''Tο κοπή τη πίτα 2012'' (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Προσθέστε και εμένα!!
 
Άντε μπράβο!

(Optimus, εσύ ήσουν ο επόμενος, αν δεν αυτο-δηλωνόσουν! :D )

Οπότε όπως έλεγα και στα παιδιά στην Αθήνα: "Εμείς στις συναντήσεις, είμαστε οι στάνταρ 6: tsalk, Λορένα, Ford231, Kambia, Optimus & εγώ! Συμπληρωματικά έρχονται κι άλλοι!" :D
 
Ωραία, εμείς ερχόμαστε Πέμπτη με το τραίνο των 10:18, οπότε ότι ώρα πείτε θα είμαστε εκεί. Tsalk είναι η καφετέρια δίπλα σε μια δημοτική βιβλιοθήκη αν δεν κάνω λάθος; Θα αριβάρουμε ποδαράτο μια και θα μένουμε πλατεία Αριστοτέλους.

Θα τα πούμε απάν!!!!!
 
Σήμερα πέρασα και από το καφέ Αλφα. Όλα οκ για το Σαββατο. Θα είναι στα ίδια τραπέζια που κάναμε τις κοπές και τις περασμένες χρονιές (Πάνω αριστερά όπως μπαίνετε.) Κοπή βασιλόπιτας Retromaniax έχω πει να ζητάτε αν και δε θα χρειαστεί :)

Pooky είναι διαγώνια απέναντι από τη δημοτική βιβλιοθήκη Θεσσαλονίκης. Αν υπάρχει πρόβλημα να έρθω να σας συναντήσω να πάμε μαζί.
 
Kambia είπε:
Σήμερα πέρασα και από το καφέ Αλφα. Όλα οκ για το Σαββατο. Θα είναι στα ίδια τραπέζια που κάναμε τις κοπές και τις περασμένες χρονιές (Πάνω αριστερά όπως μπαίνετε.) Κοπή βασιλόπιτας Retromaniax έχω πει να ζητάτε αν και δε θα χρειαστεί :)
.
Πω πωωωω .... Καφέ ΑΛΦΑ .... από τις πλέον "σταθερές αξίες" της Θεσσαλονίκης !!! Και, φυσικά, από τα πλέον αγαπημένα στέκια των φοιτητικών μου χρόνων, τα οποία είχα τη [μέγιστη] τύχη να τα περάσω στη Θεσσαλονίκη .... Η επιλογή του μέρους είναι η "ιδανική" !!! Είμαι σίγουρος ότι θα περάστε υπέροχα, όπως περάσαμε κι εμείς υπέροχα στην "κοπή της πίτας" του retromaniax στην Αθήνα !!! :flower: :flower: :flower: .......
 
Kambia είπε:
Σήμερα πέρασα και από το καφέ Αλφα. Όλα οκ για το Σαββατο. Θα είναι στα ίδια τραπέζια που κάναμε τις κοπές και τις περασμένες χρονιές (Πάνω αριστερά όπως μπαίνετε.) Κοπή βασιλόπιτας Retromaniax έχω πει να ζητάτε αν και δε θα χρειαστεί :)
Pooky είναι διαγώνια απέναντι από τη δημοτική βιβλιοθήκη Θεσσαλονίκης. Αν υπάρχει πρόβλημα να έρθω να σας συναντήσω να πάμε μαζί.
Ωραία όλα ΟΚ Ξαδέρφη! Απλά αν υπάρχει πρόβλημα σε παίρνω τηλέφωνο! (Που δεν το νομίζω, αλλά ποτέ δε ξέρεις!!!!! )
 
Θα πρέπει να σας πω απο τώρα να με βάλετε με ερωτηματικό τελικά... Η οικογένεια που προσέχω τα παιδάκια της θα με χρειαστεί σίγουρα το Σάββατο , το θέμα είναι πόσες ώρες... πχ το περασμένο Σάββατο έφυγα στις 6 και είναι στον Εύοσμο.

Ήθελα να ρωτήσω συνήθως ως τι ώρα πάει η συνάντηση? Για να σας βρω αργότερα έστω και για λίγο! Θα ξέρω σίγουρα αύριο βράδυ τι θα γίνει και θα ενημερώσω ανάλογα.
 
Σίγουρα μέχρι τις 5 είμαστε μαζί. Καποιοι συνεχίζουν και για 2ο καφέ. Οπότε φαντάζομαι όλο και κάπου θα μας πετύχεις.
 
Λοιπόν φιλάκια από Πλατεία Αριστοτέλους. Θα τα πούμε σε δυο μέρες!!!!!!
 
Κατά 99,999% θα έρθω. Ισχύει πάντα το 12:00 στο ΑΛΦΑ;
 
Ισχύει κανονικά. Θα σε περιμένουμε.
 
Τελικά παιδιά άκυρο από μ ένα ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Θα έχω baby sitting όλη τη μέρα ως τις 6... για να έρθω από Εύοσμο θα πάει σίγουρα 7 και γενικά τη ατυχία μου! Σε άλλη συνάντηση ελπίζω να μη λείψω και περιμένω περιγραφές!

υστ: Από τις συναντήσεις του ρετρο στην Αθήνα ξεσηκώθηκα και θα κατέβω τις επόμενες μέρες για συνάντηση παιδιών ενός άλλου φόρουμ και δεν θα καταφέρω να έρθω στη συνάντηση μας εδώ :(
 
mariadegrecia είπε:
Τελικά παιδιά άκυρο από μ ένα ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Θα έχω baby sitting όλη τη μέρα ως τις 6... για να έρθω από Εύοσμο θα πάει σίγουρα 7 και γενικά τη ατυχία μου! Σε άλλη συνάντηση ελπίζω να μη λείψω και περιμένω περιγραφές!
υστ: Από τις συναντήσεις του ρετρο στην Αθήνα ξεσηκώθηκα και θα κατέβω τις επόμενες μέρες για συνάντηση παιδιών ενός άλλου φόρουμ και δεν θα καταφέρω να έρθω στη συνάντηση μας εδώ :(
Την επόμενη φορά! :)

Μια φορά στο δίμηνο μαζευόμαστε πάντως, οπότε μην στεναχωριέσαι. Σε κάποια θα μας πετύχεις!
 
Λοιπόν η συνάντηση - κοπή πίτας τελείωσε αισίως και επιτυχημένως!!!! (Ο Μπαμπινιώτης που λέγαμε...... )

Χάρηκα που είδα άτομα τα οποία έχω γνωρίσει μόνο ηλεκτρονικά και από φωτογραφίες. Απίστευτη μορφή ο FORD που έκανε κάποιες να δακρύσουν από τα γέλια και άλλες να πνιγούν. Φυσικά ο Optimus που αποδείχτηκε κρασοπατέρας, ο Quickaras που με τη κυρία Pooky κατέστρεψαν το μαγαζί που κάτσαμε για φαγητό μια και δεν άφησαν ρακί για ρακί και ο ARETARA που αποδείχτηκε ο τυχερός του φλουριού και πήρε αναμνηστικό επιτραπέζιο ρετρό παιχνιδάκι.

Είδα ξανά τη Ξαδέρφη (ηλεκτρονική φυσικά) Kambia και την Daredevil που ήρθε αργότερα στο φαγητό. Προσπαθήσαμε να πάμε να ανάψουμε ένα κεράκι στον Άγιο Steve Jobs αλλά τελικά σε δεύτερη σκέψη είπαμε πως το να κάνουμε μετάνοιες μπροστά σε ένα μαγαζί με Apple computers δημοσίως, μάλλον ήταν καλός λόγος να μας πάνε αυτόφωρο...... Οπότε το αφήσαμε, κακώς βέβαια, αλλά είπαμε να μην μας πάρουν με τις ντομάτες! (Οι αδαείς pc users φυσικά, οι Apple fans θα μας υποστήριζαν εμπράκτως. )

Τελευταία άφησα τη Λορένα που είχε κολλήσει σε ποιο σήριαλ ο Αρμένης έκανε το πεθαμένο που αναστήθηκε. Φυσικά όταν της είπαμε να ρωτήσει τον ίδιο τον Αρμένη που έτρωγε σε διπλανό τραπέζι, κώλωσε και δεν πήγε. Αίσχος και ντροπή. Μας αφήνει στο σκοτάδι και δεν μας επέτρεψε να εμπλουτίσουμε τις γνώσεις μας.

Εύχομαι και τον επόμενο χρόνο να επαναληφθεί και να είμαστε όλοι καλά, να ξαναμαζευτούμε στη Σαλονίκη να τα π(ι)ούμε και πάλι!!!

Φωτό από εμένα την Τρίτη που θα επανέλθουμε στην έδρα μας, διότι με τη σύνδεση του ξενοδοχείου και με το παλιό μου netbook δεν υπάρχει καμία προκοπή να γίνει τίποτε!!!!! Οπότε αναμείνατε εις τας οθόνας σας. (Επιστρέφουμε Δευτέρα, αλλά έχει 18ωρο gaming session με Skyrim λόγω 5ήμερης έλλειψης οπότε αναγκαστικά φωτό από Τρίτη!!!!!!!!!! ) .
 
Μπράβο παιδιά! Και του χρόνου με υγειά!

@Pooky(1) Το φλουρί που έπεσε;;;;
 
To φλουρί Καπετάνιε, το κέρδισε ο ARETARA(s) !

Έχεις και χαιρετίσματα από τη Daredevil !!!!

http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=1895

Οι πρώτες φωτό από μένα (τόσες άντεξε να κάνει upload η σύνδεση εδώ! ) οι υπόλοιπες Δευτέρα βράδυ με το καλό και η τιμή για σχολιασμό ανήκει στη ξαδέρφη!
 
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να ρθω οπότε χαίρομαι που περάσατε καλά!
 
:clap: Συγχαρητήρια Aretara!! Πάντα τυχερός να είσαι και πάντα υγιείς!! :clap:

Και απο μένα χαιρετισμούς στην D@redevil και σε όλους σας!

Περιμένουμε με ανυπομονησία και το άλλο φωτογραφικό υλικό απο Τρίτη!
 
"ο πρίγκιπας" ηταν τελικα η σειρα που θυμομουν πως επαιξε ο Αρμενης.

Ειχε καθισει στο διπλανο τραπεζι με μια παρεα ηθοποιων, και θυμομουν την πλοκη της σειρας, αλλα οχι τον τιτλο..

Και να λεω σε ολους (μπας και το βρουμε) : αυτος που εκανε τον πεθαμενο! Που του καναν ψευτικη κηδεια και παραλιγο να τον καταλαβουν απο μια μυγα που τον ενοχλουσε.. που το καναμε θρεντ στο ρετρο... κτλ κτλ (να μην σας πρηζω και εσας, οπως επρηξα και τους παρευρισκομενους.. :p δεν το ηξερε κανεις, και το θυμηθηκα τελικα στο τρενο της επιστροφης)

Ο FORD εκανε μετα πλακα, με οποιον εμπαινε στο μαγαζι : αυτος ειναι γνωστος ηθοποιος , αυτος οχι, αυτος.. σαν να μοιαζει ::) και παει λεγοντας.

Εν ολιγης περασαμε πολυ καλα :) φαγαμε το τεραστιο κομματι της πιτας, ηπιαμε τον 1ον μας καφε, μετα φαγαμε, ηπιαμε τα κρασακια μας, μετα ηπιαμε και τον 2ον καφε με το κεικ, και.. τελειωσε η πιτα :(

Να αναφερω οτι γνωρισαμε και την συμπαθητικη κα Πουκι που εδειχνε να περναει καλα μαζι μας :cool:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα