Αλίμονο στους νέους

Δεν απογοητευομαστε....ακομα...
εννοειται ζουμε ζουμε την αυλη να βρουμε...δεν μου λες η φωτο που εχεις βαλει στην προηγουμενη σελιδα που εχει την κλειστη ομπρελα ηλιου και φαινεται η κολωνα της δεη, λογικα μπροστα απο την κολωνα ειναι  η οδος αρετουσας και κλεψυδρας...γιατι την θυμαμαι την κολωνα απο το street view στην αρετουσας και κλεψυδρας και στο βαθος μπορει να ειναι και αυτος ο τρουλος της ταινιας.

20180506_164339.thumb.jpg.9b1f8c71c1cf2b568094cb6c1ad5d60a.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι...εγώ στεκόμουν απο την μερια της θόλου εκει που καταλήγει το οικόπεδο που λες και αριστερα μου παρεπιπτόντως ηταν το...υποπτο φοινικοειδες...
 
Ναι...εγώ στεκόμουν απο την μερια της θόλου εκει που καταλήγει το οικόπεδο που λες και αριστερα μου παρεπιπτόντως ηταν το...υποπτο φοινικοειδες...
 ο τρουλος ποιας εκλησιας ειναι που φαινεται?
 
Μπροστα προς Ακροπολη τρούλος και κυπαρίσσια...ο Ντουζος λειπει μονο....λες να ξερει τιποτα ο υιος του ο Στηβ;...μπαααα

Μεταμόρφωση του Σωτήρος

Βεβαια αν περπατησει κανεις προς Διοσκουρων , Μητρωου μπερδευεται περισσότερο...αλλοι τρουλοι αλλα κυπαρισσια αλλοι φοινικες...αστα φιλε...ο δασκαλος τι λεει για ολα αυτα;
 
Βεβαια αν περπατησει κανεις προς Διοσκουρων , Μητρωου μπερδευεται περισσότερο...αλλοι τρουλοι αλλα κυπαρισσια αλλοι φοινικες...αστα φιλε...ο δασκαλος τι λεει για ολα αυτα;
ο δασκαλος συνηθως μπαινει και διαβαζει αυτα που λεμε εδω.ο γιος του ντουζου τοτε αντε να ηταν 5-10 χρονων....η φωτο που βλεπουμε τον τρουλο , απο δεξια που βλεπουμε και το σπιτι ,, αμα πας εξω απο την εκκλησια με το street view ειναι αυτο το σπιτι που ειναι απεναντι απο την εκκλησια,,,,,,Το θεμα ειναι οτι αν ειναι το σπιτι της κοντου στην αρετουσας και κλεψυδρας δεν ταιριαζουν τα μικρα παραθυρα,σαν παραθυρο και τοιχος απο τοτε με γκρεμισμενο σοβα που ειναι ετσι και τωρα ταιριαζει,,,,,να μου πεις μπορει μετεπειτα να χτισαν τα μικρα παραθυρα,,,, θα μπεις καθολου το βραδυ μεσα κατα τις 10-10+ να δουμε μηπως βρουμε κατι??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορει..αν υπαρχει ενδιαφερον και ριξει κανενας δασκαλος καμια ιδεα...
 
Επειδή μ αρέσει που το ψάχνετε και γουστάρω που ρωτάτε ή τέλος πάντων που προσπαθείτε κάπου να ρωτήσετε, να σας πω για να μην ψάχνετε τζάαααααμπα ότι κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει τρούλος στο σκηνικό

o_O :D    

Επίσης η μόνη (και η τελευταία) ελπίδα έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι η Μάρω !!! αν μπορεί κάποιος να τη ρωτήσει... :/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδή μ αρέσει που το ψάχνετε και γουστάρω που ρωτάτε ή τέλος πάντων που προσπαθείτε κάπου να ρωτήσετε, να σας πω για να μην ψάχνετε τζάαααααμπα ότι κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει τρούλος στο σκηνικό

o_O :D    

Επίσης η μόνη (και η τελευταία) ελπίδα έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι η Μάρω !!! αν μπορεί κάποιος να τη ρωτήσει... :/
και ο τρουλος που φαινεται στην σκηνη δεν υφισταται??αυτο εννοεις?
 
Αν τελικα δεν υπαρχει μεγαλωνει ο κύκλος των πιθανων σημειων...και αν υπολογισουμε αυτο που εγραψα πριν οτι τα κυπαρισσια εμφανιζονται και...εξαφανίζονται...δυσκολα τα πραγματα...και δεν αποκλειεται να βρουμε την Μαρω και να πεσουμε απο τα συννεφα οταν θα πει π.χ οτι η αυλή ειναι στα....Πετραλωνα..για παραδειγμα...
 
Αν τελικα δεν υπαρχει μεγαλωνει ο κύκλος των πιθανων σημειων...και αν υπολογισουμε αυτο που εγραψα πριν οτι τα κυπαρισσια εμφανιζονται και...εξαφανίζονται...δυσκολα τα πραγματα...και δεν αποκλειεται να βρουμε την Μαρω και να πεσουμε απο τα συννεφα οταν θα πει π.χ οτι η αυλή ειναι στα....Πετραλωνα..για παραδειγμα...
μωρε ας την βρουμε και αν θυμαται βεβαια ,και ας πεσουμε στο τελος απο τα συνεφα τουλαχιστον θα λυθει ετσι το μυστηριο,το θεμα ειναι να βρεθει και να σου απαντησει η κοντου..Αρτεμη δεν νομιζω να ηταν σε αλλη περιοχη το σπιτι εξαλου στα πλανα ολο κυπαρισια τρουλοι φοινικες φαινονται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν τελικα δεν υπαρχει μεγαλωνει ο κύκλος των πιθανων σημειων...και αν υπολογισουμε αυτο που εγραψα πριν οτι τα κυπαρισσια εμφανιζονται και...εξαφανίζονται...δυσκολα τα πραγματα...και δεν αποκλειεται να βρουμε την Μαρω και να πεσουμε απο τα συννεφα οταν θα πει π.χ οτι η αυλή ειναι στα....Πετραλωνα..για παραδειγμα...
δεν ειναι καθολου απιθανο ,οπως και αυτο που ειπα εγω

επισης ειναι πιθανο να μην θυμαται η μαρω κοντου,γιατι εχουν περασει πολλα χρονια,εχει παιξει σε πολλες ταινιες και οι ηθοποιοι σπανιως δινουν σημασια στα λοκεσιονς
 
δεν ειναι καθολου απιθανο ,οπως και αυτο που ειπα εγω

επισης ειναι πιθανο να μην θυμαται η μαρω κοντου,γιατι εχουν περασει πολλα χρονια,εχει παιξει σε πολλες ταινιες και οι ηθοποιοι σπανιως δινουν σημασια στα λοκεσιονς
εννοειται οτι δεν αποκλειουμε και αυτο το ενδεχομενο,,,,οπως και οτι η κοντου μπορει να μην θυμαται.
 
εννοειται οτι δεν αποκλειουμε και αυτο το ενδεχομενο,,,,οπως και οτι η κοντου μπορει να μην θυμαται.
η εγγονη του καρατζοπουλου ειναι συναδερφος,δεν την γνωριζω αλλα εχει σελιδα στο φεις,καντε και εκει μια κρουση
 
εγω δεν εχω facebook αν μπορει ο αρτεμης που εχει facebook ας το ψαξει...εγω το facebook το θεωρω μεγαλο ρουφιανο για αυτο δεν το θελω.
 
Εγω θα κινηθω προς την κατευθυνση της Μαρως Κοντου...πιστευω οτι θα θυμαται τουλαχιστον εαν ηταν Πλακα ή οχι...βασικό αυτο...αρκει να μην το μπερδεψει με την ταινια Η ΔΕ ΓΥΝΗ...που να ψαχνω την εγγονή του Καρατζοπουλου...και σιγα μην ξερει..με την ιδια λογικη μπορει και ο στηβ ντουζος να ξερει απο διηγησεις του πατερα του...δεν βγαινει ακρη
 
Εγω θα κινηθω προς την κατευθυνση της Μαρως Κοντου...πιστευω οτι θα θυμαται τουλαχιστον εαν ηταν Πλακα ή οχι...βασικό αυτο...αρκει να μην το μπερδεψει με την ταινια Η ΔΕ ΓΥΝΗ...που να ψαχνω την εγγονή του Καρατζοπουλου...και σιγα μην ξερει..με την ιδια λογικη μπορει και ο στηβ ντουζος να ξερει απο διηγησεις του πατερα του...δεν βγαινει ακρη
κριμα και τον αντρεα ντουζο τον ηξερα

οχι δεν προκειται να μπερδεψει τις ταινιες,με τιποτα,η δε γυνη ειναι ιστορικη ταινια,και ξεχωριστη και για ην μαρω κοντου

αυτο λογικα θα το θυμαται,με αφορμη την επικοινωνια να την ρωτησετε και οσες ταινιες παιζει και εχετε αμφιβολια 
 
Εχουμε πλάκα ομως...εδω λεμε να εξαντλήσουμε τις πιθανότητες για να βρουμε το αλοιμονο στους νεους και αν γινει αυτο να ρωτησουμε κσι για αλλες 50 που εχει γυρισει....χαχαχα...σοβαρα τωρα εγω πιστευω οτι θα θυμαται   θυμαται αλλα και αλλα...δεν θα θυμαται την πρωτη ταινια με τον Χορν...σιγουρο
 
Εχουμε πλάκα ομως...εδω λεμε να εξαντλήσουμε τις πιθανότητες για να βρουμε το αλοιμονο στους νεους και αν γινει αυτο να ρωτησουμε κσι για αλλες 50 που εχει γυρισει....χαχαχα...σοβαρα τωρα εγω πιστευω οτι θα θυμαται   θυμαται αλλα και αλλα...δεν θα θυμαται την πρωτη ταινια με τον Χορν...σιγουρο
το ειπα αφου θα ερθετε σε επαφη

θα θυμαται πολλα σιγουρα ,και την περιοχη αλλα μην παραξενευτεις αν δεν θυματια διευθυνση πχ τριποδων 11.στα λοκεσιονς ξαναλεω δεν δινουμε σημασια,εγω ας πουμε αν με ρωτησεις για γυρισμα 10 χρονων και δεν θυμαμαι 
 
Οι σκηνες της ταβερνας ηταν στην Κληματαρια ή σε αλλη ταβερνα;
 
Πίσω
Μπλουζα