ΑΝΟΙΧΤΗ πρόσκληση για...3o Sensiblogathering !!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
OK,λοιπόν,07/02!

Φυσικά ευχαριστούμε θερμά για μία ακόμη φορά τα παιδιά του συλλόγου,τους είμαστε υπόχρεοι!

Θα φέρω κι εγώ την A1200 μου και 1 tomahawk.

Ποιος μπορεί να φέρει ένα δεύτερο monitor -αν χρειαστεί- παίδες;

Επιφυλλάσομαι για το αν και πόσοι φίλοι μου Sensiblάδες θα έρθουν μαζί.Από κανένας μέχρι και τρεις,θα δείξει.

(δε μπορώ να τους προβλέψω στο τι θα κάνουν,οπότε δε τους θεωρώ σίγουρους καν...)

Άρα οι σίγουρες συμμετοχές για 07/02,είμαστε:

1.Saulot


2.
bspus


3.
Uninvited


4.
Amigos


5.
Other_Reality


6.
manos426f

σ.σ 1:Saulot,θα είναι ένα....καυτό Σ/Κ δηλαδή,μια και Σάββατο θα είμαστε στο mame me(a)ting! :)

σ.σ 2:Wally,κρέμασέ το τώρα αν θες,μια και οριστικοποιήθηκε η ημερομηνία!
 
Θα σε κάνω να σκάσεις στο φαί το Σαββάτο για να μήν μπορείς να παίξεις την Κυριακή!!!!
 
Χα,χα,χα,ΑΝ έρθω στο φαγητό όμως...... :p :p
 
Joysticks θα φέρω και εγώ, και άν χρειαστεί και μόνιτορ (θα πρέπει να βρεθεί και τουτού αλλα μέχρι τότε βλέπουμε)
 
Καλή επιτυχία στο όλο εγχείρημα παιδιά και καλά να περάσετε! Από ότι φαίνεται γίνεται θεσμός σιγά σιγά! Ελπίζω να σας .. "κοντράρω" κάποια στιγμή δεδομένου ότι θα συνεχιστεί η όλη προσπάθεια.

Τις προηγούμενες φορές παίξατε με την ίδια έκδοση του παιχνιδιού; Αν ναι, ποια χρησιμοποιείτε;

Και πάλι, καλές κόντρες :)

Γειαααααα σας!
 
Συνήθως παίζουμε με το SWOS 96/97 που τρέχει σε όλες.
 
Έκανα μια σκέψη και θέλω να τη μοιραστώ μαζί σας.

Μια και βλέπω ότι ο αριθμός συμμετοχής ατόμων σ' ένα τέτοιο gathering είναι λίγο-πολύ οριοθετημένος,όσον αφορά το GRM,και κυμαίνεται χοντρικά έως τα 15 (αν ερχόντουσαν δηλαδή όλοι οι ενδιαφερόμενοι-συμμετέχοντες κάποια στιγμή σ' ένα εξ' αυτών),μήπως είναι καιρός ν' αρχίσουμε να σκεφτόμαστε να το διευρύνουμε,καλώντας κόσμο κι από άλλα forums στα όποια συχνάζει ο καθένας μας; :)

(μπορεί ο καθένας ας πούμε να κάνει μια εισήγηση για ένα forum που έχει στο μυαλό του.)

Φυσικά σ' ένα τέτοιο ενδεχόμενο θα έπρεπε να έχουμε αφ' ενός τη σύμφωνη γνώμη των παιδιών του Ε.Σ.ΠΑΙ.ΡΟ.Σ,αφ΄ετέρου το απαραίτητο hardware (τουλάχιστον 3 Amiga + monitors),μια και,μαζί μ' όλους εμάς,πιστεύω θα φτάναμε τις 25+ συμμετοχές.

(μπορεί να είμαι και υπεραισιόδοξος,αλλά αυτή την αίσθηση έχω.Σαφώς ο αριθμός αυτός δεν αφορά το επερχόμενο 3ο gathering,το οποίο θα έχει μικρή συμμετοχή άλλωστε,όπως δείχνει..)

Θα μου πείτε ότι έτσι χάνεται ο χαρακτήρας του ενδο-GRM-ικού event κι ότι θα έρθουν κι άγνωστα σ' εμάς άτομα,αλλά νομίζω ότι,όσον αφορά το πρώτο, αυτό δεν είναι κακό,αν όλο αυτό τελικά εξελιχθεί με τον καιρό σε ένα τακτικό event,ενώ όσον αφορά το δεύτερο,επίσης δε λέει κάτι,μια και οποιοδήποτε νέο μέλος μας (που ουσιαστικά επίσης δεν το ξέρουμε) είναι έτσι κι αλλιώς ευπρόσδεκτο.Άλλωστε,για να έρθει κάποιος σε κάτι τέτοιο,θα σημαίνει ότι μοιράζεται στοιχεία της δικής μας τρέλας,ενώ συν τοις άλλοις,θα πληροφορηθεί και για την ύπαρξη του παρόντος forum :)

Χώρια που,αν γίνει κάτι τέτοιο,πιθανόν να σκάσουνε κι άλλοι δυνατοί Sensible παίκτες και ν' ανέβει το επίπεδο γενικότερα!

Ακούω γνώμες λοιπόν!

Αν η πλειοψηφία διαφωνεί,το ξχνάμε -αλλά έτσι το κρατάμε σε "στενά" ενδοforumικά πλαίσια όλο αυτό-,αν όχι,με συζήτηση,προτάσεις και προσοχή για να μη "χαλάσουμε" τον...θεσμό αυτό που πάνε να φτιάξουμε,να τον πάμε ένα βήμα παραπέρα.

Όπως φυσικά ήδη καταλάβατε,εγώ βάζω μία ψήφο υπέρ της διεύρυνσής του. ;)
 
Κι εγώ μαζί σου, υπό τις προϋποθέσεις που θέτεις βέβαια, αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω πουθενά.

Δεν μετέχω σε άλλο φόρουμ, εκτός από το mame.gr, όπου λίγο - πολύ είμαστε κοινά μέλη με το GRM! (Καλά έχω και 60 posts στο insomnia αλλά αυτό δεν μετράει. )
 
Αν και θα ειμαι μονο φιλαθλος στο event, πιστευω οτι θα βρεθει κοσμος σε amigahellas και mame πχ
 
Βασικά κι εγώ στο μυαλό μου είχα amigahellas.gr,mame.gr και pcmaster.gr
 
γιατί οχι.. καλή ιδέα Μάνο.. αα εγω μπορεί να φέρω και ενα φίλο μου,πειράζει? ίσως και τον αδελφό μου το μικρο αλλά σε θεατή
 
Και εγώ θα συμφωνήσω εφόσον γίνει και η κατάλληλη νύξη στον χώρο όπου πραγματοποιείται το μοναδικό γεγονός όπως αναφέρατε!

Να προσθέσω και την άυπνη κοινότητα του insomnia.
 
Tsiou έχω μπερδευτεί... εσύ θα έρθεις τελικά στις 7/2 ή όχι;

Αν είναι να παραβρεθείτε και εσύ κι ο Uninvited, τότε μάλλον δεν θα είναι δυνατόν να λείψω... φοβάμαι τι ψεύδη θα διαδώσετε για μένα αν απουσιάσω! :)
 
Αν και θέλω πολύ να έλθω, δε θα μπορέσω. Αναχωρώ την Πέμπτη και επιστρέφω..τον Μάρτη.

Παρόλα αυτά, μπορώ να στείλω μια επιστολή για τον παλιοχαρακτήρα σου! (τον γραφικό ε!) :)
 
Amigos είπε:
αα εγω μπορεί να φέρω και ενα φίλο μου,πειράζει? ίσως και τον αδελφό μου το μικρο αλλά σε θεατή
Φυσικά και ΔΕΝ πειράζει ρε Γιάννη! ;)
 
Ενα παλικάρι απο τον συλλογο εφτιαξε αυτό
ybqfwvt
 
Good the player!!!!!!!!!!!! :thumbup: :thumbup:
 
Καλά Γιώργο,έχω μείνει κάγκελο!!

Αυτό πραγματικά λέγεται φιλοξενία!

Για το ενδεχόμενο επέκτασης του gathering που αναφέρθηκε παραπάνω,τι λες;
 
Οσοι περισσότεροι τοσο καλλίτερα (απομακρυνεται και η τελευταια θέση ετσι χεχεχε)

Απλα θα πρέπει να υπενθυμήσω οτι υπάρχουν καποιοι βασικοί κανόνες συμπεριφοράς.

Αν τα πράγματα κυλίσουν οπως στα 2 προηγούμενα, θα είμαστε jet.

Και προτείνω για μια ακόμα φορά την ύπαρξη ενος έξτρα μηχανήματος κατα προτημηση με σκληρό για τους μη συμμετέχοντες!!!

Επίσης φερτε κανενα τραπεζομάντηλο.
 
Saulot είπε:
Απλα θα πρέπει να υπενθυμήσω οτι υπάρχουν καποιοι βασικοί κανόνες συμπεριφοράς.
Εξυπακούεται αυτό!

Saulot είπε:
Και προτείνω για μια ακόμα φορά την ύπαρξη ενος έξτρα μηχανήματος κατα προτημηση με σκληρό για τους μη συμμετέχοντες!!!
Εμένα η Α1200 ως γνωστόν καλύπτει τις προδιαγραφές αυτές,αλλά θα χάσουμε έτσι τη δυνατότητα να παίζουμε με τα 2009 rosters και φυσικά θα πρέπει να έρθει μια άλλη Amiga στη θέση της..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα