Schwarzenegger vs Stallone

Δύσκολη απόφαση θα πώ όμως οριακά sly.Και οι δυο μου άρεσαν και μου αρέσουν ακόμη αρκετά.Σαφώς δεν είναι και τα μεγαλύτερα υποκριτικά ταλέντα του κόσμου αλλά αυτό ουδέποτε με απασχόλησε.'Αλλωστε δεν νομίζω ότι χρειάζεται και τρελές υποκριτικές ικανότητες για να παίξεις σε αυτό το είδος ταινιών .Συγκρίνοντας τους με τους σημερινούς action heroes,θα έλεγα οτι τους νοσταλγώ αρκετά.Κορυφαία ταινία του sly για εμένα το tango & cash(φοβερό δίδυμο με τον θεό kurt russell),και ακολουθουν τα first blood και cliffhanger και το τελευταίο rambo.Απο το arnie θα ξεχωρίσω ασφαλώς τα 2 πρώτα terminator,true lies και predator.Κορυφαίοι και οι δυο
 
Δυο βιντεακια που "μιλανε" απο μονα τους....
attachment.php
attachment.php




[video=youtube;UaZi-Pjn5Lk]http://www.youtube.com/watch?v=UaZi-Pjn5Lk
 
Αρκετά δύσκολο να επιλέξεις έναν από τους δύο. Ο ρόλος του δυνατού, που καταστρέφει, σκοτώνει, διαλύει τα πάντα στο πέρασμά του, τους ταίριαζε γάντι, γι' αυτό γεννήθηκαν, με αυτό έγιναν γνωστοί. Θα πάρω ως κριτήριο τις γενικές υποκριτικές τους ικανότητες και θα τους συγκρίνω και με βάση τους κωμικούς ρόλους που έπαιξαν στην διάρκεια της καριέρας τους..

Βάση αυτών, θα επιλέξω τον Σταλόνε, ο οποίος ήταν πιο ανθρώπινος, πιο προσιτός, πιο απλός, από τον "στημένο" στα δικά μου μάτια Άρνι.
 
Lol! Έχεις πάρει σβάρνα τα poll! :D

Να σε πω, μιας και σε βλέπω ορεξάτo....

Δεν περνάς μια βολτούλα κι από εδώ, να σε καλωσορίσουμε και να κεράσουμε τουρτίτσα?! :D
 
D@redevil είπε:
Lol! Έχεις πάρει σβάρνα τα poll! :D
Να σε πω, μιας και σε βλέπω ορεξάτo....

Δεν περνάς μια βολτούλα κι από εδώ, να σε καλωσορίσουμε και να κεράσουμε τουρτίτσα?! :D
Όχι όλα..2-3 μόνο! :p :D

(Σβήνω και κεράκια;; )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα ηταν πραγματικα ευτυχια να υπηρχε μια ταινια με τους δυο τους στα 80s... :)


Rambo vs Commando

attachment.php


πηγη
 
Τώρα πια όταν παίζουν μαζί σε ταινία, μοιάζουν απλά με παππούδες που κάνουν πλάκα μεταξύ τους, όταν θυμούνται "τα παλιά"...
 
RIO είπε:
Τώρα πια όταν παίζουν μαζί σε ταινία, μοιάζουν απλά με παππούδες που κάνουν πλάκα μεταξύ τους, όταν θυμούνται "τα παλιά"...
Βασιλη...αυτο μου θυμισε το παρακατω...:biglaugh:

[edit] Aυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη Alliance Atlantis Motion Pictures Distribution [edit]

Το ξερω ειμαι off topic αλλα δεν κρατηθηκα... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και μ' αρέσουν κι οι δύο ηθοποιοί προτιμώ Stallone. M' άρεσε πολύ που στις παλιές τους ταινίες ο ένας έκανε αναφορά στον άλλον. Ένα από τα αγαπημένα μου αστεία ήταν όταν στο Last Action Hero ο πιτσιρικάς βλέπει έκπληκτος σε μια αφίσα στο video club τον Stallone ως πρωταγωνιστή του Terminator.

Πάντως πέρα από το The Expendables (που αποτελεί τον καλύτερο ύμνο στις macho ταινίες του χθες) θα χαρούμε και σ' άλλη ταινία τους δύο ηθοποιούς μαζί:


Kαι για να μην ξεχνιόμαστε :p :

contra.gif


contra.jpg
 
Πολυ ωραιο το gif και παντα ελεγα οτι κατι μου θυμιζουν οι πρωταγωνιστες του Contra :D .
 
Αγαπημένοι μου και οι δύο, οπότε δεν μπορώ να ψηφίσω ούτε και να τους διαχωρήσω. Απολαμβάνω τις ταινίες τους εξ' ίσου.

Τώρα που στα γεροντάματα γυρίζουν ταινίες μαζί, ακόμα καλύτερα ! :thumbup:
 
Kανεναν απο τους δυο ,ολοι ηταν "το πακετο" των 80ς ,για χαρην της δημοσκοπησης θα βαλω το μυαλο μου να δουλεψει και θα πω τον Αρνι μιας και στα ματια μου ηταν κατιτις πιο εντυπωσιακος απο τον ρηχο μονοχνωτο Σλαϊ κατι που μονου αυτου οι ατακες γραψαν ιστορια ,κατι το Sci Fi που διεπρεψε και σε αυτο,κατι οι κωμωδιες του,κατι ο Κοναν κατι το'να κατι το αλλο ,ολα ειναι ενα βημα,ενα κλικ παραπανω απο τον Σταλονε.
 
Εγω βλεπω οτι ο Σταλλονε ειναι μπροστα :D .Για μενα σαν το Ροκυ δεν εχει τιποτα , μετα ερχοντε τα Ραμπο και τριτα τα Terminator (1+2 τα αλλα αστα...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βγαλε τα Ροκυ και τα Ραμπο και τι μενει...ενα Cobra,βγαλε τον Terminator και μενει Conan,Commando,Predator,Total Recall...αν μεινουμε στην αφροκρεμα,του ριχνει στα αυτια.
 
Βαρομετρικο χαμηλο , Demolition Man , lock up, judge dredd... Αλλα και παλι οταν εχει 5 ταινιες Ροκυ τρομερες(βγαζω εξω το Ροκυ 5) και αλλες 4 Ραμπο αρκουν και περισευουν μιλαμε για 9 κορυφαιες ταινιες!

α ξεχασα και 2 οσκαρ :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποια οσκαρ αυτα που δεν πηρε και ποιο Judge Dredd και ποιο Demolition ,αν ειναι να βαλουμε δευτεροτριτα να σου βαλω 10 του Αρνι.


Κατι λιγο φλουφλικα τα δυο παραπανω αλλα κατιτις απολαυστικα με μια γενικοτερη ματια.



Mικρη διαφορα αλλα ο Αρνι ειναι Αρνι δεν ειναι βοϊδοματης στις ερμηνειες του.



Αντριαααααααααααν.
 
Τα οσκαρ τα πηρε η ταινια "Rocky" το 1977 :

Best Picture

 


Best Director


 


Best Film Editing





Οσο για τον βο'ι'δοματη ετσι μας αρεσει :p

Παραδεξου την Ηττα :D

http://www.imdb.com/title/tt0075148/awards
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο ιδιος ειχε προταθει για δυο οσκαρ που δεν πηρε,κατα τα αλλα και το Terminator 2 πηρε 4 οσκαρ,σου'πα εξαρχης να βγαλεις εξω τα Ροκυ και τα Ραμπο.


Anyway με κερδισες,μην με πεις και ξεροκεφαλο.
:p
 
Aardvark είπε:
Ο ιδιος ειχε προταθει για δυο οσκαρ που δεν πηρε,κατα τα αλλα και το Terminator 2 πηρε 4 οσκαρ,σου'πα εξαρχης να βγαλεις εξω τα Ροκυ και τα Ραμπο.
Anyway με κερδισες,μην με πεις και ξεροκεφαλο.
:p
Αnyway δεν ηξερα οτι το Terminator 2 πηρε 4 οσκαρ. Αλλα δεν μπορεις να βγαλεις εξω τα Ροκυ και Ραμπο που ειναι 10 ταινιες, λογικο να μην εχει παρα πολλες αμα βγαλεις εξω αυτες. O "Κοσμος" λεει 18-17(μπροστα ο Stallone) ας μεινουμε εκει :D .

2kkyt0FLROrXt41IgSdE7goCFNQ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα