The Karate kid 1,2,3 - Cobra Kai

stayros είπε:
Παντως ο Mister Miyagi του μαθαινε καρατε... :cool: ...ασχετα αν ο Daniel-son δεν το καταλαβε!!!! :eek:

Έχεις δει την παρωδία αυτουνού φαντάζομαι,ε?
 
attachment.php
attachment.php
σουπερ Κατερινα του 1987skkk87.jpg

skk87.jpg
 
η αφρούλα της κατερινας/ του περιοδικου είναι αυτή που κανει το αφιερωμα; :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[h=1]H Google παρουσιάζει το ρομπότ του Καράτε Κιντ[/h][h=1]


20141108 115244 Atlas KarateKid





[/h]Περισσοτερα εδω & εδω
 
Το ξερετε πως ο πατερας του Ραλφ, είναι μισός Ελληνας και μισός Ιταλός; ναι αληθευει θα το δείτε στην γουικιπαιδεια, μελαχροινός γαρ ο Ματσιο :)
 
RIO είπε:
Προβολή συνημμένου 111685

Πάντως ποτέ δεν κατάλαβα, τι το ξεχωριστό είχε αυτή η κίνηση ( την οποία και εγώ μικρός μιμήθηκα άπειρες φορές )...
Δε νομιζω να ειχε τιποτα το ιδιαιτερο..Απλα ηταν μια κινηση απελπισιας και το μοναδικο πραγμα που μπορουσε να προσπαθησει ο μικρος, γιατι αν θυμασαι με μια βρωμικη κι αντικανονικη κινηση ο προηγουμενος αντιπαλος απο τον τελικο, του ειχε σακατεψει το ποδι, και μετα απο αυτο κουτσαινε...

Απο την στιγμη που μ αυτη την κλωτσια ομως κερδισε κι εγινε ηρωας, εμεινε σαν το καλυτερο φιναλε της ταινιας κι εδωσε σ ολα τα παιδακια του κοσμου την ελπιδα οτι παρολο που κι αυτα τα πειραζουν στο σχολειο η ειναι στο περιθωριο, μπορουν με καποια "μαγικη κινηση" να κερδισουν στην ζωη..!!

Καλα, οκ, το παρακανα, πολυ βαθυστοχαστο ηταν αυτο..χαχαχα!!!
 
ΤΑΣΟΣ ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ είπε:
Karate%20Kid.jpg
Προβολή συνημμένου 132139οποιος πει οτι οατν ηταν πιτσιρικας δεν μιμηθηκε αυτη την κινηση σιγουρα ειναι ψευτης!!!

ο ραλφ ματσιο τι να κανει τωρα αραγε???

λες να του ηταν χρησιμα οσα του εμαθε ο Μιγιαγκι κ να πλενει αυτοκινητα???
...ωραία σκηνή καρατε...είχα μιμηθεί κι εγώ την κίνηση αυτή του νεαρού πρωταγωνιστή...στο σπίτι...
 
δεν θα υπήρχε και κανενα πιτσιρίκι της γεννιας μας που δεν θα την ειχε μιμηθει
 
Αφου εδω ακομα και τωρα την κανω, χαχα!!

Και εχω δει κ μεγαλυτερους να την κανουν ή εστω να κανουν τα χερια ανοιχτα κ να λενε την κραυγη πριν χτυπησουν: ουουουυ-άααα!!!

Χαχα!! Τρελο γελιο!!

Παντως σχεδον ολοι καταλαβαινουν κ γνωριζουν απο που ειναι αυτη η κινηση αν πας να την κανεις κ σε δουν...
 
Πέθανε χθες από καρκίνο στα 81 του ο Τζον Τζ. Άβιντσεν, ο σκηνοθέτης των ταινιών Καράτε Κιντ. Είχε βραβευθεί το 1977 με όσκαρ σκηνοθεσίας για την πρώτη ταινία Ρόκυ
 
Μολις το διαβασα, κριμα... :(

Ο Avildsen ειχε σκηνοθετησει και το Save the Tiger με τον Jack Lemmon, το οποιο ειχε αποσπασει 3 υποψηφιοτητες για Οσκαρ.

“Save the Tiger” (1973), an issue-oriented drama sporting an outstanding starring performance from Jack Lemmon, was nominated for three Oscars, with Lemmon winning best actor. The three Oscar nominations for “Save the Tiger” and the win for Lemmon secured Avildsen’s place on the list of go-to directors.
Καλο Παραδεισο να εχει....

πηγη: variety.com
 
Παντως οι ταινιες Καρατε Κιντ θυμιζουν πολύ τις ταινιες-καρατε με το μικρό (τη δεκαετια του 80)...ασσο του καρατε Κρις Σφετα... 111px-Krisfetas2.JPG

και στις ταινιες με τον Κρις Σφετα ο μικρος εκανε...σκονη τους κακους...που του εκαναν τη ζωη δυσκολη...

πηγη εικονας retrodb
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το αγαπημένο μου ειναι το Νο2, με τον Σάτο! Πανέμορφα ηλιοβασιλέματα στην Οκινάουα, τυφώνες, φυσικές καταστροφές, και ένας Μιγιάγκι που "τα σπάει"! Το συγκεκριμένο το έχω δει πάνω από 10 φορές.
 
Το ευχάριστη είδηση είναι σχετικό :p
 
Well θα ειναι καλυτερο απο το 4 σιγουρα.
 
Πίσω
Μπλουζα