Star Wars

Έχω μια περιέργεια να δω την princess Leia τώρα αλλά από την άλλη...
 
Aardvark είπε:
30 χρονια απο το Empire Strike Back και επι της ευκαιριας ξανασμιξε η ομαδα.Λαντο,Σολο,Τσουι και Ομπι Γουαν.

Παρεμπιμπτοντως παντα ηθελα μια σολο ταινια με ηρωα τον Σολο.

"Τhe Great adventures of Han Solo" η καπως ετσι.

empireguys.jpg
Το περιεργο ειναι οτι ο Mark Hamill και η Carrie Fisher δεν παρευρεθησαν 8)
 
Mια συνεντευξη απο τα παλια ,απο το 1980 ,οι δυο πρωταγωνιστες μιλανε για το Empire Strike Back.

Προσεξτε την φωτο με το huge spoiler πισω απο την εκφωνητρια!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
26/09/2011

Και η τιμή του στο PLAY 97.99 για την εξαλογία ή ΕΥΡΩ 47.49 έκαστη τριλογία.

http://www.play.com/DVD/Blu-ray/4-/16017668/Star-Wars-The-Complete-Saga/Product.html

Να δω πόσες φορές ακόμα θα πληρώσουμε το έπος. Τα πρώτα τα έχω ακόμα σε VHS-NTSC από Αμερική, από τα μέσα της δεκαετίας του '80. Αφού αγοράσαμε καινούργιο video που να παίζει NTSC και να έχει στερεοφωνικές εξόδους...

Ευτυχώς ο μπαμπάς που πλήρωνε ήταν φαν.
 
Lol ναι,ειχα και εχω και εγω ενα σονυ που παιζει και ntsc.

Οποιος τα παρει να ξερει οτι σε λιγα χρονια θα βγουν και οι 3D Blu ray εκδοσεις,αφου παιχτουν στο σινεμα πρωτα. :D

Ξερει κανεις τι μεσο ειναι η παρακατω κασσετα;;;

originalwo.jpg
 
Υποθέτω BETA, αλλά θα μπορούσε να είναι και SVHS. Δε γνωρίζω περισσότερα...

Αυτό το FBI warning πάντως!
 
Nαι και εγω δεν γνωριζω,στο νετ την ειχα βρει και ρωταγανε και εκει τι ειναι,λολ.
 
Aardvark είπε:
Lol ναι,ειχα και εχω και εγω ενα σονυ που παιζει και ntsc.Οποιος τα παρει να ξερει οτι σε λιγα χρονια θα βγουν και οι 3D Blu ray εκδοσεις,αφου παιχτουν στο σινεμα πρωτα. :D

Ξερει κανεις τι μεσο ειναι η παρακατω κασσετα;;;

originalwo.jpg

Θα ξαναπαιχθούν στο σινεμά;;; Ευχαριστώ, δεν θα πάρω! Τώρα, για την blu-ray έκδοση δεν το αποκλείω!
 
Θα δεις οταν ερθει αυτη η ωρα με το Hype που θα εχει δημιουργηθει την δεδομενη στιγμη για το 3D Star Wars,ουρες θα εχουν,προβλεπω να κανονιζετε συγκεντρωση για μαζικη θεαση απο το retromaniax.

Μπορει να πεσω και εξω.
 
Προσωπικα θα προτιμουσα ο Λουκας να συνεχισει να βελτιωνει τις εκδοσεις οπως ειχε κανει το 97 και μετα οπως εγινε στην κυκλοφορια των DVD, προσθετοντας πιο συγχρονα εφφε και ξαναγυριζοντας καποιες σκηνες που κανουν μπαμ οτι ειναι 80ς

Το ξερω οτι ειναι off-topic, καθως και οτι πολλοι θα διαφωνουν. Αλλα ρε παιδια τι να κανω μια ταινια του 77 σε bluray? Για να βλεπω πιο καθαρα το αφρολεξ της μαριονετας του Jabba και τις μινιατουρες των X-wing?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Προσωπικα θα προτιμουσα ο Λουκας να συνεχισει να βελτιωνει τις εκδοσεις οπως ειχε κανει το 97 και μετα οπως εγινε στην κυκλοφορια των DVD, προσθετοντας πιο συγχρονα εφφε και ξαναγυριζοντας καποιες σκηνες που κανουν μπαμ οτι ειναι 80ς
Eισαι η μειοψηφεια ,μαζι με εσενα και εγω,οι πλειοψηφεια των haters του Λουκας τον κατηγορουν οτι μπασταρδεψε τις ταινιες,εγω απο την αλλη γουσταρω να τις βλεπω updated! :D

Το ξερω οτι ειναι off-topic, καθως και οτι πολλοι θα διαφωνουν. Αλλα ρε παιδια τι να κανω μια ταινια του 77 σε bluray? Για να βλεπω πιο καθαρα τις μαριονετες του Jabba και τις μινιατουρες των X-wing?
Nαι ,τουλαχιστον στην 2η τριλογια την συγχρονη θα φαινεται σουπερ!!!
 
Rakeesh είπε:
Προσωπικα θα προτιμουσα ο Λουκας να συνεχισει να βελτιωνει τις εκδοσεις οπως ειχε κανει το 97 και μετα οπως εγινε στην κυκλοφορια των DVD, προσθετοντας πιο συγχρονα εφφε και ξαναγυριζοντας καποιες σκηνες που κανουν μπαμ οτι ειναι 80ς
Το ξερω οτι ειναι off-topic, καθως και οτι πολλοι θα διαφωνουν. Αλλα ρε παιδια τι να κανω μια ταινια του 77 σε bluray? Για να βλεπω πιο καθαρα το αφρολεξ της μαριονετας του Jabba και τις μινιατουρες των X-wing?
Οκ, με το ίδιο σκεπτικό προτείνω να αντικαταστήσουν τον καρχαρία σε όλες τις σκηνές του Jaws με έναν CGI καρχαρία, στους Κυνηγούς της χαμένης Κιβωτού να αφαιρέσουν ψηφιακά όλα τα backgrounds και να τα αντικαταστήσουν με computer generated graphics..

A, και σε οποιαδήποτε κλασική ταινία δείχνει όπλα, να τα αντικαταστήσουν ψηφιακά με ασύρματους όπως στο special edition του Ε.Τ.
 
Δε θα με χαλαγε να εβλεπα remake της σκηνης στο τελος με την Κιβωτο :D
 
Εγώ ειμαι της παλιάς σχολής. Τα πρώτα έπρεπε να μεινουν απειραχτα και ισως χωρίς καν τα πρηκουελ που εμένα τουλάχιστον αν και μου άρεσαν σαν αισθητική μου χαλασαν την μαγεια. Ο αντρας μου τα πρωτοδε μεταγλωτισμενα στα ισπανικά ως παιδί. Κυνηγά 5–6 φορές τη μέρα την μικρή μας φωναζοντας

-Luke, yo soi tu padre!

-Nooooo!

Πρέπει μάλλον να με ανησυχει πως το παιδι ξεφυσά στα χεράκια της κάνοντας τον Νταρθ Βέιντερ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδή πάλι σήμερα το άκουσα κάμποσες φορές έχει και συνέχεια. Ολος ο διάλογος ειναι ετσι

-Luke,yo soi tu padre!

–Nooooo!

–Buska tu sentimientos. (search your feelings).

Geek το κάναμε το παιδάκι!
 
χαχαχαχαχαχαχαχαχα σουρεαλ σκηνικο
 
12 σεπτεμβρη ,mark the date,τα πρωτα 3 θα τα παρω σιγουρα σε bluray τα υπολοιπα 3 μια χαρα φαινονται και στα dvd μου.



http://maythe4th.starwars.com/country.php
 
Πίσω
Μπλουζα