Η Ψηφοφορία του αιώνα….

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Maddog είπε:
Γιατί η Lucas Arts ήταν Αμερικάνικη εταιρία και δεν έβγαζε παιχνίδια για Ευρωπαικό hardware, ίσως;;; :P
Βρε παιδιά τί παιχνίδια παίζατε τότε, μόνο Asterix;;;;
 
Pooky (και όποιος άλλος θέλει) για καμ του δώθε να δεις την έγχρωμη οθόνη του Amstrad. :D
 
εγώ πάντως είχα color monitor το 90' όπως και άλλη φίλοι μου
 
Alu χωρις να θελω να σε απογοητευσω τα καλυτερα 8bit software houses ηταν Ευρωπαικα...
 
Τελονιο χωρίς πλάκα εγώ θα ήθελα λίγο να θυμηθώ τα παλιά!
 
Wally είπε:
Alu χωρις να θελω να σε απογοητευσω τα καλυτερα 8bit software houses ηταν Ευρωπαικα...
Άστα αυτά μη πας να την κάνεις αλλάζοντας θέμα. Εδώώώώώ
 
Alucard είπε:
Βρε παιδιά τί παιχνίδια παίζατε τότε, μόνο Asterix;;;;
To δικό σου τότε είναι το 1990, το δικό μου το 1984. Μάλλον αυτή είναι η κυριότερη διαφορά μας...
 
Shock θα το κανονίσουμε φίλε!
 
Maddog είπε:
To δικό σου τότε είναι το 1990, το δικό μου το 1984. Μάλλον αυτή είναι η κυριότερη διαφορά μας...
σιγά μην είχα το 84' amstrad όταν μπορούσα και είχα commodore... lol :thumb:
 
Παντως μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι η συγκριση 2600 και C64 προκαλει εκπληξη σε μερικους....

Το 2600 ειχε αναλυση 160x192 ενω ο C64 160x200......
 
Και οι περισσότερες γυναίκες είναι μαυρομάλλες σαν την Μπελούσι ένα πράμα.
 
ρε storm τους το λεω αλλα δεν ακουνε :D
 
Μωρε και εγω ρωτάω αλλα κανένας δεν μου απαντάει. :diablotin:
 
Οντως δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος μπορει να βρισκει τα γραφικα του πρωτου μαπα (και να θεωρει οτι η συγκριση με αυτα του C64, προσβαλλει τον δευτερο) , ενω του δευτερου εντυπωσιακα.....

Εμενα παντως μου φαινονται ασχημα και τα δυο....
 
Quote of the day :

shock είπε:
Και οι περισσότερες γυναίκες είναι μαυρομάλλες σαν την Μπελούσι ένα πράμα.

( shock είναι η δεύτερη φορά που συμφωνούμε σήμερα - γιατρέ είμαι καλά ή να πάω για εξετάσεις? :D :D)
 
Shock ατυχες το παραδειγμα σου.....

Με 160x200=32000 pixels δεν μπορεις στον ενα να φτιαχνεις αριστουργηματα και στον αλλο μουτζουρες....
 
keeper7k είπε:
γιατρέ είμαι καλά ή να πάω για εξετάσεις? :D :D)
Έχω κρατήσει θέσεις για όλους μας στο Δαφνί, μην ανησυχείς καθόλου.

Των Commodore-αδων μάλιστα θα είναι σε ειδικό δωμάτιο με μεγάλα χρωματιστά τούβλα, φημολογείται ότι για κάποιον μυστήριο λόγο τους φτιάχνει τον ψυχισμό! :D
 
Stormwatch είπε:
Με 160x200=32000 pixels δεν μπορεις στον ενα να φτιαχνεις αριστουργηματα και στον αλλο μουτζουρες....
Έχεις δίκιο ...

moonpatrol.jpg


EDIT -------------------

Maddog είπε:
με μεγάλα χρωματιστά τούβλα, φημολογείται ότι για κάποιον μυστήριο λόγο τους φτιάχνει τον ψυχισμό! :D
Έπρεπε να το περιμένω το χτύπημα ... :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα