World Wrestling Federation [WWF] - Αναμνήσεις

Γειά σας ρε παιδιά! Και εγώ που νόμιζα οτι είμασταν μειοψηφία...

Άλλη μια μεγάλη απώλεια στο χώρο του WRESTLING :

OWEN HART ή BLUE BLAZER



Ο OWEN HART, αδερφός του πολύ γνωστού και ταλαντούχου BRET "HITMAN" HART, έχασε τη ζωή του στις 23 Μαϊου 1999, στο Κάνσας, κατά τη διάρκεια του PPV "OVER THE EDGE" (τι ειρωνία), καθώς έπεσε στο ρίνγκ από ύψος 24 μέτρων (!) ενώ ετοιμαζόταν να κάνει την εντυπωσιακή εμφάνισή του... Το στήθος του διαλύθηκε επάνω σε ένα turnbuckle (ένα από τους 4 στύλους στις γωνίες του ρίνγκ)...

Όταν συνέβη το ατύχημα, το πρόγραμμα είχε διακόψει για διαφημίσεις και έτσι δεν το κατέγραψαν οι κάμερες... Μόλις επέστρεψε, ο Jim Ross ανακοίνωσε συντετριμμένος το θάνατο του Owen Hart!

Τα τελευταία του λόγια στην κάμερα: http://www.youtube.com/watch?v=EbIpJRh94_0

Η ανακοίνωση του θανάτου του : http://www.youtube.com/watch?v=_il8raDuWoE
 
SENSATIONAL SHERRI (SHERRI MARTEL)



Καταπληκτική παρουσία και μοναδική "στρίγγλα"!

Διετέλεσε χρέη μάνατζερ στους : MACHO MAN, MILLION DOLLAR MAN και SHAWN MICHAELS (HBK)...

Απεβίωσε στις 15 Ιουνίου 2007, από μη εξακριβωμένα αίτια...



Εδώ μια φωτογραφία από την περσινή είσοδό της στο WWE HALL OF FAME, κατά τη διάρκεια της οποίας έβγαλε ένα απολαυστικό λόγο...
 
Για τον Owen Hart το ήξερα.

Πραγματικά κρίμα ! Εκπληκτικό ταλέντο.

Ως Blue Blazer μας "ζάλιζε" με τις ιπτάμενες φιγούρες του.

Η δε Sheri, είχε κάτι το πολύ ερωτικό.

Πολύ εντυπωσιακή γυναίκα.

Λάτρευες να την "μισείς", ως κακιά.

Οι δε εμφανίσεις της στο ρινγκ, με γόβες, μίνι, ζαρτιέρες κλπ, ήταν εκθαμωβτικές !
 
DINO,το avatar σου με εστειλε πραγματικα φιλε...!!

Ο Sting ειναι απο τους πλεον αγαπημενους μου wrestlers,φοβερος entertainer και,εκτος των αλλων,πραγματικο υποδειγμα επαγγελματια στον χωρο...!

Ειναι ακομη στο χωρο και συγκεκριμενα στο promotion ΤΝΑ (Τotal Non-stop Action wrestling) οπου ασφαλως ειναι απο τους stars πρωτης γραμμης..!!

Για τον Owen Hart αλλα και την Sherry το ειχα μαθει,πολυ κριμα πραγματικα και για τους δυο.!

Ειδικα το ατυχημα του Owen ηταν απο τις πιο μαυρες στιγμες της ιστοριας του wrestling..!Προς τιμην τoυ,το PPV ''Over the edge'' δεν ξαναγινε στα επομενα χρονια.....

Διαβολικη συμπτωση,οι δυο γυναικες που ειχε διπλα του κατα τη διαρκεια της καριερας του o Randy ''Macho Man/King'' Savage απεβιωσαν...!!
 
manos426f είπε:
...Διαβολικη συμπτωση,οι δυο γυναικες που ειχε διπλα του κατα τη διαρκεια της καριερας του o Randy ''Macho Man/King'' Savage απεβιωσαν...!!
Φημολογείται ότι την Elizabeth την ... "απεβίωσε" ο ίδιος !
 
manos426f είπε:
DINO,το avatar σου με εστειλε πραγματικα φιλε...!!
Ο Sting ειναι απο τους πλεον αγαπημενους μου wrestlers,φοβερος entertainer και,εκτος των αλλων,πραγματικο υποδειγμα επαγγελματια στον χωρο...!

Ειναι ακομη στο χωρο και συγκεκριμενα στο promotion ΤΝΑ (Τotal Non-stop Action wrestling) οπου ασφαλως ειναι απο τους stars πρωτης γραμμης..!!
Να είσαι καλά φίλε manos426f :)

Ο STING, έχει, αυτό που λέμε electricity!!! Τρομερή παρουσία! Αυτό το βρίσκεις σε πολύ λίγους στο χώρο (Undertaker, Stone Cold Steve Austin, Ultimate Warrior, Goldberg, Hulk Hogan και μερικούς ακόμα)... Επίσης ο STING και ο ULTIMATE WARRIOR, έκαναν στην αρχή της καριέρας τους και ένα TAG TEAM με την ονομασία BLADERUNNERS!

Ultimate Warrior και Sting αγνώριστοι:

 
exetlaios είπε:
Φημολογείται ότι την Elizabeth την ... "απεβίωσε" ο ίδιος !
Κάτι είχε παιχτεί με αυτήν και τον LEX LUGER...(Θεός σχωρέστην)...
 
Το βίντεο με την πτώση υπάρχει εδώ...

WWF-WWE owen hart fall

Κάποιοι λένε ότι το βίντεο είναι ψεύτικο...εσείς θα κρίνετε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάλλον akmakas, δεν είναι αυτή η πτώση του Owen... :icon_cry:

Ο Owen Hart έπεσε από πιο ψηλά.

Το συγκεκριμένο event δε φαίνεται να είναι του WWF... Αν δεις και τα σχόλια, στο YouTube, υπάρχει μια διαμάχη αν είναι αυτό το βίντεο ή όχι...

Έχω ψάξει και εγώ για το βίντεο της πτώσης, αλλά δεν έχω βρεί τίποτα...

Ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια... :)
 
Για τον Owen Hart το ηξερα.Καλος παιχτης ,αλλα εζησε στη σκια του αδερφου του.

Για την Sherri δεν το ηξερα.R.I.P

Οσο για την Elizabeth...

Θανατος στα 42 απο χρηση χαπιων και αλκοολ(σελιδα 1 πρωτο post)

Ηταν γυναικα του Lex.Βρεθηκε νεκρη στο σπιτι.Μετα απο ερευνες της αστυνομιας,βρεθηκαν και ποσοτητες αναβολικων ουσιων και βαρβιτουρικων.Ο Lex για αρκετο καιρο ηταν υποπτος
 
akmakas είπε:
Κάποιοι λένε ότι το βίντεο είναι ψεύτικο...εσείς θα κρίνετε!

Ψευτικο δεν ειναι,απλα καμια σχεση με την πτωση του Owen.....

Kαταρχην ο Owen επεσε απο 20+ μετρα υψος,οπως πολυ σωστα ειπε ο DINOS,κατα την εισοδο του στο ρινγκ και χωρις να υπαρχει ασφαλως προθεση.....

Συγκεκριμενα,κρεμοταν απο ενα γαντζο,ο οποιος κυλουσε κατα μηκος ενος συρματος-σχοινιου και θα κατεληγε μεσα στο ρινγκ...Ομως ο γαντζος απελευθερωθηκε πολυ νωριτερα απ'οσο επρεπε,με αποτελεσμα ο Owen να πεσει απο πολυ ψηλα και να προσγειωθει σε εναν απο τους στυλους του ρινγκ,με αποτελεσμα να σκοτωθει.....

Βιντεο ΔΕΝ υπαρχει,ουτε και υπηρξε ποτε,παρα την ακρατη παραφιλολογια που ακολουθησε το συμβαν περι της υπαρξης βιντεο,ακριβως διοτι αυτο εγινε κατα τη διαρκεια διαφημιστικου διαλλειματος,οπως επισης ειπε ο DINOS.....

Το κακιστο στην ολη ιστορια,εκτος απ' το οτι πεθανε βεβαια ο Owen,ηταν οτι το PPV συνεχιστηκε ( !!! ) μετα το ατυχημα,μεγιστο ατοπημα απο μεριας WWF/WWE......!
 
Δεν μπορώ να φανταστώ ότι κανένα κορίτσι δεν παρακολουθούσε φανατικά τους Γίγαντες του Κατς.... τι έγινε ρε κοπελιές? Μόνο με Κάντυ Κάντυ και Του κουτιού τα Παραμύθια δεν πάμε μπροστά!!! Εγώ πάντως ήμουν φανατική κι έπαιζα και πολύ ξύλο με τον Νίντζα αδερφό μου μετά τις προβολές...

Άντρες! εσείς που ξέρετε τα πολλά κι ο νούς σας κατεβάζει... Αυτός ο Κοκκινομούρης Παρουσιαστης των WWF από τί παίθανε(γιατί αποκλείεται να ζει ακόμη! Τόσα φουσκωτά αγοράκια έφυγαν! Θα'ναι ακυρο να την γλύτωσε αφτός)...Δεν θυμάμαι και τ'όνομά του...Πάντως τον συχαινόμουν φοβερά και τον αντιπαθούσα! Απ'αυτόν είχα ξενερώσει και με τον Χαλκ Χόγκαν γιατί μου φαίνονταν ψιλο-κολητοί...πάντα τον υποστήριζε και τον παρουσίαζε θεό...

ήταν πολύ ''μπλιάχ''!!!

Όσο για το γυναικείο Κατς (σιγά μην δε σχολίαζα το σεξιστικό σας σχόλιο!!!) δεν νομίζω ότι ήταν περισσότερο ψεύτικο από το ανδρικό...!!! Ίσα ίσα!!! Οι γκόμενες τα έδιναν όλα και εκτός της πάλης προσέφεραν και διπλής αξίας θέαμα καθώς το κοινό τους είχε 2 ομάδες! Αυτούς που νόμιζαν ότι έβλεπαν πάλη ( κι εγω μαζί τους) κι αυτούς που ήξεραν τι έβλεπαν ( γυμνασμένες γκόμενες με λαμέ μπικίνι και στρινγκ που χαζοχαίρονταν μέσα στο ρίνγκ!!!)!

Κι αφού όλοι τις ψιλοπαρακολουθούσατε...θα σας συνέφερε να δηλώσετε μέλη της δεύτερης ομάδας!

Τα ορθογραφικά βγάζουν μάτι!!! Είναι η κακιά υνήθεια που απέκτησα γράφοντας εδώ και χρονια greeklish! What can I do? I'm used to...sorry γιατί θα δείτε πολλά ακόμη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γειά σου ρε Μυρτώ είσαι δυναμίτης :)
 
myrto ωραία τσαντούλα!!! μάγια μέλισσα. είχα μια αντίστοιχη μπλε που έβαζα το φαγητό μου για το νηπιαγωγείο
 
Οσο παραδεχονται τα αγορια οτι βλεπαν Candy αλλο τοσο τα κοριτσια με WWF. :D

Ο κοκκινομουρης που λες αν ειναι ο Macho Man ζει και βασιλευει.
 
Αν γουστάρετε γυναικείο wrestling, αναζητήστε καποιο ματς με τις JUMPING BOMB ANGELS.

Γυναικείο tag-team, με δύο γλυκύτατες γιαπωνεζούλες που ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΑ (στο ρινγκ εννοώ) !

http://en.wikipedia.org/wiki/Jumping_Bomb_Angels

200px-JumpingBombAngels.jpg
 
Στο γυναικειο wrestling και δη στο WWF/WWE εδω και χρονια παντως,μια ειναι η αδιαφιλονικητη πρωταγωνιστρια:Τorrie Wilson κυριοι και κυριες και τα μυαλα στα μπλεντερ...!!!

Ενταξει,απο καθαρα αποψης wrestling ειναι απο μετρια εως κακη,αλλα απο εμφανιση η κοπελα σκιζει και τσακιζει...!!!

Δεν εγινε τυχαια αλλωστε 2-time playboy cover girl...!!

Απο κει και περα,στο WWF/WWE υπηρξαν-υπαρχουν τοσες και τοσες ακομη,ποια να πρωτοθυμηθω...;;

Ενδεικτικα θα αναφερω μερικες,ξεκινωντας απο το παρελθον και φτανοντας στο σημερα....

Christy Hemme

Debra

Sable

Chyna (ε,οχι και τοσο θηλυκο αλλα τελος παντων...)

Stacey Keibler

Trish Stratus

Lita

Melina

Michelle McCoul

Candice Michelle (η τωρινη πρωταθλητρια,αλλη αμαρτωλη υπαρξη..!!)

Mickie James

Ashley Massaro

Μaria Kanellis (Ελληνοαμερικανα)

Kristal

Victoria

Οι περισσοτερες εξ'αυτων ειναι χαρμα οφθαλμων...! :D :D :D :D
 
MamaMyrto είπε:
Δεν μπορώ να φανταστώ ότι κανένα κορίτσι δεν παρακολουθούσε φανατικά τους Γίγαντες του Κατς
Άντρες! εσείς που ξέρετε τα πολλά κι ο νούς σας κατεβάζει... Αυτός ο Κοκκινομούρης Παρουσιαστης των WWF από τί παίθανε(γιατί αποκλείεται να ζει ακόμη! Τόσα φουσκωτά αγοράκια έφυγαν! Θα'ναι ακυρο να την γλύτωσε αφτός)...Δεν θυμάμαι και τ'όνομά του...Πάντως τον συχαινόμουν φοβερά και τον αντιπαθούσα! Απ'αυτόν είχα ξενερώσει και με τον Χαλκ Χόγκαν γιατί μου φαίνονταν ψιλο-κολητοί...πάντα τον υποστήριζε και τον παρουσίαζε θεό...

ήταν πολύ ''μπλιάχ''!!!
Βρε εσεις... Την πέσατε με τα μούτρα στις DIVAS, του WWE και δεν απαντήσατε στις απορίες της κοπέλας;;; :D

Τέλος πάντων... Αν και μου κάνει τεράστια εντύπωση που παρακολουθούσες WRESTLING, MamaMyrto!!! :eek:

O "κοκκινομούρης: που αναφέρεσαι, νομίζω πως είναι ο BROTHER LOVE :



...ο οποίος ζει και βασιλεύει! ( γιατί να μη την γλιτώσει μωρε ο άνθρωπος; ) :)

Τώρα, ο συγκεκριμένος κύριος, είχε ένα εμβόλιμο σώου μέσα στο πρόγραμμα "WWF SUPERSTARS OF WRESTLING", ο οποίος ήταν με το μέρος των "κακών" παλαιστών (HEELS) και σε καμία περίπτωση δεν ήταν κολλητός με τον HULK HOGAN...

...Αλλά, γιατί τα λέμε εδώ αυτά; Το thread, αφορά παλαιστές που μας έχουν αφήσει χρόνους...

Τι θα λέγατε να ανοίγαμε ένα νέο thread, με τίτλο "OLD SCHOOL WWF", και εκεί να συζητάμε διάφορα περί του κάτς;

Τιμής ένεκεν, θα έλεγα να το ανοίξει το thread, ο manos426f, ο οποίος είναι πιο παλιό μέλος της GWC, από εμένα...
 
DINO είπε:
Τιμής ένεκεν, θα έλεγα να το ανοίξει το thread, ο manos426f, ο οποίος είναι πιο παλιό μέλος της GWC, από εμένα...
Αδερφε,οι τιμες ειναι γι' αυτους που τις χρειαζονται και τις αναζητουν....εγω δεν ειμαι ενα απ' αυτους...Μη το παιρνεις στραβα,καταλαβαινεις νομιζω τι εννοω....

Απο κει και περα,επετρεψε μου να σου πω οτι ισως ενα δευτερο thread περι WWF θα ηταν πλεονασμος μεσα στο forum αυτο.Αλλωστε και εδω μεσα μπορουμε να αναλυσουμε,να σχολιασουμε,να συζητησουμε ο,τι θελουμε περι του αντικειμενου,και για το παρελθον (WWF) και για το παρον (WWE).....

Εμενα προσωπικα το WWF/WWE παντα με συγκινει και το βλεπω δις εβδομαδιαιως (RAW και SMACKDOWN,το ECW ειναι εντελως απαραδεκτο...!),συνεπως οποιαδηποτε συζητηση γινεται επ'αυτου,παντα με ενδιαφερει και με τραβαει να συμμετασχω....

Γραψε τις σκεψεις και τις αναμνησεις σου λοιπον φιλε μου και η συζητηση θα εχει ροη,αυτο ειναι βεβαιο...!!

Ισως απλα στην πορεια -κι αν ο Shadowdancer ως δημιουργος του thread δεν εχει αντιρρηση βεβαια- θα ηταν σκοπιμο να αλλαξουμε καπως τον τιτλο του.....
 
Ισως απλα στην πορεια -κι αν ο Shadowdancer ως δημιουργος του thread δεν εχει αντιρρηση βεβαια- θα ηταν σκοπιμο να αλλαξουμε καπως τον τιτλο του.....
 
Πίσω
Μπλουζα