Ubuntu Linux.

Όταν μάθει η Arduin να φτιάχνει .deb αρχεία (είναι κάτι σαν τα msi), θα σας δώσει έτοιμους τους drivers και να δω τότε τι θα έχετε να πείτε.
Shock ειναι θεμα μερικων εβδομαδων σε διαβεβαιω ...
 
shock είπε:
Όταν μάθει η Arduin να φτιάχνει .deb αρχεία (είναι κάτι σαν τα msi), θα σας δώσει έτοιμους τους drivers και να δω τότε τι θα έχετε να πείτε.
Στείλτους εσύ και δεν θα πούμε τίποτα. Να τους φτιάξω βαριέμαι ...

(είπαμε , μάθαμε στα ετοιματζίδικα :p )
 
fast food το κάναμε. Αχχ πλύσιμο αυτοκινήτου που σου χρειάζεται. (Μιγιάκι).
 
Ζήτησε κανείς βοήθεια;;; :armed:

Καταραμένο sagem...στο είπα οτι i'll be back!
 
Arduinna είπε:
Ζήτησε κανείς βοήθεια;;; :armed: Καταραμένο sagem...στο είπα οτι i'll be back!
Θα χρειαστώ βοήθεια σύντομα. Θέλω άλλον έναν με το ίδιο μίσος ,

να το κάψουμε και να χορέψουμε τον χορό του νεκρού modem

γύρω απ'τη φωτιά :biglaugh:
 
:pointup: :pointup: :pointup:

:chicken: :chicken: :chicken:

:tickle: :tickle: :tickle:

Mε γεια ..........

A Windows based installer for Ubuntu Linux is now available:

We have a development version of a Windows based installer for Ubuntu which is designed to be:

very simple to use

provide a no-risk installation

no repartitioning the hard disk

no changing the windows boot loader

Easy uninstallation.

Low risk

Doesn't use a virtual machine

Doesn't significantly reduce performance of the resulting installation

Resulting installation supports everything a normal install does.

Fast install


Υ.Γ.

Και μη δω κανα

-σχολιο τυπου

:chicken: :chicken: :chicken: :tickle: :tickle: :tickle:

τι γελας ετσι ,...αυγα σε καθαριζουνε .
[/QUOTE]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χτες εγκατέστησα το Ubuntu. Δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ πολύ μαζί του αλλά μου φάνηκε πολύ φιλικό και ιδιαίτερα ενδιαφέρον. Έχω να ρίξω πολύ ψάξιμο σε help και tutorials και το παράξενο είναι ότι για αυτή τη περίπτωση μου αρέσει.
 
Κοντοχωριανέ , καλώς ήρθες στο CLUB!!!! :biglaugh::biglaugh: :thumbup:
 
και ο ετερος Tel στο club , welcome :)

και το παράξενο είναι ότι για αυτή τη περίπτωση μου αρέσει.
Επιτελους, καποιος το εγραψε - επιστροφη στην πραγματικη πληροφορικη.
 
Εμ έτσι που πάει η M$ με στα SVista θα διαγράψει όλη τη βάση των χρηστών της. Πραγματικά θα ήθελα να ήξερα τι στο καλό έχουν μέσα τα κεφάλια των υπευθύνων.

Φυσικά το καλό είναι ότι με ολοένα και μεγαλύτερη εγκατεστημένη βάση χρηστών Linux, δεν θα αργήσουμε να δούμε κι εδώ παιχνίδια.

Άντε να αλλάζουμε κι εμείς...........
 
pooky είπε:
Εμ έτσι που πάει η M$ με στα SVista θα διαγράψει όλη τη βάση των χρηστών της. Πραγματικά θα ήθελα να ήξερα τι στο καλό έχουν μέσα τα κεφάλια των υπευθύνων.
Φυσικά το καλό είναι ότι με ολοένα και μεγαλύτερη εγκατεστημένη βάση χρηστών Linux, δεν θα αργήσουμε να δούμε κι εδώ παιχνίδια.

Άντε να αλλάζουμε κι εμείς...........
Φίλε POOKY υπάρχουν ήδη LIVE διανομές που περιέχουν μόνο παιχνίδια...live.Linux-gamers

όπως και αυτό.

Επίσης σου αφιερώνω το παρακάτω link, αν θες να δεις πραγματικά 3D λειτουργικό σύστημα :biglaugh: http://java.net/projects/lg3d-livecd

...και άσε τα VI$ΤΑ με τις τρελλές απαιτήσεις...

Κατέβασε το ~300Μb .iso και δες τι μπορείς να έχεις για OS ακόμα και σε ένα PIII στα 800mhz:biglaugh::biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο LA LA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ΟS έχεις!!!Υποστήριξη δεν έχεις.........
 
Αυτο ειναι μυθος akmaka.

Και υποστηριξη εχεις και ειναι δωρεαν - και δεκαδες χιλιαδες GPL προγραμματα επισης δωρεαν - και καθημερινη (αν θες) ανανεωση τους, επισης δωρεαν.

Ολα (στο Linux και οχι μονο) ειναι θεμα επιλογης - αν εισαι αρνητικος σε καθε τι νεο (και αληθινο λεω εγω), τοτε μεινε σε αυτα που εχεις δεν ειναι κατακριτεο αυτο, ισα ισα φιλε - αν οχι, τοτε θα δεις εναν αλλον κοσμο και θα αναρωτηθεις γιατι χρησιμοποιουσες τον υπολογιστη σου ετσι μεχρι τωρα.
 
telamonas.stokos είπε:
αν οχι, τοτε θα δεις εναν αλλον κοσμο και θα αναρωτηθεις γιατι χρησιμοποιουσες τον υπολογιστη σου ετσι μεχρι τωρα.
Telamona , αυτή η φράση πρέπει να γίνει σημαία.... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Κοίτα Akmaka αν θεωρείς σαν υποστήριξη τα χιλιάδες patches, ε τότε στο Linux μάλλον δεν θα έχεις τέτοια "υποστήριξη".
 
LoL

Τι εννοεις falcon ? παει ? εκλεισες απο λειτουργικα ? :)
 
Πίσω
Μπλουζα