Uncharted 3: Drake’s Deception

Μα, και τα Crash στο PS1 ήταν από τους ομορφότερους τίτλους.

Άμα ρίξεις χρήμα, το αποτέλεσμα βγαίνει καλό!!!!!
 
Καλά και άγια ήταν, αλλά δεν ξεζούμιζαν την κονσόλα ( θα μου πεις, δε χρειαζόταν κιόλας αυτά τα παιχνίδια να έχουν το κάτι παραπάνω, πέρα από gameplay και ικανοποιητικά γραφικά)...
 
Έχω κάτσει να δώ όλα τα extras και making off's απο τα δύο παιχνίδια, εκεί μπορεί να δεί κανείς για το πόση δουλειά μιλάμε, και σε πόσο επαγγελματικό επίπεδο. Απο τους ηθοποιούς, designers, σκηνοθέτες, προγραμματιστές, animators όλοι φαίνεται πως δουλεύουν εκεί σε υψηλότατα standards. Εφόσον μπήκαν στον κόπο να δημιουργήσουν ένα ποιοτικό franchise και να ασχοληθούν με τον Drake ώς χαρακτήρα σε μεγάλο βαθμό, κατάφεραν να δημιουργήσουν το "αντρικό" tomb raider με δόσεις απο action hollywood σταριλίκι, σκηνοθεσία, πλοκή και ατμόσφαιρα. Τεχνικά φαίνεται πως οι άνθρωποι θέλησαν να δαμάσουν το hardware όσο κανένας άλλος developer, και αυτό δείχνει το μεράκι τους. Αν μή τι άλλο, τώρα αποζημιώνονται.
 
Συμφωνώ απόλυτα, κι εγώ είχα χαζέψει βλέποντας τα extras και το τι έκαναν για να δημιουργήσουν αυτά τα 2 παιχνίδια. Προσεγμένα 100% σε όλες τις παραμέτρους. Ο πήχης έχει φτάσει πολύ ψηλά για το 3 αλλά δε τους φοβάμαι καθόλου...
 
Απιστεύτα γραφικά! Είδα και το force unleashed 2 και είμαι στο τσακ στο να αγοράσω ps3.
 
telonio είπε:
Απιστεύτα γραφικά! Είδα και το force unleashed 2 και είμαι στο τσακ στο να αγοράσω ps3.
Για το Uncharted μέσα, για το δεύτερο απο ότι διάβασα η έκδοση pc δεν λέει και πολλά. Τώρα στο ps3 δεν ξέρω!!
 
divined είπε:
Φαίνεται έπεσε τρελό R&D. Το μυστικό τους πρέπει να είναι το πολύ motion capturing που έχουν κάνει. Έχουν πάρα πολλά animation keys και ως εκ τούτου λιγότερο interpolation κάτι που έχει ως αποτέλεσμα την φυσικότατη κίνηση! Προφανώς πήρανε και τεχνογνωσία early on απο την sony.
Τον Wally.... τι τον έχεις;;; :D
 
telonio είπε:
Απιστεύτα γραφικά! Είδα και το force unleashed 2 και είμαι στο τσακ στο να αγοράσω ps3.
Μαριε δε θα το μετανιώσεις, και όχι μονο για το συγκεκριμένο τίτλο. Θα παίξεις και Heavy Rain και θα μείνεις εκστασιαζμένος!!

DINO είπε:
Τον Wally.... τι τον έχεις;;; :D
Εαν μου έκρυβες το νικ του, θα έλεγα ότι ειναι ο μπαρμπαΓουώλης! :p
 
Ορίστε κύριοι φανερώθηκε ο διπλός λογαριασμός του Wally. Όχι παίζουμε!!!!!

Μάριε μη το σκέφτεσαι καθόλου, θα ευχαριστηθείς παιχνίδι. Μάλιστα στο public Συντάγματος έχω βρει ΑΑΑ τίτλους, παλιότερους βεβαίως, μτχ σε τιμές εξαιρετικές, και το βασικότερο είναι ότι όλοι οι δίσκοι είναι καθρέφτες, ενώ όλα τα παιχνίδια έρχονται με το manual και τα παρελκόμενα.

Tip: Αν κάποια θήκη είναι χαλασμένη, πάτε στο Public και αγοράστε για τιμή χώμα ένα PES ή ένα f(a)i(l)fa που να έχει καλή θήκη. Πετάξτε το δισκάκι στα σκουπίδια μόλις το πληρώσετε στο ταμείο σπάζοντάς το στη μέση (ένοιωσα Θεός χτες και οι κοπέλες με κοίταγαν σαν και γω δεν ξέρω τι) και πάρτε τη θήκη. Θα σας έλεγα να του βάλετε και φωτιά, αλλά μάλλον θα σας πάνε μέσα.......
 
DINO είπε:
Τον Wally.... τι τον έχεις;;; :D




Εαν μου έκρυβες το νικ του, θα έλεγα ότι ειναι ο μπαρμπαΓουώλης! :p
Πότε βγήκα μπαρμπαΓουώλης ρε παιδιά;; :) :) ;) :)
 
Κοίτα... Μια τυπική έκφραση του μπαρμπα-Wally, πάει ως εξής:

" Το συγκεκριμένο FPS παιχνίδι δεν παρουσιάζει κανένα frame hickup. Υπάρχουν πάνω από 240 κινούμενα objects ταυτόχρονα στην οθόνη, και το framerate πάει τρένο!!!


Όλα τα
physics είναι bumped up, στα 60fps και μιλάμε για την καλύτερη χρήση της UT engine, by far...


Αν και είναι
work in progress, φαίνεται πως μιλάμε για epic scale!

 


Για να μη μιλήσω για
texture mapping και ambient occlusion!!! "

Κατάλαβες τώρα; :D
 
Xαχαχα,παντως το 1 ειχε φοβερα γραφικα ,μεσα στην λαμψη,θυμαμαι την πρωτη φορα που μπηκα στο νερο!!

Στο 2ο τα γραφικα ειχαν χασει λιγο απο την λαμψη τους αλλα ειχαν κερδισει αλλου οπως στις τοποθεσιες και στην ποικιλια τους.

Μεγαλο ατου του 2ου ηταν τα χιονια.

Bring on the sand!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ζεστη,καυσωνας,εχει να πεσει διψα...

Προβλεπω να το παιζουμε με ανοιχτο το aircondition.
 
Θα ήθελα να εκλάβω το 11 1 11 ως 11 Ιανουρίου 2011, αλλά... μάλλον ονειρέβομαι ε; :(

EDIT: Οντως ειναι 1/11/2011 :( :( :(
 
Rygar είπε:
Θα ήθελα να εκλάβω το 11 1 11 ως 11 Ιανουρίου 2011, αλλά... μάλλον ονειρέβομαι ε; :(
EDIT: Οντως ειναι 1/11/2011 :( :( :(
Χαχαχχαα! :D :DΜακαρι αλλα δυστυχως....Μακαρι βεβαια να ερθει και τοτε που λενε γιατι ποτε δεν ξερεις...
 
Ένα μήνα μετά το Forza 4. Αμάν.......
 
Νοέμβριος 2011 ... κάπως μακρυά πέφτει , damn! LOL
 
Kαλυτερα να αργησει ,μπας και εχουμε παρει 3D τηλεοραση μεχρι τοτε. :)

UNCHARTED 3: Drakeʼs Deception features the return of famed fortune hunter Nathan Drake and follows him through a gripping, action-packed storyline that will take you all over the world. In his search for the fabled Atlantis of the Sands Nathan Drake and longtime friend and mentor Victor Sullivan set off on a daring trek into the heart of the Arabian Desert. But when terrible secrets of this lost city are uncovered, their journey becomes a desperate bid for survival that will force Drake to confront his deepest fears.Throughout UNCHARTED 3, youʼll be taken to spectacular new locations around the globe,that will showcase all of the work weʼve taken on to take acclaimed physics, particle and visual effects to a new level.

Competitive and co-op multiplayer will return as a key ingredient to the UNCHARTED 3 package, where all of the new features we have planned will combine with our signature single-player cinematic gameplay to create a unique action-adventure multiplayer experience that can only be found in the UNCHARTED universe.

UNCHARTED 3: Drakeʼs Deception fully supports high-resolution Stereoscopic 3D.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν καταλαβα καλα,θα ειναι και η αναζητηση της Ατλαντιδας σαν στορυ?
 
Πίσω
Μπλουζα