Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Μία φωτογραφία από νυχτερινό κέντρο (πιθανότατα 1971 ή 1972) με την Αλίκη Βουγιουκλάκη και τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ να διασκεδάζουν με τα τραγούδια του Γιάννη Πάριου. Πηγή.

Parios.jpg
 
Αχ δεν έβγαζαν τη μπεμπελη μ αυτά τα υφάσματα και σε μπουζούκια κιόλας;
Αγνώριστος ο Πάριος
Η Βουγιουκλω μεσα στην τρελη χαρα, αλλα μετα που γυρισανε σπιτι τον Παπαμιχαηλ τον μαστιγωσε που τολμησε να γυρισει πλατη στη σταρρρρρ.
 
Ίσως επειδή είδαμε κι άλλοτε τον Αλέκο με τη Βουγιουκλάκη, εγώ θα ήθελα να είχε κυκλοφορήσει η εκδοχή με το Νικολινακο.
 
Ίσως επειδή είδαμε κι άλλοτε τον Αλέκο με τη Βουγιουκλάκη, εγώ θα ήθελα να είχε κυκλοφορήσει η εκδοχή με το Νικολινακο.
Και εγω το ιδιο με το Νικολινακο θα ηθελα!
 
Πω πω υποφέρει ο καημένος ο Πάριος. Τι ύφος είναι αυτό?
 
1971. To ζεύγος Παπαμιχαήλ-Βουγιουκλάκη γιορτάζουν την ανάσταση
93425239_3426607210702435_2679829120463929344_n.jpg

πηγή η σελίδα στο FB " συλλεκτικά "
 
Τι λαμπαδα καλε ειναι αυτη που κραταει η Αλικη; Νομισα πως επαιζε κλαρινο.
Ο Παπαμιχαηλ γυριζε τον Παπαφλεσα τοτε η κρατησε το μουσι και μετα τα γυρισματα που οσο να' ναι κοβει το προγουλι;
 
Τι λαμπαδα καλε ειναι αυτη που κραταει η Αλικη; Νομισα πως επαιζε κλαρινο.
Ο Παπαμιχαηλ γυριζε τον Παπαφλεσα τοτε η κρατησε το μουσι και μετα τα γυρισματα που οσο να' ναι κοβει το προγουλι;

Εγώ που νόμιζα ότι κρατούσε όλο το κηροπήγιο;
 
(ειρήσθω εν παρόδω, kodak)η περίπτωση της Kodak διδάσκεται ως παράδειγμα προς αποφυγή στις οικονομικές σχολές που κατέληξε από εταιρεία-γίγαντας με 60 δις αξία να την κλαίνε οι ρέγγες, γιατί αρνήθηκαν να δεχτούν το θάνατο της χήνας με τα χρυσά αυγά που ήταν το φιλμ, και να δεχτούν ότι το μέλλον ήταν η ψηφιακή φωτογραφία, και φυσικά δεν μπόρεσε να προσαρμοστεί στην νέα πραγματικότητα, με αποτέλεσμα να κατρακυλήσει η μετοχή της στα τάρταρα και να απολύσει το περισσότερο προσωπικό της και να μείνει σκιά του εαυτού της, το ίδιο Agfa & Philips. Kodak Alaris λέγεται ότι έχει απομείνει και φτιάχνει μισή ντουζίνα φιλμς και χημικά και αυτό είναι όλο.(ελπίζω να μην είμαι οφτοπικ).@Ηλιόλουστες στιγμές γεμάτες χρώματα.
 
Το 1976 πόσο να ήταν στα αλήθεια 2.800 δραχμές; Τι αγοραστική δύναμη να είχαν;
 
Πίσω
Μπλουζα