World Wrestling Federation [WWF] - Αναμνήσεις

Γουαου....2:15 ULTIMATE RESPECT :)

Παντως ρε παιδια,φρικαρα λιγο οταν τον ειδα να κινειται τοσο ατσουμπαλα αλλα μετα υπολογισα ποσα χρονια εχουν περασει απο τοτε που δεν τον προλαβαινε το ματι και με πηρε απο κατω... :D
 
DINO είπε:
... και κάπου πήρε τ'αυτί μου πως έριξε το μπαλάκι στον Vince McMahon, για να λύσουν τις διαφορές τους στο ρίνγκ!!!
Ακριβώς..!

Είπε ότι όπως στην 25η επέτειο του γάμου σου πρέπει να κάνεις κάτι ιδιαίτερο,έτσι και στην 25η Wrestlemania -του χρόνου- παρόλες τις μεγάλες διαφορές που έχει με τον McMahon,είναι πρόθυμος να τα βάλει στην άκρη και να δώσουν στο κοινό αυτό που θα ήθελε:Μια κόντρα Ultimate Warrior-Vince McMahon !!!

Μου έκανε ΜΕΓΑΛΗ εντύπωση η πρότασή του αυτή,ειδικά αν λάβουμε υπόψη το ότι το WWE κυκλοφόρησε προ 2 ετών το δυσφημιστικού περιεχομένου για τον Ultimate Warrior DVD με τίτλο "The self destruction of the Ultimate Warrior" !

Αλλά και εκτός αυτού,είναι γνωστό ότι και ο Warrior έχει καταφερθεί εναντίον του Vince πολλάκις...

Αλλά επειδή ο Vince είναι γάτα με πέταλα και ξέρει να βάζει τις διαφορές που έχει με τον οποιοδήποτε στην άκρη προκειμένου να δώσει στο κοινό αυτό που θέλει και να γεμίσει ο ίδιος τις τσέπες του λεφτά,δεν αποκλείω καθόλου να δούμε τον Ultimate Warrior ξανά στο WWE !!!
 
Και επιτέλους, να τον δούμε στο WWE Hall Of Fame, γιατί του αξίζει πραγματικά!
 
Μάλλον είμαι ο μόνος που ανέκαθεν δε συμπαθούσα τον Ultimate Warrior !
 
H μεγάλη Ultimate επιστροφή έλαβε χώρα λοιπόν στις 25 του μήνα...!

Μια επιστροφή που προκάλεσε ποικίλα σχόλια,τα περισσότερα αρνητικά δυστυχώς !

Ο χρόνος είναι αδυσώπητος,δε σέβεται τίποτα και ο Ultimate Warrior δε θα μπορούσε να είναι εξαίρεση σε αυτό.Έτσι λοιπόν είδαμε έναν Warrior εμφανώς γερασμένο,τίγκα στο αναβολικό παρ' ολ' αυτά,έναν Warrior ΠΟΛΥ πιο αργό απ' ότι στο παρελθόν -άλλωστε είναι και 49 ετών πλέον όπως είπαμε-,γενικά έναν άνθρωπο που θύμιζε κάτι από τον σίφουνα των '80s και early '90s,αλλά σε πολύ "χειρότερη" έκδοση...

Πολλοί είπαν ότι ΔΕΝ έπρεπε να γυρίσει εν τέλει.Εγώ θα πω ότι μου ξύπνησε αναμνήσεις η επιστροφή αυτή,θαύμασα τη θέληση και την επιμονή του ανθρώπου αυτού και του αναγνωρίζω το δικαίωμα της ανάγκης να είναι και να νιώθει κάποιος,να κάνει αυτό που τον ανέδειξε...

Γενικά,η επιστροφή του μου θύμισε πολύ Rocky 6 ρε παιδιά!

Ο Warrior ήθελε one ( ; ) more match,το έκανε και μπράβο του στην τελική.Όλα τα υπόλοιπα,περί του αν γκρέμισε την εικόνα του ή όχι,είναι δικό του θέμα....

Ορίστε λοιπόν ο Ultimate Warrior στην προχθεσινή του εμφάνιση...





 
Δεν έχω λόγια...

Υποκλίνομαι στον ήρωα των εφηβικών μου χρόνων... :bow:

Μπράβο Μάνο! Μου ξύπνησες μνήμες πρωι-πρωι... :thanx2:
 
:xm: :xm: :xm: :xm:

δεν ηξερα οτι θα επεστρεφε ο ultimate warrior.

Απαισιο storyline, και καλά ο μαυρος παει και σπρωχνει το παιδι που ηταν βαμμενο σαν τον warrior. Δεν μπορουσαν να σκεφτουν κατι καλυτερο? Ελεος.

Ας ελπισουμε η επιστροφη να του φερει επιτυχιες ανταξιες με το ονομα του και τη φημη του.
 
Tυχαινει να ειναι "ανοιχτα" τα "sky sports" στον Astra και παρατηρησα το παρακατω θηριο (2.20 υψος 200 κιλα βαρος) και ουαου θα γουσταρα να εβλεπα αναμετρηση αυτου με "Adre" και "Hogan".

Πραγματικα απο τους λιγους της νεας γενιας που συγκρινεται με τα παλια "θηρια". :bow:

The Great Khali

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Grea_Khali

ReyMisteriovsGreatKhali.jpg


Για να ζηλεψετε βλεπω στο "sky sports 3" αυτην την στιγμη το "WWE Vintage Collection" με τον 65αρη πια Gene Okerlund - Wikipedia, the free encyclopedia να "χοσταρει" δικη του εκμπομπη με αποσπασματα απο 80ς ματσακια. :D :D:D
 
Ζηλεύωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shake:

Το μόνο που έχω να αντιπαραθέσω, είναι μέρος της συλλογής μου WWF/WWE DVD :

picture.php
picture.php
 
Νιce collection Dino ,εχω και εγω κανα 5-6αρι απο τα "Tagged Classics" που εχεις στην πρωτη φωτο.....

Καποια στιγμη να μας δωσεις κανα trivia για τον Καλι τον 3μετρο. :D
 
:precry: Προς στιγμήν, νόμιζα πως ήταν εκπομπή του WWF και αναφερόταν σε ζώα που εξαφανίζονται σιγά σιγά από προσώπου γης...
 
Χα! Χα! Χα! Juanita και γω το ίδιο ακριβώς έπαθα!
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aJ20uIXNKhg&feature=related]YouTube - 1988-1990 WWF Opening Logo

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VX3XVTJK_To]YouTube - Get the "F" out bar ad

Αν κι εγώ το προτιμούσα WWF (World Wrestling Federation) :angry:
 
Aardvark είπε:
και ουαου θα γουσταρα να εβλεπα αναμετρηση αυτου με "Adre" και "Hogan"
Καλά,με Andre δε θα γινόταν ποτέ να δεις πλέον,με Hogan όμως είχε γίνει σχετική πρόταση για την WM 24,σαν αναβίωση του ματς Hogan-Andre στη WM 3...!

Τελικά δε προχώρησε...
 
manos426f είπε:
Καλά,με Andre δε θα γινόταν ποτέ να δεις πλέον,με Hogan όμως είχε γίνει σχετική πρόταση για την WM 24,σαν αναβίωση του ματς Hogan-Andre στη WM 3...!Τελικά δε προχώρησε...
Τι είπες τώρα!! Δεν το'ξερα!!!

Πραγματικά θα ήταν το ίδιο, καθώς το ίδιο δυσκίνητος είναι και ο Khali! :D
 
Καλή ιδέα να ξαναδείχνουν παλιά ματς.

Κρίμα που δε μπορώ να τα δω.

Πιστεύω ότι μεταξύ 1985-90 ήταν η "χρυσή εποχή".

Μετά το 1991, έπεσαν πολλά "gimmicks" και έγινε λίγο "τσίρκο" η φάση.

Στο WWF φυσικά, γιατί το NWA/WCW κράταγε ακόμα.

Ήταν κρίμα να βλέπεις να έρχονται καταξιωμένοι παλαιστές

και να τους δίνουν ηλίθια gimmicks λες και ήταν κλόουν.

Κλασσικότερο παράδειγμα ο Mike Rotunda ως "εφοριακός" I.R.S. ! Έλεος !

Ή ο Tony Atlas ως Saba Simba.
 
Αρπάζω την ευκαιρία από τη Wrestlemania 25, που έλαβε χώρα χθες στο Houston, για να σας θυμήσω τις παλιές καλές εποχές του WWF/WWE...

Σε ένα επεισόδιο των Superstars of Wrestling, ο Dino Bravo (R.I.P)προκάλεσε τον Ultimate Warrior σε έναν διαγωνισμό push ups...

Δεν ήταν όμως ένας απλός διαγωνισμός... Εκείνη τη βραδιά ο Earthquake (John Tenta - R.I.P) έκανε το ντεμπούτο του...

Απολαύστε το:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Px0pacHE7OQ]YouTube - Dino Bravo VS U.Warrior (debut Earthquake)

Το συγκεκριμένο επεισόδιο το έχω στο VHS αρχείο μου, αλλά το παραπάνω footage, δεν το έχω ανεβάσει εγώ στο YouTube.
 
Δέν το είχα πάρει πρέφα το συγκεκριμένο θρεντάκι ! Εμένα ο αγαπημένος μου ήταν ο Jimmy "Superfly" Snuka (ξεκάρφωτο, ξέρω)

Ιδου και το γιατί !!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HY4UULcPbQw]YouTube - Classic WWF themes: Jimmy Snuka

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YOgHMGRp4dc]YouTube - Jimmy Snuka Vs. Muraco Cage Match 1983 (2/2)

Φυσικά γούσταρα και τον warrior, αλλά κάτι μου την έσπαγε πάνω του. Μόλις είδα το ντοκυμαντέρ "Self destruction of the Ultimate Warrior" κατάλαβα και το γιατί !!!

Στις Tag ομάδες ....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mMWheL-xsww]YouTube - The Bushwhackers - WWF

Πάνε τα χρόνια εκείνα !! Ά !! By the way, δέν πιστέυω να σας ξέφυγε το Legends of Wrestlemania, το έχω λιώσει στο PS3, και είναι must για όλους τους wrestlemaniacs που αναπολούν τις ρέτρο φάπες....και suplex !
 
Bushwhackers For Ever!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Πάντως το θέμα Warrior vs MacMahon, σηκώνει αρκετή συζήτηση...

Και αν θέλει κάποιος, ας αλλάξει τον τίτλο του thread, καθώς φαίνεται οτι μιλάμε για το ΒΕ ΒΕ ΕΦ (Nature)...

Ας γίνει "World Wrestling Federation / Entertainment, Memories"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήμουν ο μόνος τρελός, που γούσταρα φανατικά Killer Bee's και Young Stallions ?

Επίσης θυμάμαι και κάποιους από τα "Β" ονόματα :

Iron Mike Sharp, Sam Houston, Steve Lombardi (στα πρώτα χρόνια του),

Playboy Budy Rose και άλλους.
 
Πίσω
Μπλουζα