Retro game packages

manos426f είπε:
Χα,και να σου πω και το καλό ;

Το έχω δύο φορές πλέον,αφού απέκτησα και το ευρωπαικό,άνευ κουτιού όμως εκείνο (δηλαδή τα CD's με το manual..)
Εμμμ... αν αποφασίσεις να δωσεις κανενα πολυ ευχαριστως να σε απαλλάξω :D :D
 
Kambia είπε:
Εμμμ... αν αποφασίσεις να δωσεις κανενα πολυ ευχαριστως να σε απαλλάξω :D :D
Kambia,δυστυχώς θα σε στεναχωρήσω,καθότι η σκέψη είναι να μείνουν τα ευρωπαϊκά CD's με το manual εντός κουτιού και να τοποθετηθεί η πανέμορφη αμερικάνικη κασετίνα σε περίοπτη θέση στη νέα μου βιβλιοθήκη...
 
Very nice....αν και πότε δεν παίζω adventures.... :D
 
Thanks pal...!

(κι ας μη παίζεις adventures... :D :D )
 
!!

Για σου ρε φίλε Μάνο..η συλλογή ειναι εξαιρετική όπως και το καινούργιο ξύλινο δάπεδο :D

Εχουμε πολλά κοινά παιχνίδια στην συλλογή απο ότι βλέπω...και γω αγόρασα πρόσφατα το Under a killing moon, πολύ φτηνά βέβαια αλλά χωρίς το jewel case και το κουτί του (μόνο τα CDs και manual).

Το 11th hour Που έχω εγώ (αμερικάνικη έκδοση), το jewel case του είναι πράσινο βελούδο και κάθε cd τα χωρίζει ριζόχαρτο απο "λεκιασμένα" με σταγόνες αίματος!! μιλάμε για κορυφαίο packaging..σου προτίνω να το βρείς
 
Nαι λοιπόν,more photos to come very soon...!!

Πλέον,μαζί με κάτι σημερινά που πήρα,κατάφερα να συγκεντρώσω όλα τα νέα κομμάτια για τη συλλογή μου,που είχα κλείσει ή/και αποκτήσει,αλλά δεν είχα παραλάβει έως τώρα.Θα ανεβάσω πολύ σύντομα λοιπόν νέες φωτό των κομματιών αυτών...!
 
Περιμένω πως και πως... :D
 
billy,η αλήθεια είναι ότι δεν είναι όλα adventure games αυτή τη φορά,αλλά και πάλι,είναι όλα ένα κι ένα,πάντα κατά τη γνώμη μου ασφαλώς !

(phοtos αύριο..! )
 
manos426f είπε:
billy,η αλήθεια είναι ότι δεν είναι όλα adventure games αυτή τη φορά
Δεν πειράζει manos, ίσα-ίσα που θα έχουμε και ποικιλία έτσι !!
 
Λίγες όμορφες συσκευασίες ακόμα...

HALF LIFE 2 collectors edition :περιλαμβάνει half life 1/2/counterstrike+ t-shirt σε μεταλλικο κουτί,all time favourite! :bow:



POOL OF RADIANCE collectors edition : περιλαμβάνει ότι είναι στην φώτο! :D

[edit] Dead pics [edit]

KILLING TIME ,το αγαπημένο μου fps στο 3DO!Καταπληκτικό παιχνίδι και φοβερό εξώφυλλο!





th_26680_DSC04518_122_1162lo.JPG

th_27034_DSC04521_122_475lo.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λουφαδόρε manos426f, ο λαός απαιτεί τις φώτο που έταξες χτες! :D
 
Θα τις postάρω κύριος,υπομονή...! :D
 
Ξεχώρισα 3 πακετάκια για διαφορετικούς λόγους. Ανεβάζω και τις φωτογραφίες, καυ συγγνώμη για το...φωτορομάντζιο τεμαχισμό.

Στην πρώτη..4άδα, είναι το αγαπημένο μου Batman game, το Return of the Joker για το Game Boy, και το Indiana Jones and the Last Crusade της Lucafilm για την Amiga. To τελευταίο περιείχε εκτός των κλασσικών, μία ελληνική εφημερίδα με τίτλο adventurer, ένα booklet με τα passwords που ήταν με οπτική "κωδικοποίηση" (Με την ζελατίνα μπορούσες να δείς πίσω απο τα κόκκινα γράμματα), και ένα καταπληκτικό αντίγραφο του Grail Diary.



Σε αυτή τη φωτό είναι το Ages Of Myst : 5th Anniversary Commemorative edition. Έχει το Myst και το Riven σε σκληρές γυαλιστερές θήκες το κάθε cd, ένα Making of Riven video cd, που είναι καλύτερο απο αντίστοιχα για ταινίες, και ένα κενό σημειωματάριο (Journal) με φοβερές ημιδιάφανες εκτυπώσεις στο πλάι και σελιδοδείκτη.



Tα DVD case είναι δράμα
 
Έχοντας δεχτεί τα αιχμηρά βέλη του Maddog για την ημερήσια αργοπορία μου στο ανέβασμα των photos :D ,σας παραθέτω λοιπόν τώρα τα νέα μου αποκτήματα:

Πρώτα μια pic με όλα τα κουτάτα games:

picture.php


και επιμέρους,πιο κοντινές pics:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


και τα jewel-cases τους,μαζί με τα άλλα 3 non-boxed games,την τριλογία Alone in the dark,τα οποία βρήκα σ' αυτή τη μορφή...

picture.php


Όχι,το Gabriel Knight ΔΕΝ είναι 2 CD's,απλά το κάτω το έχω κρατήσει,για να θυμάμαι την ταλαιπωρία που έφαγα για να το ξαναβρώ,μια και στην πρώτη απόπειρα αγοράς (τότε που το πήρα μαζί με το κουτί του) την πάτησα,καθώς το CD ήταν άσχημα χαρακωμένο !

Επιμέρους pics:

picture.php


picture.php


picture.php


Όπως βλέπετε λοιπόν,μπήκαν στη συλλογή κάποια ακόμη games,10 στον αριθμό,μερικά εξ' αυτών δυσεύρετα,με κυριότερο όλων ασφαλώς,την CD limited-edition των Prince of Persia 1 & 2 !Πραγματικά το χάρηκα πολύ που κατάφερα να την αποκτήσω τη συγκεκριμμένη !

Eπιτέλους προστέθηκαν και τα Monkey Island 1 & 2 στη συλλογή μου,έστω και σε white label έκδοση,ενώ το Gabriel Knight 1 είχε γίνει πλέον προσωπικό το θέμα να το ξαναβρώ και να το έχω ολοκληρωμένο (κουτί+CD άνευ προβλήματος),όπως κι έγινε...

Επίσης,η τριλογία Alone in the dark,έστω και χωρίς κουτιά,ήταν μία θετικότατη προσθήκη στα original games μου (και βέβαια εννοείται ότι τα επόμενα δύο τερατουργήματα που δυστυχώς φέρουν το όνομα της σειράς δεν επιθυμώ σε καμία περίπτωση να τα αποκτήσω),όπως ασφαλώς και το καλύτερο FPS όλων των εποχών,το Doom 2,μαζί με τα έξτρα επεισόδια,Final Doom και Ultimate Doom..

(Τα δύο τελευταία και το Monkey Island White Label pack τα πήρα από το παλιό,και πολύ γνωστό στους εξίσου "παλιούς" εδώ μέσα,μέλος μας,τον xalia,μετά από ένα καφεδάκι που ήπιαμε στο Νέο Ηράκλειο...)

Για το Painkiller pack δε θα πω πολλά,ένα μικρό box είναι,με αναδιπλούμενο σκληρό εξώφυλλο,αλλά με μία κάκιστη δυστυχώς θήκη εσωτερικά,με κάθε ένα από τα 6 CD's σε άσπρο,χάρτινο case.Απαράδεκτο για original συσκευσία,αλλά anyway,δεν το μετάνιωσα που το πήρα,απλώς περίμενα κάτι πολύ καλύτερο.

Σίγουρα τα δύο παιχνίδια είναι ΠΟΛΥ καλύτερα από τη συσκευσία που τα συνοδεύει...

Αυτά τα νέα αποκτήματα λοιπόν,με μόλις ( ; ) 5 στα 10 να είναι adventures αυτή τη φορά,με αποτέλεσμα να προστίθεται έτσι ποικιλία στη συλλογή,όπως σωστά υπογράμμισε κι ο billy...!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάνο, φοβερά τα νέα σου αποκτήματα - ειδικά το σφραγισμένο Gabriel Knight !! :thumbup: (το πρώτο GB είναι και το πιό αγαπημένο μου απο όλη τη σειρά).

Oσο για τα Doom, δεν χρειάζονται λόγια νομίζω !! :D

Πολύ καλά τα αποκτήματα και του Other Reality, και φυσικά RESPECT στον pitsunami για το φοβερό πακέτο του Pool of Radiance 2 !! :headbangdude:
 
Να και μερικα απο το δικα μου...

fetch


Στο κουτι του Monkey Island ειναι ακομα κολλημενη η τιμη. 11900Δρχ :D

fetch


Απο το Ultima Collection εφαγα μεγαλη απογοητευση. Ουτε καν σε χαρτινη θηκη το cd!!!

To Lord of Magic ειχε και μια τεραστιο ποστερ με ολους τους χαρακτηρες. (καπου το εχω καταχωνιάσει!!!)

fetch


Δυστυχως πολλα απο τα κουτια η Μαμα Terminator τα πεταξε!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κambia,βλέπω Discworld Noir,Sanitarium (!),Black Dahlia,Phantasmagoria II,GK 2+3,Monkey Island 3,7th Guest,Riven,Ripper,Longest Journey,κοινώς δηλαδή μια υπέροχη adventuroσυλλογή καταρχήν !

Αλλά και τα Diablo II,Doom II,Ultima τα θεωρώ σημαντικά κομμάτια για μια συλλογή !

Να ρωτήσω κάτι,το Puzzle of flesh είναι UK ή US έκδοση;Είναι η full uncut έκδοση δηλαδή ;

Ρε συ,το κουτί του Sanitarium το πέταξε η μάνα σου ;!;!; :icon_cry: :icon_cry:

Δίχως αμφιβολία,έχεις την πιο καλή συλλογή από PC games,ανάμεσα στις κοπέλες του forum !
 
Πολύ καλή συλλογή !! :thumbup:

Βλέπω κυρίως adventures (μεγάλο ατού το ΜΙ3 !!), αλλά υπάρχουν και ορισμένα άλλα είδη (strategy, FPS, action RPG, και καθαρόαιμα RPG).

To Ultima Collection δεν θυμάμαι καν αν ήταν το cd σε θήκη ή όχι (πάνε χρόνια όταν το αγόρασα απο το Σύμπαν), αλλά ήταν μία καλή ευκαιρία να αποκτήσω κάποια απο τα Ultima που δεν είχα παίξει σε ακόμα νεαρότερη ηλικία. Παντως το manual θυμάμαι ήταν τεράστιο, μιά και κάλυπτε όλα αυτά τα παιχνίδια !! (έλειπαν βέβαια τα διάφορα "καλούδια", αλλά τι να κάνουμε...).

---EDIT---

Tαυτόχρονο post με τον παρατηρητικότατο Μάνο !! :D
 
Πίσω
Μπλουζα