RetroDB: Διορθώσεις και Προσθήκες σε λήμματα

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Shock
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Όχι, αλλά είναι ειδικές περιπτώσεις όπως αυτή, που μπορείτε να το κάνετε κάπως έτσι. Δεν αλλάζει αυτό που είχαμε πει. Και το "όχι" εδώ δεν το λέω ως έκκληση γιατί έχω ρίξει και ο ίδιος πολλή δουλειά στις θεατρικές παραστάσεις που έχουν προβληθεί τηλεοπτικά και δε θα μου άρεσε καθόλου να γίνει ένα μπάχαλο. Θέλω να πάρεις μια εικόνα... Ότι αν με Νάσο και λοιπούς είχαμε περάσει 2000 θεατρικές παραστάσεις (κυρίως ο Νάσος, βέβαια και λέω ένα νούμερο στο πολύ περίπου), αυτές οι 2000 θα φαίνονται διπλές σε κάθε προφίλ εάν δημιουργούνταν εκ νέου. Αυτό όπως αντιλαμβάνεσαι, δεν είναι θεμιτό (άσε που είναι απίστευτο χάσιμο χρόνου μιας και στον ίδιο χρόνο θα μπορούσες να καταχωρήσεις κάποια παραγωγή που λείπει!). Εάν μία θεατρική παράσταση δεν έχει καταγραφεί εξολοκλήρου λόγω διαφορών ανά περιόδους, τότε καταχωρήστε τις υπόλοιπες αυτές περιόδους σε άλλα λήμματα. Φαντάσου ας πούμε το "Σεσουάρ Για Δολοφόνους", με την διαφορά ότι θα υπάρχει μία θεατρική παράσταση "Δαίμονες" και μια τηλεταινία (την ήδη υπάρχουσα) με τον ίδιο τίτλο σε διαφορετική περίοδο, όπου θα μπορούν να συνδέονται μεταξύ τους με κάποιο link στο trivia επειδή είναι άμεσα σχετιζόμενες. Δεν ξέρω..πρόταση κάνω... Αυτό το θέμα των "περιόδων" στην καταγραφή θεατρικών παραστάσεων είναι κάτι καινούργιο και δεν έχει δουλευτεί στο παρελθόν, για να υπάρχουν έτοιμες λύσεις. Νομίζω πως κάθε σαιζόν μιας θεατρικής παράστασης, θεωρείται μια νέα παραγωγή. Ή κάνω λάθος;

Όσο για τους συντελεστές που δεν καταχωρούνται. Πιστεύω πως κάνετε τεράστια ανοίγματα με το νέο αυτό template... Ανοίγματα που χρειάζονται πάρα πολύ κόσμο για να δουλευθούν. Το να μη μπουν περισσότεροι συντελεστές το είχε αναφέρει και ο Μανώλης σε κάποιο post λέγοντας πως όταν ζήτησε και του άνοιξα μεταβλητή για τους κινηματογραφιστές, πήρε ενάμισι χρόνο να περαστούν μονάχα αυτοί! Φαντάσου τώρα ένα τσούρμο από νέους συντελεστές που ξεπήδησαν απ' το πουθενά, τι χρειάζονται... Αυτός είναι και ο (βασικός) λόγος που δεν είχαν ανοιχτεί οι μεταβλητές αυτές στις θεατρικές παραστάσεις που προβλήθηκαν τηλεοπτικά. Όπως έχω ξαναπεί, εάν έχει κάποιος στοιχεία, μπορεί να τα βάζει χύμα στο trivia και κάποια στιγμή που θα υπάρχει λάσκα και θα μπορείτε να προχωρήσετε με δημιουργία νέων μεταβλητών, θα δημιουργηθεί σε κάθε template ότι χρειάζεται. Εάν νομίζετε ότι τώρα είναι "ευκαιρία" να το κάνετε αυτό, κάντε το. Αλλά θα τα βρείτε σκούρα. Να μου το θυμηθείς. :sweat:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω πως κάθε σαιζόν μιας θεατρικής παράστασης, θεωρείται μια νέα παραγωγή. Ή κάνω λάθος;
Παράδειγμα:

Αν μια παράσταση παρουσιαστεί άνοιξη/καλοκαίρι του 1949 ανήκει στη χρονιά 1948-1949.
 
Συγνώμη που μπαίνω έτσι στα "χωράφια" σας, προς θεού δεν θα ήθελα να ανοίξουν δουλειές για κανέναν από όσους έχετε εργαστεί στον τομέα αυτό και σέβομαι τη δουλειά σας. Δεν έχω άποψη γενικά για το πως πρέπει να καταχωρούνται οι παραστάσεις, αλλά τουλάχιστον στη συγκεκριμένη παράσταση, επειδή την έχω παρακολουθήσει και τις τρεις σεζόν, θεωρώ ότι θα έπρεπε να αναφέρονται οι συντελεστές της πρώτης χρονιάς και συγκεκριμένα η Σοντάκη και ο Μοδινός. Δεν αναφέρομαι στην τηλεοπτική προβολή της παράστασης, αλλά καθαρά στην θεατρική παράσταση, εξ άλλου όταν έκανα την αναζήτηση δεν μου έβγαλε κάτι άλλο...
 
mytinyworld είπε:
Συγνώμη που μπαίνω έτσι στα "χωράφια" σας, προς θεού δεν θα ήθελα να ανοίξουν δουλειές για κανέναν από όσους έχετε εργαστεί στον τομέα αυτό και σέβομαι τη δουλειά σας. Δεν έχω άποψη γενικά για το πως πρέπει να καταχωρούνται οι παραστάσεις, αλλά τουλάχιστον στη συγκεκριμένη παράσταση, επειδή την έχω παρακολουθήσει και τις τρεις σεζόν, θεωρώ ότι θα έπρεπε να αναφέρονται οι συντελεστές της πρώτης χρονιάς και συγκεκριμένα η Σοντάκη και ο Μοδινός. Δεν αναφέρομαι στην τηλεοπτική προβολή της παράστασης, αλλά καθαρά στην θεατρική παράσταση, εξ άλλου όταν έκανα την αναζήτηση δεν μου έβγαλε κάτι άλλο...
Δεν υπάρχει θέμα. Μου λες εσύ τις πληροφορίες τις περνάω ως θεατρική παράσταση όπως είπε ο Mandrake

και λύθηκε το θέμα. Θερμή παράκληση: μην παραλείψεις κανένα συντελεστή.

Οι σεζόν είναι τρεις;
 
Και κάτι ακόμη όσον αφορά την τηλεταινία. Το "1991" το έβαλε ο Νάσος κατά πάσα πιθανότητα από πληροφορίες που βρήκε γενικότερα για τη θεατρική παράσταση αυτή! Δεν τις βρήκε για την τηλεταινία! Καλά έκανες Lass και την έβαλες ως "1992" και ενδεχομένως να προβλήθηκε και το 1993, αν τότε τελείωνε η περίοδος! Δεν έχει βρεθεί η ακριβής ημερομηνία προβολής, οπότε όλα είναι πιθανά. Βέβαια,

το trailer αναφέρουν όλοι 1991, αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι από αυτό που έψαξε κι ο Νάσος. Πότε έκανε πρεμιέρα στο σανίδι. Και όχι από μνήμης... Άσε που (τι λέω; ) το trailer είναι για τη θεατρική παράσταση και όχι για την τηλεταινία (την λέω "τηλεταινία" για να καταλαβαίνουμε σε ποια περίοδο αναφέρομαι). Mytinyworld στο "Θέατρο Αττικόν" έγιναν όλες οι περιόδοι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για να μη σας μπερδεύω, τρίτη περίοδο εννοώ την τωρινή στο Παλλάς, η οποία δεν είναι φυσικά ρετρό. Οι δύο πρώτες 1991-1992 και 1992-1993 έγιναν στο :icon_cry: Αττικόν. Θα επανέλθω με σκαναρισμένο το πρόγραμμα του 1991, γατί απ'οτι κατάλαβα για τη περίοδο αυτή δεν υπάρχουν και πολλές πληροφορίες.Το πρόγραμμα του 1992 δεν το έχω δυστυχώς.
 
Εγώ το διόρθωσα από 91 σε 92. Οπότε περιμένουμε το πρόγραμμα του 91.
 
Ο Χρήστος Οικονόμου γεννήθηκε το 1923 και πέθανε στις 19 Απριλίου 2011.

Επίσης, εδώ (πηγή:tempo.gr) αναφέρει ότι στις 10 Δεκεμβρίου 1970 συντελέστηκε η μετονομασία του ΕΙΡ σε ΕΙΡΤ.
 
Mandrake είπε:
(....)Υ.Σ.2 Κάνετε πολύ καλή δουλειά και μπράβο σας!! :)
Προσωπικά, δεν έκανα τίποτα! Η Lass έχει φέρει εις πέρας μόνη της αυτό το γιγάντιο task!

Πολλά ευχαριστώ και πολλά respect! :worship:

lass είπε:
(....)Daredevil ευχαριστώ για το τελευταίο ποστ, εμένα τουλάχιστον με διευκολύνει πολύ.

Την Λένα Παπαρηγοπούλου δεν τη βρίσκω. Μήπως το όνομα της έχει γραφτεί λάθος;
Χαρά μου! :flower:

Υποθέτω ότι όλα τα κόκκινα τα τελείωσες? Έμεινε μόνο η Παπαρηγοπούλου?
 
Όλα τα κόκκινα είναι έτοιμα + η Παπαρηγοπούλου
 
lass είπε:
Όλα τα κόκκινα είναι έτοιμα + η Παπαρηγοπούλου
Άψογα! :)

Άρα τελείωσε εκείνο το ποστ!.... Το έφτιαξα, ώστε να φαίνεται καλύτερα στους αναγνώστες (καλά τα strikethrough, αλλά δε βολεύαν στο μάτι! ;) ....)

Και ξαναλέω: σ' ευχαριστώ πολύ!....
 
Η θεατρική παράσταση "Μήδεια" ('84) πρέπει να μετονομαστεί ως "Μήδεια (1986)" και να διαγραφεί το προηγούμενο. Έπειτα πρέπει να διορθωθεί στο συγκεντρωτικό λήμμα. Επίσης μπορείτε, αν θέλετε, να περάσετε την παράσταση "Medea" ('61) στο συγκεντρωτικό λήμμα. Ίσως κάποιος δεν γνωρίζει την λατινική ονομασία και την αναζητήσει με τον ελληνικό τίτλο... Στην παράσταση "Τροβατόρε" (2012) προσέξτε το "ι" στον Θεόδωρο Μωραϊτη! Προσέξτε γενικότερα και μην βάζετε στα ξένα ονόματα τα διαλυτικά στα Γερμανικά και η περισπωμένη στα Ισπανικά ή τον άλλο "τονισμό" στα Γαλλικά... Για παράδειγμα η Rene Rohr στη θεατρική παράσταση "Fra Diavolo" ('90). Να τα αφαιρείτε γιατί δημιουργείται πρόβλημα στην αναζήτηση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mandrake είπε:
Η θεατρική παράσταση "Μήδεια" ('84) πρέπει να μετονομαστεί ως "Μήδεια (1986)" και να διαγραφεί το προηγούμενο. Έπειτα πρέπει να διορθωθεί στο συγκεντρωτικό λήμμα. Επίσης μπορείτε, αν θέλετε, να περάσετε την παράσταση "Medea" ('61) στο συγκεντρωτικό λήμμα. Ίσως κάποιος δεν γνωρίζει την λατινική ονομασία και την αναζητήσει με τον ελληνικό τίτλο... Στην παράσταση "Τροβατόρε" (2012) προσέξτε το "ι" στον Θεόδωρο Μωραϊτη! Προσέξτε γενικότερα και μην βάζετε στα ξένα ονόματα τα διαλυτικά στα Γερμανικά και η περισπωμένη στα Ισπανικά ή τον άλλο "τονισμό" στα Γαλλικά... Για παράδειγμα η Rene Rohr στη θεατρική παράσταση "Fra Diavolo" ('90). Να τα αφαιρείτε γιατί δημιουργείται πρόβλημα στην αναζήτηση.
Διορθώθηκαν όλα εκτός της "Medea", γιατί ο τίτλος είναι έτσι. Αν κάποιος ψάξει για τη συγκεκριμένη

παράσταση θα ψάξει με αυτόν τον τίτλο. Όταν φτιάξω συγκεντρωτικό λήμμα θα την περάσω.
 
Ανοίχτηκε η σελίδα Δαίμονες (1991). Όταν βρεθεί η διανομή θα επιβεβαιωθούν οι συμμετοχές των ηθοποιών και θα μπουν οι άλλοι συντελεστές.

Η τηλεοπτική προβολή ακόμα αναζητείται, δεν μπορώ να επιβεβαιώσω την ημερομηνία προβολής.

Σε ότι αφορά τις θεατρικές πρεμιέρες οι πιθανές ημερομηνίες από εφημερίδες για το θέατρο (1η αναφορά στα Θέατρα Αθήνας)

Τε 27/11/1991 για την πρώτη παράσταση.

Πα 6/11/1992 για τη δεύτερη παράσταση.

Οι ημερομηνίες όμως είναι με επιφύλαξη αφού είναι ανεπιβεβαίωτες ως πρεμιέρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω πως ψάχνοντας, είχα διαβάσει στο παρελθόν για "Μήδεια του Αλέξη Μινωτή". Ας είναι... Ίσως πρόκειται για κάποια άλλη παράσταση. Έχετε υπόψιν και τα εξής:

1. Ο τίτλος αυτής εδώ της ταινίας είναι "Επιστροφή Της Μήδειας" χωρίς το άρθρο. Ο εναλλακτικός τίτλος είναι σωστός!

2. Ο πρωτότυπος τίτλος αυτής εδώ της ταινίας είναι αυτός που έχετε ως εναλλακτικό. Χρειάζεται να δημιουργηθεί το λήμμα "Η δούκισσα της Πλακεντίας και ο λήσταρχος Μπιμπίσης" και να μπει αυτός που έχετε ήδη ως εναλλακτικός.

3. Ο εναλλακτικός τίτλος της βιντεοταινίας "Παράξενος Έρωτας" ('85) είναι "Ένας Μεγάλος Έρωτας".

4. Στην κινηματογραφική ταινία "Πέτρινα Χρόνια" ('85) και την ομώνυμη τηλεοπτική σειρά toy '86, έχετε διπλοκαταχωρήσει τον Γιώργο Γεωργίου (I).

5. Η ταινία "Ο Τρόμος Της Ύλης" (2005) έκανε πρεμιέρα στις 2 Απριλίου 2005.

6. Η ταινία "Δολλάρια Και Όνειρα" ('56) θέλει δύο "λ". Χρειάζεται διόρθωση ο τίτλος και το Sname, αλλά αφήστε την ανακατεύθυνση με το ένα "λ" σε περίπτωση που το ψάξει κάποιος με τη νέα ορθογραφία. Σε περιπτώσεις αλλαγής της ορθογραφίας, επιπλέον σημείων στίξης, ή κάτι " Κι' ", " Κ' ", "&" κτλ. αφήνετε κάποια ανακατεύθυνση ώστε να βρίσκει κάποιος το λήμμα με την αναζήτηση!

7. Πρεμιέρα της ταινίας "Δεν Ήρθα Εδώ Για Διακοπές" (2010) στις 18 Νοεμβρίου 2010.

8. Πρεμιέρα της "Tintin Et Le Mystere De La Toison D'Or" ('61) στις 6 Δεκεμβρίου 1961.

9. Πρεμιέρα της τηλεοπτικής σειράς "Η Μεγάλη Αλλαγή" (2009) στις 23 Μαρτίου 2009. Διάρκεια επεισοδίου 60 λεπτά.

10. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Ο Πλανευτής Του Γράμμου" (2009) στις 16 Μαρτίου 2009.

11. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Μια Απλή Ιστορία" ('84) τον Δεκέμβριο του 1984.

12. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Μοναξιά" ('87) τον Σεπτέμβρη του 1978.

13. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Ζαφείρης" (2006) τον Σεπτέμβρη του 2006.

14. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Το Πατάρι" (2011) στις 21 Σεπτεμβρίου 2011.

15. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Merry Kitschmas" (2000) τον Σεπτέμβριο του 2000.

16. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "The Capsule" (2012) στις 3 Αυγούστου 2012.

17. Πρεμιέρα της ταινίας "Μέγαρα" ('74) στις 25 Σεπτεμβρίου 1974.

18. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "The Happy Life" (2009) στις 25 Σεπτεμβρίου 2009.

19. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Ηγέτης" (2011) στις 4 Νοεμβρίου 2011.

20. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Καθαρό Ραδιόφωνο" (2012) στις 2 Νοεμβρίου 2012.

21. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Athens Calling" (2012) στις 25 Νοεμβρίου 2012.

22. Πρεμιέρα της ταινίας "Η Φούσκα" (2002) στις 2 Ιανουαρίου 2002.

23. Πρεμιέρα της ταινίας "Safe Sex" ('99) στις 22 Οκτωβρίου 1999.

24. Πρεμιέρα της ταινίας "Κουράστηκα Να Σκοτώνω Τους Αγαπητικούς Σου" (2002) στις 25 Οκτωβρίου 2002.

25. Πρεμιέρα της ταινίας "Η Ιστορία Της Λίλυ" ("Lilly's Story") (2002) στις 6 Σεπτεμβρίου 2002.

26. Πρεμιέρα της ταινίας "Ριζότο" (2000) στις 3 Νοεμβρίου 2000.

27. Πρεμιέρα της τηλεοπτικής σειράς "Φεύγα" (2002-2003) στις 3 Οκτωβρίου 2002.

28. Πρεμιέρα της ταινίας "L" (2012) στις 23 Ιανουαρίου 2012.

29. Πρεμιέρα της ταινίας "Guilt" (2009) τον Σεπτέμβριο του 2009.

30. Πρεμιέρα της ταινίας "Μια Υπέροχη Μέρα" (2003) στις 26 Νοεμβρίου 2003.

31. Πρεμιέρα της ταινίας "Μάτια Από Νύχτα" (2003) στις 22 Νοεμβρίου 2003.

32. Πρεμιέρα της ταινίας "Λουόμενοι" (2008) τον Νοέμβριο του 2008.

33. Πρεμιέρα της ταινίας "Ο Μελισσοκόμος" ('86) τον Σεπτέμβριο του 1986.

34. Πρεμιέρα της ταινίας "Straight Story" (2006) στις 21 Δεκεμβρίου 2006.

35. Πρεμιέρα της ταινίας "Οι Τεμπέληδες Της Εύφορης Κοιλάδας" ('78) τον Οκτώβριο του 1978.

36. Πρεμιέρα της ταινίας "Άντε Γεια..." ('91) στις 3 Μαρτίου 1991.

37. Πρεμιέρα της ταινίας "Η Διακριτική Γοητεία Των Αρσενικών" ('99) στις 13 Νοεμβρίου 1999.

38. Πρεμιέρα της ταινίας "Ο Εργένης" (2000) στις 18 Φεβρουαρίου 2000.

39. Πρεμιέρα της ταινίας "Οι Θεατρίνες" (2003) στις 28 Νοεμβρίου 2003.

40. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Casus Belli" (2010) στις 3 Σεπτεμβρίου 2010.

41. Ο ελληνικός τίτλος "Η Αγάπη Έρχεται Στο Τέλος" έχει αποδοθεί στην ταινία "Love In The End" (2013). Μπορεί να μπει ως εναλλακτικός.

42. Πρεμιέρα της ταινίας "Το Αγόρι Τρώει Το Φαγητό Του Πουλιού" (2012) στις 5 Ιουλίου 2012.

43. Πρεμιέρα της ταινίας μικρού μήκους "Τίτλοι Τέλους" (2012) στις 7 Σεπτεμβρίου 2012.

44. Πρεμιέρα της ταινίας "Εξόριστος Στην Κεντρική Λεωφόρο" ('79) τον Οκτώβριο του 1979.

45. Πρεμιέρα της ταινίας "Όταν Ο Σαγκάλ Κόστιζε Λιγότερο Από Ένα Κιλό Πατάτες" ('96) τον Οκτώβριο του 1996.

46. Πρεμιέρα της ταινίας "Μου Λένε Να Μη Σ' αγαπώ: Το Σμυρναίικο Τραγούδι" (2003) στις 6 Μαρτίου 2003.

47. Πρεμιέρα της ταινίας "Οδύνη: Μικρές Ιστορίες Ανεργίας" (2009) στις 19 Μαρτίου 2009.

48. Πρεμιέρα της ταινίας "Μ' αρέσουν Οι Καρδιές Σαν Την Δική Μου: Μάρκος Βαμβακάρης" (2000) στις 24 Μαρτίου 2000. Η διάρκεια της ταινίας είναι 68 λεπτά και όχι 66.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εύη Φραγκάκη (Έχει αδερφή την παρουσιάστρια δελτίου καιρού του Alpha, Μαρία Φραγκάκη, ενώ υπήρξε σύζυγος του, επίσης δημοσιογράφου και πολιτικού συντάκτη του ΑΝΤ1, Δημήτρη Κοτταρίδη)
Δημήτρης Κοτταρίδης (υπήρξε σύζυγος της, επίσης δημοσιογράφου και παρουσιάστριας, Εύης Φραγκάκη)



Σάσα Σταμάτη (το βαφτιστικό της είναι Αναστασία Σταμάτη)



Ντόρα Μπακογιάννη (γεννήθηκε στις 6 Μαϊου 1954) (1ος της σύζυγος ήταν ο πρώην βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας Παύλος Μπακογιάννης ενώ ο 2ος της σύζυγος είναι ο ναυλομεσίτης και αθλητικός παράγοντας Ισίδωρος Κούβελος. Πατέρας της είναι ο πρώην πρωθυπουργός Κωνσταντίνος Μητσοτάκης, μητέρα της η Μαρίκα Μητσοτάκη, ενώ έχει αδερφό τον βουλευτή της Νέας Δημοκρατίας Κυριάκο Μητσοτάκη)



Γιώργος Καρέτας (γεννήθηκε το 1921 και πέθανε το 1989) (εδώ θα πρέπει να τον αλλάξετε σε όλα ως "Καρέτας" με ένα "τ" επειδή στις περισσότερες παραγωγές φαίνεται έτσι και αυτό πρέπει να είναι το σωστό. Έπειτα αλλάζετε το trivia σύμφωνα με την αλλαγή αυτή που κάνατε.)
Έτοιμα και τα τελευταία του 1ου ποστ!

EDIT (αυτά είναι από το δεύτερο μέρος)

Αλέκος Τζανετάκος (έχει δύο αδερφές. Την τραγουδίστρια Κάση Τζανέτ και την, επίσης ηθοποιό,Νινή Τζανέτ)
Νινή Τζανέτ (έχει αδερφό τον, επίσης ηθοποιό, Αλέκο Τζανετάκο και αδερφή την τραγουδίστριαΚάση Τζανέτ)



Reckless (γεννήθηκε στις 12 Φεβρουαρίου 1988) (Το πραγματικό του όνομα είναι Θάνος Λαμπρόπουλος)



Μιχάλης Παπαδάκης (γεννήθηκε το 1905 και πέθανε το 1978) (Έχει αδερφή την, επίσης ηθοποιό,Ελένη Παπαδάκη)



Ελένη Παπαδάκη (Έχει αδερφό τον, επίσης ηθοποιό, Μιχάλη Παπαδάκη)



Γιώργος Παπαδάκης (IV) (γεννήθηκε στις 5 Φεβρουαρίου 1951) (έχει σύζυγο την πρώην δημοσιογράφο Τίνα Παπαδέλη)



Γιάννης Αποστολίδης (I) (γεννήθηκε το 1894 και πέθανε το 1974)



Γιάννης Αποστολίδης (II) (γεννήθηκε στις 12 Ιανουαρίου 1977)



Λάζος Τερζάς (το πραγματικό του όνομα είναι Λάζαρος Τερζανίδης)



Μαριάννα Μαυρέα (γεννήθηκε το 1961 και πέθανε στις 8 Μαρτίου 2007)



Κώστας Παληός (πέθανε στις 26 Δεκεμβρίου 1996)



Αντώνης Παραράς (γεννήθηκε στις 4 Ιουνίου 1967)



Γιώργος Φόρας (πέθανε στις 13 Ιουλίου 1996)



Αλίκη Θεοδωρίδου (πέθανε στις 8 Οκτωβρίου 1995)



Αλέξης Μπίστικας (γεννήθηκε το 1964 και πέθανε στις 29 Σεπτεμβρίου 1995)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έτοιμα όλα.

Από το 1-8, τα έκανε ο JimiJoop, τα υπόλοιπα τα τελείωσα εγώ. Δείτε τα, αν θέλετε και πείτε με μήπως έκανα τίποτα λάθος να το διορθώσω.

Μια θερμή παράκληση σε όλους τους feeders: όποια στοιχεία δίνουν τα παιδιά (εν προκειμένω ο Κώστας) και τα διορθώνετε, κάντε έναν κόπο να ποστάρετε εδώ τι έχετε κάνει... Είναι κρίμα να κοιτάμε όλα τα λήμματα, μην ξέροντας και ψάχνοντας τι έγινε, αν έγινε κι ενίοτε από ποιον έγινε....

Κάντε ό,τι κάνει π.χ. η Lass: γράψτε τι τελειώσατε, ώστε οι υπόλοιποι να πιάσουμε ό,τι απομένει....
 
Αυτή η τηλεοπτική σειρά λέγεται "Τα Ψάθινα Καπέλλα". Όπως ακριβώς το γράφω. Ο τίτλος είναι λάθος. Επίσης, αυτή εδώ η ταινία λέγεται "Αρπαγή Της Περσεφόνης", χωρίς το άρθρο και έκανε πρεμιέρα στις 15 Οκτωβρίου 1956.
 
Mandrake είπε:
Αυτή η τηλεοπτική σειρά λέγεται "Τα Ψάθινα Καπέλλα". Όπως ακριβώς το γράφω. Ο τίτλος είναι λάθος. Επίσης, αυτή εδώ η ταινία λέγεται "Αρπαγή Της Περσεφόνης", χωρίς το άρθρο και έκανε πρεμιέρα στις 15 Οκτωβρίου 1956.
Έτοιμα όλα
 
Πίσω
Μπλουζα