Satandisk\Ultrasatan

Από τα patched παιχνίδια του εννοείς; Εχει γίνει κάτι τέτοιο;
 
Θέλω να υπενθυμίσω ότι οι παραγγελίες ΙΣΧΥΟΥΝ μέχρι 31 Μαίου. Οσοι ενδιαφέρεστε, το λινκ είναι στην αρχική σελίδα. Επαναλμβάνω, το κόστος της συσκευής είναι περίπου 80 ευρώ με τα μεταφορικά.
 
Και παρά την ευγενική υπενθύμιση του Rygar, μόλις έκανα register (καθυστερημένα). Δεν ξέρω τι εμφάνιζε η σελίδα τις προηγούμενες μέρες (pre-order περίοδο), αλλά τώρα κάνοντας login, εμμέσως πλην σαφώς μου δίνει οδηγίες πληρωμής. Θα ήθελα να ξέρω αν όσοι το παρήγγειλαν, έστειλαν τα λεφτά και με ποιο τρόπο, γιατί δεν βλέπω paypal...
 
Οχι δεν έχει Paypal!! Είχε πρόβλημα στις πληρωμές. Το πιο γρήγορο είναι το bank transfer (εμβασμα), αλλά θα πρέπει να πας ΤΩΡΑ!! Οταν λεμε ΤΩΡΑ, εννοούμε Τ Ω Ρ Α!!! Ο τύπος θα πληρώσει την εταιρεία που θα του φτιάξει τις πλακέτες, στις 7 Ιουνίου. Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις. Στείλτου και ένα πμ πριν πληρώσεις για να είσαι σίγουρος! Εγώ με εμβασμα τα έστειλα και τα παρέλαβε μετά από 3-4 μερες, γι'αυτό επιμένω στο ΤΩΡΑ! Πιστεύω όμως ότι κάποια στιγμή θα ξαναβγεί κι άλλο batch, σε περίπτωση που δεν προλάβεις τώρα. Το θέμα είναι πότε... :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rygar είπε:
Οχι δεν έχει Paypal!! Είχε πρόβλημα στις πληρωμές. Το πιο γρήγορο είναι το bank transfer (εμβασμα), αλλά θα πρέπει να πας ΤΩΡΑ!! Οταν λεμε ΤΩΡΑ, εννοούμε Τ Ω Ρ Α!!! Ο τύπος θα πληρώσει την εταιρεία που θα του φτιάξει τις πλακέτες, στις 7 Ιουνίου. Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις. Στείλτου και ένα πμ πριν πληρώσεις για να είσαι σίγουρος! Εγώ με εμβασμα τα έστειλα και τα παρέλαβε μετά από 3-4 μερες, γι'αυτό επιμένω στο ΤΩΡΑ! Πιστεύω όμως ότι κάποια στιγμή θα ξαναβγεί κι άλλο batch, σε περίπτωση που δεν προλάβεις τώρα. Το θέμα είναι πότε... :xm:
Δεν θα το θεωρούσα και τόσο σίγουρο για άλλο batch. Ο mikro χρησιμοποιεί αν θυμάμαι καλά western union και ίσως money bookers. Στείλε του ένα email, ίσως αν και εχει τελειώσει η περίοδος pre ordering να σε συμπεριλάβει...
 
Δεν το είπα καλά. Εννοούσα άλλο batch γενικώς, όχι απαραίτητα από τον Mikro.

@Trecool, πιστεύω ότι αμα πληρώσεις ΤΩΡΑ :D , και τα λεφτά πάνε στον Mikro ακόμα και μετά τις 7/6, δε θα έχεις πρόβλημα.
 
Παιδιά μου απάντησε και είπε πως αν βιαστώ μάλλον δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Αυτό σημαίνει πως αύριο πρωί πρωί θα γίνει η κατάθεση. Θα στείλω και στο mail του σκαναρισμένη την απόδειξη και νομίζω πως όλα θα πάνε καλά :xm:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
 
Αμα του στείλεις και την απόδειξη καλά σκαναρισμένη, τότε εάν δεν έχει ενημερωθεί ο λογαριασμός του, θεωρητικά θα τα βάλει από την τσέπη του αφου θα τα πάρει ούτως ή άλλως.

Ποστάρησες την κατάλληλη στιγμή! ;)
 
Μολις πήρα αυτό το μέλι:

Hello to all,

we have just finished the cables, we started to solder the batteries inside the UltraSatan devices. We expect that the sending of packages will start on the next week, so please for your own good:

- log in our ordering system ( http://mikro.umpc.sk/us_order/ )

- check that your delivery address contains your NAME, STREET, TOWN, STATE, COUNTRY, ZIP code

- if something is missing in the address, please update it

- if your delivery address contains non-ASCII characters (they were replaced by the '*' sign), please update it using only ASCII characters (A-Z, 0-9)

PLEASE NOTE that the delivery addresses will be printed on stickers AS IS, so if the package gets lost or returned, then it will be YOUR fault. We are doing all the best to get your package delivered as soon as possible, without returning it back to us.

Regards,

Miro Kropacek aka MiKRO / MSB
χαρ χαρ χαρ χαρ χαρ χαρ :diablotin: :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μηπως θελουν να τους υποδειξουμε ή προμηθευσουμε μερικα 19πινα. Λιγο απαραδεκτα ειναι τα κουρεμενα 23πινα που παρεχουν, για καινουρια κατασκευη. :p :p:p:p:p:p
 
Τελικά τι κάνει? παίζει καλά? και πόσο βγήκε το τελικό κόστος αγοράς? δεν έχουμε και χρόνο να παίζουμε με τον Atari ST τώρα! :( :(
 
Σε 1-2 εβδομάδες θα ξέρουμε. Συνολο βγήκε περίπου 70 ευρώ με τα μεταφορικά.
 
Η αποστολή άρχισε στις 28/9 όπως κάποιοι γνωρίζουν. Μήπως λοιπόν κάποιος από αυτούς που έλαβαν το mail για την αποστολή, παρέλαβαν και το πακέτο με το μαραφέτι? :) ...ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να φτάσουν...
 
Οντως. Κι εγώ το περιμένω. Λογικά από βδομάδα....
 
Έλαβα ειδοποιητήριο... :)

Αλήθεια από άποψης διαμόρφωσης και οργάνωσης ενός δίσκου, έχει κανείς να προτείνει κάτι? Εννοώ αν υπάρχει η δυνατότητα να μποοτάρει κάποιο πιο καινούριο TOS (βλέπε MultiTOS, MiNT κτλ). Μήπως κάποια desktop replacement τύπου Teradesk... δεν ξέρω...κάτι πιο σύγχρονο και φυσικά πιο λειτουργικό...

Α... με συγχωρείτε...το κυριότερο... μιλάμε πάντα για έναν 520STfm με μόλις 1MB ram... :xm:
 
Εγώ προσωπικά δε γνωρίζω τίποτα περί του θέματος. Ο ΧρήσΤΟΣ σίγουρα θα ξέρει. Θεωρητικά θα χρειάζεται παραπάνω μνήμη. Πάντως η συσκευή μπουτάρει κανονικά. Οδηγίες για το πώς, εδώ στο κουμπάκι Atari :p . Εγώ προσωπικά θα αγοράσω τον HDDriver για να είμαι σύγχρονος. Αμα εχεις παλιό TOS, <1.62, ίσως να μη σου μπουτάρει με οτιδήποτε αλλο περαν του HDDriver.
 
trecool είπε:
Έλαβα ειδοποιητήριο... :) Αλήθεια από άποψης διαμόρφωσης και οργάνωσης ενός δίσκου, έχει κανείς να προτείνει κάτι? Εννοώ αν υπάρχει η δυνατότητα να μποοτάρει κάποιο πιο καινούριο TOS (βλέπε MultiTOS, MiNT κτλ). Μήπως κάποια desktop replacement τύπου Teradesk... δεν ξέρω...κάτι πιο σύγχρονο και φυσικά πιο λειτουργικό...

Α... με συγχωρείτε...το κυριότερο... μιλάμε πάντα για έναν 520STfm με μόλις 1MB ram... :xm:
Why do I bother???

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=7759

PM me for more...
 
Τι έγινε παιδιά έχουμε καιρό να τα πούμε!!! δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ καν με τον αγαπημένο μου Atari ST! παρέλαβε κανείς το πραγματάκι να μας πει αν παίζει σωστά και εντυπώσεις? τελικά 70 ευρώ βγαίνει με τα μεταφορικά μαζί ? Εγώ που έχω παλιότερο ΤΟS 1.02 νομίζω??? και 1mb ram θα παίζει καλά?
 
Πίσω
Μπλουζα