Retro game packages

manos426f είπε:
Να ρωτήσω κάτι,το Puzzle of flesh είναι UK ή US έκδοση;Είναι η full uncut έκδοση δηλαδή ;

Ρε συ,το κουτί του Sanitarium το πέταξε η μάνα σου ;!;!; :icon_cry: :icon_cry:

Δίχως αμφιβολία,έχεις την πιο καλή συλλογή από PC games,ανάμεσα στις κοπέλες του forum !

Απο που μπορω να το καταλαβω αυτο? Πρεπει να το ξανα παιξω? Γιατι με το συγκεκριμενο παιχνιδι αντιμετωπιζα προβλημα στο loading game!! Και το παρατησα... :precry:

Ασε μην μου το θυμιζεις... Και ηταν ενα πολυ ομορφο αναγλυφο κουτι :cry:

Σε ευχαριστω. Βοηθησες και συ στο να πλουτυνει :D

billy είπε:
To Ultima Collection δεν θυμάμαι καν αν ήταν το cd σε θήκη ή όχι (πάνε χρόνια όταν το αγόρασα απο το Σύμπαν), αλλά ήταν μία καλή ευκαιρία να αποκτήσω κάποια απο τα Ultima που δεν είχα παίξει σε ακόμα νεαρότερη ηλικία. Παντως το manual θυμάμαι ήταν τεράστιο, μιά και κάλυπτε όλα αυτά τα παιχνίδια !! (έλειπαν βέβαια τα διάφορα "καλούδια", αλλά τι να κάνουμε...).
Δεν ηταν billy. Ενα απλο χαρτινο κουτι που ειχε μεσα το manual, το βιβλιο με ολους τους χαρτες και το cd.

manos426f είπε:
Το οποίο δεν τελείωσα ο αχρείος !!! :sealed:
Ποτε δεν ειναι αργα ;)
 
Kambia είπε:
Απο που μπορω να το καταλαβω αυτο? Πρεπει να το ξανα παιξω? Γιατι με το συγκεκριμενο παιχνιδι αντιμετωπιζα προβλημα στο loading game!! Και το παρατησα... :precry:

Βασικά δε θυμάμαι αν έγραφε κάπου πάνω στο κουτί αν πρόκειται περί US ή UK έκδοσης..

Θα το δω,μια και είναι μια καλή απορία !

Ο πλέον όμως σίγουρος τρόπος είναι αυτός του...παίζειν,όπου εκεί,αν έχει όλες τις σκηνές γυμνού και βίας φόρα παρτίδα,ξέρεις με βεβαιότητα ότι έχεις τη USA RSAC 4 έκδοση ! :D

Kambia είπε:
Ασε μην μου το θυμιζεις... Και ηταν ενα πολυ ομορφο αναγλυφο κουτι :cry:
Damn,those mothers are real freakin' Terminators !!! :D :D

Kambia είπε:
Ποτε δεν ειναι αργα ;)
Ασφαλώς !
 
Ένα 'σκαλοπάτι' ακόμα πρός το 'όνειρο' μίας ολοκληρωμένης rpg συλλογής με ότι έχει βγεί ποτέ.... :wait2: αν ολοκληρωθεί ποτέ! :D









 
Απλά προσκυνώ. :bow: Μια αντίστοιχη συλλογή προσπαθώ να φτιάξω με τα Space Combat games. (Εκείνο το Witcher, θα το τσιμπήσω και εγώ :D ).
 
Tέτοια θέλω να βλέπω !! Εύγε pitsunami, με έφτιαξες πάλι - ελπίζω το όνειρό σου να ολοκληρωθεί - έστω και αν φαντάζει "άπιαστο" !! :headbangdude: (το αυτό ισχύει και για τον συναγωνιστή Captain Kal :D )

Μερικά απο τα παιχνίδια αυτά έχουν στοιχεία strategy (δεν μας χαλάει καθόλου!), αλλά τα περισσότερα είναι rpg, και πολύ καλά μάλιστα !!

Θα μείνω λίγο παραπάνω στο Faery Tale Adventure, που είναι απο τα πλέον αγαπημένα της παιδικής μου ηλικίας (το έχω σε τρία διαφορετικά format).

Διαχρονικά αριστουργήματα, με όλη την σημασία της λέξεως. :thumbup:
 
Χαχα, πολύ μου άρεσε το εξώφυλλο στο Gateway to the Savage Frontier με το αυτοκόλλητο για το ταξίδι στο DisneyWorld.

Να ξεκινάς την περιπέτεια προς το Savage Frontier και να βρίσκεσαι τελικά στο DisneyWorld...ακούγεται κάπως γελοίος ο συνδυασμός. :)

Η΄μόνο εμένα μου φαίνεται έτσι;
 
O Pits ειναι ολο εκπληξεις...
 
:thanx2:

captain good luck! :eek:

maddog μέσα στο επικό εξώφυλλο/παιχνιδι σίγουρα δεν κολλάει το ταξίδι στην disneyworld...χαχαχαχα

Βασικά δεν έχω μία καλή και ολοκληρωμένη λίστα, μαζέυω βάση αυτής..

http://www.gamespot.com/games.html?type=games&category=Role-Playing&platform=5&mode=all&sort=release&dlx_type=all&sortdir=asc&official=all&page=1

πρέπει να το ψάξω λίγο...αν ξέρει κανείς μία σελίδα που να έχει κομπλέ λίστα, please post it! :D
 
Ένννναααα ακόμη σκαλοπατάκι,βέβαια υπάρχουν και κάποια non-rpgs αλλά δεν πειράζει! :D Αχχ...όλα είναι απλά πανέμορφα!!











 
Betrayal at Krondor!!!

Τι καταπληκτικό παιχνίδι. Το είχα απολαύσει πραγματικά και συνιστώ να το δει όποιος δεν το ξέρει.

Μοναδικό μελανό σημείο για εμένα, οι αλχημείες που χρειαζότανε επειδή ζήταγε πολύ base RAM free (αν θυμάμαι καλά ήθελε κάπου 592 Κ free και σου έσπαγε τα νεύρα)
 
Για την εποχή του φοβερό, νομίζω δεν γέρασε πολύ καλά όμως.

Memmaker FTW!!!
 
"Ενέσεις ανανέωσης" δέχθηκε η συλλογή μου,κι αυτές από τον φίλτατο Omenforever !!! ( :bow: :bow: :bow: )

Περισσοτερα μεθαύριο (για να μη μου την πει κι ο Maddog !!! :D :D ) με 1-2 photos...!!
 
:cry: και μενα μου ετρεχαν τα σαλια για τα πακετα του Omenforever αλλα ειμαι πολυ βόρεια για να πανε χερι χερι :cry:

Με γειες Μανο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eκπληκτικά παιχνίδια όλα τους !! :thumbup: (αν εξαιρέσουμε το Outpost και το DM Assistant, τα υπόλοιπα τα έχω και εγώ).

Δεν ξέρω απο που να πρωτοξεκινήσω να σχολιάζω... !! Τι να πρωτοπούμε; Για το Hard Nova; το Nomad; το Megatraveller; (για το Betrayal at Krondor τα είπε ο Maddog :D Σημειωτέον ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι εξύμνησε και ο μαίτρ Αντρέας).

Θα σταθώ λίγο παραπάνω στο Buck Rogers - το οποίο, λόγω του ότι υπήρξα μεγάλος οπαδός της τηλεοπτικής σειράς, έπαιξα με φανατική προσήλωση. Εξαιρετικό RPG, που κανένας sci-fi fan δεν πρέπει να προσπεράσει !!

Μην παραλείψετε να διαβάσετε και τo βιβλίο First Power Play, που παρουσιάζει την ιστορία απο την οπτική γωνία του Kemal Gavilan, και θα σας βάλει στο κλίμα 100% :thumbup:

Manos είπε:
"Ενέσεις ανανέωσης" δέχθηκε η συλλογή μου,κι αυτές από τον φίλτατο Omenforever !!!

Κambia είπε:
και μενα μου ετρεχαν τα σαλια για τα πακετα του Omenforever αλλα ειμαι πολυ βόρεια για να πανε χερι χερι
Πουλάκια μου !! :D

Πραγματικά, ο Omen έχει απίστευτη συλλογή !! Κρίμα που τα αποχωρίζεται... :( (αλλά ευτυχώς για τους άλλους !! :biglaugh: )

Πολλά απο αυτά τα έχω, αλλιώς δεν σας κρύβω ότι θα "χτύπαγα" κάτι τι και εγώ. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να είχα και την φωτογραφική μηχανή διαθέσιμη,να βγάλω τις photos,καλά θα ήταν...! :D

(Βrother got it...)
 
manos426f είπε:
Περισσοτερα μεθαύριο (για να μη μου την πει κι ο Maddog !!! :D :D ) με 1-2 photos...!!
Εγώ σου άφησα και τρίτη ημέρα αδράνειας και τελικά πόσταρες απλώς για να μας πεις ότι δεν θα ποστάρεις.

Φταίω εγώ μετά που σου την "λέω"; :D
 
Βρε doctor,που να ήξερα,οτι το φωτογραφικό μασίνι το έχει ο bro,που είναι σε εκδρομή ;

Αλλά.όπως πάντα,οι photos θα έρθουν,απλά λίγο καθυστερημένα... :D
 
Κανένας χάρτης της Skara Brae κανείς;
 
Εξαιρετικό υλικό !! :thumbup:

Mιλάμε για rpg & strategy για όλα τα γούστα: Απο τα παραδοσιακά Bard's Tale, στο "στιβαρό" Darklands, και φτάνοντας μέχρι το εξωτικό (και γνωστό μας απο τις κονσόλες) Ys !!

O pitsunami παίρνει άριστα !! (και η τράπεζά του, πρέπει να του ανάψει καμία λαμπάδα με τόση "κίνηση" που έχει γράψει η πιστωτική του... :biglaugh: )
 
Πίσω
Μπλουζα