπου και μερικές μινιατούρες από ένα αυγό-power rangers σαν το Kinder
Ναι αυτο ειναι να και μερικες εικονες απο μεσα:

[edit] no pic [edit]

Ναι τα αυγα!!!!!!Ποσα ειχα φαει :p

TombolaPowerRangers.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο,που τα βρίσκεις!!!!!!!!!Εγώ από τα αυγά είχα τύχει τις 6 φιγούρες,τη σφίγγα.το τερατάκι,το Goldar και το κίτρινο όχημα (μερικά 2-3 φορές το καθένα)

Μήπως έχεις και photos από μεγάλες φιγούρες power rangers,κυρίως από αυτούς που είχαν μπροστά κεφάλι ανθρώπου και πίσω κεφάλι ranger και προσθέτοντας κάποια εξαρτήματα άλλαζαν μορφή?Θυμάμαι ότι σε ένα παλιό περιοδικό με κόμιξ είχε διαφημιστικό με το Jason σε κούκλα,με μορφή ανθρώπου
 
thebest20 είπε:
Μπράβο,που τα βρίσκεις!!!!!!!!!Εγώ από τα αυγά είχα τύχει τις 6 φιγούρες,τη σφίγγα.το τερατάκι,το Goldar και το κίτρινο όχημα (μερικά 2-3 φορές το καθένα)
Μήπως έχεις και photos από μεγάλες φιγούρες power rangers,κυρίως από αυτούς που είχαν μπροστά κεφάλι ανθρώπου και πίσω κεφάλι ranger και προσθέτοντας κάποια εξαρτήματα άλλαζαν μορφή?Θυμάμαι ότι σε ένα παλιό περιοδικό με κόμιξ είχε διαφημιστικό με το Jason σε κούκλα,με μορφή ανθρώπου
Αυτα δεν τα ξερω καν.....8)
 
joe είπε:
Ρε τι εγινε η επιθεση των νιουφηδων? Οταν εσκασαν πηγαινα Λυκειο. Παντα εβλεπα καλα καρτουνς/παιδικα, αλλα αυτο το θεωρουσα τρελλη ξεφτιλα και φτηνο σε σχεση με τα παλιοτερα μεν αλλα καλυτερα σεναριακα παιδικα. Ειναι απο τα παιδικα που μου την σπανε γιατι φερονται στα παιδια σαν να ειναι ανοητα. Overacting και κοκο νιανια.
+1

Πολυ μετρια ποιοτητα σε ολους τους τομεις.
 
Επίσης υπήρχαν και παγωτά με μικρές φιγούρες και τάπες

834691322_L.jpg


834691322_L.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι,τάπες από παγωτά τις θυμάμαι...αλλά και τάπες σε φακελάκια!Όπως επίσης και ένα κουτάκι που περιείχε τσίχλες-μπαλίτσες,μπρελόκ-power ranger κλπ!Είχα βάλει 2 μπρελόκ στην τσάντα μου στο δημοτικό και μου τα είχαν κλέψει!Ήταν ακριβώς το μπρελόκ όπως οι φιγούρες των αυγών-power rangers με τη διαφορά ότι πάνω στο κεφάλι τους είχαν μια τρυπούλα,που έμπαινε το μπρελόκ.
 
Chupa Chups Power Rangers!!!!!!

[deadpic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι,και chupa chups,είχα πολλές photos,αλλά δυστυχώς δεν είχα album,και τις κολλούσα σε ένα τετράδιο ανακατωμένες!Το γλειφιτζούρι ήταν αυτό που είχε τσίχλα μέσα,τέλειο ήταν!
 
Επισης και τσιχλες :D

[deadpic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελπίζω κάποτε να τα ξαναδειξει κάποιο κανάλι ώστε να τα γράψω και να τα έχω αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να τα βρω :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Ξαναπαίχτηκαν σε επανάληψη πριν αρκετά χρόνια τα πρώτα επεισόδια (σίγουρα πριν το 2000),και είχαν άλλη μεταγλώτιση,όχι τόσο καλή όσο η πρώτη
 
thebest20 είπε:
Ξαναπαίχτηκαν σε επανάληψη πριν αρκετά χρόνια τα πρώτα επεισόδια (σίγουρα πριν το 2000),και είχαν άλλη μεταγλώτιση,όχι τόσο καλή όσο η πρώτη
Στο fox kids εννοεις?
 
Αντίστοιχο album είχε βγάλει και η κουκουρουκου. Το αυτοκόλλητο Νο.7 θυμάμαι δεν υπήρχε πουθενά... Είχε και 5 3D αυτοκόλλητα που αν τα μαζευες σου έστελναν κάποιο δώρο. (εμένα μια φορά δεν μου έστειλαν τίποτα :p )
 
Πίσω
Μπλουζα