Ανατομία Ενός Εγκλήματος (1992 ANT1)

candy είπε:
Ο Φιλιππίδης όντως είχε δώσει ρέστα σε εκείνη τη σειρά!!!Ήταν μάλιστα και η πρώτη φορά που έπαιζε τον κακό.Ένα άλλο ήταν με τον Νικήτα Τσακίρογλου που είχε εμμονή με την κόρη του και δεν ήθελε να μεγαλώσει.Τελικά την καθάρισε στο Λούνα Παρκ!!!Σε αυτή τη σειρά δεν ήταν και η Καρυοφυλλιά Καραμπέτη που έπαιζε την τρελή καλόγρια που έκανε βασανιστήρια σε μια κοπέλα που την έκλεισε η μάνα της; :xm:
Στο επεισόδιο με την κόρη και την εμμονή να μην μεγαλώσει έπαιζε ο Ηλίας Λογοθέτης.

Ναι σε αυτη την σειρα έπαιζε η Καραμπέτη και μάλιστα έπαιζε σε 2 επεισόδια με την ιδια ιστορία... ''Καθαρτήριο'' και ''3η εντολή''
 
καλημερα απο την σειρα λειπουν δηλαδη τα επεισοδια αυτα που δεν εχουν ανεβει στον ιστο οπως ανασκαφη ,πεπλο σιωπης .σος ,η εκδικιση ,η εκρηξη α,β μερος ,απλη οικογενειακη ιστορια, αν καποιος επικοινωνισει με το αρχειο του αντ1 αν γραψει ποτε θα ανεβει η σειρα γιατι την περιμενουμε με ανηπομονησια
 
βΈχω στην κατοχή μου (που και πως και πόσο αφήστε το...) σχεδόν ολόκληρη τη σειρά , αν θέλετε βλέποντας τα επεισόδια να ενημερώνω το θέμα για ενημέρωση της retrodb (ηθοποιών , συντελεστών κτλ)
 
tonytony είπε:
βΈχω στην κατοχή μου (που και πως και πόσο αφήστε το...) σχεδόν ολόκληρη τη σειρά , αν θέλετε βλέποντας τα επεισόδια να ενημερώνω το θέμα για ενημέρωση της retrodb (ηθοποιών , συντελεστών κτλ)
Μήπως μπορείς να μου πεις ποιοι παίζουν στα επεισόδια με τον τίτλο "Έκρηξη" ; Δεν το αναφέρει ούτε η retrodb
 
tzias57 είπε:
Μήπως μπορείς να μου πεις ποιοι παίζουν στα επεισόδια με τον τίτλο "Έκρηξη" ; Δεν το αναφέρει ούτε η retrodb

Θέλει ψάξιμο αλλά θα σας πω. Δηλαδή μόνο από αυτό λείπουν στοιχεία; Νόμισα από όλα! Δεν το είχα δει ποτέ στη retrodb. Οπότε άκυρο , για το επεισόδιο που λες θα σας πω.
 
[edit] Παράγραφος 1 κανονισμών φόρουμ


1. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια διαφήμιση / πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1984 είπε:
[edit] Παράγραφος 1 κανονισμών φόρουμ
1. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια διαφήμιση / πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]

Μάλλον είναι από διαδίκτυο φίλε μου και μάλλον την πάτησα νομίζοντας πως δεν είναι από κει...Ας μην επεκταθούμε περισσότερο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξέρω αν είναι μόνο δική μου διαπίστωση. Όταν παιζόταν η σειρά στην Α' προβολή της υπηρετούσα τη μαμά πατρίδα...Βλέποντάς την τώρα ουσιαστικά για πρώτη φορά , διαπίστωσα πως κάποιες ιστορίες ξαναγυριστήκανε πάλι στην "10η εντολή" και στον "Κόκκινο κύκλο". Όπως π.χ. η ιστορία του επεισοδίου "Αμόκ" με τον Μιχάλη Ρέππα γυρίστηκε πάλι στην "10η εντολή" με τον Γιώργο Καραμίχο στον πρώτο ρόλο.
 
tonytony είπε:
Δεν ξέρω αν είναι μόνο δική μου διαπίστωση. Όταν παιζόταν η σειρά στην Α' προβολή της υπηρετούσα τη μαμά πατρίδα...Βλέποντάς την τώρα ουσιαστικά για πρώτη φορά , διαπίστωσα πως κάποιες ιστορίες ξαναγυριστήκανε πάλι στην "10η εντολή" και στον "Κόκκινο κύκλο". Όπως π.χ. η ιστορία του επεισοδίου "Αμόκ" με τον Μιχάλη Ρέππα γυρίστηκε πάλι στην "10η εντολή" με τον Γιώργο Καραμίχο στον πρώτο ρόλο.
Δεν ειναι δεικη σου εντυπωση αλλα ειναι γεγονος αυτο που λες.Πολλες ιστοριες ξαναγυριστηκανε στην 10η εντολη κυριως και στον κοκκινο κυκλο.Στα νεοτερα για την πολυαγαπημενη μου αυτη σειρα την ανατομια δηλαδη βρεθηκε και το επεισοδιο ''Ανασκαφη'' οποτε τα επεισοδια που λειπουν για να ολοκληρωθη η σειρα ειναι τα εξης :eek: .s.o.s,απλη οικογενειακη ιστορια,εκρηξη α και β μερος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Ζήτηση copyrighted υλικού [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@1984[/USER] Ο ίδιος έχεις απαντήσει σε παλιότερό σου ποστ σε αυτό το θέμα πως η σειρά λόγω πνευματικών δικαιωμάτων δεν μπορεί να ανέβει http://www.retromaniax.gr/vb/forum/%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82/%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BF%CF%80%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/%CE%B8%CF%81%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CF%81-%CE%BC%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85/3993-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-1992-ant1?p=690594#post690594

Μέχρι στιγμής σου έχουμε κάνει παρατήρηση για το οτι ζητάς copyrighted υλικό ξανά και ξανά και για το οτι έχει κάνει την ίδια ερώτηση δεν ξέρω και γω πόσες φορές! Τι άλλο μπορεί να έχει αλλάξει δλδ?

 
Επιτελους μετα απο χρονια αναμονης και τρελο ψαξιμο χωρις αντικρισμα βρεθηκε το κορυφαιο η μεσα στα 2,3 κορυφαια επεισοδια της ανατομιας ενος εγκληματος το επεισοδιο ''Απλη οικογενειακη ιστορια''Μπραβο στο φιλο που το βρηκε και μας το προσφερει οπως εκανε και με αλλα σπανια επεισοδια.Για να ολοκληρωθη επιτελους αυτη η θρυλικη σειρα μενουν μολις 3 επεισοδια τα οποια ειναι τα εξης ''S.O.S,εκρηξη α και β μερος''.

Λογο του οτι δεν μπορω να ποσταρω το επεισοδιο γραψτε το ονομα του επεισοδιου στο youtube για να το απολαυσετε.
 
Το επεισόδιο που υπάρχει ως "SOS" στο youtube είναι το επεισόδιο "Κλειστό κύκλωμα". Οπότε ακόμα αναζητείται.
 
Καλησπέρα στα μέλη του forum,καλό μήνα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος από πόσα επεισόδια συνολικά αποτελείται η σειρά Ανατομία ενός εγκλήματος.Απ'ότι διαβάζω στα sites,είναι 74 συνολικά κ ένα που είναι ανένταχτο.Όποιος γνωρίζει ας μου πει σας παρακαλώ.Ευχαριστώ πολύ!!
 
3 χρονια περασαν οπως βλεπω απο το προηγουμενο update που ειχα κανει για την πολυαγαπημενη μας σειρα οποτε ηρθε η ωρα για κατι νεοτερο.Εδω και καποιους μηνες εχει βρεθει και το επεισοδιο S.O.S οποτε το μονο που μενει για να ολοκληρωθει η σειρα και να εχουμε ολα τα επεισοδια ολοι εμεις οι ''καμμενοι'' στην κατοχη μας ειναι το επεισοδιο εκρηξη.Μακαρι καποια στιγμη να βρεθει και αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ασχετο:πηγα να δω το πρωτο επεισοδιο του Ου Φονευσεις που σκηνοθετει ο Κοκκινοπουλος στο Open αλλα το βρηκα εξαιρετικα (ασχημα) βαρυ. Θα δω και το επομενο μηπως αλλαξω γνωμη.
 
Εμενα με ενθουσιασε το πρωτο επεισοδιο παντως.Το δευτερο και το τριτο ειναι λιγο πιο soft και το τριτο κανει μπαμ ποια υποθεση ειναι αν καποιος την παρακολουθουσε οταν ειχε συμβει.
 
Λοιπον θελω μια χαρη απο ωσους γνωριζουν και φυσικα θελουν να βοηθησουν.Η ανατομια ενος εγκληματος ειναι μακραν απο της πιο αγαπημενες μου σειρες αλλα δεν με φτανει αν εχω τα επεισοδια στην κατοχη μου και ταιριασμενα με την σειρα τους σε ποιον κυκλο ανηκουν,ποτε προβληθηκαν κλπ αλλα θα ηθελα διπλα σε καθε επεισοδιο να εχω και ενα txt με περιγραφη της αληθινης υποθεσης πανω στην οποια βασιστηκε το καθε επεισοδιο.Καποια απο τα επεισοδια γνωριζω απο ποια υποθεση ειναι αλλα επειδη μπορει να κανω και λαθος σε καποιο απο αυτα αν καποιος γνωριζει ας γραψει σε ποια υποθεση βασιζεται το καθε επεισοδιο της ανατομιας και επειδη δεν θελω να σας κουρασω θελω απλα με λιγες λεξεις πχ υποθεση κυριακου παπαχρονη και μετα εγω θα κατσω και θα βρω της λεπτομερειες της καθε υποθεσης που θελω για να γραψω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μετα και την σχεδον ολοκληρωση της σειρας αφου πλεον λειπει μονο το διπλο επεισοδιο ''Εκρηξη'' ειπα να ξαναδω την σειρα απο την αρχη γιατι παντα οταν ψιλοξεχναω τα επεισοδια καποιας σειρας βαζω να την δω.Σημερα βρηκα χρονο και ειδα το τριτο επεισοδιο της σειρας με ονομα ''Εν βρασμω ψυχης''.Πολυ δυνατο επεισοδιο που μπορει η ιδια υποθεση να εμφανιστηκε ξανα χρονια μετα σε επεισοδιο της 10ης εντολης με ονομα ''Καθ'οδον και με τον φοβερο και τρομερο Αντωνη αντωνιου αλλα πραγματικα δεν μπορει να φτασει ουτε στο ελαχιστο το επεισοδιο της ανατομιας με της απιστευτες ερμηνειες του Βαγγελη καζαν και της Ερση μαλικενζου.Επισης δεν μπορω να εξηγησω το συναισθημα αυτο που με βγαζει αυτη η σειρα και που παντα βλεποντας ενα επεισοδιο νοιωθω λες και το βλεπω πρωτη φορα.Απιστευτη σειρα πραγματικα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα