Schwarzenegger vs Stallone

Η πιό "βαρειά" ταινία που έχω δει, είναι δίχως αμφιβολία, το ισπανικό "IN A GLASS CAGE" του Αγκουστίνο Βιλαρόγκα, του 1986.

Αν και δεν έχει καθόλου αίμα, θυμάμαι ότι όταν την είχα δει πριν 10 περίπου χρόνια, μου είχε κυριολεκτικά ξεσκίσει την ψυχή !

Συνιστάται μόνο σε όσους θέλουν να τεστάρουν τα όρια της ψυχολογικής τους αντοχής.

Οι υπόλοιποι, μακριά !!!
 
Paides diabaste to prototypo mithistorima "the first Blood" apo David Morell (1972) kamia sxesi me tis tainies (o rambo ine enas psixakias apo to bietnam kai tipota allo pou sto telos ton katharizei o traoutman metaniomenos gia to teras pou san stratokablos dimiourgise)

se afto basistike (leme tora i tainia tou 1982)

stin ellada bkike apo tis ekdoseis Σιμωση το 1980 σαν ΑΙΜΑ

faster pussycat kill kill eeee exetlaios :) )

xa xa to protoparigila se kaseta to 1998

RUSS MEYER KAI KSERO PSOMI

Gia ton Tsukamoto ti na protopei kaneis

ta exw ola tou

TETSUO 1

Tetsuo 2

Tokyo Fist (tainiara)

Bullet ballet

Snake of June

Erotisi TAKESHI KITANO EXEI DEI KANEISAS POULAKIA MOU???

Takashi Miike (Ichi the killer, Audition) aftes ine tainies

GIA NA MIN ANAFERO TIS YPER CULT PSEVDOSNUFF TAINIES FLOWERS OF FLESH AND BLOOD TOY KOMISTA HIDESHI HINO
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stallone vs Schwargenegger

Δυο απο τους πιο δημοφιλεις Action Movies Heroes των 80s.

Ποιος σας αρεσε πιο πολυ και γιατι?

Stallone H' Schwarzenegger?

Sylvester Stallone with his best Rambo look in the pouring rain (Rambo II, 1984).jpg

Scharzenegger Predator.jpg
 
προσωπικά επιλέγω τον Σβαρτζενέγκερ γιατί βρίσκω τις ταινίες του πιο διασκεδαστικές και γιατι ένω ο Σταλόνε ήταν καλύτερος ηθοποιός επέμενε να παίζει σε χειρότερες ταινίες
 
Both. Μια επιλογή θα ήταν βλάσφημη! Τουλάχιστον!
 
pooky(1) είπε:
Both. Μια επιλογή θα ήταν βλάσφημη! Τουλάχιστον!
Μπορει και με τρεις επιλογες... :)

1) Stallone


2) Schwarzenegger



3) και οι δυο
 
Schwarzenegger επειδή μου άρεσαν περισσότερο οι ταινίες του.
 
Σταλόνε γιατί ήταν πιο καλός σαν ηθοποιός και περισσότερο συμπαθητικός...
 
Τα ποστς μετακινηθηκαν και προσθεσα μια δημοσκοπηση
 
Ο Κόναν είναι ένας! Arnie δαγκωτό!
 
Schwarzenegger και γω. Τον Σταλόνε μόνο στο Rocky μπορώ να τον δω και αυτό όχι σε όλα!
 
Ως action heroes υπαρχει καποια συγκριση οκ - αλλα ως καλλιτεχνες απεχουν παρασαγγες.

Ο Σιλβεστρος γραφει σεναρια, σκηνοθετει, πρωταγωνιστει, ακομα και τραγουδαει στις ταινιες του. Απο κατι μικρα αριστουργηματα οπως το Paradise Alley (με Αρμαν Ασαντε και Τομ Γουειτς στο πιανο) μεχρι το Oscar ή το Copland εχει μαζεψει 2 ντουζινες υποψηφιοτητες κινηματογραφικων βραβειων (το Rocky ως ταινια ειχε κερδισει 3 Oscar btw) και καμποσες νικες. Και αυτο βγαινει στην οθονη οπου ο Σταλλονε ειναι πιο μεστος και πιο ηθοποιος απο τον Αρνι.

Γενικα Sly δαγκωτο.
 
Predator! Τελεία και παύλα!
 
Συμφορουμίτες θα απαντήσω στο θέμα λέγοντας οτι στη δουλεία έχω κάτι πιτσιρκάδες ιφιστάμενους κάποτε έτυχε και είδαμε δυο ταινίες αργά το βράδυ σε μία βάρδια η μια ήταν το κόμπρα και η άλλη το predator τα παληκάρια πάθανε ζημιά λεγοντας μου οτι δεν είχανε δει ποτε οι περισσοτεροι το cobra και ορισμένοι το predator , εγώ βέβαια προτιμώ τον Arnie ήταν για εμένα το must see στις action ταινιες ,μόνο και μόνο οι ατάκες του με την προφορά τη γερμανική ήταν το κατι άλλο. Τώρα τελευταία είδα το Gamer και να σας πω η ταινία μου θύμισε λίγο Running Man (Άτρωτος στα ελληνικά), ξέρετε άδικα στη φυλακή , αμάσητος τύπος, διευθαρμένα media του μέλλοντος ,ελεγχος του μυαλου και του όχλου , υπεροπτης κακός του συστήματος.
 
Και οι 2 είναι υπέροχοι! :)

Με πολύ κόπο έμεινα στον Sly για πολλές και διάφορες ταινίες που τις ξεχώρισα περισσότερο από του Arnie

Η ταινία που έδωσε το ένα κλικ παραπάνω στον Σταλόνε: Tango & Cash
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψηφίζω Stallone λόγο του πρώτου Rocky. Αλλά και χωρίς το Rocky δεν θα ψήφιζα Arnie, οι μόνες ταινίες που είναι πραγματικά καλός είναι στα Terminator. Σε αυτές τις ταινίες είναι απλά ΑΠΑΙΧΤΟΣ μόνο και μόνο γιατί κανείς δεν θα μπορούσε να παίξει τόσο καλά μία τεράστια άψυχη μάζα από μέταλλο και σάρκα, ενώ είναι ειδικός στο να μιλάει σαν άψυχο cyborg έστω και αν δεν το κάνει επίτηδες. Είναι αυτό που λέμε "ρόλος κομμένος και ραμμένος στα μέτρα του".
 
Συνεντευξη Σταλονε στο PLAYBOY (1995)

Scan 379.jpg

Scan 380.jpg
 
mischief mode

Επειδή η ψηφοφορία είναι μόνο με επώνυμα, εννοείς τον Σιλβέστερ ή τον Τέλη φίλε Wally; Να ξέρουμε και τι ψηφίζουμε, lol.

Και κατανοώ την δυσκολία σου με τα Γερμανικά, αλλά δεν υπάρχει κανένας ηθοποιός Schwargenegger.

/mischief mode
 
Πίσω
Μπλουζα