Retro game packages

Για in-game διαφορες ελεγα. Αν εχει τιποτα κομμενες σκηνες.

Οποτε η διαφορα ειναι μονο στην κασετινα.
 
manos426f είπε:
Χμμμ,μου αρέσει πολύ το όλο θέμα που δημιουργήθηκε !!!!Χε,χε,θα το κοιτάξω κι εγώ αύριο και θα σας πω !
Λοιπόν, με βάλατε κι εμένα στην πρίζα !! :D

To barcode είναι 5026555030342 και δεδομένου ότι στο πλάι αναγράφεται και μία διεύθυνση "www.take2europe.com", δεν χωράει αμφιβολία για το τι έκδοση έχω. :D

Πάντως "φανταιζί" κασσετίνα δεν υπάρχει ούτε στο δικό μου. Τυχερός ο Maddog που πέτυχε στο Ελλάντα τέτοια έκδοση !! (σπάνιο φαινόμενο να φέρουν εδώ αμερικάνικο προϊόν - αν και είχε γίνει σε κάποιες περιπτώσεις, όπως στο Baldur's Gate). Περισσότερες πιθανότητες είχαν εκείνη την εποχή να εμφανιστούν Ασιατικές εκδόσεις !! (κατά την γνωστή συνήθεια ορισμένων μαγαζιών, που φαίνεται είχαν βρεί κάποια "φόρμουλα" για να τους έρχονται φτηνά απο εκεί, και -κλασσικά- να τα μοσχοπουλάνε εδώ).

Εχω νέα και για το Broken Sword. Tελικώς το βιβλιαράκι υπάρχει στο πακέτο. Ο λόγος που μπερδεύτητκα είναι ότι διαβάζοντας για "νουβέλα", νόμιζα ότι θα ήταν κάποιο διήγημα, αλλά πρόκειται για το βιβλιαράκι που περιχέχει κάποια ιστορικά στοιχεία κλπ, και το οποίο το είχα διαβάσει τότε μεν, αλλά δεν θυμόμουν ότι αυτά που είχα διαβάσει ήταν σε ξεχωριστό booklet (νόμιζα ότι τα είχα διαβάσει όλα στο ίδιο manual !!).

Γεράσαμε πλέον, και ξεκουτιάναμε... :D
 
Τελικά το barcode και του δικού μου Black Dahlia είναι 5026555030342,σαν του billy και της kambia,συνεπώς είναι μια ευρωπαϊκή έκδοση,μαζί με μια αμερικάνικης έκδοσης κασετίνα !

Nαι,κι επισήμως πλέον έχω το πρώτο Frankenstein Black Dahlia ! :D :D
 
Τώρα που έμαθες να διαβάζεις και τα barcodes, πρέπει να σε κάνουμε dumper στο TOSEC ISO. :D

Σου έχω έτοιμο και το filename για το Black Dahlia:

Black Dahlia (1996)(Take 2)[Frankenstein version by manos426f]
 
εχω το " κρίση στο Αιγαίο" αυθεντικό φυσικά.. κουλό? αχαχαχα να ανεβάσω φώτο ? ψήνεστε?
 
οκ το μεσημεράκι θα ανεβάσω..
 
009.jpg


001.jpg


002.jpg


005.jpg


007.jpg


006.jpg


003.jpg


004.jpg


θα τις αντικαταστήσω σύντομα με καλύτερης ποιότητας..
 
Memorex vis package,μέχρι πρίν ένα μήνα άγνωστο σύστημα για μένα αλλά αξιόλογο συλλεκτικά.Χάρτινα κουτάκια με jewel cases μέσα.

Η 'γυφτιά' του cd32 δίπλα κλασσικά bigbox,manual,cd.

Και τέλος τα πανέμοργα usa bigboxes του philips cd-i!

Ειδικά αυτά τα δύο μου αρέσουν πολύ... :D

 
Τα τελευταία μου αποκτήματα...

picture.php


...και την ίδια ώρα,τα πρώτα original Amiga games μου !!! :cheers: :cheers: :cheers:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλή αρχή Manos !!

Με αυτά τα δύο adventures/σημεία αναφοράς, η Amiga σου δεν θα είναι πλέον "παραπονεμένη". :thumbup:

To επόμενο σου απόκτημα ποιό θα είναι άραγε; Mήπως το Eye of the Beholder; Μήπως το Dungeon Master; Οχι, κάτσε το βρήκα: Το Pool of Radiance !! (...είπαμε να κάνουμε και εμείς κανένα αστειάκι...) :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μέσα έπεσες ρε μπαγάσα !!! :animlaugh: :biglaugh: :animlaugh: :biglaugh:
 
Ο Μάνος με τα adventure του και εγώ με τις rpgαρες μου!! :D





Θεικό!! :cool:

 
Μαζί σου, RPG>>Adventure!
 
Ο pitsunami με τις RPGάρες του κι εγώ με τα adventures μου !

(κι όχι μόνο βέβαια...)

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχα Gilbert Goodmate επικό παιχνίδι !!!

Ωραίες συλλογές πάντως.Εγώ σιγά σιγά μαζεύω δεν έχω πολύ πράμα.
 
81077362.jpg
url%5D


63724229.jpg


49466393.jpg


68729879.jpg


46108506.jpg


27242992.jpg


91833506.jpg
ένα δείγμα και της δικιάς μου συλλογής!
url%5D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εντάξει τι να πει κανείς...Τάσο σε ζηλεύω :D Βλέπω και το Creatures 2 είναι αυτό που σου έδωσα btw;
 
Πίσω
Μπλουζα