World Wrestling Federation [WWF] - Αναμνήσεις

Πάει και αυτός! Κρίμα!

Όπως κρίμα και για τον Eddie Fatu ή αλλιώς Umaga, ο οποίος έφυγε νεότατος στα 36 του χρόνια!

picture.php


Έφυγε στις 4 Δεκεμβρίου 2009, από καρδιά...
 
DINO είπε:
Πάει και αυτός! Κρίμα!
Όπως κρίμα και για τον Eddie Fatu ή αλλιώς Umaga, ο οποίος έφυγε νεότατος στα 36 του χρόνια!

picture.php


Έφυγε στις 4 Δεκεμβρίου 2009, από καρδιά...
:eek: o_Oo_O Ελα ρε???
 
Τότε που ήταν της μόδας θυμάμαι πως είχε βγει και σε ηλεκτρονικό. :D :D
 
Πράγματι... Και το όνομα αυτού "WWF Wrestlefest"...

Πολύ καλό...
 
Πως ξεσηκωνομασταν και εμεις μαζι με τους θεατες οταν εμπαιναν στο ρινγκ οι παλαιστες.

Και κλισε εκφρασεις τυπου:

"Look at the size of this man!!"

Ο Yeti ,δεν τον θυμαμαι.

 
Yeti,Robocop και λοιπές γελoιότητες,ήταν σήμα κατατεθέν του τότε WCW και εμπνεύσεις του Russo.... :)
 
Λοιπόν, πάρτε μια γεύση από Sky Channel και WWF Wrestling...

picture.php
picture.php


picture.php
picture.php


Είμαι σίγουρος οτι οι μυημένοι, θα θυμάστε πολύ καλά το επεισόδιο! ;)
 
Yep! Έπεσε πάνω στην Miss Elizabeth μετά από σπρώξιμο του Akeem!

Ο Hogan πήρε την Elizabeth αγκαλιά και την πήγε στο ιατρείο του γηπέδου, αφήνοντας τον Macho Man, στο έλεος των Twin Towers.

Και να τι ακολούθησε στα αποδυτήρια...

http://www.youtube.com/watch?v=BI8SrilBbGI&feature=related

Αυτό ήταν η αφορμή για τον επικό αγώνα του Hogan με τον Savage, στη Wrestlemania V!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρηκα ολοκληρο τον αγωνα στο y.t.! Τωρα το θυμηθηκα!... χεχε!
 
Eπικα κλιπακια!!

20 χρονια μετα τιποτα δεν εχει αλλαξει,πριν απο 5 λεπτα εβλεπα στην δορυφορικη αυτο Hulk Hogan's Celebrity Championship Wrestling . :D

Dino οι φωτο σου με το logo του Sky.... priceless.

Δεν το θυμομουν καθολου!!
 
Προχτές τη Δευτέρα, το αγαπημένο μας σηματάκι (WWF), επέστρεψε (έστω για ένα βράδυ), και μαζί του, αρκετοί θρύλοι!

http://www.youtube.com/watch?v=neSpmrzrA4c

Έχει κι άλλα στο YT...
 
Cool θα το ψαξουμε να δουμε τι παιχτηκε.
 
Hulk Hogan χτύπημα με καρέκλα

Να ρωτήσω τους ειδικούς του forum: Θυμάμαι σε έναν αγώνα λογικά πριν το '90 στον οποίο ο Hulk Hogan είχε δεχτεί πολλά χτυπήματα με καρέκλα απο πίσω, είχαν μαζευτεί διάφοροι στο ριγκ και στον τέλος τον πήραν με φορείο... Τι ακριβώς είχε γίνει, πόσο αληθινό ήταν;! Μήπως υπάρχει video του αγώνα;

Δεν ξέρω εαν έχει να κάνει με την ηλικία και την κριτική ικανότητα, πάντως οι τωρινοί αγνώνες φαίνονται υπερβολικά ψεύτικοι ένω τότε μαλώναμε στο σχολείο για το εαν είναι αληθινά τα χτυπήματα ή όχι!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις!! :)
 
Τον αγώνα τον οποίο αναφέρεις, δε μπορώ να τον θυμηθώ...

Ο Hogan, θυμάμαι, είχε μείνει αρκετό καιρό εκτός δράσης, λόγω της επίθεσης που είχε δεχτεί από τον Earthquake, στο Brother Love Show...

Γεγονός είναι οτι όταν είχα πρωτοδεί Wrestling, πίστευα και εγώ, πως είναι πραγματικό. Μετά από λίγο καιρό όμως, το κατάλαβα οτι όλα ήταν σκηνοθετημένα και μπορώ να πω οτι απογοητεύτηκα. Όμως αν το δεις καθαρά σαν ένα ψυχαγωγικό θέαμα (αυτό είναι εξάλλου), τότε δεν έχεις πρόβλημα. Άλλωστε όταν κάποιοι λένε οτι αυτό που παρακολουθείς είναι θέατρο και σκηνοθετημένο, τότε μπορείς και εσύ να πεις οτι, σε πολλές περιπτώσεις αυτό ισχύει και για το ποδόσφαιρο...

Η περίπτωση που αναφέρεις, με τον Hogan να φεύγει με φορείο, είναι σίγουρα ψεύτικη, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δε έπεσαν μερικές "ψιλές" και δεν πόνεσε καθόλου, από τα χτυπήματα της καρέκλας...

Σήμερα, δυστυχώς, δεν υπάρχουν τόσο καλοί performers (με μερικές εξαιρέσεις) αλλά ούτε και ικανοί , όπως φαίνεται, σεναριογράφοι με αποτέλεσμα να βλέπουμε feuds της πλάκας και αναμασημένο φαγητό ( Kane vs Undertaker, anyone? )...

Η ανάμειξη της κάμερας στα παρασκήνια, στον υπερθετικό βαθμό και το οτι "και καλά" δε γίνεται αντιληπτή από τους εμπλεκομένους, κάθε φορά, ενισχύει το ψεύτικο της υπόθεσης!

Όμως αυτό δε σημαίνει οτι δεν πέφτει ξύλο κατά λάθος, αλλά και προγραμματισμένο. Αρκεί να δει κάποιος έναν hardcore (και όχι μόνο) αγώνα του Mick Foley!

Οι παλαιστές καταπονούν πάρα πολύ το σώμα τους, με αποτέλεσμα τους συχνούς και μακροχρόνιους τραυματισμούς. Γι'αυτό και μόνο, αξίζουν το θαυμασμό μας...

Τέλος, η δουλειά αυτή είναι πολύ απαιτητική αλλά έχει και καλά λεφτά.
 
DINO είπε:
...Η περίπτωση που αναφέρεις, με τον Hogan να φεύγει με φορείο, είναι σίγουρα ψεύτικη...
Πάντως ήμουν παιδί τότε και ειλικρινά στεναχωρέθηκα..!!! :cry: Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε, μου έφυγε ένα βάρος!!! #)
 
Αυτό είναι μάλλον το videο από την επίθεση που αναφέρεις (έχει και χτύπημα με καρέκλα!):

http://www.youtube.com/watch?v=bqYm3wudFgU

Είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι έχω δει επίθεση εναντίων του μέσα στο ρινγκ με πολλές "καρεκλιές" και πολλούς αντιπάλους (τον ισοπέδωσαν - έστω και θεατρικά - στην κυριολεξία!). Μπορεί πάλι να κάνω και λάθος...!
 
Ναι... Αυτό είναι το βίντεο. Το έχω γραμμένο σε βιντεοκασσέτα, από τότε!

Όσον αφορά το σκηνικό με τις καρεκλιές, που αναφέρεις, σίγουρα θα υπάρχει κάπου. Αν μπορέσω και ξεσκονίσω λίγο τη μνήμη μου, ίσως το θυμηθώ...

Τα κυριότερα feuds του Hogan, εκείνη την εποχή, ήταν με τους:

Andre the Giant


Macho Man



Zeus



Mr Perfect



Ultimate Warrior



Sgt Slaughter
 
Καλά από ότι βλέπω.. συνέβησαν διάφορα!! Το παρακάτω δεν το είδα ποτέ ζωντανά και το ανακάλυψα τώρα ψάχνοντας στο youtube!!

Και στα 2 video βλέπεις πάντως ότι είναι καθαρό θέατρο!! Απίστευτη σκηνοθεσία πάντως και αν κρίνω από τις αντιδράσεις του κόσμου φοβερό παίξιμο!!! Μα τι λέγαν στα παρασκήνια; Θα βγούμε θα χαιρετήσεις, θα σε βγάλω knock out με μια μαγγούρα και μετά θα ξυρίσουμε το μουστάκι;!!! Ω ναι!!! :p
 
ο καλυτερος αγωνας που εχω δει μεχρι στιγμης και αυτος που με εκανε να λατρεψω τους hardy boyz αν και σκηνοθετιμενο μερικα ειναι οντως απιστευτα οπως η πτωση απο μια σκαλα 4 μετρων ειναι οι μοναδικοι αγωνες του ειδους που εχουν γινει στο wwf απο τους ιδιους συντελεστες ο πρωτος ηταν στο summerslam to 2000 http://www.youtube.com/watch?v=Byq30aDiK3k και ο δευτερος και επαναληπτικος μετα απο λιγους μηνες στο wrestlemania 18

 
Πίσω
Μπλουζα