PSN Hacked

Πες τα ρε DINO ;)
 
κάτι ακούγεται ότι την δουλειά την έκανε κάποιος (ή έκαναν κάποιοι) από τους 205 υπάλληλους του τμήματος online που απέλυσε η SONY τον προηγούμενο μήνα και ενώ γινόταν η μεταφορά του datacenter ... μπορεί να είναι και ράδιο-αρβύλα μην το παίρνετε σαν γεγονός
 
Καλά το τι θα σκουστεί δεν λέγεται. Επιμένω ότι είναι δουλειά των εξωγήινων.....
 
Δουλειά του Shock και του Herco είναι και τώρα υπερασπίζονται την $ony για να θολώσουν τα νερά...
 
Πριν λίγο με πηραν τηλεφωνο από την τράπεζά μου για να μου προτείνουν, εν μεσω των φημών περί υποκλοπής καρτών από το PSN, να αλλάξω την κάρτα μου. Δεν είναι βεβαια πιστωτική αλλα χρεωστική, οπότε αν δεν έχει χρήματα, είναι ανούσια η κλοπή της. Προληπτικά θα την αλλάξω τη Δευτέρα. Αυτό που μου τη δίνει όμως είναι ότι την έχω αλλάξει 3 φορές στα τελευταία 2 χρόνια, τις 2 πρώτες επειδή η VISA εστειλε ενημερωτικο σε διάφορες τράπεζες (και ανάμεσα τους και στη δική μου) για πιθανή υποκλοπή καρτών και την υποχρεωτική ανανέωσή της, και τώρα αυτό με το PSN. Πλέον η ημερομηνία λήξης που αναγράφεται, δεν έχει και πολύ νόημα :D :D.
 
Εχεις απολυτο δικιο Rygar,και εγω την ακυρωσα αμεσως μετα την επιθεση και ηδη μου ηρθε η καινουρια.
 
(Ο κωδικός ασφαλείας μπορεί να αλλαχθεί μόνο στο σύστημα, στο οποίο έχει γίνει και η ενεργοποίηση του λογαριασμού.)Ωραια ρε παιδια και εγω τι μπορω να κανω αφου την ενεργοποιηση την εκανα στο 60αρι που εχει τιναξει τα πεταλα κανα χρονο τωρα και εχω βαλει τον λογαριασμο στο slim??

Divined ακομα δεν μπορουμε να μπουμε.Απο οσο ειδα στην αμερικη εχει ξεκινησει η επαναφορα:

http://blog.us.playstation.com/2011/05/14/play-on-%E2%80%93-psn-restoration-begins-now/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια το Psn ειναι online και στην Ελλαδα για οποιον ενδιαφερεται!!
 
Μονο το update κανεις.Δεν μπορεις να κανεις sign in.
 
Για κλάματα η κατάσταση τελικά! Ουμπερφεϊλαριό!

Και μετά απορούν γιατί η Ninty τους έχει πατήσει στο λαιμό..........
 
Εγώ μέχρι αργά εχτές το βράδυ, δεν μπορούσα να αλλάξω password. Με έβαζε στο σύστημα, έλεγε ότι πρέπει να αλλάξω password αλλά μόλις πατούσα OK, πετούσε κάποιο σφάλμα. Σήμερα, δεν δοκίμασα!!
 
Παιδια προσπαθησατε?Χτες κατα τις 10 παρα ανεβηκε ο server.Για του λογου το αληθες παρτε μια σημερινη φωτο:




Divined εγω απλα αλλαξα το password και συνδεθηκα αμεσως.Ομως πολλοι φιλοι ειχαν παρομοιο προβλημα με σενα και η λυση ειναι να αλλαξεις κωδικο μεσω e-mail,κανεις επιβεβαιωση και περιμενεις απαντηση στο e-mail σου και σου αλλαζει ο κωδικος.Τουλαχιστον 2-3 φιλοι ετσι καταφεραν να κανουν sign-in.

100_0094.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
aha. Θα το δοκιμάσω το βράδυ!!
 
Εγώ χτές το μόνο που κατάφερα ήταν το Firmware update. Θα δοκιμάσω και σήμερα φυσικά, με τρώει και η περιέργεια για το welcome back πακέτο. Προλάβατε να δείτε τί παίζει με αυτό ?
 
Αμα βγει online και το store θα δούμε τι θα δώσει το "welcome back".
 
Ενα ασχετο θεμα αλλα πιστευω οτι αξιζει τον κοπο να το αναφερω.Μπαινω σε διαφορα ελληνικα sites να ενημερωθω για τα νεα των παιχνιδομηχανων και απο τα σχολια που διαβαζω εχω πραγματικα απογοητευθει.Τσακωμοι και ανταλλαγες βρισιων μεχρι οτι μπορειτε να φανταστειτε,θελω να ελπιζω οτι ειναι πιτσιρικαδες για αλλιως δεν υπαρχει καμια δικαιολογια.Αλλο να πικαρεις με χιουμορ αυτον που παιζει Ps3 και Χbox και αλλο να φτανουμε στο σημειο να βριζουμε του αλλου το σπιτι.Σκετη απογοητευση.Ειμαι χαρουμενος που ειμαι μελος του Retromaniax μονο αυτο σας λεω.
 
Μην ανησυχείς και εδώ έχουμε μπηχτές και αντιπαραθέσεις μέχρι άγριας βωμολοχίας. Απλά η Admin team και οι Mods κάνουν εξαιρετική δουλειά και πολλές φορές κλείνουν "πληγές" πριν τα πράγματα πάρουν ανεξέλεγκτες διαστάσεις.

Φυσικά και πρόκειται για πιτσιρικάδες που "βράζει το αίμα τους" όταν μιλάμε για κονσόλες νέας γενιάς, στη πλειοψηφία τουλάχιστον. Μάλλον εμείς αποτελούμε εξαίρεση, λόγω ηλικίας, και απόλυτη μειοψηφία..... :(
 
Πιστεψε με εχω δει εδω μεσα αντιπαραθεσεις αλλα ουδεμια σχεση εχουν.Και εγω ειμαι νευρικος και πολυ μαλιστα αλλα προσπαθω να ξεσπαω αλλου τα νευρα μου.Ολες τις παιχνιδομηχανες το ιδιο τις γουσταρω γιατι η καθεμια μου δινει και κατι διαφορετικο.Τελος παντων καλο απογευμα σε ολους!!
 
Πίσω
Μπλουζα