The Karate kid 1,2,3 - Cobra Kai

Καπνίσαμε κατα λάθος το Μπονζάι του Μιγιάκι :anim-roll: ...

(το έσωσα? :puzzled::eek:hboy:)
 
χμ.. αυτό δεν είναι ένα παλιό ρεμπέτικο;

το Μπονζάι του Μιγιάκι

κάπνισα εχθές, βραδάκι

κι απ' τις τζούρες που επήρα

στάνιαρα και χαρακτήρα

:acoustic:
 
Ας χαρούμε! Βρήκα και τον Ντάνιελ-σαν, με τα ρούχα του!!!!

IMG_6986.jpg
IMG_6986.jpg

IMG_6987.jpg
IMG_6987.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μετα τον Miyiagi τωρα και ο Daniel-san :rofl:
 
...και σε άψογη κατάσταση!!!! :thanx2:
 
YouTube - Karate Kid - Montage

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

P.S: Cobra Cai, never die :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βλέπω το κουκλάκι Ντάνιελ και αναρωτιέμαι...Έχουν προβλέψει οι κατασκευαστές την κίνηση wax off,wax on;Και το χτύπημα του γερανού που το βάζεις;Αλήθεια η κούκλα συνοδεύονταν από βούρτσες,πανιά και κουβάδες; :p
 
candy είπε:
Βλέπω το κουκλάκι Ντάνιελ και αναρωτιέμαι...Έχουν προβλέψει οι κατασκευαστές την κίνηση wax off,wax on;Και το χτύπημα του γερανού που το βάζεις;Αλήθεια η κούκλα συνοδεύονταν από βούρτσες,πανιά και κουβάδες; :p
Όταν πάω σπίτι, θα το δοκιμάσω και θα ποστάρω τα αποτελέσματα. Δεν νομίζω να έχουμε επιτυχία. Βούρτσες και πανιά δεν είχε αλλά πατούσες σαν του Νηλ στην Κάντυ εμφανέστατα έχει!
 
Θα πρότεινα να μην το δοκιμάσουν αυτό οι υπόλοιποι ρετρομανιακοί στο σπίτι. :p

716708117_756006183_11e525546acc95f3873350a6861250ceadbb1019.jpg
 
candy είπε:
Βλέπω το κουκλάκι Ντάνιελ και αναρωτιέμαι...Έχουν προβλέψει οι κατασκευαστές την κίνηση wax off,wax on;Και το χτύπημα του γερανού που το βάζεις;Αλήθεια η κούκλα συνοδεύονταν από βούρτσες,πανιά και κουβάδες; :p
... :wait2: Candy ... κύλησες πάλι :xm: ... ?

(και για να θυμηθούμε την αγαπημένη μας κίνηση... :gdance: :gdance: :gdance: :gdance: :gdance: :hurrah: )
 
Όχι,είμαι στη συντήρηση τώρα και παίρνω μόνο ένα χαπάκι την ημέρα.Εσένα όμως δεν σε βλέπω πια στις συναντήσεις του group therapy.Μας έλειψες βρε!!! :D
 
candy είπε:
Εσένα όμως δεν σε βλέπω πια στις συναντήσεις του group therapy:D
Αχ!!! Δεν φταίω εγώ! Η μητρότητα φταίει!!!

Ο γιός μου είναι πλέον 2,5 ετών και όλη μερα παίζουμε κι εξερευνούμε τα πάντα... αργά το βράδυ λοιοπόν (τότε που στο παρελθόν ήμουν παρούσα στις συναντήσεις του γκρουπ θέραπυ) κάνω την Μαίρη Παναγιωταρα :kiss: ... μια εργαζόμενη γυναίκα :acoustic: , μια καλή νοικοκυρα :acoustic: ... Όσο για την κλασική αγαπημένη κίνηση του Μίστερ Μιγιάκη :gdance: ... την εξασκώ καθημερινά :gdance: , σε όλα τα σημεία του σπιτιού , απ'όπου πέρασε ο αγαπημένος μου τερατούλης :hurrah: Μπαίνω συχνά όμως και παρακολουθώ τις εξελήξεις του φόρουμ...

Τώρα κατάλαβα και την κλασική ατάκα που ακούγαμε για χρόνια από τις μανάδες μας και μας ακουγόταν τόσο χάλια πάντα

-ΌΤΑΝ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!! (έγινα και κατάλαβα :wait2: ...)
 
Στο mega παίζει Καράτε Κιντ το 1ο! Πριν λίγο άρχισε! Wax on wax off...

Για όποιον ενδιαφέρεται! ;)
 
Πριν από 2 ημέρες είδα για ακόμη μια φορά το 1ο! Σίγουρα είναι το καλύτερο της σειράς με διαφορά. Μια σημαδιακή ταινία των 80's, που δεν έχω κουραστεί να βλέπω ύστερα από τόσα χρόνια! Και το 2ο πάντως είναι πάρα πολύ καλό. Το 3ο πολύ υπερβολικό, δεν έπρεπε να γυριστεί!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω ότι σαν το 1ο δεν υπάρχει. Άντε και λίγο το 2ο. Πόσες φορές προσπαθήσαμε να μιμηθούμε τον Daniel San με το αετίσιο στυλ του...και φάγαμε τα μούτρα μας.
 
Παντως ο Mister Miyagi του μαθαινε καρατε... :cool: ...ασχετα αν ο Daniel-son δεν το καταλαβε!!!! :eek:



Το 1 και το 2 μ'αρεσαν το 3...χμμμμ... :xm: ...αχρειαστο να το πω?
 
Μονο το ενα με ψιλοαρεσε τα υπολοιπα αγγαρεια εκανα που τα ειδα.
 
Μια από τα ίδια με τον Metal....
 
Πίσω
Μπλουζα