Susana... she's crazy in love with him...

Η Σούζυ γνωρίζει καλά τη δύναμη της αγάπης.


Ακόμη και όταν ο Τέρυ γυρνάει ασκόπως στα κρασοπουλιά του Σικάγου,



αυτή δε χάνει την πίστη της στον άνθρωπό της.



Ξέρει πως με την αγάπη της και το χρόνο, θα καταφέρει να ξεπεράσει το σκόπελο της Κάντυ και να είναι μαζί ευτυχισμένοι...



Όπως και γίνεται στο τελευταίο επεισόδιο!
 
Δεν ξερω αν ποτε θα ξεπερασει την Καντυ. Τον καθε ανθρωπο τον αγαπαμε με διαφορετικο τροπο. Ακομα και η Καντυ δεν αγαπαει με τον ιδιο τροπο τον Αντονυ, τον Τερρυ ή τον Αλμπερτ. Καθενας ειναι μοναδικος. Και η Καντυ ειναι ακομα πιο μοναδικη :hurrah:
 
Ναι, η αλήθεια είναι πως συνταιριάζουμε το περιβάλλον με τον άνθρωπο.


Η Κάντυ ανήκει στα υπέροχα σχολικά χρόνια με την ανεμελιά, τον έρωτα και τις σκανδαλιές, την επανάσταση ...



Η Σούζυ στο παρόν των επιλογών του Τερρυ.



Ο τρόπος που ερωτεύεσαι στην κάθε περίπτωση είναι διαφορετικός.



Πάντα όμως στην καρδιά μας θα κατέχουν ξέχωρη θέση οι μεγάλοι έρωτες...
 
Εγώ για σένα, εγώ για σένα


για σένα θα 'πεφτα πιο κάτω απ' τον καθένα



εγώ καρδιά μου, εγώ καρδιά μου



εγώ θα σκότωνα για σένα τα όνειρά μου.
 
Παιδιά για ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω video clip...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Jgnkud7oXhA&feature=related]YouTube - Because I'm a girl - J-entercom

Είναι ψιλοάσχετο με την Candy, αλλά είναι απόλυτα σχετικό με το τι τελικά σημαίνει "θυσιάζομαι για τη μεγάλη αγάπη" = ΔΕ ΖΗΤΩ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ! (βλ. Σουζάννα... :diablotin: )


(To τραγούδι είναι κορεάτικο, οπότε για τη μετάφραση θα μας βοηθήσει ο Turrican αφού τώρα με τα DVD της Candy, είμαι σίγουρη ότι ήδη θα τα έχει μάθει φαρσί!!!)
:thumbup:
 
Όντως άσχετο με την Κάντυ αλλά πολύ συγκινητικό Nessie. :cry:


Και μπροστά στην εικόνα και το συναίσθημα που δημιουργεί τα λόγια είναι μάλλον περιττά... :burn:



(...μη βάζουμε κι άλλες αγγαρίες στους mods
:D :D:D (Turri)ντιν (Turri)ντον:biglaugh::biglaugh::biglaugh:)
 
Eκεινο που πρεπει να αναγνωρισουμε στην Σουζανα ειναι το θαρρος/θρασος της να κανει ερωτικη εξομολογηση στον Τερρυ. Πραγματικα ηθελε κοτσια κατι τετοιο, ειδικα γιατι γνωριζε οτι ο Τερρυ ηταν ερωτευμενος με καποια αλλη. Τον αγαπαει τοσο πολυ, ειναι τοσο κολλημενη, που ενω ξερει πως αυτος σκεφτεται μια αλλη, δεν δισταζει να του μιλησει...και να τον διεκδικησει.
 
Μολις ειδα το επεισοδιο Νο 90.

Ακου να εχει το γραμμα της Καντυ και να λεει στον Τερρυ οτι σκεφτοταν να το σκισει... Θα την εσκιζα... grrrrrrr
 
Ε, ειναι λιγο (ως παρα πολυ) κατινα η ξανθια καταραμενη κατσαριδα...κανει κ'αλλα...εχεις δει τα επεισοδια που ο θιασος του Τερρυ ειναι στο Σικαγο και η Καντυ πηγαινει να τον βρει στο ξενοδοχειο μετα την παρασταση??? Εκει η Σουζανα της λεει οτι ο Τερρυ ειναι κουρασμενος και δεν θελει να δει κανεναν, ενω ο Τερρυ την περιμενει στα σκαλια του νοσοκομειου (ο γλυκος μου :wub: )
 
Τι να κάνει και αυτή η ταλαίπωρη;;;;

 


Έπρεπε να παλέψει για την αγάπη της...


 


Άλλωστε... στον έρωτα και στον πόλεμο όλα επιτρέπονται...


 


Ίντριγκες, κατασκοπίες, πισώπλατα μαχαιρώματα, υποχώρηση, έφοδος...
 
Juanita είπε:

Άλλωστε... στον έρωτα και στον πόλεμο όλα επιτρέπονται...



Ναι ρε Juanita, αλλά ο Τερρυ την φτύνει κανονικά, αδιαφορεί επανειλημμένα :nono: ... αλλα η Σουζανα δεν το βαζει κατω. Μαλλον θελει ψυχιατρο το κοριτσι :eviltongue: που κατα τα αλλα μια χαρα κοπελα ειναι: ομορφη, γλυκια, ταλαντουχα. Αυτο το κολλημα να μην ειχε, και τι στον κοσμο
 
Εμμ... :precry: δεν του είναι τελείως αδιάφορη...

Απλά υπάρχει η Κάντυ και δεν...
 
Juanita είπε:
Εμμ... :precry: δεν του είναι τελείως αδιάφορη...
Aυτο μου θυμιζει το "ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει" :rofl:

Juanita είπε:
Απλά υπάρχει η Κάντυ και δεν...
Δεν ξερω τι θα εκανε ο Τερρυ αν δεν υπηρχε η Καντυ. Σιγουρα δεν θα αφηνε την ευκαιρια να παει χαμενη, αλλωστε μια χαρα κουκλαρα ηταν η Σουζανα. Ειχαν τοσα κοινα, καθοτι ηθοποιοι και οι δυο. Αλλα ο ανθρωπος ειναι ερωτευμενος και εχει κοψει και το αλκοολ...οποτε, tough luck για την ξανθια σταρλετιτσα.
 
920.jpg
 
Ο Τέρυ αν δεν υπήρχε η Κάντυ μάλλον δε θα έφευγε τόσο σύντομα από το Λονδίνο...


Η Κάντυ κατάφερε να αγγίξει την καρδιά και την ψυχή του, κάτι που δεν το είχαν καταφέρει οι ίδιοι του οι γονείς!



Και φυσικά καμμία Σουζάννα, όσο και να το ήθελε, δεν κατάφερε να μπει στην καρδιά του.



Εκείνο που με προβληματίζει μεγαλώνοντας είναι άλλο...



Ο Τέρυ την αγάπησε την Κάντυ.



Δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό.



Όμως πάνω από όλα έβαλε άλλα πράγματα. Το να βρει το δρόμο του. Να φτιαχτεί. Να μην εξαρτάται από τα λεφτά του μπαμπά του. Να γίνει κάποιος...



Ναι, καλά και άγια όλα αυτά, αλλά λύστε μου μια απορία.



Η Κάντυ δε χωρούσε σε όλο αυτό?



Γιατί την άφησε? Γιατί δεν επικοινώνησε μαζί της???



Τα άφησε όλα στην τύχη, όπως πολύ σωστά έχει πει η Juanita!!!



Μα δε θα τους καταλάβω τους άντρες ποτέ!!!



Πώς μπορούν και ρισκάρουν να χάσουν τον άνθρωπο που έχουν αγαπήσει????
 
Θέμα προτεραιοτήτων...

Ίσως ο Τέρρυ να ήταν σίγουρος για τα δικά του αισθήματα αλλά να μην ήξερε μέχρι που η Κάντυ μπορεί να έφτανε για αυτόν...

Γι αυτό, και φεύγοντας από το Λονδίνο να τα άφησε όλα στην τύχη...

Και ίσως να μην πίστευε πως ήταν της Μιζούκι γραφτό να μείνουν για πάντα μαζί...

Για να πετύχεις σε κάτι πρέπει να προσπαθήσεις πολύ γι αυτό...

Ο Τέρρυ τα κατάφερε για δεύτερη φορά με το θέατρο... αφού ξεπέρασε τους εφιάλτες του...

Και ήταν αυτό που ήθελε περισσότερο απ΄όλα...
 
Πράγματι, δεν είμαι και τόσο σίγουρη αν είχε καταλάβει ποτέ ο Τέρυ πόσο πολύ τον αγαπάει η Κάντυ!


Η μοναδική φορά που η Κάντυ συνειδητοποίησε ότι τον αγαπά, ήταν όταν έβλεπε το καράβι να φεύγει και να παίρνει τον Τέρρυ μακριά της...



Κι όταν η Κάντυ κατάλαβε ότι ο Τέρυ την αγαπάει αληθινά, ήταν τη στιγμή στη σκάλα που την είχε αγκαλιάσει και έκλαιγε...



Η Κάντυ σκεφτόταν: (ελληνικό μάνγκα)



"Ο Τέρυ κλαίει! Ο Τέρυ μ'αγαπάει! Πάντα με αγαπούσε!!! Είναι πολύ σκληρό να πρέπει να τον αφήσω ακριβώς τώρα!..."


picture.php



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ισως ο Τερρυ να μην ηξερε μεχρι που ηταν προθυμη να φτασει η Καντυ, ισως και να μην ηθελε να την "εκβιασει" να φυγει μαζι του δινοντας της ενα τελεσιγραφο.

Απο την αλλη εχω να πω οτι οποιος αγαπει δεν αφηνει το αντικειμενο του ποθου να φυγει τοσο ευκολα, διεκδικει και ακομα και αν χασει τουλαχιστον εχει κανει την προσπαθεια του.

Ο Τερρυ ηταν πολυ μικρος οταν εφυγε απο το σχολειο για να διεκδικησει το οτιδηποτε. Το λεει αλλωστε και ο ιδιος: "Καντυ, αν δεν ημουν τοσο μικρος θα σε επαιρνα μαζι μου"...

Οταν μετεπειτα μεγαλωνει και αρχιζει να δημιουργει δικη του καριερα της στελνει το εισιτηριο χωρις επιστροφη :heartcloud: θελει να την εχει κοντα του, μαζι του, για παντα...δεν νομιζω να υπαρχει μεγαλυτερη και πιο ξεκαθαρη αποδειξη των συναισθηματων του απο το "για παντα". (μαλλον ζω στο συννεφακι γιατι δεν ξερω αν υπαρχουν τετοιες αγαπες στην αληθινη ζωη...αλλα παλι Dum spiro spero- "While I breathe, I hope" που λενε και οι φιλοι μας οι Λατινοι)
 
domniki είπε:
Ο Τερρυ ηταν πολυ μικρος οταν εφυγε απο το σχολειο για να διεκδικησει το οτιδηποτε. Το λεει αλλωστε και ο ιδιος: "Καντυ, αν δεν ημουν τοσο μικρος θα σε επαιρνα μαζι μου"...
Οταν μετεπειτα μεγαλωνει και αρχιζει να δημιουργει δικη του καριερα της στελνει το εισιτηριο χωρις επιστροφη :heartcloud: θελει να την εχει κοντα του, μαζι του, για παντα...δεν νομιζω να υπαρχει μεγαλυτερη και πιο ξεκαθαρη αποδειξη των συναισθηματων του απο το "για παντα".
Αυτοί οι δυο άξιζαν μια δεύτερη ευκαιρία... :cry: :cry:
 
Πίσω
Μπλουζα