World Wrestling Federation [WWF] - Αναμνήσεις

Δε ξερω αν και ποιους ισως ενδιαφερει,αλλα υπαρχει ολοκληρη κοινοτητα Ελληνων φιλων του wrestling,η λεγομενη GWC (=Greek wrestling community) η οποια μαλιστα ειναι πολυ δραστηρια και καθε Πεμπτη στο club Texas στην οδο Ιπποκρατους 56 στο κεντρο της Αθηνας υπαρχει προβολη WWE αλλα και αλλων wrestling promotions διαρκειας....6 ωρων περιπου!!!

Επισης υπαρχει εβδομαδιαια εκπομπη στο gamesradio.gr (καθε Παρασκευη) αλλα και εμβολιμες εκπομπες στο sportime 89.2 (η δευτερη ηταν μολις χτες...!!!) με αποκλειστικο θεμα συζητησης,τι αλλο,το wrestling!!

Ειμαστε ολοι εμεις που αγαπησαμε και αγαπαμε το wrestling και εχουμε φτιαξει μια τρελη,κεφατη και απολυτως ομοιδεαζουσα παρεα....

Για οποιον θελει να γνωρισει το community,η ηλεκτρονικη μας διευθυνση ειναι http://www.greekwrestling.net

Αν μη τι αλλο,καποια πραγματα για εμας τους παλιους δε πεθαινουν ποτε...!!!
 
To wrestling το γνώρισα φαντάζομαι όπως οι περισσότεροι από τα δορυφορικά κανάλια,στα τέλη του 80!Νομίζω το έδειχνε στο Super Channel..

Αγαπημένος μου παλαιστής ήταν ο Warrior!Στην πορεία με δυσαρεστούσε το γεγονός ότι ήταν στημένο και απορροφήθηκα τελείως από την F1..... :D
 
Mεγαλος φαν και εγω απο τοτε που τα βλεπαμε στο SKY και μετεπειτα στο EUROSPORT μεχρι πριν μερικα χρονια που αποκτησα ολα τα DVD κανα 5ΑΡΙ με τους σημαντικοτερους αγωνες PAY-PER-VIEW της εποχης που ειχα τρελη πορωση.
 
Μερικες φωτο απο το προσωπικο μου αρχειο:biglaugh: Και να πω 2 ηταν οι αγαπημενοι (περα απο τον ΗΟGAN) 1)το θηριο ANDRE THE GIANT 2)O μαλλιαρος που δαγκωνε τους αντιπαλους του GEORGE THE ANIMAL STEEL.
adwm05ahz8.jpg
adwm07dq6.jpg
andrethegiantdj2.jpg
surviorseries1ug1.jpg
uw1bkr7.png
georgesteelecp5.jpg
 
Warrior!!!!Τον ξαναβλέπω μετά από τόσα χρόνια....Αλήθεια το ηλεκτρονικό

το παίζατε?Εγώ ναι!!!
 
@ akmakas :

Μας είχε φάει ένα κάρο λεφτά, το άτιμο :
 
Χα χα χα ναι ναι...Τι μπουνιες έτρωγαν οι καμπίνες!!!Ώρες ώρες σκεύτομαι πως δεν έφαγα ξύλο από τα αφεντικά!!!
 
Φοβερο παιχνιδακι.Ειδικα η royal rumble mode.

Παντως για μενα ο καλυτερος και διαχρονικοτερος ειναι ο Undertaker.Επισης ειχε το μυαλο και δεν "εμπλεξε" με καταχρησεις οπως οι αλλοι οι μακαριτες.Παιζει ακομα το θηριο...http://en.wikipedia.org/wiki/The_undertaker
 
Επιτρέψτε μου με την σειρά μου, να σχολιάσω τον MILLION DOLLAR MAN.

Παρότι ήταν "κακός", τον γούσταρα πολύ.

Είναι πράγματι ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΙΚΙΑ, ότι ΠΟΤΕ δεν πήρε κάποιο τίτλο.

Λίγοι μπορούσαν να τον νικήσουν "στα-ίσα".
 
Υπάρχουν αρκετά documentaries για τους παλαιστές του τότε WWF.

Ένα αρκετά καλό είναι το "WWF the self destruction of ultimate warrior".

Αν θέλετε να το δείτε συχνάζει τελευταία μαζί με το μουλάρι!!!...
 
Aνακαλυψα αλλους δυο.

Bad news Brown

Απεβιωσε στα 63 του.(7 Μαρτιου 2007 εντονοι πονοι στο στηθος)

Ειναι αξιο αναφορας,το γεγονος οτι ο ΒΝΒ ηταν Αργυρος Ολυμπιονικης στο Judo το 1976 στο Μοντρεαλ.

http://slam.canoe.ca/Slam/Wrestling/2007/03/06/3704792.html

Big John StuddΑπεβιωσε στα 47 του(καρκινος στο ηπαρ)20/3/1995

http://www.wwe.com/superstars/halloffame/bigjohnstudd/profile/
 
ΠΡΙΝ

ult_war.jpg


ΜΕΤΑ

Warrioroncspan.jpg


Eννοειται οτι ζει και δεν εχει πεθανει.
 
exetlaios είπε:
Εκτός από αυτούς που ανέφερες μου άρεσαν πολύ :

JAKE THE SNAKE

MILLION DOLLAR MAN

HACKSAW JIM DUGGAN

PAUL ROMA

BLUE BLAZER

TITO SANTANA
Τρομερό! Μέχρι σήμερα νόμιζα πως ήμουν ο μοναδικός έφηβος στην ελληνική επικράτεια που ήταν φαν των Hacksaw Jim Duggan και κυρίως του Tito Santana. Όλοι στο σχολείο ήταν οπαδοί των γνωστότερων παλαιστών, αλλά εγώ εκεί! Σαντάνα και άγιος ο Θεός. Φώτο ακολουθούν:
 
mastoras είπε:
Τρομερό! Μέχρι σήμερα νόμιζα πως ήμουν ο μοναδικός έφηβος στην ελληνική επικράτεια που ήταν φαν των Hacksaw Jim Duggan και κυρίως του Tito Santana. Όλοι στο σχολείο ήταν οπαδοί των γνωστότερων παλαιστών, αλλά εγώ εκεί! Σαντάνα και άγιος ο Θεός.
Θυμάσαι σε κάποιο SURVIVOR SERIES που είχε μείνει μόνος του εναντίον ΤΕΣΣΑΡΩΝ αντιπάλων και τελικά τους νίκησε και τους 4, ΕΝΑ-ΠΡΟΣ-ΕΝΑ με το "flying forearm" ;
 
Αν το θυμάμαι λέει...σα να ήταν χθές. Τον δικό μας μ' εκείνη τη φοβερή κώμη ν' ανεμίζει αγέρωχα, και με το τίμιο εκείνο πρόσωπο (φαινόταν δηλαδή σαν ένα καλό παιδί, με την έννοια του όρου) να κάνει τους άλλους τέσσερις ό,τι ήθελε στο ριγκ. Η αποθέωση της κάθαρσης.

Κοίτα να δεις που με συγκίνησες τώρα....
 
Νεκρός ο Chris Benoit, η σύζυγός του και ο γιος του!

Ο Chris Benoit, η σύζυγός του και ο γιος τους βρέθηκαν νεκροί στην κατοικία τους το βράδυ της Δευτέρας (25/06). Οι πρώτες εκτιμήσεις της αστυνομίας κάνουν λόγο για δολοφονία και αυτοκτονία. Ο επιθεωρητής Bo Turner με δηλώσεις του σε τηλεοπτικό σταθμό τόνισε ότι τα πειστήρια του εγκλήματος εξετάζονται στο εγκληματολογικό εργαστήριο και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο προς ανακοίνωση.

Οι αστυνομικές αρχές εικάζουν ότι ο 40χρονος Καναδός παλαιστής σκότωσε τη σύζυγό του, στη συνέχεια τον γιο του και έπειτα, έβαλε τέλος στη ζωή του. Ενας γείτονας κάλεσε την αστυνομία και τα πτώματα βρέθηκαν σε τρία διαφορετικά δωμάτια.

Ο επικεφαλής των ερευνών Tommy Pope τόνισε με δηλώσεις του στο Associated Press ότι οι θάνατοι εξετάζονται με το σκεπτικό της ανθρωποκτονίας και τα αίτια θα γίνουν γνωστά την Τρίτη μετά τα αποτελέσματα της νεκροψίας των πτωμάτων.

O Benoit ήταν μία από τις πλέον, αναγνωρίσιμες μορφές στο χώρο της επαγγελματικής πάλης με πολλούς τίτλους στο παλμαρέ του, τόσο ατομικά όσο και στo "tag-team".

Η WWE ακύρωσε την απ'ευθείας μετάδοση του "Monday Night Raw" και το τηλεοπτικό δίκτυο πρόβαλε τρίωρη εκπομπή αφιερωμένη στον Benoit. Συντετριμμένος από την είδηση εμφανίστηκε ο πρόεδρος του WWE Καναδά, Carl DeMarco: "H σχέση μου με τον Chris ξεκίνησε πριν από πολλά χρόνια και τον θεωρούσα ως έναν από τους καλύτερους φίλους μου. Ο Chris ήταν ζεστός, φιλικός, συμπονετικός και ένας από τους καλύτερους επαγγελματίες του χώρου μας".

πηγη-http://www.contra.gr/AmerWrestling/USA/WWE/158405.html
 
Αστα,απο χτες εχει γινει χαμος...!!!

Απιστευτο ακουγεται ,αλλα δολοφονησε την οικογενεια του κι αυτοκτονησε μετα..!!

Τωρα τρεχουν και δε φτανουν στο WWE,καθοτι η υποθεση συνδεεται και με στεροειδη αναβολικα που βρεθηκαν στο σπιτι του....!!
 
Οι "σουτες" ειναι γνωστο οτι εχουν ως παρενεργεια (εκτος των αλλων) τη βιαιη συμπεριφορα.Φαντασου λοιπον καποιον που κανει συστηματικη χρηση για χρονια...Κριμα
 
Kαι κατι αλλο μιας και ανοιξαμε το θεμα με τον Macho man μιας και ηταν στην αγαπημενη 3ας μου (hogan-warrior) μεχρι που αποφασισε να το γυρισει σε "Βασιλιας " με κορωνα και σκηπτρο εκει μου τα χαλασε.

Oσο ηταν ντουετο με τον Hogan ηταν στα καλυτερα του μετα απο οτι θυμαμαι απο καποιον πηρε ενα στεμμα και απο Macho man εγινε Macho king .:mad:

Κριμα κριμα.
 
Πριν (ωραιο γκομενακι η μακαριτισα Miss Elizabeth)

2029.jpg


Μετα (βασιλιας!)

machoman.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα