Retro Συνάντηση...

Ναι, αλλά σε νετ καφέ δεν θα μπορούμε να μιλάμε δια βοής.... θα μας ξεχέ***ν άμα αρχίσουμε τις ρετρό γκαρίλες. Άσε που επίκειται live flame console war....

Γι'αυτό καλύτερα σε καφέ.

Στην πλατεία Εξαχείων παίζει και το καφέ "Διπλό", άψογο μέρος για ρετροσυνάντηση και λίγο ρετρομπινελίκωμα...!!!!!!!!!
 
Και εγω προτεινω τη πλατεια Εξαρχειων (το Διπλο μια χαρα ειναι)
 
Η όστρια νομίζω ότι είναι ποιο άνετη σε χώρους αν ειναι για εξάρχεια.
 
Φυσικά όσοι θέλουμε θα πάμε και λίγο πιο νωρίς από την επίσημη ώρα συνάντησης για να κάνουμε και μαγαζότσαρκα και να θυμηθούμε που βρίσκονταν τα αγαπημένα μας μαγαζιά που δεν υπάρχουν πια!!!!!

Θα είναι αξέχαστη εμπειρία......
 
Ναι ΑΑ+! Καλύτερα να συναντηθούμε Εξάρχεια και πάμε μετά όπου θέλουμε. Άλλωστε όλα μαζεμένα στα 400 μέτρα είναι!
 
in stournara we trust !!! (αληθεια τι ωρα λετε να το ξεκινησουμε ?)
 
pooky(1) είπε:
Φυσικά όσοι θέλουμε θα πάμε και λίγο πιο νωρίς από την επίσημη ώρα συνάντησης για να κάνουμε και μαγαζότσαρκα και να θυμηθούμε που βρίσκονταν τα αγαπημένα μας μαγαζιά που δεν υπάρχουν πια!!!!!
Θα είναι αξέχαστη εμπειρία......
Cat Computers, Plot 1 Τι θυμήθηκα τώρα. Τα ράφια γεμάτα κασσέτες (αντίγραφα) με μαυρόασπρα φωτοτυπιμένα εξώφυλλα. Αργότερα πράσινες οθόνες με discology και πολύ αργότερα "Εγκέφαλος" με πολλά x-copy.

Pooky μου σήμερα δυστυχώς δεν έχει και πολλά να δεις. Τεράστιες ψύκτρες και fantase motherboards με πολλά σωληνάκια. Αντε και κάνα μπλέ ledάκι να δώσει χρώμα στο άψυχο σίδερο...
 
Προτείνω να κάνουμε ένα γρήγορο link σε net cafe και μετά αράζετε όπου θέλετε.Τι λέτε;
 
Time-out για λίγο. Διαβάζω με προσοχή τις προτάσεις σας, αλλά προέκυψαν 2 έκτακτα προβλήματα σχετικά με την Παρασκευή τα οποία και θέτω προς συζήτηση κι εδώ:

Το ένα είναι ότι θα λείπει Παρασκευοσάββατο ο ambu_dare για ξαφνικό επαγγελματικό ταξίδι που δεν υπήρχε δυνατότητα να προβλέψει και το δεύτερο ότι μου έσκασε κι εμένα μια σημαντική υποχρέωση για τις 23:00 την Παρασκευή που δυστυχώς δεν μπορώ να γειώσω. Έτσι, ακόμα κι αν γίνει meeting δε θα μπορώ να μείνω για πολύ και ούτε φυσικά να βγούμε όλοι μαζί αργότερα για διασκέδαση.

Υπό το πρίσμα των νέων δεδομένων, κι αν δεν έχετε πρόβλημα, προτείνω αναβολή για την επόμενη Παρασκευή, ώστε και να είμαστε όλοι μαζί, αλλά και να μην υπάρχει πίεση χρόνου. Την τελική απόφαση βέβαια την αφήνω σε εσάς.
 
Οκ κανενα προβλημα!!Εν αναμονη λοιπον της πρωτης συνδεσης με

εικονα που θα γραφτει στην ιστορια!!!!!
 
ok,suit yourself,I am easy (opws elege kai o Igor sto Frankenstein Junior)
 
εν αναμονη του ραντεβου, (το οποιο εγω προσωπικα λεω να το αναβαλουμε, μεχρι να μαζευτουμε ολοι μαζι....πχ την μεθεπομενη παρασκευη)....θα ηθελα απο οσους τυπους που εχω μιλησει σε pm και μπορεσουν να ερθουν στο ραντεβου.....να μου ξαναπουνε ποσταρωντας εδω τι σειρες θελουν να τους ετοιμασω, ωστε και απο αυτους σιγα σιγα να ανεβουν και σε torrents

οσοι δεν καταφερουν να ερθουν στο ραντεβου(επειδη πιθανως δεν εχουν προσβαση για αθηνα), αναγκαστικα τις σειρες θα τις στειλω μεσω courrier....με μοναδικο εξοδο τα εξοδα της εταιριας

ευχαριστω προκαταβολικα
 
Εντάξει κανένα πρόβλημα. Την επόμενη Παρασκευή 29 του μηνός λοιπόν.

Αλλά με μια προϋπόθεση. Ο Ambu να μας φέρει σουβενίρ από το διαπλανητικό του ταξιδι στον πλανήτη από όπου κατάγεται. Αλλοιώς δεν θα του το συγχωρήσουμε.
 
και εαν κανεις θελει τις συλλογες με ολα τα παιχνιδια απο spectrum,commodore(απο ολα εχει ο μπαξες), amstrad, atari st, atari(ολες οι βερσιονς)...απλα πειτε το
 
Κανένα πρόβλημα, αναβάλεται λοιπόν για την επόμενη εβδομάδα
 
pepinos είπε:
και εαν κανεις θελει τις συλλογες με ολα τα παιχνιδια απο spectrum,commodore(απο ολα εχει ο μπαξες), amstrad, atari st, atari(ολες οι βερσιονς)...απλα πειτε το
ΤΑ ΘΕΛΩ ΟΛΑ!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα