Vintage Κλώνοι & Αντίζηλες της Barbie και της Βibi-bo (δεκαετία 80 και εκεί γύρω...)

Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία η μελαχροινή έχει πολύ στυλ και προσωπικότητα. Είναι μοναδική και την έχεις κάνει τέλεια!!!
 
Είσαι απίστευτη Αναστασία μου! Το είπα εγώ ότι εδώ θα γίνει διατριβή! Μπράβο για τις πληροφορίες που βρήκες. Σύντομα θα έχεις και τρίτη καρι μίτσελ ;)

Επειδή αυτή την κούκλα τη συναντάω συχνά στα μαγαζιά που ψάχνω, έχω να καταθέσω κι εγώ ότι τα ρούχα της είναι πραγματικά εκπληκτικά! Κομψά και στυλάτα!
 
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo (δεκαετια 80 και εκει γυρω...)

Φαίνεται παιδί μου η κομψότητα! Πολυαγαπημένη mytinyworld βάλε κανένα συνολάκι της να το δούμε...
 
Ναι ραπουνζέλ μου θα βάλω, όχι της κάρι, δεν έχω, της μπέττυ. Πρώτα όμως πρέπει να μάθω πως βάζουν υδατογράφημα, να βρω το καλώδιο(α ρε μακίσιμε κατάρα που έριξες?), να βρω μέσα στο χαμό πού είναι τα ρούχα, να ντύσω τη κουκλα, να τη στήσω, να τη φωτογραφήσω, να περάσω τις φωτό, να τη γδύσω, να τα μαζέψω κλπ κλπ ξέρεις εσύ καλύτερα από εμένα! Και πρέπει και να βιαστώ γιατί βλέπω ότι από τη δουλειά που θα κάνω εξαρτάται και το κέφι τόσων κρυφών θαυμαστών που περιμένουν από εμένα... Τι να κάνω κι εγώ η γυναίκα!
 
Ποσο γελασα ρε MytinyWorld μου με αυτο που ειπες!!!!!!!!!!!!!!!!! με την καλωδιακη καταρα του Μακισιμου!!!!! Εγω το εχω το καλωδιο εδω μπροστα να μην με πιασει!!! ;)

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαιρομαι που βρηκαμε ποια ειναι η Betty! Να την εχω να την καμαρωνω και να μην ξερω ποια ειναι!!! :D :D:D:D

Ευτυχως οι κλωνοι δεν εχουν να κανουν με συμφεροντα!!! Ουτε η μανα τους δεν τους ξερει!!!!
 
καλησπερα σας λοιπον εχω μια οοακ barbie αλλα δν βρηκα το αναλογο θρεντ οποτε σας την βαζω να την θαυμασετε...χιχιχιχι...

DSC04535_1.jpg
DSC04532_1.jpg


DSC04531_1.jpg
 
DSC04547_1.jpg


και αυτη η κουκλαρα στην φωτο αφιερωμενη στην αναστασια.....με αγαπη αγκαλιες φιλια κι οτιδηποτε που ειναι τοσο μακρια μας αλλα και ταυτοχρονα κοντα μας....σε ευχαριστω πολυ....
 
Η ΟΟΑΚ Barbie σου bibi-bo28 μου ειναι πραγματικα μια αντιζηλη!!!! Τι μαλλια της εχουν φτιαξει καλε!!!! Χαρα στο κουραγιο αυτου που την εφτιαξε!

Το προσωπο της με τις φακιδες μου μοιαζουν με Midge!

Τι να σου κανει και η σιντοτανυα διπλα... Ενα απλο κοριτσι της διπλανης πορτας!
 
Δεν έχω ξαναδεί τέτοι μαλλί σε κούκλα! Απίστευτο! :D Μπράβο bibibo28, να τη χαίρεσαι! Η σιντοτάνυα να είναι σίντυ, ή κανας κλώνος? Το σώμα δεν μου μοιάζει με αυτό που έχουν οι σιντοτάνυες μου! :eek:
 
Για ιταλικη Τανυα, Σιντοτανυα δηλαδη, την βρηκα MytinyWorld μου, γιατι μου την ζητησε η bibibo28!!! :eek: o_Oo_O Δεν ξερω τι διαφορες εχει με αυτην που εστειλα σε εσενα!!!

Επανω γραφει ceppiratti παντως!

Μηπως να την γδυσουμε να την συγκρινουμε με το Κρασ τεστ στο θρεντ Sindy Hasbro; #)

Δεν μου εχουν τυχει 2 σιντοτανυες μαζι!!! Λες να ανακαλυψαμε κι αλλη σιντοτανυα; :D

Καλη μου bibibo28 αν μας βαλεις φωτογραφιες απο το σωμα της σιντοτανυας, βαλτεις στο θρεντ Sindy Hasbro! Εκει ειναι και οι σιντοτανυες!!! :)
 
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo (δεκαετια 80 και εκει γυρω...)

bibi-bo 28 τέλεια η κούκλα σου και το χτένισμα! Θέλει πολύ ώρα κορίτσια να γίνει έτσι το μαλλί! Τέλειο το αποτέλεσμα! Να τη χαίρεσαι!

Η Σιντοτάνυα πάνγλυκη!
 
καλησπερα σας σας ευχαριστω για τα υπεροχα σχολια σας ....οντως ειναι μια midge κι εχει καταπληκτικο σωματοτυπο οταν την ειδα στο ιμπει την ερωτευτηκα και την χτυπησα αλυπητα για να την αποκτησω...μιας και η συλλογη μου θελω να αποτελειται απο μοναδικες και σπανιες κουκλιτσες....αναστασια μου θα προχωρησω στην σεξι φωτογραφηση της σιντοτανιας οπως θελουν οι θαυματσριες της....υποσχομαι αποκαλυπτικες στασεις χαχαχαχαχα
 
Λέτε να έβγαζε με άλλο σώμα τη σίντυ και άλλο την τάνυα και να έχουμε και οι δυο μας από μία bibibo28? :eek:
 
Τι να πω βρε παιδια....βγαλτε ακρη μονες σας!!!!! :D :D:D:D

Πολυ μανουρα αυτη η Σιντοτανυα απαπαπαπαπαπα!!!
 
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo

Θα το λύσουμε το μπέρδεμα σιγά σιγά. Να σας ρωτήσω κάτι: κάποιος κλώνος της bibi-bo υπάρχει;
 
Για αυτο το ανοιξα αυτο το θρεντ Rapunjel μου!!!! Με την ελπιδα να την βρω!!! Περσι ψαχνοντας στις φωτογραφιες του ιμπει θυμαμαι οτι ειχα πεσει επανω σε μια μαυρη κουκλιτσα που εμοιαζε με το στυλακι της ΒΙΒΙΒΟ, μονο που δεν ειχα σταματησει τοτε να την δω καλυτερα. Σιγουρα ηταν εξωτερικου, δεν ξερω ουτε μεγεθος, ουτε χωρα προελευσης, ουτε ονομα, τιποτα. Δεν την εχω ξαναπετυχει απο τοτε.

Ηταν μαυρουλα και ειχε τα ματακια οπως η ΒΙΒΙΒΟ μας. Αυτο θυμαμαι.
 
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία υπάρχει περίπτωση να βρούμε φωτογραφία του κλώνου της bibi-bo;
 
Βρεθηκε η προ-ΒΙΒΙΒΟ!!!!!!

Ο El_Greco_fanatic, που επρεπε να λεγοταν El_Greco_fantastic βρηκε ακρη στο προηγουμενο καυτο ερωτημα μας... Υπηρχε προ-θεια, προγιαγια της ΒΙΒΙΒΟ μας ή γεννηθηκε ετσι απο το τιποτα μεσα σε μια αχιβαδα οπως η Αφροδιτη του Μποτιτσελι???8)8)8)

Ιδου το ερωτημα που με βασανιζε οταν ανοιξα αυτο το θρεντ... θυμομουνα οτι καπου, καπως, καποτε ψαχνοντας τις εκατονταδες σελιδες των πληστηριασμων ειχα βρει μια μαυροτσουκαλη κουκλα, που κατι μου θυμιζε...8)8)

Αλλα η φωτογραφια ηταν χαλια και δεν σταματησα να την μελετησω. Θυμαμαι οτι ηταν και απο μακρινη χωρα....τρεχα γυρευε δηλαδη... :xm:

Και το κουφο ητανε οτι ο El_Greco_fanatic επεσε επανω της σε μια μακρινη χωρα και απο την Ιταλια και απο την Ελλαδα, την στιγμη του μεγαλου ερωτηματος της Rapunjel μας!!! Στην Ουρουγουαη κυριες και κυριοι!!! :) :) :)

Η' εχουμε μαζευτει ολα τα πατριωτακια στο Retromaniax ή δεν εχουμε μαζευτει!!! :D :D:D

Το αλλο κουφο ειναι οτι και εγω και η MytinyWorld μπαινοβγηκαμε ουκ ολιγες φορες στο σαιτ http://www.sindy-dolls.com


αλλα ποτε δεν μπηκαμε με σοβαροτητα στην σελιδα http://www.sindy-dolls.com/susi.htm !!!! Απο εκει ειναι και η φωτογραφια της μαυρουλας, στο τελος!




Οι φωτογραφιες που σας βαζω ειναι απο ενα βραζιλιακο σαιτ.

http://produto.mercadolivre.com.br/MLB-123613746-boneca-antiga-susi-estrela-6070s-raridade-cabelos-cenoura-_JM

Η εταιρεια που κατασκευασε αυτην κουκλα ειναι η βραζιλιανικη Estrela, στην δεκαετια του 60, του 70 και στην δεκαετια του 80. Απο οτι καταλαβα συνεχισε να την παραγει και το 90, μονο που αλλαξε η μουρη της...

Φατε ματια ψαρια τωρα απο αυτο το κουκλι!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Vintage Κλωνοι & Αντιζηλες της Barbie και της Βibi-bo (δεκαετια 80 και εκει γυρω...)

Λατρεμένη Αναστασία :bow: Είσαι προφέσορ!

Αλλά αυτή η κούκλα δεν είναι ωραία σαν τη bibi-bo! :cry:
 
Πίσω
Μπλουζα