Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη (1985 ΕΡΤ)

παιδια ενδιαφερομαι, μπορει κανεις να μου πει πού μπορω να βρω τα dvd?

καλη ανασταση :)
 
Θα πάρεις ένα τηλέφωνο στην Ραδιοτηλεόραση. Θα σου τα στείλουν αμέσως. Δεν έχω τηλέφωνο να σου δώσω αλλά μπορείς να το βρεις από εδώ. http://www.ert.gr
 
Clemence είπε:
παιδια ενδιαφερομαι, μπορει κανεις να μου πει πού μπορω να βρω τα dvd?
Έχουμε όλα τα στοιχεία της ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ περασμένα στο ανάλογο thread, μαζί με τους τίτλους των σειρών που κυκλοφόρησαν (αν θες να τις θυμηθείς πριν επικοινωνήσεις μαζί τους):

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=4397
 
να και ενα εξωφυλλο της ραδιοτηλεορασης αφιερωμενο στην νεα τοτε σειρα
 
Πολύ όμορφο είναι - σε ευχαριστούμε!
 
Πολύ καλό το απόσπασμα που ανέβασες Άλκη! Το σηματάκι της ΕΤ1 που φαίνεται στο βίντεο σημαίνει οτι παίκτηκε σε επανάληψη. Μήπως θυμάσαι το πότε ?
 
Έχει παιχτει και σχετικα προσφατα ο Αυλακιωτης, πριν μερικα χρονια (ποτε ακριβως δεν θυμαμαι)
 
nick είπε:
Πολύ καλό το απόσπασμα που ανέβασες Άλκη! Το σηματάκι της ΕΤ1 που φαίνεται στο βίντεο σημαίνει οτι παίκτηκε σε επανάληψη. Μήπως θυμάσαι το πότε ?

Το συγκεκριμένο σηματάκι της ΕΤ-1 είναι από τις αρχες των 90s. (1991-92)

Bεβαίως η σειρά προβλήθηκε σε επανάληψη και αργότερα στην δεκαετία του 90.
 
Τελευταια φορα πρεπει να παιχτηκε γυρω στο 1998 με 2000 νομιζω (πρωί)
 
Ναι κάπου εκεί, και ήταν σίγουρα πρωί (12 με 1 νομίζω)
 
getphoto.php
 
Μια ιδιαίτερη μνεία για την Αφροδίτη Γρηγοριάδου στον ρόλο της διπλής κατασκόπου Μάγδας, πιστής μόνο σ' ένα πράγμα, την αγάπη της για τον Αυλακιώτη. Και λέω αγάπη κι όχι έρωτα γιατί είναι έτοιμη να τον υποστηρίξει στο κάθε τι, ακόμα και στην ανάγκη να προστατευτεί η γυναίκα του Βάλια.

Μ' αρέσει ιδίως μια σκηνή από το τελευταίο επεισόδιο, όπου η Μάγδα συνοδεύει στο αεροδρόμιο τον φίλο του Αυλακιώτη από τα παλιά, Ιορδάνη Ράμογλου. Τον αφήνει εκεί, με μια βαλίτσα χρήματα και με την εντολή να φύγει, αν δεν έχουν επιστρέψει από τη δεξίωση, μέχρι τις 12.

-Θα σας περιμένω μέχρι το πρωί.

-Όχι. Θα μας περιμένετε μέχρι τις 12. Αν δεν έρθουμε μέχρι τότε, σημαίνει ότι δεν θα έρθουμε καθόλου.

Μία ακόμη εύφημο μνεία για τον Μανιάτη, στον ρόλο του ετεροθαλούς αδελφού της Βάλιας, Ιωσήφ Μπεράχα. Η μοναδική φορά που μπόρεσα ν' αντέξω και μέχρι και να συμπαθήσω τον συγκεκριμένο ηθοποιό.
 
Η Νόρα μιλά στις ΕΙΚΟΝΕΣ για τον ρόλο της στη σειρά λίγες μέρες πριν την έναρξη της

getphoto.php
 
Για όποιον θέλει να δει τη σειρά και δεν έχει τα DVD, να πούμε ότι υπάρχει ολόκληρη στο ψηφιακό αρχείο της ΕΡΤ (18 επ.). :)
 
Ναι,πως και βρηκαν το δευτερο επεισοδιο που ελειπε??? Εμεις τους το δωσαμε??? LOL
 
Μόλις είδα το τελευταίο επεισοδιο της σειρας` δενα κατάλαβα τελικά ποιός σκότωσε τον Αυλακιώτη...Δεν το ξεκαθαρίζει ούτε στο τέλος.Μήπως ξέρετε εσείς;.Εγώ πιστεύω πως ήταν ο Μαξ ο βοηθός του Ντήντριχ...
 
Πίσω
Μπλουζα