Retro Gaming Χθεσινής Βραδιάς [Version 2009]

Αν γράψω τι έπαιξα σήμερα, θα είμαι off topic;

Το πολύ Wii με έκανε να θυμηθώ το PGA European Tour στην Amiga. Εξαιρετικά ρεαλιστικό παιχνίδι (και κατά συνέπεια πολύ δύσκολο)!
 
Sega Mega Drive και Comix zone ........................... :bow:
 
New Zealand Story στο Mame OS X.Το ειχα πρωτοπαιξει στον 1040 STE μου πρωτη φορα.

πρωτοπαιξει...πρωτη φορα...guru meditation!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παίζω αυτόν τον καιρό το Final Fantasy Adventure για Gameboy. Κόλλησα σε ένα σημείο που το είχα περάσει τυχαία και τώρα έχω δύο μέρες που προσπαθώ. Αν θυμάται κανείς πως μπαίνουμε στην cave of medusa.....Help me!

 
noxrider είπε:
πρωτοπαιξει...πρωτη φορα...guru meditation!
picture.php


Μιας και είχες (έχεις?) Atari STE!!! :D

BTW Welcome...
 
Μετα τον 1040 πηρα μια καινουργια Amiga 1200 και ανταλλαξα τον Atari με μια 500.Γι'αυτο και το guru :)
 
noxrider είπε:
Μετα τον 1040 πηρα μια καινουργια Amiga 1200 και ανταλλαξα τον Atari με μια 500.Γι'αυτο και το guru :)
Αυτό στην αγορά ονομάζεται σωστή επιχειρηματική κίνηση...

:D :D:D

(Φαντάζομαι μετά την ανταλλαγή θα έφυγες...τρέχοντας έτσι;; :cool: )
 
Μετα την ανταλλαγη πηγα σε πλαστικο χειρουργο για ολικη αλλαγη προσωπου και μετα τρεχοντας στο αεροδρομιο για Μεξικο,μεσα στο αεροπλανο χαιδευα την 500αρα....LOL

Το παιδι οταν με ξαναειδε (μικρη η Εδεσσα) μου ειπε οτι το μετανοιωσε αλλα ηταν ηδη αργα.
 
To να ανταλλάσεις ενα ατάρι με μία αμίγκα χρήζει ψυχιατρικής παρακολούθησης.

Φαντάζομαι την φάτσα εκείνου μόλις κατάλαβε την γκάφα του :D :D

Ο μόνος λόγος να το κάνει κανείς είναι να έχει αρκετές αμίγκες και απλά να θέλει να εμπλουτίσει την ρετρό συλλογή του και με άλλα ανταγωνιστικά μηχανήματα της εποχής.
 
Η ανταλλαγη εγινε το 1994.Απλως το παιδι ηθελε να ασχοληθει με μουσικη και ηταν και filthy rich οποτε δεν τον ενδιεφερε.Παντως εγω επαθα σοκ απο τη διαφορα ST - 500,την 1200 την ειχα ηδη.
 
noxrider είπε:
Η ανταλλαγη εγινε το 1994.Απλως το παιδι ηθελε να ασχοληθει με μουσικη και ηταν και filthy rich οποτε δεν τον ενδιεφερε.Παντως εγω επαθα σοκ απο τη διαφορα ST - 500,την 1200 την ειχα ηδη.
Αντάλλαξες υπολογιστή με κονσόλα! Λογικό! :D :D:D

OnTopic anybody? :p
 
Σήμερα έπαιξα το apocalypse (εκείνο με το ελικόπτερο σε σκηνικό βιετναμ) φυσικά με cheats διότι πλέον είμαι πολύ ...γέρος για να το προσπαθήσω αλλιώς. Πολύ καλά γραφικά και gameplay αν και το τελευταίο επίπεδο στο ναό απλά δεν θα το τελείωνα ποτέ χωρίς τα cheats.
 
Εγω επαιξα στην Amiga το The Killing Game Show,Aρκετα δυσκολο παιχνιδι.

Caratula+Killing+Game+Show,+The.jpg
 
Eκανα μια αποπειρα να παιξω το "Quest for glory V" στα XP αλλα δυστυχως δεν .......... :shake:

Για αυτο κονσολες και παλι κονσολες ,οταν θες να παιξεις ενα παλιο παιχνιδι ειναι οτι πιο ευκολο.

Αν δεν εχουν χαλασει. :D



90710_large.jpeg
 
vagosgta3 είπε:
Εγω επαιξα στην Amiga το The Killing Game Show,Aρκετα δυσκολο παιχνιδι.
Caratula+Killing+Game+Show,+The.jpg
Πολύ δύσκολο παιχνίδι, αλλά πολύ καλό. Εκπληκτική εισαγωγή, απίστευτο μουσικό θέμα. Είχα αργήσει στο σχολείο ουκ ολίγες φορές (δεν κάνω πλάκα) βλέποντας και ακούγοντάς το το πρωί...
 
Patching Quest for Glory 5 to run on Windows 2000 and XP

Aardvark είπε:
Eκανα μια αποπειρα να παιξω το "Quest for glory V" στα XP αλλα δυστυχως δεν .......... :shake: Για αυτο κονσολες και παλι κονσολες ,οταν θες να παιξεις ενα παλιο παιχνιδι ειναι οτι πιο ευκολο.

Αν δεν εχουν χαλασει. :D


για δοκίμασε αυτό:

http://home.planet.nl/~harms646/questforglory5.html
 
Return to castle Wolfenstein

Return_to_Castle_Wolfenstein_Coverart.jpg


Το πιο ψαρωτικό flamethrower της εποχής του!

280610l1.jpg
 
noxrider είπε:
Η ανταλλαγη εγινε το 1994.Απλως το παιδι ηθελε να ασχοληθει με μουσικη και ηταν και filthy rich οποτε δεν τον ενδιεφερε.Παντως εγω επαθα σοκ απο τη διαφορα ST - 500,την 1200 την ειχα ηδη.
είχες 1200 και έπαθες σοκ με τη διαφορά ST-A500?

δεν έπαθες και δεύτερο σοκ με τη ελάχιστη διαφορά στα games Α500-Α1200?

+1 to me :D
 
Πίσω
Μπλουζα