Tι σας "Φόβιζε μικρούς" στην τηλεόραση

mhtsaina είπε:
Μια σειρά στην ΕΡΤ περίπου στα μέσα της δεκαετίας του 80, το Σάκα Ζουλού (δε θυμάμαι πώς γράφεται στα αγγλικά :xm: ). Τρόμαζα και μόνο από τους τίτλους αρχής
Χαχα είχε και εκείνη τη μάγισσα μέσα από τους καπνούς...
 
mhtsaina είπε:
Μια σειρά στην ΕΡΤ περίπου στα μέσα της δεκαετίας του 80, το Σάκα Ζουλού (δε θυμάμαι πώς γράφεται στα αγγλικά :xm: ). Τρόμαζα και μόνο από τους τίτλους αρχής
Ο Σακα; Καλο παιδι. Το εβλεπα μανιωδως. Δεν ηταν τρομακτικο.
 
warrior21 είπε:
Το σίγουρο είναι ότι αν το έβλεπα σε μικρή ηλικία θα μεγάλωνε την ήδη παθολογική φοβία μου για τη φωτιά... Ακόμα και τώρα με χάλασε :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Ελευθερια είπε:
Το σίγουρο είναι ότι αν το έβλεπα σε μικρή ηλικία θα μεγάλωνε την ήδη παθολογική φοβία μου για τη φωτιά... Ακόμα και τώρα με χάλασε :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Η φωνή που ακούγεται σε τρομάζει;
 
pardalotzatziki είπε:
Ο Σακα; Καλο παιδι. Το εβλεπα μανιωδως. Δεν ηταν τρομακτικο.
Καλό παιδί;;; Εγώ γιατί θυμάμαι ότι δεν είχε αφήσει κανένα ζωντανό;; Μπρρρρ, ακόμη ανατριχιάζω!
 
ο απιθανος χαλκ με φοβιζε

ειδικα οταν γινοταν πρασινος και εσκιζε τα ρουχα του

κρυβομουν πισω απο τραπεζια για να μην βγει απο την τηλεοραση
 
batmanmast07 είπε:
ο απιθανος χαλκ με φοβιζεειδικα οταν γινοταν πρασινος και εσκιζε τα ρουχα του

κρυβομουν πισω απο τραπεζια για να μην βγει απο την τηλεοραση
[edit] off topic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mhtsaina είπε:
Καλό παιδί;;; Εγώ γιατί θυμάμαι ότι δεν είχε αφήσει κανένα ζωντανό;; Μπρρρρ, ακόμη ανατριχιάζω!
Επρεπε να επιβληθει στις αλλες φυλες.....τι να κανεις... :D
 
Εν πάσει περιπτώσει, στα βίντεο με την καληνύχτα, είχα τοποθετήσει την ιδέα, ή στο σήμα της ΕΤ1 με τον Τσοπανάκο, ή στην καρτέλα της ΕΡΤ - 2 με την λήξη του προγράμματος, να ακούγεται γλυκιά και χαριτωμένη φωνή κοριτσιού, να μας την λέει. Η ιδέα μου αυτή, σας φαίνεται τρομακτική ή όχι;
 
warrior21 είπε:
Η φωνή που ακούγεται σε τρομάζει;
Όλο το κόνσεπτ με τρομάζει, από τους μεγαλύτερους εφιάλτες μου είναι να ξυπνήσω μέσα στη νύχτα από φωτιά...Έχω περάσει πολλά βράδια ξάγρυπνη με αυτή τη σκέψη...Ε όσο να πεις, η διαφήμιση κάνει εικόνα τη φοβία μου!
 
Ελευθερια είπε:
Όλο το κόνσεπτ με τρομάζει, από τους μεγαλύτερους εφιάλτες μου είναι να ξυπνήσω μέσα στη νύχτα από φωτιά...Έχω περάσει πολλά βράδια ξάγρυπνη με αυτή τη σκέψη...Ε όσο να πεις, η διαφήμιση κάνει εικόνα τη φοβία μου!
Το ξέρω γι' αυτό θα διαμαρτύρεται και η κ. Λουκά, που λέει ότι αυτή η κοινωνική διαφήμιση, είναι του σατανά.
 
Οι τίτλοι έναρξης της τηλεοπτικής σειράς ''Πατήρ, υιός και πνεύμα'' (ήταν το σκούρο/μαύρο φόντο που με φόβιζε...).
 
BETTY BOOP είπε:
Οι τίτλοι έναρξης της τηλεοπτικής σειράς ''Πατήρ, υιός και πνεύμα'' (ήταν το σκούρο/μαύρο φόντο που με φόβιζε...).
[Edit] off topic για πολλοστή φορά! [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε θα σου έλεγε τίποτα γιατί και δεν είναι ρετρό και είναι άσχετο με το θέμα.

warrior21 είναι η πολλοστή φορά που βγαίνεις εκτός θέματος όχι μόνο στο συγκεκριμένο thead αλλά και σε άλλα.

Σε παρακαλώ πρόσεχε περισσότερο το θέμα κάθε thread και μην εκτροχιάζεις τη συζήτηση.

Όπως επίσης ΜΗ διαγράφεις τα ποστ σου επειδή σου έχει γίνει edit. Το καθαρισμό θα τον αναλάβουμε εμείς.
 
Kambia είπε:
Δε θα σου έλεγε τίποτα γιατί και δεν είναι ρετρό και είναι άσχετο με το θέμα. warrior21 είναι η πολλοστή φορά που βγαίνεις εκτός θέματος όχι μόνο στο συγκεκριμένο thead αλλά και σε άλλα.

Σε παρακαλώ πρόσεχε περισσότερο το θέμα κάθε thread και μην εκτροχιάζεις τη συζήτηση.
Το ξέρω, πάλι την πάτησα.
 
Το άκυρο περιστρεφόμενο κεφάλι του E.T. που εμφανίζεται ξαφνικά μεσα απο μια μπανιέρα στη διαφημιση του 1988 για το γυναικείο άρωμα "Giovanna".. Μικρός με φόβιζε αρκετα! (Ακολουθεί επίμαχη photo και βιντεο!)

ολδ.JPG

Στο 0:09 της διαφημισης και η εν λογω σκηνή..

[video=youtube;M_gLBoZ_-gE]

 
Jackie dragon είπε:
Το άκυρο περιστρεφόμενο κεφάλι του E.T. που εμφανίζεται ξαφνικά μεσα απο μια μπανιέρα στη διαφημιση του 1988 για το γυναικείο άρωμα "Giovanna".. Μικρός με φόβιζε αρκετα! (Ακολουθεί επίμαχη photo και βιντεο!)
Προβολή συνημμένου 101707

Στο 0:09 της διαφημισης και η εν λογω σκηνή..

[video=youtube;M_gLBoZ_-gE]

Εγώ γιατί να το φοβάμαι, δεν είμαστε και μπούληδες, αφού περισσότερο πια ξέρετε τί φοβάμαι; Τις καταιγίδες.
 
Επίσης η εισαγωγή της Ζώνης του Λυκόφωτος ( αυτή της δεκαετίας του '80 )...


The Twilight zone (1985) intro
 
Πίσω
Μπλουζα