Susana... she's crazy in love with him...

Juanita είπε:
Έτσι είναι...Η σχέση Κάντυ - Τέρρυ αν και δοκιμάστηκε πολύ και ο καθένας θα περίμενε αίσιο τέλος, καταλήγει άδοξα...

Το μόνο παρήγορο είναι πως δεν πρόλαβε να φθαρεί από την καθημερινότητα...

Έγινε και για τους δύο ίσως η πιό όμορφη ανάμνηση των εφηβικών τους χρόνων...

γιατί των παιδικών είναι ο Πρίγκηπας :diablotin: Νυν και αεί και εις τους αιώνας... :tease: :tease:
Ήμουν βέβαιη ότι το spoiler θα έγραφε αυτό που γράφει!!! :D


Πριν καν το διαβάσω, το ήξερα!!!!!
 
Juanita είπε:
Έγινε και για τους δύο ίσως η πιό όμορφη ανάμνηση των εφηβικών τους χρόνων...
Aπο την αλλη μερια ομως θα ηθελα να δηλωσω οτι προτιμω να ειχαν μεινει μαζι, να ειχε απομυθοποιησει ο ενας τον αλλο, να ειχαν τσακωθει, να ειχαν χωρισει εστω (!!!) αλλα να μην μου ειχε μεινει αυτο το "αν" απωθημενο!

Θυμαμαι χαρακτηριστικα στην πρωτη συναντηση μου με την Death2Eliza, που συζητουσαμε τι θα ειχε γινει "αν" δεν υπηρχε το προβλημα "Σουζανα". Ειχα πει τοτε οτι το πιο πιθανο θα ηταν μετα απο καποιο διαστημα ο Τερρυ να την εκανε την κουτσουκελα του με καποια σταρλετιτσα...και η D2E συμφωνησε...αλλα προσθεσα οτι γι'αυτο ειναι και τα διαζυγια...η D2E σχολιασε οτι η Καντυ ηταν τοσο αγαθη που αποκλειεται να καταλαβαινε τιποτα :rofl: oποτε δεν θα χωριζαν ποτε ;)
 
domniki είπε:
...η D2E σχολιασε οτι η Καντυ ηταν τοσο αγαθη που αποκλειεται να καταλαβαινε τιποτα :rofl: oποτε δεν θα χωριζαν ποτε ;)
Ενίσταμαι! :sure:

H Κάντυ δεν ήταν καθόλου αγαθή. :nono: Πουλιά στον αέρα έπιανε.

Άλλωστε, αν έπλεε σε ροζ πελάγη για τον Τέρρυ, ούτε που θα υποψιαζόταν πως κάτι δεν πάει καλά στη συμπεριφορά του και ούτε θα άφηνε τις παραστάσεις να τρέχει στα νοσοκομεία...
 
Juanita είπε:
Άλλωστε, αν έπλεε σε ροζ πελάγη για τον Τέρρυ, ούτε που θα υποψιαζόταν πως κάτι δεν πάει καλά στη συμπεριφορά του και ούτε θα άφηνε τις παραστάσεις να τρέχει στα νοσοκομεία...
Φαντασου την σκηνη:

1. Επιτελους συναντας τον αγαπημενο σου μετα απο 6 μηνες και τον βλεπεις αφηρημενο, αγχωμενο, διαφορετικο τελωσπαντων.

2. Σου εχει στειλει το εισιτηριο χωρις επιστροφη και εισαι στον εβδομο ουρανο.

3. Πηγαινεις στο θεατρο να τον δεις σε πρωταγωνιστικο ρολο.

4. Στο διαλειμμα ακους οτι η ξανθια ομορφη συμπρωταγωνιστρια του τον εκβιαζει να την παντρευτει και ενω στην προηγουμενη αποτυχημενη προσπαθεια συναντησης στο Σικαγο σου εχουν πει (η Ελιζα) οτι ο Τερρυ τα εχει με την ξανθια ηθοποιο, με την οποια ειναι καθε μερα μαζι.

Ε, θα πρεπει να ησουν εντελως βουρλο για να μην τα παρεις στην κρανα :bash: και να ζητησεις εξηγησεις.

Πιστευω παλι οτι αν ηταν μαζι αυτους τους 6 μηνες και οχι ο ενας στη δυση και ο αλλος στην ανατολη, η Καντυ δεν θα ειχε αμφιβολιες. Φυσικα, εξ'ιδιων κρινω τα αλλοτρια (μηπως ειμαι αφελης? ή απλα ασφαλης?..ωχ αρχιζω να αμφιβαλλω για τη σχεση μου :rofl: ), αλλα η Καντυ δεν ειχε ανασφαλειες για τους αντρες της ζωης της. Γιατι να εχει αλλωστε? Πού θα εβρισκαν καλυτερη? ;)
 
domniki είπε:
... αλλα η Καντυ δεν ειχε ανασφαλειες για τους αντρες της ζωης της. Γιατι να εχει αλλωστε? Πού θα εβρισκαν καλυτερη? ;)
Εδώ μέχρι και ο Νηλ το κατάλαβε και παρά τις συνεχιζόμενες χυλόπιτες δεν το έβαζε κάτω...

Η Κάντυ δε θα άφηνε ποτέ να της πάρουν τον άντρα της. Θα πάλευε με νύχια και με δόντια γι αυτό που θεωρούσε δικό της...

Ακόμα και μέσα στο πλήθος φώναζε για να την ακούσει ο Τέρρυ της.

Στη Σουζάνα δεν θα τον άφηνε που να χτυπιόταν κάτω η Σούζυ. Η περίπτωση όμως η συγκεκριμένη έδινε δικαίωμα άλλης επιλογής. Άλλωστε, από το να χρεωθούν το θάνατο ενός :wait2: ανθρώπου προτίμησαν απλά να χωρίσουν.

Στο ίδιο δίλημμα βρέθηκε και όταν έπρεπε να καταστρέψει το όνειρο για μιά δική της οικογένεια για χάρη της :wait2: :wait2: φίλη της (κατά το anime)...
 
Πολλοι εχουν αναρωτηθει τι θα εκανε η Καντυ αν η Αννυ της ελεγε οτι ειναι ερωτευμενη με τον Τερρυ...θα εκανε πισω τοτε????
 
Ανοιξέ το σε νημάτιο Dom...

Χωράει πολλή συζήτηση... :wait2:
 
Λοιπόν... :wait2:

Το διάβασα... το ξαναδιάβασα... το ξαναματαδιάβασα και δεν το πίστευα...

Η τελευταία GRMική συνάντηση έγινε αιτία να ψάξω κάτι που ακόμη και ο σκληρός μου είχε κάνει φορμάτ.

Στο τεύχος 53 αναφέρεται η ερωτική εξομολόγηση της Σούζυ στον Τέρρυ. Η χυλόπιτα είναι γνωστή σε όλους: Αγαπώ την Κάντυ και θα την αγαπώ... no matter what... (εδώ κολλά το μεγάλη μπουκιά φάε... )

Εκείνο που δε θυμόμουν με τίποτα ήταν που αμέσως παρακάτω στο ελληνικό μάνγκα ο Τέρρυ αναφέρει:

"Και εσύ μου αρέσεις μικρή Σουζάννα, αλλά με την Κάντυ... "




Έτριβα τα ματάκια μου, τσιμπιόμουν αλλά... ήταν αλήθεια... Ο Τέρρυ παραδεχόταν πως η Σούζυ κάθε άλλο παρά αδιάφορη του ήταν...

Κατέβασα τα ξένα μάνγκα μην μπορώντας να το χωνέψω αλλά και εκεί τα ίδια: "Δε με απογοητεύεις καθόλου... " κοινώς : κολακευμένος νιώθω και αν δεν ήταν η Κάντυ...

Λίγο μόνο τα ψιλοπήρε που δεν του είχε πει νωρίτερα για την παρουσία της Κάντυ στο ξενοδοχείο αλλά μικρό το κακό...

Όταν ήρθε η στιγμή της επιλογής σίγουρα δε σκέφτηκε πως δε θα μπορούσε να ζήσει κοντά σε μιά γυναίκα που δεν αγαπούσε... Απλά, δεν ήταν ο μεγάλος έρωτας...
 
Θυμαμαι οτι στο anime ο Τερρυ σκεφτεται κατι του στυλ, "σε συμπαθω Σουζανα (μανια με την συμπαθεια αυτοι οι ΕΡΤικοι :banghead: ) αλλα για μενα υπαρχει μονο η Καντυ" :heartcloud: Αααααχχχχχ, δεν μπορω κατι παθαινω οταν φερνω την θεϊκη φωνη του Παυλιδη στο μυαλο μου :wub: ...συγχωρηστε με παιδια, κολλημα χρονων ειναι αυτο.

Τελωσπαντων, ας προσπερασω ΤΗΝ φωνη και ας ερθω στο προκειμενο. Ο Τερρυ δεν ειναι κανενας χαζος, τυφλος, ασχετος. Eιναι ενας κουκλος ανερχομενος ηθοποιος και εχει ματια και βλεπει οτι η Σουζανα ειναι μια ομορφη ανερχομενη ηθοποιος! Εχουν πολλα κοινα και φυσικα η αριστη εξωτερικη εμφανιση ειναι ενα απ'αυτα. Ομως, πως να το κανουμε ρε παιδια, ο ανθρωπος ειναι ερωτευμενος με την Καντυ :hurrah: Kαι η Μπελουτσι να του την "επεφτε" αυτος "οχι" θα ελεγε.

Καλα εχω εκτροχιαστει και βρισκομαι στο 10 συννεφο :heartcloud: Oυτε κ'εγω δεν τα πιστευω αυτα, αλλα στον Μιζουκικο κοσμο ολα ειναι δυνατα, ας αυτοπαραμυθιαστω λιγακι κ'εγω το αμοιρο.

 


Oποτε η Σουζανα δεν εχει ελπιδες. Σας παρακαλω, μη με προσγειωσετε :cry: Ξερω ποσο φανταστικο ακουγεται το ολο σκηνικο...η ξανθια πανεμορφη συμπρωταγωνιστρια την πεφτει στον κουκλο πρωταγωνιστη αλλα αυτος δεν εχει ματια παρα μονο για την καλη του, την μικρη και ασημη Καντυ μας :wait2: Ουτε ο Φωσκολος δεν θα μπορουσε να φανταστει αυτο το σκηνικο, αλλα η Μιζουκι τα καταφερε :D ...καπως αρλεκινικο δεν ακουγεται παντως?

Μην παραμυθιαζεστε οι γυναικες του φορουμ :nono: Aναφερομαι σε anime, ουχι στην σκληρη πραγματικοτητα :banghead: Ρε κακο κ'αυτο μ'εμενα :shake: ουτε να αυτοπαραμυθιαστω δεν ειμαι ικανη :rofl:
 
domniki είπε:
Θυμαμαι οτι στο anime ο Τερρυ σκεφτεται κατι του στυλ, "σε συμπαθω Σουζανα (μανια με την συμπαθεια αυτοι οι ΕΡΤικοι :banghead: ) αλλα για μενα υπαρχει μονο η Καντυ" :heartcloud: Αααααχχχχχ, δεν μπορω κατι παθαινω οταν φερνω την θεϊκη φωνη του Παυλιδη στο μυαλο μου :wub: ...συγχωρηστε με παιδια, κολλημα χρονων ειναι αυτο.
Τελωσπαντων, ας προσπερασω ΤΗΝ φωνη και ας ερθω στο προκειμενο. Ο Τερρυ δεν ειναι κανενας χαζος, τυφλος, ασχετος. Eιναι ενας κουκλος ανερχομενος ηθοποιος και εχει ματια και βλεπει οτι η Σουζανα ειναι μια ομορφη ανερχομενη ηθοποιος! Εχουν πολλα κοινα και φυσικα η αριστη εξωτερικη εμφανιση ειναι ενα απ'αυτα. Ομως, πως να το κανουμε ρε παιδια, ο ανθρωπος ειναι ερωτευμενος με την Καντυ :hurrah: Kαι η Μπελουτσι να του την "επεφτε" αυτος "οχι" θα ελεγε.

Καλα εχω εκτροχιαστει και βρισκομαι στο 10 συννεφο :heartcloud: Oυτε κ'εγω δεν τα πιστευω αυτα, αλλα στον Μιζουκικο κοσμο ολα ειναι δυνατα, ας αυτοπαραμυθιαστω λιγακι κ'εγω το αμοιρο.

 


Oποτε η Σουζανα δεν εχει ελπιδες. Σας παρακαλω, μη με προσγειωσετε :cry: Ξερω ποσο φανταστικο ακουγεται το ολο σκηνικο...η ξανθια πανεμορφη συμπρωταγωνιστρια την πεφτει στον κουκλο πρωταγωνιστη αλλα αυτος δεν εχει ματια παρα μονο για την καλη του, την μικρη και ασημη Καντυ μας :wait2: Ουτε ο Φωσκολος δεν θα μπορουσε να φανταστει αυτο το σκηνικο, αλλα η Μιζουκι τα καταφερε :D ...καπως αρλεκινικο δεν ακουγεται παντως?

Μην παραμυθιαζεστε οι γυναικες του φορουμ :nono: Aναφερομαι σε anime, ουχι στην σκληρη πραγματικοτητα :banghead: Ρε κακο κ'αυτο μ'εμενα :shake: ουτε να αυτοπαραμυθιαστω δεν ειμαι ικανη :rofl:
Μη στεναχωριέσαι Δομνίκη μου!


Και στο άνιμε αλλά και στο μάνγκα, η μοναδική αγάπη του Τέρρυ είναι η Κάντυ!!!!
 
Σίγουρα ο μεγάλος έρωτας του Τέρρυ ήταν η Κάντυ... σχεδόν μέχρι το τέλος... κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό.

Απλά... δεν μπόρεσαν να είναι μαζί... και ούτε θα είναι στο μέλλον, έτσι όπως το παρουσιάζει η Μιζούκι στη Νουβέλα 3 (αυτή με τα γράμματα)

Όπως λέει και ο Έλλην μεγάλος ποιητής: :wait2:

"Με τι καρδιά με τι πνοή

Τι πόθους και τι πάθος

Πήραμε τη ζωή μας...

Λάθος.

Και αλλάξαμε ζωή...
 
Juanita είπε:
Όπως λέει και ο Έλλην μεγάλος ποιητής: :wait2:

"Με τι καρδιά με τι πνοή

Τι πόθους και τι πάθος

Πήραμε τη ζωή μας...

Λάθος.

Και αλλάξαμε ζωή...
Θα σε λυπησω καλη μου Juanita, αλλα ο ποιητης αναφερεται στην "Μεγαλη Ιδεα" και οχι στα γκομενικα :D
 
Ναι... αλλά ταιριάζει ταμάμ!!! :D
 
Το αμάρτημα της Σούζι!!!

Πέρα από το λάθος της Σουζάννας να ερωτευτεί τον Τέρρυ και να διώξει την Κάντυ εκείνη τη βραδιά στην παράσταση του Βασιλιά Ληρ, πιστεύετε πως μπορούμε να της καταλογίσουμε κάποια άλλη λάθος συμπεριφορά;;;

Περιμένω απαντήσεις τεκμηριωμένες :D
 
Έλα μωρέ...

Κουβέντα να γίνεται :D
 
Ναι!!!


Της καταλογίζω ότι μετά το ατύχημα εκμεταλλεύτηκε την αναπηρία της, για να κρατήσει κοντά της τον Τέρρυ. Και ξέρει ότι ο Τέρρυ έχει φιλότιμο και δεν θα την παρατήσει.



Ξέρει επίσης ότι ο Τέρρυ αγαπάει την Κάντυ.



Η ίδια λέει στην Κάντυ:
"Κάντυ, ξέρω πολύ καλά ότι ο Τέρρυ αγαπάει μόνο εσένα"

 


Παρόλα αυτά αρπάζεται από έναν άντρα, που ξέρει ότι η καρδιά του ανήκει αλλού, και βάζει στόχο ζωής, να τον κάνει να σταματήσει να αγαπάει μια άλλη γυναίκα και να αγαπήσει εκείνη.



Ακόμα και στη μικρή συνέχεια που έδωσε η Μιζούκι, στο γράμμα της Σουζάννας φαίνεται καθαρά ότι επιμένει σε αυτό.


 


Και πες, ότι εκείνο το βράδυ, ήταν συγχυσμένη, πήγε να αυτοκτονήσει, ήταν πρόσφατο το ατύχημα κλπ...


 


Είδε μπροστά της δύο νέους να προσπαθούν να σκοτώσουν την αγάπη τους.



Στην Κάντυ αλήθεια, δεν χρωστάει ευγνωμοσύνη? Η Κάντυ δεν την εμπόδισε να πέσει από την ταράτσα?


Το μόνο που μπορεί να κάνει για την Κάντυ, είναι να προσπαθεί με το ζόρι να κάνει τον Τέρρυ να σβήσει την αγάπη του γι'αυτή???



Η Σουζάννα τον έζησε τον Τέρρυ μετά το χωρισμό του από την Κάντυ. Έβλεπε πόσο υπέφερε. Ακόμη και μετά το Ροκστόουν, που ο Τέρρυ γύρισε πίσω για να ξαναφτιάξει την καριέρα του και να εκτελέσει το καθήκον του, η Σουζάννα ήξερε ότι ο Τέρρυ αγαπάει μονάχα την Κάντυ...


 


ΌΟΟΟΟΧΙ κύριε Τέρρυ.... ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΤΥ....
:nono:

 


Έλεος πια!!!!!!!!!!! :rant:

 


Έχετε δει το "Θεός για μία εβδομάδα"???



Ο Θεός είχε δώσει τη θέση του στον Τζιμ Κάρεϊ με 2 όρους:



1) Δεν έπρεπε να αποκαλύψει πουθενά ότι είναι Θεός και



2)
Δεν είχε δικαίωμα να επέμβει στην ελεύθερη βούληση.

 


Όταν κάποια στιγμή χώρισε από την γυναίκα που αγαπούσε, σκεφτόταν....



Είμαι Θεός, μπορώ να μετακινήσω τη γη και το φεγγάρι, μπορώ να φέρω βροχή, να χτίσω και να γκρεμίσω παλάτια, όμως... δεν μπορώ να την κάνω να με αγαπήσει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκπληκτική απάντηση Ακαλια!!! :cheers:

Άρα... καταλογίζουμε στην Σούζυ κακή συμπεριφορά από τη στιγμή που της έσωσε τη ζωή η Κάντυ και μετά... :cool:
 
Juanita είπε:
Εκπληκτική απάντηση Ακαλια!!! :cheers:
Άρα... καταλογίζουμε στην Σούζυ κακή συμπεριφορά από τη στιγμή που της έσωσε τη ζωή η Κάντυ και μετά... :cool:
Ναι!!!

Λυπάμαι, αλλά για όλο αυτό, σε καμμία περίπτωση δεν μπορώ να τη δικαιολογήσω...
 
Η χειριστη συμπεριφορα της ειναι πριν το ατυχημα...μετα εχει ελαφρυντικα.

Πριν το ατυχημα επανηλλημενως σαμποταρει την σχεση Καντυ-Τερρυ (κρυβει γραμματα, διωχνει την Καντυ απο το νοσοκομειο, την "πεφτει" ανοιχτα στον Τερρυ). Τοτε δεν εχει κανενα μα κανενα ελαφρυντικο...αλλα ελαφρυντικα δεν εχει και ο Τερρυ, που δεν της το ξεκοβει απο την αρχη.

Οσο για τις μαγικες δυναμεις, χμ, σε ολα τα παραμυθια δυο πραγματα μονο δεν μπορει ο ηρωας να αλλαξει με τις μαγικες τους δυναμεις:

1. να φερει ξανα καποιον πισω στη ζωη

2. να κανει το αντικειμενο του ποθου του να ανταποδωσει τα αισθηματα του

Ε, ολα εχουν και τα ορια τους...και οπως συνηθιζω να λεω: μερικες φορες ο,τι μα ο,τι και να κανουμε, δεν μπορουμε να εμπνευσουμε τον ερωτα στον/στην αγαπημενο/η μας...νομοτελεια της ζωης ;)
 
Πίσω
Μπλουζα