ΑΝΟΙΧΤΗ πρόσκληση για...3o Sensiblogathering !!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
αν και έχει ανώτερα γραφικά απο το kick off 2, θυμάμαι κάτι αγώνες να τελειώνουν 12-0, φάλτσα που τα έβαζε μόνο ο Roberto Carlos στις μεγάλες του δόξες κλπ
 
Shinobi είπε:
αν και έχει ανώτερα γραφικά απο το kick off 2, θυμάμαι κάτι αγώνες να τελειώνουν 12-0, φάλτσα που τα έβαζε μόνο ο Roberto Carlos στις μεγάλες του δόξες κλπ
Δέν πειράζει παιδιά, αν δεν σας αρέσει δεν σας πιέζουμε, εμας που μας αρέσει θα μαζευτούμε να παίξουμε γιατι διασκεδάζουμε με τα 12-0 (και τα 5-5 και τα 7-4).

Εξάλου στο προτάθλημα kick off ειχα φτάσει στο 8-0 (κατά φυσικα) Και είχα φάει και 2-3 γκολ απο την εξωτερική πλευρά των δυχτιών (βέβαια μετα μου είπαν οτι "συμβαίνει καμια φορα" αλλα το παιχνίδι "ειναι ρεαλιστικο")
 
Α πα πα... κακίες...

Εγώ δεν "την λέω" στο παιχνίδι, στον Uninvited έκανα πείραγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν λεω για σένα Άλκη, θα σέκανα quote...
 
Saulot είπε:
(βέβαια μετα μου είπαν οτι "συμβαίνει καμια φορα" αλλα το παιχνίδι "ειναι ρεαλιστικο")
Όποιος είπε ότι το KO2 είναι ρεαλιστικό, απλά δεν ξέρει ΚΟ. Δεν υπάρχει πιο μη-ρεαλιστικό footy sim, γι' αυτό είναι και το καλύτερο που υπάρχει εδώ και 20 χρόνια! :headbangdude:

@Alkis: Ναι, πες τα τώρα που μπορείς, μιας και ξεχνάς και τις εποχές που είχες μάθει όλα τα μπλουζάκια μου τι πλάτη έχουν! :p
 
Εμμ, ο Άλκης μου το είπε....

Οτι εχει σωστές αναλογίες μπάλας-γηπέδου-τέρματος κλπ...
 
μη φοβάσα κατάλαβα οτί λες για μένα. δε σε είπαμε και καμπούρη χαλάρωσε λιγάκι...
 
Saulot είπε:
Εμμ, ο Άλκης μου το είπε....Οτι εχει σωστές αναλογίες μπάλας-γηπέδου-τέρματος κλπ...
Το Kick Off 2 είναι μια γλυκιά μίξη απόλυτου ρεαλισμού και άκρατου παραλογισμού... κάποια στοιχεία του είναι απόλυτα ρεαλιστικά (πχ. ball physics) και άλλα απόλυτα ψεύτικα (πχ. οριζόντιο άλμα 15 μέτρων). Στον επιτυχημένο συνδυασμό των δύο κρύβεται η γοητεία του. :)
 
Saulot είπε:
Εμμ, ο Άλκης μου το είπε....Οτι εχει σωστές αναλογίες μπάλας-γηπέδου-τέρματος κλπ...
Α, σε αυτά ναι. Εγώ μιλάω καθαρά για gameplay. Όπου μπορείς να κάνεις λόμπα με τον Lindsay από πίσω από τη σέντρα αριστερά, να γκελάρει η μπάλα στο ημικύκλιο της περιοχής, και να περάσει πάνω απ' τον τερματοφύλακα. Για παράδειγμα!
 
Δέν αφήνεται τα flames και να δηλώσετε συμμετοχή μερικοι-μερικοι ?
 
Δεν νομίζω να έχουμε συμμετοχές απο το Ηράκλειο Κρήτης!!! :)
 
αν το διοργανώσετε εδώ μπορεί να περάσω μια βόλτα :p
 
Τα καλακαίρια που κατεβαίνω ηράκλειο, αν συμφωνησει και το papercut...
 
Αλήθεια Άλκη,εσύ δε θα έρθεις στο gathering ; :)
 
Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο αυτό τον καιρό παιδιά.
 
Λοιπόν, ο σύλλογος ΕΣΠΑΙΡΟΣ ειναι στην ευχαριστη θέση να σας (μας) ανακοινώσει οτι ειναι διατεθημένος να φιλοξενίσει την διoργάνωση του 3ου Παννελλήνιου Sensible Gathering.

Η ιδανική ημερομηνία ειναι η 07-02-10 ημέρα Κυριακή.

Απο την πλευρά μου εχουμε μια Α600, ενα TV-Monitor LG 20", 2 tomahawk & 1 pacman, 1 whiteboard για σκορ, και θα ψηνόμουν να φέρουμε και αλλα μηχνάκια για να κάνουμε και μια μίνι έκθεση ρετρο μηχανημάτων.

Βέβαια, δέν εχω πως να τα μεταφέρω αυτα οπότε αν μπορεί καποιος με αμάξι...

Ηρακλήηηηηηη

PS. Έχουμε και Hero Quest για οποιον θελει να παίξει επιτραπέζιο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία, για 7/2 είμαι 99.9% confirmed, δηλ. αν δεν συμβεί τίποτα απρόοπτο είμαι μέσα. Θα φοράω και ένα καλό chain mail για το ξύλο που έχω να φάω...... (ευκαιρία για εκδίκηση από τους Sensiblάδες που είχαν έρθει στα KO Champs, αλλά και από τον Κώστα, αν έρθει). Περιμένω περισσότερες λεπτομέρειες για ώρα αλλά και μέρος (διεύθυνση that is, μιας και δεν έχω ξανάρθει)
 
Uninvited είπε:
Ωραία, για 7/2 είμαι 99.9% confirmed, δηλ. αν δεν συμβεί τίποτα απρόοπτο είμαι μέσα. Θα φοράω και ένα καλό chain mail για το ξύλο που έχω να φάω...... (ευκαιρία για εκδίκηση από τους Sensiblάδες που είχαν έρθει στα KO Champs, αλλά και από τον Κώστα, αν έρθει). Περιμένω περισσότερες λεπτομέρειες για ώρα αλλά και μέρος (διεύθυνση that is, μιας και δεν έχω ξανάρθει)
Εδώ είναι. Και για την ώρα, συνήθως μαζευόμαστε πρωί κατα τις 9-10
 
9?? :eek: o_O

Και εγώ την έλεγα στους KickOffάδες παλιότερα που μαζεύονταν 12 και το βρισκα νωρίς! Καλά, πλέον δουλεύουμε πρωί και τις καταφέρνουμε αυτού του είδους τις ώρες...
 
Ε, υπολόγισε οτι πρεπει να μαζευτούμε, να στήσουμε , να πιούμε καφέ... κατα τις 12 ξεκινάμε...

Δεν μπορεί να τραβήξει και πολύ αργά γιατι δουλεύουμε Δευτερα πρωί.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα