''Tο κοπή τη πίτα 2015'' (Σαλονικιώτικο Ντιβίζιον)!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Εννοείται πως σε σκεφτήκαμε :D ;) (ξέρεις το λέω για να φέρεις μεγάλο κουβαδάκι μερέντα :D :D :D :D)
 
Καλημέρα

Καλός σας βρήκα..στο retromaniax

Εάν θέλετε παρέα θα είμαι και εγώ στο 'πάρτι'

:)
 
MasterGR είπε:
ΚαλημέραΚαλός σας βρήκα..στο retromaniax

Εάν θέλετε παρέα θα είμαι και εγώ στο 'πάρτι'

:)
Καλώς όρισες στην παρέα.

Και βέβαια θέλουμε παρέα. Θα μας βρεις το Σάββατο στο Αλφα.
 
Θα προσπαθήσω να έρθω αν και δεν είναι σίγουρο.
 
Βάλε τα δυνατά σου. Φέτος ο Spybil θα φέρει μερέντα :gdance: :gdance:
 
Bump. Μόλις επιβεβαίωσα την κράτηση. Όποιος φτάνει πάει στο "παταράκι" και περιμένει :D
 
Kambia είπε:
Bump. Μόλις επιβεβαίωσα την κράτηση. Όποιος φτάνει πάει στο "παταράκι" και περιμένει :D
Τι εστί "παταράκι" για εμάς τους άσχετους;
 
Mπαίνοντας στο μαγαζί τέρμα πίσω ένα υπερυψωμένο σημείο. Έχει νομίζω καναπέδες αν δεν τους έχουν αλλάξει.
 
tsalk είπε:
Mπαίνοντας στο μαγαζί τέρμα πίσω ένα υπερυψωμένο σημείο. Έχει νομίζω καναπέδες αν δεν τους έχουν αλλάξει.
Αν είναι να θέλω χάρτη για να σας βρω... :precry: . Εγώ θα κρατάω ένα λουλούδι για να με γνωρίσετε :p .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θυμαμαι καλα τον δρομο... απο την Καμαρα, παιρνω την κατηφορα (περνωντας απο το ABC); καλα τα λεω; και απο ποια μερια του ξενοδοχειου;
 
Παίρνεις τον δρόμο του ABC (Εθνικής Αμύνης) και μένεις από την πλευρά του ξενοδοχείου. Αριστερά κατεβαίνοντας, δηλαδή.

Στα πρώτα φανάρια που θα βρεις (διασταύρωση με Αλεξάνδρου Σβώλου), ακριβώς στη γωνία είναι το καφέ Άλφα..
 
Θα έρθω τελικά κι εγώ, εκτός απροόπτου.
 
Τέλεια.

Τα λέμε αύριο από κοντά :)
 
Πέρασα πάρα πολύ όμορφα με την παρέα που μαζεύτηκε και χάρηκα πολύ που γνώρισα τα παιδιά της ρετροκοινότητας Θεσσαλονίκης. Είχαμε ποικιλία θεμάτων από ταινίες και σειρές μέχρι υπολογιστές και βιντεοπαιχνίδια τα οποία μπορώ να πω ότι ανάλυσα αρκετά με Daredevil και And1. Η βασιλόπιτα πολύ νόστιμη (ευχαριστούμε Ναταλί) αν και μας πήρε κάμποση ώρα να αποφασίσουμε κατά ποία φορά θα μοιραστούν τα κομμάτια :p . Η παρέα κατέληξε σε ταβερνάκι και το κέφι συνεχίστηκε αμείωτο.

Υ.Γ. Μαντέψτε ποιος βρήκε το φλουρί!
 
johnny19818 είπε:
...

Υ.Γ. Μαντέψτε ποιος βρήκε το φλουρί!
Ο Τζόνι 19818; :) Ευχές για καλή χρονιά και ...ακόμα καλύτερη μνήμη, για να ανασύρουμε κι άλλες αναμνήσεις (καθώς κάθε νέα χρονιά που έρχεται σημαίνει ότι μεγαλώνουμε και έναν χρόνο παραπάνω).
 
stakovios είπε:
Ο Τζόνι 19818; :) Ευχές για καλή χρονιά και ...ακόμα καλύτερη μνήμη, για να ανασύρουμε κι άλλες αναμνήσεις (καθώς κάθε νέα χρονιά που έρχεται σημαίνει ότι μεγαλώνουμε και έναν χρόνο παραπάνω).
Ζονκ! :D . Καλή χρονιά και σε σένα Στακόβιε!
 
Τί έγινε ρε παιδιά? Ακόμα δε χωνέψατε τη βασιλόπιτα με τη μερέντα για να μπορέσετε να γράψετε? :p :tease:

Πάντως είχαμε 100% απαρτία στα άτομα που δήλωσαν πως θα έρθουν και 2 ακόμα που μας έκαναν έκπληξη :)

Σύνολο 13 άτομα.

Περισσότερες λεπτομέρειες αργότερα :D :D :D
 
Kambia είπε:
Τί έγινε ρε παιδιά? Ακόμα δε χωνέψατε τη βασιλόπιτα με τη μερέντα για να μπορέσετε να γράψετε? :p :tease:
Τι ήταν κ αυτό ....Λοιπόν πέρασα πάρα πολύ ωραία κ αυτή τη φορά. Κλασικά ήμουν απο τις τελευταίους που έφτασε αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία :p Η πίτα ήταν νοστιμότατη, στην ώρα της :p κ φυσικά υπήρχε το απαραίτητο συνοδευτικό. Τι άλλο να θέλει κανείς απο μια τέτοια retroσυνάντιση? Ε μετά ακολούθησε ταβέρνα ,ρετσίνα , σουβλάκι κ ένα επιδόρπιο σκέτη αηδία.... :rant: :eviltongue: Να πω ότι χάρηκα πάρα πολύ που γνώρισα τον Johnny κ που δεσμεύτηκε να μου χαρίσει ένα μέρος της συλλογής του :tease: :tease: :tease: Είπαμε με τα παιδιά για Nintendo θάψαμε λίγο εκεί τα νέα playmobil , αποθεώσαμε τα lego ....όλα ήταν νορμαλ. Άντε κ στην επόμενη συνάντηση να είμαστε καλά να τα ξαναπούμε.
 
Δεν ξέρω τι είχε η βασιλόπιτα ... πάντως το σκηνικό ήταν στημένο .. από έγκυρες πηγές μαθαίνω ότι το φλουρί μονοπωλείται στον ίδιο άνθρωπο συνεχώς!!

Πάντως εάν εξαιρέσης το πιο πάνω γεγονός περάσαμε καλά ... ο καφές υπέροχος ...

Στην ταβέρνα .. συμφωνώ με τον and1 μάπα το επιδόρπιο ΑΛΛΑ και το υποτιθέμενο σουβλάκι!!

Χάρηκα που γνώρισα 'παιδιά' με κοινά ενδιαφέροντα μιας και για έμενα ήταν μόνο nickname σε ένα φόρουμ..

Εύχομαι του χρόνου καλύτερα και με περισσότερο χρόνο στην διάθεση μας!...

Οπως και να έχει εμείς εδώ.... θα βρισκόμαστε συχνά...αλλιώς λειτουργούμε στην συμπρωτεύουσα...
 
Kambia είπε:
Τί έγινε ρε παιδιά? Ακόμα δε χωνέψατε τη βασιλόπιτα με τη μερέντα για να μπορέσετε να γράψετε? :p :tease:
Εγώ που δεν έβαλα Μερέντα έγραψα πρώτος. Τώρα για τους άλλους τι να πω :p .

and1 είπε:
Να πω ότι χάρηκα πάρα πολύ που γνώρισα τον Johnny κ που δεσμεύτηκε να μου χαρίσει ένα μέρος της συλλογής του :tease: :tease: :tease: Είπαμε με τα παιδιά για Nintendo θάψαμε λίγο εκεί τα νέα playmobil , αποθεώσαμε τα lego ....όλα ήταν νορμαλ. Άντε κ στην επόμενη συνάντηση να είμαστε καλά να τα ξαναπούμε.
Αμοιβαία η χαρά and1. Ποια Mortal Kombat είπαμε θέλεις; :p

MasterGR είπε:
Δεν ξέρω τι είχε η βασιλόπιτα ... πάντως το σκηνικό ήταν στημένο .. από έγκυρες πηγές μαθαίνω ότι το φλουρί μονοπωλείται στον ίδιο άνθρωπο συνεχώς!!
Σύντομα θα στείλω επιτροπή εξιχνίασης της κατάστασης :p .

MasterGR είπε:
...ΑΛΛΑ και το υποτιθέμενο σουβλάκι!!
Ναι, γι'αυτό ερχόντουσαν προμήθειες από το διπλανό τραπέζι :p . Ευτυχώς τα μπυρόνια ήταν μια χαρά :2beers:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα