Star wars arcade cabinet

θα τα ανεβάσω όλα ήδη έκλεισα να το βάψω και να βάλω αυτοκόλλητα με θέμα το star wars :)

δεν ξέρω ίσως τελικά έκανα λάθος που έβαλα crt
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περίμενε να παίξεις πρώτη φορά με τη crt και το συζητάμε ξανά. ;)
 
τόση μεγάλη διαφορά έχει;

ελπίζω να με αποζημιώσει για την κακοτεχνία στη κατασκευή
 
κοιτα...αν τελικα δε σου αρεσει τοτε τι πιο ευκολο απο το να βγαλεις την κουμουτσα και να προσαρμοσεις πανευκολα μια ΤΦΤ;; Απλα κοβεις την ξυλινη προεσοχη και με μεντεσεδες φτιαχνεις ενα πορτακι στις διαστασεις της τρυπας που θα εχει μεινει. Γενικα πιστευω οτι δεν ειναι προβλημα η αλλαγη απο CRT σε TFT αλλα μαλλον το αντιθετο!
 
Συμφωνω κγω νε το φιλο βαλε tft θα δειχνει σαν καμπινα καλυτερα φυσικα γιατι ετσι αν την αγησεις θα σου πιανει κ τσαμπα χωρο
 
Η καμπίνα θα λειτουργήσει σε αυτή τη μορφή αρχικά,άλλωστε την άλλαξα για να βάλω crt οθόνη για μεγαλύτερη πιστότητα ,άλλωστε έχω χώρο εκεί που θέλω να την τοποθετήσω.

Πιστεύω βαμένη και με τα αυτοκόλλητα δεν θα δείχνει τόσο άσχημα.
 
Aν εχεις χωρο φιλε και δεν υπαρχει τετοιο προβλημα μη σε περναει καν απο το μυαλο να μην βαλεις crt και να βαλεις tft.crt και τα μυαλα στο μπλεντερ και θα το καταλαβεις οταν παιξεις.
 
Μα ακριβώς γι αυτό το λόγο σας άκουσα εδώ και έκανα την τροποποίηση ,αγόρασα την arcade vga για να έχω την πιστότητα αυτή,καθώς δεν θελω να παίξω μόνο mame αλλά και amiga games .

Μια ερώτηση τα νεότερα συστήματά neogeo n64 κλπ δείχνουν καλύτερα ή χειρότερα με τη crt ?
 
Όλα δείχνουν καλύτερα με τη crt
 
Τέλεια οπότε ξεκινάω το βάψιμο από Τρίτη και ελπίζω να έχουμε και PayPal για να αγοράσω και τα υπόλοιπα εξαρτήματα .

Σε αναμονή λοιπόν νέων φωτογραφιών .
 
Μακάρι, αλλά δυστηχώς δεν βλέπω το paypal να ξεμπλοκάρει τη χώρα μας καθόλου σύντομα.
 
Δυστυχώς ετσι είναι.....
 
Ας είμαστε πιο αισιόδοξοι,θα βρώ σίγουρα ενα τρόπο να αγοράσω ενα ipac και 2 ακόμα κουμπιά που χρειάζομαι :)

τα υπόλοιπα τα έχω ή τα έχω ήδη αγοράσει.
 
Αντί για ipac γιατί δεν παίρνεις από κάποιο κατάστημα της γειτονιάς ένα usb game pad και να κάνεις τις κολλήσεις των κουμπιών εκεί πάνω? Σχεδόν την ίδια δουλειά κάνει με την ipac!
 
Δυστυχώς δεν έχω καθόλου γνώσεις.
 
Πιάσε και διάβασε στο Phoenix 8 τον οδηγό για κατασκευή arcade stick.
 
Προτιμώ να μην μπλέκω θα αγοράσω το ipac ,ούτως η αλλιώς με περιμένει πολύ δουλειά στη συνδεσμολογία ήδη.

Αύριο ξεκινάμε βάψιμο.
 
Update στο project με βάψιμο....20150715_180614.jpg

Το χρώμα μαύρο ματ με βελατούρα νερού για να κολλήσουν τα αυτοκόλλητα βινυλίου .

20150715_180624.jpg

20150715_180636.jpg

20150715_180701.jpg

20150715_180726.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία, σε συνέχεια ανυπομονώ να την δω με τα αυτοκόλλητα.
 
Πίσω
Μπλουζα