Power Rangers (1993)

Wally είπε:
Περσυ, ενας εκ των συμμετεχοντων στους Power Rangers (Skylar Deleon) καταδικαστηκε σε θανατο διοτι δολοφονησε 2 γεροντια στο γιωτ τους.Οντας προφυλακισμενος προσπαθησε να κοψει τα γεννητικα του οργανα με ξυραφι...

Go,go Power Rangers :| /emoticons/mellow@2x.png 2x" width="20" height="20" />
At age 14, he appeared in the series Mighty Morphin Power Rangers as an extra in the episode Second Chance.
 
Κ εγω πορωνομουν με power rangers νομιζα οτι ειμουν o billy!!!!!!

Ειχα αρκετες φιγουρες απο αυτες που αλλαζουν κεφαλι αλλα δεν ηταν πολυ ανθεκτικες κ ολο φευγαν ποδια χερια γιαυτο κ εχω σωσει μια μονο !(εντωμεταξυ ολες ιδιο ανθρωπινο κεφαλι ειχαν...!!)

Απο τα αυγα εχω ακομα τον billy & την rita!!!!

Aπο ταπες ειχα μονο την triny (R.I.P κιολας!) αλλα επειδη δεν ετυχε να ξαναπαρω την εχασα!!!

Αλλα χοντρη καταθληψη παθαινα οταν εβλεπα στο comic τους διαφημιστικο απο το κρυσφηγετο τους σε παιχνιδι!!!Ειχα ρωτησει ολα τα πειχνιδαδικα αλλα πουθενα!!!!!
 

Κριμα που δεν υπαρχουν πουθενα ολα τα επ στα ελληνικα :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω jason οτι επρεπε να ειμασταν πιο ξυπνοιοι τοτε και να τα γραφαμε ολα σε κασετες...... :precry:

Κ εγω τα θελω πολυ!! Ηθελα να ηξερα τα καναλια τα εχουν ακομα ?? 8) !!!!
 
ακουστε να γελασετε ο γιος της νονας του αδερφου μου δεν ηξερε καλα αγγλικα και οταν ακουγε mighty morphin power rangers ελεγε τι λεει?δυνατη μορφινη?και δεν μας αφηνε να το δουμε θυμαμαι οτι στον 3ο κυκλο νομιζω η ριτα ειχε παντρευτει τον ζεντ
 
Gogeta είπε:
Αντίστοιχο album είχε βγάλει και η κουκουρουκου. Το αυτοκόλλητο Νο.7 θυμάμαι δεν υπήρχε πουθενά... Είχε και 5 3D αυτοκόλλητα που αν τα μαζευες σου έστελναν κάποιο δώρο. (εμένα μια φορά δεν μου έστειλαν τίποτα :p )
Το θυμάμαι το album...εμένα μου έλειπαν αρκετές γιατί δεν πήρα πολλές φορές KOYKOYΡΟΥΚΟΥ.Μάλιστα αν έβρισκες 2 διπλές photos,σου έστελναν επίσης δώρο,γι'αυτό και το περίεργο ήταν πως δεν υπήρχαν πολλές διπλές.Με τις 3D θυμάμαι ότι έπρεπε να δώσεις και κάποιο ποσό (1000-2000 δρχ) για να σου στείλουν δώρο.
 
argy είπε:
Νομιζω jason οτι επρεπε να ειμασταν πιο ξυπνοιοι τοτε και να τα γραφαμε ολα σε κασετες...... :precry: Κ εγω τα θελω πολυ!! Ηθελα να ηξερα τα καναλια τα εχουν ακομα ?? 8) !!!!
Υπάρχουν 100% όλα. Το αρχείο των ιδιωτικών καναλιών είναι πλήρως οργανωμένο και ανέπαφο (σε αντίθεση με των κρατικών).

Η πρόσβαση σε αυτό όμως είναι άλλη ιστορία... :xm:
 
παιδια εγω εχω 2 κασετες που ειχαν κυκλοφορισει τοτε με τα επεισοδια του πρωτου κυκλου
 
θανος είπε:
παιδια εγω εχω 2 κασετες που ειχαν κυκλοφορισει τοτε με τα επεισοδια του πρωτου κυκλου
Δεν είχαν κυκλοφορήσει τότε vhs με επ του 1 κύκλου αυτό έγινε το 2002-04 και είναι 1 DVD με τα 4 πρώτα επ του 1 κύκλου.

dr_slump είπε:
Υπάρχουν 100% όλα. Το αρχείο των ιδιωτικών καναλιών είναι πλήρως οργανωμένο και ανέπαφο (σε αντίθεση με των κρατικών).
Η πρόσβαση σε αυτό όμως είναι άλλη ιστορία... :xm:
Τι να το κάνεις αφού και να τα έχουν δεν τα δείχνουν αλλά από έγκυρες πηγές δεν τα έχουν για τον ANT1 που ξέρω δλδ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμάμαι ότι είχαν κυκλοφορήσει.Και μάλιστα πρέπει να είχαν βγει κι άλλα.Ο ξαδερφός μου είχε νοικιάσει από videoclub μια κασέτα power rangers που είχε το επεισόδιο που είχαν πάει σε ένα εξοχικό για διακοπές,και η Rita τους έστελνε εφιάλτες το βράδυ στον ύπνο τους με σκοπό να τους αποδυναμώσει!Αυτό το επεισόδιο δεν το είχα δει ποτέ στην tv μέχρι τότε,και το είδα πολύ αργότερα (γύρω στο 1999-2000) σε ένα παιδικό κανάλι της Νova η Filmnet (δεν θυμάμαι ακριβώς).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θανος είπε:
ειχαν κυκλοφορισει και οριστε η αποδειξη http://www.pgcosmos.gr/movie.php?ID=3207 και http://www.pgcosmos.gr/movie.php?ID=2711
Ναι αλλα δεν ειναι 1 κυκλος.....

thebest20 είπε:
Το θυμάμαι ότι είχαν κυκλοφορήσει.Και μάλιστα πρέπει να είχαν βγει κι άλλα.Ο ξαδερφός μου είχε νοικιάσει από videoclub μια κασέτα power rangers που είχε το επεισόδιο που είχαν πάει σε ένα εξοχικό για διακοπές,και η Rita τους έστελνε εφιάλτες το βράδυ στον ύπνο τους με σκοπό να τους αποδυναμώσει!Αυτό το επεισόδιο δεν το είχα δει ποτέ στην tv μέχρι τότε,και το είδα πολύ αργότερα (γύρω στο 1999-2000) σε ένα παιδικό κανάλι της Νova η Filmnet (δεν θυμάμαι ακριβώς).
Αυτό το επ που λες δεν έχει κυκλοφορήσει ποτέ σε vhs ο φίλος σου θα το είχε γράψει 100% από την tv
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θυμάμαι αν είχε το σήμα του Ant-1 πάντως το είχαμε πάρει από videoclub...Η βιντεοκασέτα στο κουτί της δεν είχε εξώφυλλο Power Rangers αλλά τη μάρκα του videoclub.Μήπως το videoclub το είχε κάνει εγγραφή από την tv και το νοίκιαζε?
 
thebest20 είπε:
Δεν θυμάμαι αν είχε το σήμα του Ant-1 πάντως το είχαμε πάρει από videoclub...Η βιντεοκασέτα στο κουτί της δεν είχε εξώφυλλο Power Rangers αλλά τη μάρκα του videoclub.Μήπως το videoclub το είχε κάνει εγγραφή από την tv και το νοίκιαζε?
Αν το είχε κάνει αυτό το video club σίγουρα ήταν παράνομο γιατί από εταιρία δεν είχε κυκλοφορήσει από τον 1 κύκλο τπτ τότε και πολύ περίεργο αυτό μου φαίνετε γιατί ήταν ένα πολύ επιτυχημένο παιδικό εκείνοι την εποχή. Μόνο από την video sonic είχαν κυκλοφορήσει από τον 2 κύκλο 5vhs που μέσα κάθε vhs είχε 2 επ.
 
Είχα αγοράσει 2 vhs. Η μια κασέτα είχε το επεισόδιο που έχανε τις δυνάμεις του ο πράσινος ranger και η άλλη αυτό που δημιουργούσαν τον λευκό. Μετά είχαν βγει και άλλες δύο που δεν τις είχα αγοράσει και δεν θυμάμαι τι επεισόδια περιλάμβαναν. Πάντως αυτές που λέω έιναι 100% οι πρώτες που κυκλοφόρησαν.
 
Edit: Δε ζητάμε κάτι που παραπέμπει σε παράνομο downloading

Ξέρετε αν υπάρχουν σε DVD ή σε VHS?

Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σάκη (από το Θανάσης) καλώς όρισες στο φόρουμ μας!!

Δε ζητάμε το οτιδήποτε που παραπέμπει σε παράνομη διακίνηση (έστω και αυτό το μικρό που είπες εσύ!)

Σου εύχομαι καλή διαμονή! :)
 
την εβλεπα μικρος τη σειρα

παλια ειχα και ενα αλμπουμ με αυτοκολλητα,δεν νομιζω να ηταν της Panini και ενα αλλο απτη Κουκουρουκου
 
Νομιζω πως πουθενα αλλου δεν φαινεται πιο ξεκαθαρα το χασμα των γενεων μεταξυ ολων οσων υπηρξαν παιδια στα 80ς και αυτων που υπηρξαν παιδια στα 90ς. Εγω ημουν φοιτητρια οταν βγηκε αλλα το εβλεπα αναγκαστικα μαζι με την μικρη αδερφουλα μου. Της ελεγα συνεχεια ποσο απαισιο, φρικτο και απαραδεκτο ειναι, ενα χαμερπες προιον του διεθνους ιμπεριαλισμου (ενω ας πουμε οι Θαντερκατς ηταν υπεροχοι!), της εσκιζα τα αυτοκολλητα και δεν την αφησα να ντυθει με αντιστοιχη στολη στις αποκριες! Αποτελεσμα ουδεν βεβαια, καπου εχει φυλαγμενα και οσα κουκλακια γλιτωσαν απο τα χερακια μου και δεν πηγαν δωρο σε ξαδερφακια. Παντως και εμενα μου φαινοταν προχειροφτιαγμενο και χαοτικο αλλα ισως να ειναι το χασμα των γενεων που λεγαμε...
 
Πίσω
Μπλουζα