Review: Atari 800XL

AARDVARK είπε:
Oriste ta katetestrepses ta paidia Dino. :D Kai oso gia ta reviews pou pas na glytoseis eisai lathos. Tha piaseis me tin seira oli tin oikogeneia (ST-XT-XL-TT) kai tha tin kaneis review. :D
Nai alla sto calamus apo twra kai sto ekshs e! ;)
 
Τα reviews πεφτουν βροχη απο παντου πλεον...!

Ο,τι καλυτερο πραγματικα αυτο..!!

DINO,τα θερμα μου συγχαρητηρια..!!!! :thumbup: :thumbup:
 
Εννοείται αγαπητέ ChrisTOS! (Άν και τα τελευταία χρόνια έχω συνηθίσει το Corel Draw, το οποίο δεν είναι για επαγγελματικό DTP, αλλά το παλεύω)

@manos426f : Σε ευχαριστώ πολύ! Περιμένω και τα δικά σου μοναδικά reviews...
 
Βρε συ!!!! Τυχαία διάλεξες αυτόν τον ύμνο του David Whittaker το Panther;;;;

Αυτό είναι το αγαπημένο μου κομπιούτερ άκουσμα!!!!!! Δυο φορές Respect!!!

* Για το XC12 αν και ήταν για τη σειρά XE από το 85 μετά αυτό έδιναν και στους (εναπομείναντες) 800XL.(Αυτό έχω και εγώ!!!! :) ) Οπότε αν το άφηνες δεν θα ήταν και ανακόλουθο!
 
Συγχαρητήρια Dino. Ο 800XL ήταν ο micro που με έκανε να ενδιαφερθώ για τους υπολογιστές. Έβλεπα μάλιστα έναν σε μια βιτρίνα στην Μάρνης, (σε ένα μαγαζί που πουλούσε στερεοφωνικά). Κάποια στιγμή θα πάρω έναν.:biglaugh:
 
Φίλε Turrican, έχεις απόλυτο δίκιο για το κασσετόφωνο! Και εγώ αυτό έχω.

Όσον αφορά το Panther, εκπληκτικό παιχνίδι και ακόμα πιο εκπληκτικό κομμάτι... Όταν το ακούς από τον XL βέβαια, είναι ακόμα πιο ωραίο!!! :D

@Captain Kal: Σε ευχαριστώ Καπετάνιε! Όντως, εκείνη την εποχή, μπορούσες να βρεις υπολογιστή στα πιο άσχετα καταστήματα!

Και εσύ στα έξοδα;;; Αυτό είναι καταπληκτικό!
 
Turrican είπε:
Απίστευτο!!!!!Που πήγες και το ξέθαψες;;;; Φοβερά γραφικά!Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο!!!!
Den to ksethapsa! To paixnidi einai paragwghs 2007 kai exei ginei enas xamos me ayto. Apotelesma tou diagwnismou tou Atari Bit and Byter User Club (ABBUC). Epishs na mhn ksexname kai to crownland pou katelave thn deyterh thesh ston idio diagwnismo.
 
Πολύ ενδιαφέρον έχει και η μετέπειτα εποχή όταν μπήκε στα πράγματα ο μοναδικός Jack Tramiel και άλλαξε το δόγμα της εταιρίας! Ο καλός μας οκτακοσάρης ετοιμάστηκε για πόλεμο φόρεσε την νέα - αλά Atari ST- στολή του (65ΧΕ) και ρίχτηκε στη μάχη κατά της κραταιάς Commodore!
 
@Captain Kal: Σε ευχαριστώ Καπετάνιε! Όντως, εκείνη την εποχή, μπορούσες να βρεις υπολογιστή στα πιο άσχετα καταστήματα!

Ναι. Και δίπλα από τον 800 ένας QL, και το κουτί του KnightLore. :D

Και εσύ στα έξοδα;;; Αυτό είναι καταπληκτικό!
Ευτυχώς με καταλαβαίνει η σύζυγος.:biglaugh:
 
Turrican είπε:
Πολύ ενδιαφέρον έχει και η μετέπειτα εποχή όταν μπήκε στα πράγματα ο μοναδικός Jack Tramiel και άλλαξε το δόγμα της εταιρίας! Ο καλός μας οκτακοσάρης ετοιμάστηκε για πόλεμο φόρεσε την νέα του- αλλά Atari ST- στολή (65ΧΕ) και ρίχτηκε στη μάχη κατά της κραταιάς Commodore!
Για να βλέπω και κάποιους άλλους να ετοιμάζονται για review! :D

Captain Kal είπε:
Ευτυχώς με καταλαβαίνει η σύζυγος.:biglaugh:
Είσαι πολύ τυχερός αδερφέ μου!!! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H κονσόλα η XGS είναι συμβατή με τα catridges και τα περιφεριακά του 800?
 
Δεν γνωρίζω, αλλά υποθέτω πως όχι... (anyone else?) :confused:
 
Γενικώς...... δεν νομίζω να είναι συμβατή με τίποτα!!!!! Η συμβατότητα με τα Atari αρχίζει και σταματάει στα joystick!
 
Apo oso kserw to XGS (XGameStation) den einai symvato me tipota para mono me ton eayto tou. H kalyterh ataka pou exw diavasei gi ayto einai: "$5 parts in $100 packaging". Oi kataskeyastes toy yposthrizoun oti exoun epireastei sto sxediasmo apo to Atari 800, thn VCS kai to apple II. Endiaferousa platforma gia ton hobbista alla ligaki akrivh.
 
You are welcome...

Pantws den exei kamia sxesh me atari to parapanw proion kai den katalavainw th logikh me thn opoia to kataskeyasan ws pros pwlhsh. An htan mia open source platform tha eixe nohma gia to xavale.
 
Πίσω
Μπλουζα