Ανατομία Ενός Εγκλήματος (1992 ANT1)

Καλημερα και καλη σαρακοστη μηπως ξερει καποιος ποτε θα αναιβουν τα επεισοδειατης ανατομιας ενος εγκληματος , γιατι κατα την αποψη μου ειναι η καλυτερη σειρα της τελευταιας εικοσαετιας απο αποψη σεναριου και σκηνοθεσιας
 
1984 είπε:
Καλημερα και καλη σαρακοστη μηπως ξερει καποιος ποτε θα αναιβουν τα επεισοδειατης ανατομιας ενος εγκληματος , γιατι κατα την αποψη μου ειναι η καλυτερη σειρα της τελευταιας εικοσαετιας απο αποψη σεναριου και σκηνοθεσιας
Το χω ξαναγράψει αλλά ίσως να μη το διάβασες. Είχα πάρει τηλέφωνο πριν αρκετό καιρό στον ΑΝΤ1 και είχα μιλήσει με τον υπεύθυνο του web tv και τον είχα ρωτήσει για τη σειρά γιατί και γω τη θέλω. Μου είχε πει λοιπόν πως τα επεισόδια είναι έτοιμα να ανεβούν , ψηφιοποιημένα , αλλά έχουν ένα δικαστικό θέμα με τη συγκεκριμένη σειρά και αν δε λυθεί δε μπορούν ούτε να ανεβούν ούτε να προβληθούν ξανά...
 
καλησπερα μηπως ξερει καποιος αν θα αναιβει η ανατομια ενος εγκληματος στο tv web του αντ1 συντομα
 
1984 σου έχουν απαντήσει στο ίδιο ερώτημα αρκετές φορές και μάλιστα πιο ολοκληρωμένη απάντηση σου έχει δώσει ακριβώς από πάνω ο tonytony. Δε νομίζω οτι αν ρωτάς και ξαναρωτάς το ίδιο πράγμα θα βγει κάτι. Από ένα σημείο και μετά γίνεται κουραστικό. Αν υπάρξει κάτι νεότερο και κάποιος το γνωρίζει θα το ανακοινώσει.
 
Συγνωμη και παλι που επανερχομαι περι της ανατομιας ενος εγκληματος ο λογος ,γιατι εγω εκανα μια προσπαθεια αυτες τις ημερες να μιλησω μαζι τους αλλα τιποτα μηπως κανα αλλο μελος ξερει κατι παραπανω απο μενα ,δηλαδη μιλησε μαζι τους τωρα προσφατα και του ειπανε ποτε θα αναιβασουνε την σειρα στο web tv του αντ1 ευχαριστω και εαν επιληθηκε το ζητημα που εχουν με την εν λογο σειρα
 
6 φορες η ιδια ερωτηση ? και σου εχει απαντηθει ολες - το βρισκεις αστειο αυτο που κανεις ?
 
ζηταω συγνωμη αν ενοχλησα απλα επειδη σκεφτηκα μηπως εχει καποιος κατι καινουργιο επι του θεματος για αυτο επανειλθα συγνωμη και παλι
 
Θυμάμαι τη σειρά αυτή, δεν την έβλεπα γιατί φοβόμουνα...
 
Ο Άκης Σακελλαρίου είχε υποδυθεί στο επεισόδιο "Ένας ήσυχος άνθρωπος" τον φυσικοθεραπευτή Μπέσκο γνωστό και ως δράκο της παραλιακής. Ο Πάνος Κοκκινόπουλος αναφέρει σε συνέντευξή του ότι ο ηθοποιός είχε συναντήσει τον Μπέσκο και φρίκαρε. Παραθέτω την συνέντευξη

http://mas-ela.com/interviews/1153-panos-kokkinopoulosh-saxlh-thleorash-poy-exoume-twra-de-me-endiaferei
 
darkstelios13 είπε:
Πρέπει να συνεισφέρουμε όλοι για να συμπληρωθούν και τα άλλα επεισόδια της σειράς. ένα με την καραμπέτη σε ρόλο ηγουμένης ποιο είναι?? και συμπρωταγωνίστρια την ελευθερία ρήγου.
Το επεισόδιο με την τίτλο διπλή ταυτότητα έχει σκηνοθέτη τον Γιώργο Μουζακίτη και όχι τον Γιώργο Μουζακιώτη όπως εκ παραδρομής έχει γραφτεί, είναι ο ίδιος που σκηνοθέτησε και το σχέσεις αίματος!

Στο επεισόδιο με τίτλο μαγικός έρωτας εκτός από τον Πέτρο Μάρκαρη το σενάριο το υπογράφει και η Μάρω Σεϊρλή! Η Μάρω Σεϊρλή είχε σε πολλά επεισόδια την επιμέλεια των σκηνικών και των κουστουμιών!

Στο επεισόδιο αγγελική εκδίκηση η σκηνοθεσία είναι του Μπάμπη Σπανού και το σενάριο του Νίκου Φαρούπου, το επεισόδιο είναι αναρτημένο στο yutube και γράφει στους τίτλους αρχής τους συντελεστές!

Το τελευταίο επεισόδιο της σειράς με τίτλο έκπτωτος άγγελος είναι διπλό και όχι μονό, το επεισόδιο ειναι αναρτημένο στο yutube!

Τέλος επεισόδιο με τίτλο Όλγα και πρωταγωνίστρια την βάνα Πεφάνη δεν πρέπει να υπάρχει κατά 99% αυτό το επεισόδιο είναι το βραχυκύκλωμα όπου πρωταγωνιστεί η Βάνα Πεφάνη και την λένε Όλγα!!! Έπισης το επεισόδιο με τίτλο όρια δεν πρέπει να υπάρχει αλλά κατά 99% είναι το χωρίς αλλόθι το 4ο του

2ού κύκλου αν προσέξετε οι συντελεστές είναι ίδιοι!!!
το επεισοδιο με την μπετη αρβανιτη σε ρολο ηγουμενης λεγεται "καθαρτηριο"και ειναι ενα απο τα καλυτερα
 
[edit] παρά την καλή σου πρόθεση, δίνεις πληροφορίες για κανάλι που θα αναρτήσει copyrighted υλικό. Παρακαλώ, μόνο links σε official ιστότοπους. [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να συνεισφερω και εγω γυρω απο τα επεισοδια πχ η παρτιδα ειναι το ιδιο με το κλειστο κυκλωμα ,ακομη το λουνα παρκ ειναι το ιδιο επεισοδιο με το κουτι της πανδωρας
 
ΙΑΚΩΒΟΣ είπε:
το επεισοδιο με την μπετη αρβανιτη σε ρολο ηγουμενης λεγεται "καθαρτηριο"και ειναι ενα απο τα καλυτερα
Δεν αναφέρομαι στο καθαρτήριο. το επεισόδιο που λέω εγώ είναι με Καραμπέτη, Ρήγου και Αλίκη Γεωργούλη...
 
[edit] greeklish - εκτός κανονισμών [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απορω πως δεν εχω ποσταρει ακομα σαυτο το θεμα :sealed: :sealed: Η ανατομια ενος εγκληματος ειναι μια οχι απλα απο της αγαπημενες σειρες αλλα απο της σειρες που εχω μεγαλη καψουρα και ερωτα οπως και για ολες που πραγματευονται τετοια θεματα οπως κοκκινος κυκλος,10η εντολη,τριτος νομος αν και η τελευταια επεσε σε λαθος καναλι και δεν επρεπε να ξεκινησει καν στο mega οπου αλλου και αν ξεκινουσε θα εκανε μεγαλητερη επιτυχια αφου στην ουσια ηταν συνεχεια του κοκκινου κυκλου και της 10ης εντολης.Τα καναλια εχουν τον δεικο τους χαρακτηρα και μια τετοια σκληρη σειρα δεν θα μπορουσε να κανει επιτυχια στο ''χαμηλων τονων'' mega.Εδω δεν δεχτηκαν τα ''Εγκληματα'' οταν τους προτειναν την σειρα τι να λεμε τωρα ασχετα που το σκυλομετανιωσαν μολις ειδαν την επιτυχια που εκανε στον Ant1.11 χρονων το 1992 με ειχε κανει τοσο μεγαλη εντυπωση το τρειλερ της σειρας που περιμενα πως και πως για να την δω αλλα κλασικα η μανα μου με ελεγε πως δεν υπαρχει περιπτωση να την δω γιατι δεν ειναι για μικρα παιδια και διαφορα τετοι αλλα υπολογιζε χωρις τον ξενοδοχο.

Αφου λοιπον εφτασε η μερα και γω και καλα επεσα για υπνο η μανα μου με τον μπαμπα μου καθησαν στον καναπε στο καθηστικο να δουνε το πρωτο επεισοδιο της σειρας και γω ειχα ηδη το σχεδιο μεσα στο μυαλο μου που θα επρεπε να φερω εις περας για να δω και γω την σειρα.Καθως εβγαινα απο το δωματιο μου μπροστα ειχαμε και εχουμε ενα μεγαλο χολ που ειναι ενα με το επισης μεγαλο καθηστικο και σαυτο το χολ η μανα μου ειχε ενα πολυ ωραιο ξυλινο μεγαλο παλιο τραπεζι και πολυ βαρυ που καθομασταν εκει και τρωγαμε με συγγενοις σε γιορτες κλπ.Απο πανω ειχε ενα πραγμα σαν τραπεζομαντηλο σκουρο πρασινο κυπαρισι δεν ξερω πως αλλιως να το πω το οποιο ηταν πολυ βαρυ και ειχε μια βελουδινη υφη και ηταν και μακρυ η αποσταση του απο το πατωμα ηταν πολυ μικρη και ηταν ιδανικο για το σχεδιο μου.Στο σπιτι ολα τα φωτα ηταν σβηστα και μονο η τηλεοραση επαιζε πραγμα που με βολευε παρα πολυ οποτε 5 λεπτα πριν αρχισει η σειρα σηκωθηκα χωρις να κανω καθολου θορυβο και χωρις να με παρουν χαμπαρι πηγα και κρυφτηκα κατω απο το τραπεζι και ο καναπες που καθοταν οι δικοι μου ηταν καποια μετρα πιο μπροστα οποτε με ειχαν πλατη και δεν μπορουσαν να δουν που σηκωνα το τραπεζομαντηλο οχι παρα πολυ βεβαια για να δω την σειρα και γω.Μιλαμε το ματι γαριδα δεν νυσταζα καθολου και αποσβολωμενος ειδα την σειρα μεχρι το τελος οπου και πολυ γρηγορα ξαναγυρισα στο κρεβατι μου και μετα απο 5 λεπτα ηρθε η μανα μου να δει αν ειναι ολα καλα αν ειμαι ξεσκεπαστος κλπ.

Την επομενη μερα στο σχολειο ημουνα και ο πρωτος μαγκας γιατι μονο εγω μπορεσα να δω την σειρα και κανενας αλλος και διηγομουν στους κολητους τα του επεισοδιου.Απο τοτε και σε καθε νεο επειδοσιο εκανα το ιδιο κολπο και ευτυχως ποτε δεν σηκωθηκαν κατα την διαρκεια του επεισοδιου να ρθουν στο δωματιο μου και να ελεγξουν αν και πολλες φορες σηκωνοταν για να πανε στην κουζινα η στην τουαλετα κλπ.Χρονια ολοκληρα εψαχνα την σειρα και χαρηκα τρομερα οταν ειχαν μπει αυτα τα 10 επεισοδια στο web tv του Ant1 αλλα γρηγορα χαλαστηκα οταν τα κατεβασαν και οταν εμαθα πως δεν μπορει ο Ant1 να ανεβασει την σειρα η να την παιξει σε επαναληψη κλπ.Τελικα μετα απο πολυ κοπο ολα αυτα τα χρονια καταφερα και εχω μαζεψει 50 επεισοδια αυτης της φανταστικης σειρας και συχνα πυκνα τα απολαμβανω και εχω τα ιδια συναισθηματα οταν την βλεπω με αυτα που ειχα οταν κρυμενος κατω απο το τραπεζι εβλεπα στη ζουλα την αγαπημενη μου σειρα.

Μακαρι να λυθουν καποια στιγμη τα προβληματα και να την δουμε στο Web tv αλλα προσωπικα πολυ χλωμο το βλεπω αυτο.

ΥΓ: Για οσους δεν το γνωριζουν τον φεβρουαριο λογικα ξεκιναει στον alpha ο τεταρτος κυκλος της 10ης εντολης με τα γυρισματα να εχουν ξεκινησει απο τον ιουνιο.Το πρωτο επεισοδιο η ιστορια του δηλαδη θα εχει σχεση με τον ξανθο νεαρο εγκληματια που τον μαθαμε για οτι εκανε 13 χρονια πριν.

Εκπληκτικα νεα πραγματικα και μηνες πριν που εμαθα πως ξεκιναει ξανα η 10η εντολη .... πανω μου απο την χαρα μου :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
ΥΓ: Για οσους δεν το γνωριζουν τον φεβρουαριο λογικα ξεκιναει στον alpha ο τεταρτος κυκλος της 10ης εντολης με τα γυρισματα να εχουν ξεκινησει απο τον ιουνιο.Το πρωτο επεισοδιο η ιστορια του δηλαδη θα εχει σχεση με τον ξανθο νεαρο εγκληματια που τον μαθαμε για οτι εκανε 13 χρονια πριν.
Εκπληκτικα νεα πραγματικα και μηνες πριν που εμαθα πως ξεκιναει ξανα η 10η εντολη .... πανω μου απο την χαρα μου :D
από ότι διάβασα η ιστορία θα αναφέρεται στον Κώστα Πάσσαρη. Ο Όμηρος πουλάκης στον πρωταγωνιστικό ρόλο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πληροφορίες εκ των ενδωτέρων. Έχουν γυριστεί γύρω στα 10 επεισόδια μέχρι στιγμής. Δυστυχώς θα χρησιμοποιείται ΚΑΙ ΠΑΛΙ το κάμερα στο χέρι look (που έχει πλέον ξεπεραστεί - καιρός θα ήταν να πειραματιστούν με πιο σύγχρονη κινηματογραφική αισθητική). Ανάμεσα στα επεισόδια θα είναι κι ένα που βασίζεται στην Ιστορία του τύπου που αποκεφάλησε την σύντροφό του στην Σαντορίνη το 2008.
 
Dominion είπε:
Πληροφορίες εκ των ενδωτέρων. Έχουν γυριστεί γύρω στα 10 επεισόδια μέχρι στιγμής. Δυστυχώς θα χρησιμοποιείται ΚΑΙ ΠΑΛΙ το κάμερα στο χέρι look (που έχει πλέον ξεπεραστεί - καιρός θα ήταν να πειραματιστούν με πιο σύγχρονη κινηματογραφική αισθητική). Ανάμεσα στα επεισόδια θα είναι κι ένα που βασίζεται στην Ιστορία του τύπου που αποκεφάλησε την σύντροφό του στην Σαντορίνη το 2008.
Ωραιος πολυ γουσταρω τετοιες πληροφοριες εκ των ενδωτερων ;) :D
 
Eπειδη βαζω σε μια σειρα τα επεισοδια που εχω,ποια με λειπουν κλπ και εχω ενα μπερδεμα μηπως γνωριζει κανεις την περιληψη του επεισοδιου ''S.O.S'' γιατι πριν λιγες μερες πηρα χαμπαρι πως ειχα αυτο το επεισοδιο διπλο με το ονομα ''Κλειστο κυκλωμα'' και τελικα για το συγκεκριμενο επεισοδιο αυτος ειναι ο σωστος τιτλος το κλειστο κυκλωμα δηλαδη και οχι το S.O.S.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα