Retro Ένδυση

crimson είπε:
εγώ που τα φορούσα όλα αυτά μετά το 85 και πριν γίνουν μόδα ξανά (και μάλλον θα συνεχίσω να τα φοράω και αφού ξεγίνουν μόδα) είμαι πρωτοπόρος ή αναχρονίστρια;; :rolleyes: :D
αυτο λεγεται σταθερο στυλ και το γουσταρω πολυ(διοτι δεν μου αρεσει αυτο που ειναι πολυ της μοδας πεφτουμε με τα μουτρα και μετα καρφι αλλαζουμε στυλ γιατι βγηκε κατι καινουριο) το ασπαζομαι και το προσπαθω να το πετυχω παντα σε συνδιασμο με μερικες πινελιες της εποχης ( αν και στο χωρο μας δεν μας συμφερει αυτο:biglaugh::biglaugh::biglaugh:)
 
jaguar-man είπε:
αυτο λεγεται σταθερο στυλ και το γουσταρω πολυ(διοτι δεν μου αρεσει αυτο που ειναι πολυ της μοδας πεφτουμε με τα μουτρα και μετα καρφι αλλαζουμε στυλ γιατι βγηκε κατι καινουριο) το ασπαζομαι και το προσπαθω να το πετυχω παντα σε συνδιασμο με μερικες πινελιες της εποχης ( αν και στο χωρο μας δεν μας συμφερει αυτο:biglaugh::biglaugh::biglaugh:)
βρε θα μας σκάσει αυτός σήμερα εμάς τους περίεργους! ποιος είναι ο "χώρος σας" ; εεεε;;; :D
 
crimson είπε:
βρε θα μας σκάσει αυτός σήμερα εμάς τους περίεργους! ποιος είναι ο "χώρος σας" ; εεεε;;; :D
:stfu::stfu::stfu::stfu::stfu: επαγγελματικο απορρητο:biglaugh::biglaugh:

εχω καταστηματα με παπουτσια και στο ενα απο αυτα που ειναι δυοροφο εχω και ρουχα μεσα, επισης εχω και μια εισαγωγικη οπου και δινω πανελλαδικα :)
 
jaguar-man είπε:
:stfu::stfu::stfu::stfu::stfu: επαγγελματικο απορρητο:biglaugh::biglaugh:
εχω καταστηματα με παπουτσια και στο ενα απο αυτα που ειναι δυοροφο εχω και ρουχα μεσα, επισης εχω και μια εισαγωγικη οπου και δινω πανελλαδικα :)
πολύ ενδιαφέρον! ζηλεύω! καλές δουλειές, εύχομαι! :)
 
Εσεις ζωγραφίζατε τα τζίν σας;

dragongm4.jpg
 
jaguar-man μου φαίνεται πρέπει να ανοίξεις δικό σου θρεντάκι,παρουσιάζοντας κάθε φορά τις τάσεις της μόδας!:animrolleyes:
 
candy είπε:
jaguar-man μου φαίνεται πρέπει να ανοίξεις δικό σου θρεντάκι,παρουσιάζοντας κάθε φορά τις τάσεις της μόδας!:animrolleyes:
Λες ε? γιατι οχι :D :D:D σευχαριστω για την προταση
 
Το τερπνόν μετά του ωφελίμου. :p
 
Να μια καλή πρόταση. :)

aa33_1.JPG
 
candy είπε:
Να μια καλή πρόταση. :)
aa33_1.JPG
ετσι ακριβως παντα στην μοδα αυτα τα μικρα γαλαζια πραγματακια με αφορμη το κιτρινο χρωμα θα ηθελα να πω οτι φετος θα εχουμε πολυ το ασημι και το χρυσο και το κιτρινο σαν τριτο χρωμα, ας μην ξεχναμε το ασημι χρωμα πρωτοπαρουσιαστηκε τελη δεκαετιας του 60 και αρχες του 70 αμερικανικη προταση που κυριως αντανακλουσε μια ταση στο αντιγραφει το διστημικο στυλ οπως λεγοταν τοτε (γυαλιστερο ασημι κυριως μινι φουστες και ), επισης το ασημι το ειδαμε σε αμπιγιε μπλουζακια γαλλικων οικων μοδας κατα το 1984 με λιγες χρυσες πινελιες,οπως και για πρωτη φορα ειδαμε τοτε μαζικη παραγωγη χρυσων παπουτσιων ιταλικης προελευσης(αμ τι αλλο:biglaugh:) φετος θα το δουμε στα παπουτσια αυτο το χρωμα
 
γραβατουλα με λατεξ εντελως πλαστικη για να πιανει κατω απο το κολλαρο του πουκαμισου.πολυτιμη για σχολικες εορτες και απαγγελια ποιηματος
 
Ομπρελίτσα διαφανη χρωματιστή στο δημοτικό, που όταν έβρεχε περπατούσες κι έβλεπες από μέσα. Καλά, τέλειο...
 
Και ασορτί αδιάβροχο παλτουδάκι! :cool:
 
1120851835_2714.jpg


η απάντηση στην 'ενδυση "Fame"

fame.jpg
 
Χαρακτηριστικες οι φαρδιες μπλουζες με τεραστιες βατες. Τωρα που ξαναβλεπω παλιες φωτογραφιες αυτες οι μπλουζες μου φαινονται εξωγηινες!

Τα απειρα μαυρα πλαστικα βραχιολια που φορουσαν καποιες συμμαθητριες.

Κλασικες επισης οι χακι σχολικες τσαντες, χιλιογραμμενες με ονοματα συγκροτηματων και συνθηματα.

Να προσθεσω και τα πολυ φουντωτα μαλλια!!!!!
 
Domniki μου βλέπεις καμιά φωτό μου;;;;;;;; #)

 


Ειδικά η χακί η τσάντα με τα συνθήματα "Θρύλε θεέ, Ολυμπιακέ" κλπ



που τη θρήνησα από αναμένο τσιγάρο μιά Τετάρτη (δεν ήταν κοπάνα... μας είχαν δώσει εισιτήρια στο σχολείο και το κατευώδιο οι καθηγητές) στο γήπεδο που έπαιζε Ελλάδα - Πολωνία (τον ξένο τερματοφύλακα τον πήρε μετά ο Ολυμπιακός)



Ευτυχώς που δεν κάηκε η κασετινούλα μου με τα ανάλογα συνθήματα...



(κάτι βιβλία κόντεψαν να γίνουν παρανάλωμα αλλά ευτυχώς γλίτωσαν...



πως θα διάβαζα μετά στις τελικές εξετάσεις;;;;;;;;:biglaugh::biglaugh::biglaugh: )
 
Εγω θυμάμαι ποσο της μόδας ήτανε τα παπούτσια με τα άλυτα κορδονια διαφορετικού και έντονου χρόματος. Οι περισσότερο φόραγαν φοσφοριζε πράσινο και κόκκινο ενω το παπούτσι ήταν κανα-δύο νούμερα μεγαλύτερο. Επίσης της μόδας ήταν και τα φαρδια καθως και το κούρεμα καρφάκι και το βαμμένο μαλλι. Ευτηχώς όλα αυτα ανοικουν πλέον στο παρελθόν. Δυστηχως αυτα που φορούσα τότε (στενα μαυρα τζιν, μαυρες μπλούζες και μαυρο τζιν μποφάν) λεγονται εμο τώρα και είναι στην μόδα...
 
Εκείνες τις θρυλικές ποδιές που φορούσαμε στο δημοτικό τα παλιά καλά χρόνια τις έχει αναφέρει κανείς;;;;
 
Πίσω
Μπλουζα