Susana... she's crazy in love with him...

Μπορω να σε βεβαιωσω ομως γιατι τον ερωτευτηκε η Καντυ: ειδε την ευαισθητη και πληγωμενη πλευρα του, τον ειδε να κλαιει μεσα στην ομιχλη της νυχτας....ναι το ομολογω, ο Τερρυ που κλαιει ειναι ακαταμαχητος (κ'εγω γι'αυτο την πατησα μαζι του :p ) και οπως λεει και η Queen: "ελα εδω μικρο αγορι που κλαις να σε παρηγορησω" :cry: χαχαχαχαχα :sweet_kiss:
Ίσως και η Σουζάνα να είχε καταλάβει πως είναι μιά ευαίσθητη ψυχούλα

Πάντως, βγάζω το καπέλο στη Σούζυ που δεν είχε κανένα πρόβλημα

να πει στα ίσια στον Τέρρυ τι αισθάνεται γι΄αυτόν. :eek:

Θέλει αρετή και τόλμη...
 
Juanita είπε:
Πάντως, βγάζω το καπέλο στη Σούζυ που δεν είχε κανένα πρόβλημα

να πει στα ίσια στον Τέρρυ τι αισθάνεται γι΄αυτόν. :eek:

Θέλει αρετή και τόλμη...
Eχεις απολυτο δικιο! Πραγματικα φανηκε πολυ τολμηρη και αποφασισμενη, ενω ηξερε οτι ο Τερρυ ειχε αλλη στο μυαλο του. Προφανως τα επαιξε ολα για ολα. Ε, στη ζωη θελει και λιγο ρισκο. Η Σουζανα ρισκαρε, αλλα αν δεν ηταν το ατυχημα δεν πιστευω οτι θα κερδιζε.
 
domniki είπε:
Eχεις απολυτο δικιο! Πραγματικα φανηκε πολυ τολμηρη και αποφασισμενη, ενω ηξερε οτι ο Τερρυ ειχε αλλη στο μυαλο του. Προφανως τα επαιξε ολα για ολα. Ε, στη ζωη θελει και λιγο ρισκο. Η Σουζανα ρισκαρε, αλλα αν δεν ηταν το ατυχημα δεν πιστευω οτι θα κερδιζε.

Μπορεί...

Ίσως να πίστευε πως "μάτια που δε βλέπονται... "

και να έτρεφε ελπίδες...
 
Στην απίστευτη περίπτωση που ο Τέρρυ φιλούσε την Σουζάνα(αν λέμε) λέτε αυτή να τον χαστούκιζε;
 
Πιό πιθανό μου φαίνεται να τον χαστούκιζε που δεν τη φίλαγε...
 
Ήταν πιο συνηθισμένη στα φιλιά και τα χαστούκια από την τριβή της στους ρόλους!! :p
 
Η Σούζυ είναι η προσωποποίηση κάθε γυναίκας που παλεύει για τον

άντρα που αγαπάει, ακόμα και αν ο έρωτάς της περνά από Συμπληγάδες.

Αν δεν ήταν αυτή να τον πάρει από την Κάντυ, θα ήταν κάποια άλλη

που θα προσπαθούσε εναγωνίως...

Και, ας μην ξεχνάμε πως όσο δυνατός και να είναι ένας έρωτας, η απόσταση

και κατ΄επέκταση η απουσία συναισθήματος ανοίγει χαντάκια σε μιά σχέση...

Νομίζω πως η Μιζούκι έκανε πολύ καλή δουλειά βάζοντας το ατύχημα ώστε

ο Τέρρυ να μην πέσει (πολύ) από το βάθρο που τον είχαμε ανεβάσει.
 
Το κακό εδώ είναι ότι μαζί με τη Σουζάνα πάει πακέτο και η μητέρα της!!!!

Σίγουρα αυτή δεν θα εμπιστευθεί την φροντίδα της κόρης της στον Τέρρυ που είχε κάνει 1-2 φάουλ στο παρελθόν! Δεν έχει κανένα μέλλον αυτή η συμβίωση! Το πολύ σε 1-2 χρόνια ο Τέρρυ θα είναι ελεύθερος...
 
Turrican είπε:
Το πολύ σε 1-2 χρόνια ο Τέρρυ θα είναι ελεύθερος...
Aααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ, λετε? Δηλαδη να μην απελπιζομαστε?

Ας προσγειωθω ομως: η Σουζανα δεν προκειται ποτε να αφησει τον Τερρυ. Ειχε φαει τοσο φτυσιμο και παλι επεμενε :cry: Και παλι σημερα θα κλαψουριζω ολη μερα........ειμαι σε κατασταση απελπισιας....γιατι την αφησε να φυγει???? Γιατι??????????????
 
Ναι βρε... Ελεύθερος θα είναι... Η Κάντυ είναι που θα φορά το βαρύτιμο

δαχτυλίδι στον παράμεσο του δεξιού της χεριού!!!
 
domniki είπε:
Aααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ, λετε? Δηλαδη να μην απελπιζομαστε? Ας προσγειωθω ομως: η Σουζανα δεν προκειται ποτε να αφησει τον Τερρυ. Ειχε φαει τοσο φτυσιμο και παλι επεμενε :cry: Και παλι σημερα θα κλαψουριζω ολη μερα........ειμαι σε κατασταση απελπισιας....γιατι την αφησε να φυγει???? Γιατι??????????????
Κοίτα αγαπητή domniki υπάρχει ένα θέμα εδώ! Δεν την έχει παντρευτεί ακόμα!

Στην συνείδηση μας έχει εντυπωθεί έτσι αλλά αυτό δεν είναι αλήθεια! Αυτά τα μεθύσια του και τα ξενύχτια του στα μπάρ εμένα μου λένε ότι έψαχνε να βρει τη δύναμη να πει στην Σουζάνα κάτι..... ;)
 
Turrican είπε:
Κοίτα αγαπητή domniki υπάρχει ένα θέμα εδώ! Δεν την έχει παντρευτεί ακόμα!Στην συνείδηση μας έχει εντυπωθεί έτσι αλλά αυτό δεν είναι αλήθεια! Αυτά τα μεθύσια του και τα ξενύχτια του στα μπάρ εμένα μου λένε ότι έψαχνε να βρει τη δύναμη να πει στην Σουζάνα κάτι..... ;)
Ααααααχχχχχ - ξανα αναστεναζω...σ'ευχαριστω αγαπητε Turrican που αναπτερωνεις το ηθικο μου.

@juanita, κατσε καλη μου, μεχρι να μπουν οι υπογραφες τα δαχτυλιδια δεν εχουν σημασια :cool:
 
Βρε Turri, μην την πλημμυρίζεις τυφλές ελπίζες...

Αφού το ξεκαθάρισαν με το θείο...

Ο ένας στο θέατρο ο άλλος με το θησαυρό...

Άλλωστε ο θείος είναι σε ηλικία γάμου και έχει προτεραιότητα

(25 επεισόδια)...
 
Αχ, juanita, ειναι αυτο το καταραμενο φικ, αλλιως ξερω οτι το μελλον της Μιζουκι για τον ερωτα Καντυ-Τερρυ ειναι ζοφερο. Βασικα δεν υπαρχει μελλον, τελεια και παυλα.

Για πολλοστη φορα θελω να πω οτι αν δεν μας "γανωνε" τον εγκεφαλο με τον Τερρυ, θα ημουν τρισευτυχισμενη με το ζευγος Καντυ-Αλμπερτ. Αν ειχε καμια 20αρια επεισοδια Καντυ-Αλμπερτ, θα το ειχα χωνεψει το κορομηλο. Αυτο ειναι το σεναριακο λαθος.
 
Μα Domniki μου τα τελευταία 30 επεισόδια είναι Κάντυ Άλμπερτ!!!

Να μην υπολογίσω σε πόσα επεισόδια εμπλέκεται εμμέσως πλην σαφώς...

Γιατί να μην το πάρει το κορίτσι;;;;

Και ευτυχώς που η Μιζούκι δεν τον ξεπάστρεψε τελείως και άφησε τον

εαυτό του ελεύθερο να την ερωτευτεί μακριά από τις νόρμες

και τους καθωπρεπισμούς της εποχής...

Και στην Κάντυ άρχισε να γίνεται σημαντικός και αναντικατάστατος

όταν χώρισε με τον ηθοποιό...

Και χωρίς τη μουσάκλα, επαναλαμβάνω πως είναι "ΘΕΟΣ"...

Ο Άντονυ σε μεγάλη ηλικία...

Ένας άγγελος, κούκλος υπέροχος...

Αλλά αυτό που μετράει είναι η ψυχή του που είναι ολότελα

δοσμένη στη μικρή...
 
Juanita είπε:
Και χωρίς τη μουσάκλα, επαναλαμβάνω πως είναι "ΘΕΟΣ"...

Ο Άντονυ σε μεγάλη ηλικία...

Ένας άγγελος, κούκλος υπέροχος...

Αλλά αυτό που μετράει είναι η ψυχή του που είναι ολότελα

δοσμένη στη μικρή...
Ώπ εδώ το πράγμα αλλάζει!!!!! ;)

Τελικά δεν είναι και τόσο άσχημη εξέλιξη αν έμενε στο τέλος με τον θείο!!! :p

Ο Τέρρυ θα πρέπει να νοιώθει τυχερός που έσωσε στο τέλος την ζωή του!!!

Η Μιζούκι δεν συνηθίζει να διακόπτει έρωτες χωρίς να έρθει το μοιραίο!Για χάρη του ηθοποιού το έκανε μονάχα και το τίμημα το πλήρωσε η δύσμοιρη Σουζάνα!!!
 
Αν το δούμε και κοινωνιολογικά, προσεγγίζοντας τις συνήθειες της εποχής

οι γάμοι μεταξύ ατόμων στην ίδια ηλικία γίνονταν μόνο σε πολύ φτωχές

οικογένειες...

Ο Τέρρυ είναι απόγονος μεγάλης οικογένειας. Δε θα χαράμιζε τα νιάτα του

να παντρευτεί μικρός και να το μετανιώνει είτε αυτός είτε η Κάντυ μια ζωή

ολόκληρη...

Καλύτερα που τον κράτησε μακριά η Σούζυ.

Η συμμετοχή της ήταν καταλυτική...
 
Μα τετοιοι μεγαλοι ερωτες, μονο απο το "μοιραιο" και απο τη Μιζουκι μπορουν να διακοπουν ετσι αποτομα.

Και μπορει να υπαρχουν 30 επεισοδια απο τοτε που εμφανιζεται ο Αλμπερτ στο νοσοκομειο, αλλα η καλη μας Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον ηθοποιο μεχρι και στο 112, οταν "σπαει πετρες και γκρεμιζει τοιχους" για να τον συναντησει. Δεν μπορω να πιστεψω οτι εκανε το ON/OFF μεσα σε 2 επεισοδια και απο τρελη και παλαβη που ηταν για τον Τερρυ, αγαπησε περιπαθως τον Αλμπερτ! Φυσικα, εσεις οι Ζυγοι ειστε ανεμοδουρες και την μια μερα πεθαινετε για τον Χ και σε μια βδομαδα κοβετε φλεβες για τον Ζ, αλλα εμεις τα μικρα και φτωχα Παρθενακια ειμαστε σταθερα ;)
 
domniki είπε:
Μα τετοιοι μεγαλοι ερωτες, μονο απο το "μοιραιο" και απο τη Μιζουκι μπορουν να διακοπουν ετσι αποτομα.
Και μπορει να υπαρχουν 30 επεισοδια απο τοτε που εμφανιζεται ο Αλμπερτ στο νοσοκομειο, αλλα η καλη μας Καντυ ειναι ερωτευμενη με τον ηθοποιο μεχρι και στο 112, οταν "σπαει πετρες και γκρεμιζει τοιχους" για να τον συναντησει. Δεν μπορω να πιστεψω οτι εκανε το ON/OFF μεσα σε 2 επεισοδια και απο τρελη και παλαβη που ηταν για τον Τερρυ, αγαπησε περιπαθως τον Αλμπερτ! Φυσικα, εσεις οι Ζυγοι ειστε ανεμοδουρες και την μια μερα πεθαινετε για τον Χ και σε μια βδομαδα κοβετε φλεβες για τον Ζ, αλλα εμεις τα μικρα και φτωχα Παρθενακια ειμαστε σταθερα ;)
Είστε, αλλά αν σας κάνει κανείς μια στραβή, ρίχνετε μαύρη πέτρα πίσω σας...

Εμείς σα ζώδιο της Δικαιοσύνης εξετάζουμε και την τελευταία στάχτη μήπως

ξαναβγάλει φωτιά, αλλά παράλληλα ξεστραβωνόμαστε και δεν αφήνουμε

τους καλύτερους να περάσουν άδοξα από τη ζωή μας :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα